Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoční žárovky - prosím pomoc neb mi hrozí na Vánoce tma

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 20:49    Předmět: Vánoční žárovky - prosím pomoc neb mi hrozí na Vánoce tma Citovat

Dobrý večer,

prosím Vás o pomoc.
Mám koupených 300 žároviček na jednom kabelu - na stromeček a to pro použití ven.
Dva roky venku vydžely, ale přišla koroze a plošňák pohánějící diody odkráčel do věčných lovišť.

Tak jsem přišel na řadu já. Ale jak jsem rychle chtěl věc opravit, tak jsem rychle skončil, neboť nevím co a jak.

Plošňák skorodoval, součástky sou v háji. Já též.

Poradíte mi prosím, jak můžu těch 300 žároviček nejjednodušeji rozchodit?

V příloze zasílám foto.

Jinak musím koupit za 1200 kaček nové a to bych asi pak musel koupit kapra o pár kil lehčího.

Hezký večer
michal



s.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  s.jpg
 Velikost:  202.42 kB
 Staženo:  268 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 20:54    Předmět: Citovat

A odkud jsi?

Zdá se, že jsou řazeny po 75 ks do 4 větví. Soudím podle počtu spínacích prvků na desce, kabeláž však může "hovořit" jinak.

Ten tišťáček nevypadá zas tak zle, s tím by se určitě dalo něco dělat Smile


Naposledy upravil Cowley dne po listopad 30 2015, 20:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 20:58    Předmět: Citovat

Tišťáček jsem se snažil propojit kablikama, tam kde cestičky byli skorodované a bez kontaktu, ale nepomohlo to. Doma su v Orlovicách.
Takže myslíte, že renovovat tišťáček má smysl, ano? To se do toho pustím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 21:28    Předmět: Citovat

Napiš mi adresu, pošlu ti 3 sady těhle blikátek. Akorát nejsou zelený, ale bílé průhledné. Rozmotání snad zvládneš.

PS. krabičky si pak schovej do igelit sáčků, tak aby se do nic nedostala voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2015, 1:25    Předmět: Citovat

Renovovat tišťáček má smysl tehdy, pokud se Ti to povede tak, aby to bylo bezpečné.

Za sebe jako uživatel od těchto krabiček dávám raději ruce pryč. Protože jakožto vyučenému elektrikáři všechno bouchne v rukou jenom mě, tato krabička nebyla výjimkou Laughing . Ty vodiče jsou pěkný bahno, hlavně nejsou vůbec ničím fixovaný proti ukroucení nebo vytržení, jdou volně do krabičky, žádná klipsa, nic takového, takže po čase se nějaký ten drát uvrklá a škrtne o ten vedle, potom jiskra až se krabička roztrhne a už jenom tma...

Tehdy mi odešlo i dost žárovek, dal jsem si na prozváněčku špendlíky a lehce propichoval izolaci a měřil, co bylo vadné jsem vyštípal, všechno to rozkroutil a udělal z toho řidčí a delší řetěz, 1 větev, potom jsem tam fláknul do série a zaizoloval ruskej "cihlák", který má větší odpor, než bylo třeba, tak mi to svítí trochu míň, na úkor větší životnosti žároviček Laughing (to ještě nepoužívali led, ale miniaturní žárovičky)...

No a funguje to dodnes, asi čtvrtý rok a dá se z toho na okno něco vymodelovat. To Ti ale nedoporučuji dělat s tvým řetězem. Já to udělal, abych to nemusel vyhodit, když z krabičky zbyl jen "škvarek".

Takže první co doporučím je, po důkladném připájení těch vodičů ty spoje přejet horkým lepidlem z tavící pistole. Sice to moc profi není, ale zafixuje to proti vytržení.

Setkal jsem se i s vadným procesorem, byl to venkovní řetěz a do krabičky napršelo, nebylo to mrtvé úplně, ale zůstaly jen dva programy funkční, které ještě občas mezi sebou samy přeskakovali.
Od té doby je balím do igelitu vystřiženého ze silnějších igelitek, červeným lepítkem si označím místo, kde je přepínač a zbytek důkladně zaizoluji proti kabelům

Pokud popřerušované spoje propojíš mezi sebou jak mají být, použij raději nějaký izolovaný drátky, třeba co jsou v kabelech SYKFY pro telefonní rozvody a ev. odstraníš studeňáky a nebude to přesto chodit a diody a tranzistory jsou v pořádku, je možné, že to bude taky procesor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2015, 10:50    Předmět: Citovat

Tak jak, nic? Není zájem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2015, 12:09    Předmět: Citovat

Dekuji pratele vsem za odpoved a nabidky k zachraneni situace Smile vedel sem, ze pomuzete,ale az tak moc? to sou skoro vanoce u ted!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2015, 12:47    Předmět: Citovat

Už aby bylo po Vánocích. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1722
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 1:17    Předmět: Citovat

Zdárec,
možná pomůže i schéma ... záleží na tom, jaký je tam řídící šváb. Řešil jsem taktéž nefunkční větve - byly kaput tyristory PCR 406 a několik LED-ek. Vyměnil jsem je a použil nové tyristory MCR100-8 (Uz 600V, If 0,8A, Ifsm 10A, Igt @ 25°C 0,2mA, pouzdro TO92) a "řetěz" fachá dál. Níže přikládám pár variant zapojení s používanými šváby ...



QD0056C+LED - schéma.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  QD0056C+LED - schéma.jpg
 Velikost:  57.5 kB
 Staženo:  161 krát


QD0056C+žárovky - schéma.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  QD0056C+žárovky - schéma.jpeg
 Velikost:  45.77 kB
 Staženo:  135 krát


QY3081A+LED - schéma.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  QY3081A+LED - schéma.jpeg
 Velikost:  39.6 kB
 Staženo:  139 krát


QY3088+LED - schéma.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  QY3088+LED - schéma.jpeg
 Velikost:  27.6 kB
 Staženo:  134 krát


SC3073C+žárovky - schéma.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SC3073C+žárovky - schéma.jpeg
 Velikost:  23.58 kB
 Staženo:  135 krát


_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3291

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 10:05    Předmět: Citovat

Docela slušné úlovky schémat, Geparde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04 2015, 20:26    Předmět: Citovat

Len skade zobrat svaba ked je kaput.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalino



Založen: Aug 03, 2009
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 21:16    Předmět: Citovat

Děkuji EBASTLIRNE, děkuji všem za příspěvky, snahu o pomoc a Vaši rychlost,

Děkuji předně NAKADAHovi, díky kterému jsem stihl na Mikuláše splnit svůj úděl. Vím, fotka nic-moc, ale svíčky od něj v reálu KRÁSA.
NAKADAHu, děkuji!!!!!!!!!
[/u]



stromek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  stromek.jpg
 Velikost:  95.76 kB
 Staženo:  126 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund