Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měřící transformátor jt-n 150A/1A n3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6007
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 13:48    Předmět: Citovat

Tady jsou ke stažení některé technické údaje nadproudových relé R100 a jistících traf JT.

Přímo se zde uvádí že převodní charakteristika je nelineární. Relé je nastavitelné 1A±20% takže transformátor je zřejmě optimalizován pro provoz cca okolo jmenovitého zatížení plus nadproud. Přesnost převodu u menších hodnot proudu nemá význam protože v této oblasti ochrana nemá reagovat.
Proto se domnívám že tato MTP nebudou pro účely měření vhodná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 13:49    Předmět: Citovat

Snad by nemusel být problém nějaký ten závit přivinout .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 13:03    Předmět: Citovat

Velice děkuji, zvláště za popis nadprodového relé, telefonem jsem prokonzultoval s technikem od Voltmetr.cz, patřičně mi vysvětlil nelinearitu převodu koupil a jsem si od nich druhou sadu traf s podobným výsledkem. Na měření použiji trafo 40A/5A, dám skrz 2 průchody, tedy jako by bylo 20A/5A , tím se chyba zmenší, různé stendby v tom uvidím, křivku oměřím a zkusím pak zpřesnit. Výsledek zatím viz fota, hold 100w žárovku ukáže jako 83 a ještě s fázovou chybou. Jak to asi dělají naši distributoři, asi májí ty správné koeficienty v elektroměrech. Te´d se nějak musím vypořádat s přenosem od multimetru k očím zároveň s 1wire teploměry 15b20. Dovolím si zeptat se v jiném vlákně.


mereni na 4 zavitech na primaru Sentron.jpg
 Komentář:
Při větším vybuzení trafa se chyba menší

Stáhnout
 Soubor:  mereni na 4 zavitech na primaru Sentron.jpg
 Velikost:  41.9 kB
 Staženo:  103 krát


Sentron naprimo na 5A rozsah.jpg
 Komentář:
Nejpřčesněji to měří napřímo bez trafa, škoda že nemají něco jako kompenzace měřícího transformátoru

Stáhnout
 Soubor:  Sentron naprimo na 5A rozsah.jpg
 Velikost:  42.09 kB
 Staženo:  136 krát


Merici transformator 40A na 5A.jpg
 Komentář:
Tady mám 2 průvlaky, měřil jsem, jako by to bylo 20A/5A

Stáhnout
 Soubor:  Merici transformator 40A na 5A.jpg
 Velikost:  45.79 kB
 Staženo:  118 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6546
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 13:26    Předmět: Citovat

Mně teda analyzátor sítě Merlin ukazuje činnou spotřebu přesně, a kondíkové spotřebiče do kapacity. MTP jsem si dělal sám. Je tam i měření harmonických?
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 13:37    Předmět: Citovat

je tam měření harmonických a všeho možného, ale kompenzovat trafo neumí, teď ale nevím jaké bych měl mít využití měření harmonických, snad produkty frekvenčního měniče (zatím pohání míchačku) nebo někdy indukci. Jsem hned u trafa a síť je "tvrdá".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6546
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2015, 18:06    Předmět: Citovat

To můj taky neumí. Je to taková hezká hračka. A názorné potvrzení teorií kompenzace, které asi my nepotřebujem. Harmonické zkreslení napětí mám taky malé. Proudové se dost zhorší při zapnutí různých neohmických potvor.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 16:29    Předmět: Citovat

Martin_Fio napsal(a):
... koupil a jsem si od nich druhou sadu traf s podobným výsledkem. Na měření použiji trafo 40A/5A, dám skrz 2 průchody, tedy jako by bylo 20A/5A , tím se chyba zmenší, různé stendby v tom uvidím,....Výsledek zatím viz fota, hold 100w žárovku ukáže jako 83 a ještě s fázovou chybou. ...

Cos teda koupil za druhou sadu traf? Jakou mají přesnost, parametry, "rozsah"? Jaký maximální proud odebírá tebou monitorované zařízení? Pokud je to třeba jen 25A a zároveň chceš hlídat "standby" odběr, tak asi trafo na 150A nebude vhodné. I když provlečeš víc prim. závítů. Musí být na menší "rozsah".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 21:32    Předmět: Citovat

Zdravím, koupil jsem "MTP MES-62/30 40/5A 1,5 VA tř. 1" 40A primár, 5A sekundár, už sem to instaloval, dal jsem dva průvlaky CU10, propojil k Sentronu , nastavil na něm trafo 20A/5A a zkusmo připojil 2kw 1F a ukázalo to na 8,5A, tedy při skoro polovině jmenovitéo proudu měření sedí. Nesedí to u té dvacetiny, tam jsem na 100W cca na 83W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2015, 0:52    Předmět: Citovat

Vypadá to, že nemáš šanci měřit přesně v tak velkém rozsahu proudů.
Tvoje trafo 40A , tř.př.1 má při 5% proudu ze 40A , tj. při 2A chybu až 3%. Pro menší zátěže už ani není chyba definovaná. Při 100W je proud cca 1% z jmenovitého a v tabulce se přesnost pro tak malý proud už vůbec neuvádí. Vícenásobný průvlak primárem třídu přesnosti nezmění.

Pro velký rozsah proudů bys potřeboval trafo třídy "0,2S - laboratorní měření (rozšířený proudový rozsah - od 1% jmenovitého proudu)" nebo "0,5S - měření spotřeby elektrické energie (rozšířený proudový rozsah - od 1% jmenovitého proudu)" A co nejmenší impedanci v sekundáru! Tím se chyba jen zvětšuje. Žádných 50 ohmů!

http://www.mtbrno.cz/index.php?l=cs&k=poradna
http://www.kpbintra.cz/podpora/rozsahy-presnosti-pristrojovych-transformatoru-proudu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gisbern



Založen: Dec 17, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 13:17    Předmět: Citovat

Hoj Martine, podarilo se ti něco s tim SENTRONEM vymyslet? Mam ho taky, a chtěl jsem ho take pouzit pro mereni spotreby v baraku. Skoncil jsem ale take na mericich trafech. Technik od siemensu tvrdi, ze dle tech. parametru SENTRONU je dobře měřitelných cca 10% z rated current.

Tj. pri trafu s prevodem napr. 20/1A jsou to 2A cokoliv mensiho bude sice zrejme meritelne, ale s pomerne velkou chybou. Ja mam jenom sentrona, trafo jsem zatim nekoupil, anzto si nejsem jisty, zda to pujde vubec vyresit.
Take bych chtel merit zarizeni ve standby. Tj. radove desitky-stovky mA.

Zatim, po konzultaci s vyrobcem MTP a technikem od Siemensu jsem spise skepticky. Pokud se ti to podarilo nejak vyresit, hod sem info. Sentron je sice sqela vec, ale zrejme je urcena na trochu jiny segment zateze.

Zkousel jsi, pri pouziti tvych traf, jestli jsi schopny merit alespon radove stovky mA? Pokud ano, pak by se to mozna opravdu nechalo resit nakupem prsnejsiho trafa, nicmene nejakou chybu tam urcite bude vnaset pri malych proudech samotny SENTRON
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 14:29    Předmět: Citovat

Zdravím, zatím si s provizorně instalovaným Sentronem hlídám nepřekročení hlavního jističe (18A charC) a řeším ModBus, zatím si tak akorát umím sejmout a neumím dál najítt https://github.com/karlp/siemens-discover a stáhnout https://github.com/kipe/siemens-pac. Mimo ovládnutí stykače pomocí Sentronu jako přednostní relé, kdy čerpačka tlakové kanalizace má přednost před topením a sporákem s tím asi nic do konce roku neudělám.
Potřebuji na jednu web stránku dostat stav pár čidel DS18B20, stav HDO a okamžitý příkon ze Sentronu. Čidla sbírám arduinem, posílám na seriový port Wrt54g se ser2net a čtu zatím Herculesem od HWgroup na Telnet klientu na specifikovaném portu. Nedaří se mi instalovat na wrt54g s openwrt uHTTPd. ser2net mi funguje zatím jen pokud jsem přihlášen jako root.
Nadruhou stranu, už jsem si pomocí 18B20 v podlahovce odhalil obráceně zapojenou větev.
Trafa jsem koupil jednu sadu za stovku a druhou sadu za3, takže pro lepší indikaci a jako nadproudové relé perfekt.

Ještě inspirace www.photovoltaikforum.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gisbern



Založen: Dec 17, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 14:43    Předmět: Citovat

No, ja s modbusem problem nemam. Pouzivam LOXONE, takze vycitani a zobrazovani dat plus nasledna manipulace s nimi /vypinani zapinani rele/ neni problem. Kde jsi prosimte kupoval ta trafa a zkousel si merit I male proudy? Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 14:47    Předmět: Citovat

trafa z bazoše a od Voltmetr.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 16:31    Předmět: Citovat

Pokus se sehnat neco takoveho. Foto mizerne, pracky uz se klepou Very Happy


20151217_154538(1).jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20151217_154538(1).jpg
 Velikost:  144.19 kB
 Staženo:  130 krát


tmp_4303-20151217_160647(1)1141544833.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tmp_4303-20151217_160647(1)1141544833.jpg
 Velikost:  129.91 kB
 Staženo:  113 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gisbern



Založen: Dec 17, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2015, 16:51    Předmět: Citovat

No, to vypada, ze by bylo to co bysme potrebovali... asi. Ja kazdopadne jsem si nejake na zkousku objednal, jestli to vubec bude fungovat a ma smysl to resit. Z ceho toddle jsou traficka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund