Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lednice Siemens KG36VX2703 mrazí, výměna termostatu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bounter



Založen: Nov 29, 2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 9:32    Předmět: Citovat

Lednice: Siemens KG36VX2703
Termostat původní: Danfoss 077 B6987
Termostat nový: Bitherm 077 B6532

Délka kapiláry totožná, konstrukce (kromě šířky pásků na svory) stejná.

Díky za ochotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 10:10    Předmět: Citovat

Kouknu az se dostanu k PC mobil běhá pomalu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 14:03    Předmět: Citovat

Tak termostat má parametry stejné. Napadají mě jen dvě možnosti.Buď není kapilára v místě kde má být,nebo jsi přehodil dráty na kontaktech termostatu.
Tady máš nějaké zapojení
http://www.ra.danfoss.com/TechnicalInfo/Literature/Manuals/07/DKAP.EB.100.A1.02_Electromechanical%20cold%20control%20RJA.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bounter



Založen: Nov 29, 2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 22:56    Předmět: Citovat

Tak dneska jsem opět rozdělal. S hrůzou jsem zjistil, že stará kapilára má 70 a nová 80 cm. V tom bude ten háček, že? Špička je ale nadoraz, ve stejném bodě..
Termík s kapilárou 70cm jsem ale na nikde ke koupi nenašel.. tak nevím.
Jinak svorky docvakány, tam by problém být neměl. Zapojení úplně totožné jako předtím, čísla na kontaktech totožná..
Pořád přemýšlím nad tou myšlenkou s nedostatkem chladiva.. moc mi to nesedí, když lednička má po víkendu záda jeden led.
A natočil jsem si žárovku. Zhasíná.

Napadá vás ještě nějaké místo, kde by mohl být problém? Už jsem v tom strávil takového času.. že už to chci vyřešit..
Děkuji, Jarda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 10:34    Předmět: Citovat

Délka kapiláry za problém určitě nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bounter



Založen: Nov 29, 2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 11:04    Předmět: Citovat

Tak jsem zjišťoval dál..

Původní termostat:
• Kapillarrohr-Länge: 710 mm
• Anschlüsse: 2 x 4,8 mm, 2 x 6,3 mm Flachstecker (AMP)
Kühlthermostat mit Kompaktstecker-Anschluss, eingesetzt in Kühl-/Gefrierkombinationen mit einem Thermostat
OT: OriginalTeil BSH-Gruppe/Bosch/Siemens.. 00607862.
Mit Mutter.

Temperaturen:
kalt aus: -31,0° C
warm aus: -20,0° C
konstant ein: +3,5° C

Můj nový termostat:
Kapillarrohr Länge: 780 mm
Anschlüsse: 6,3 mm AMP
Kühlthermostat für Kühlgeräte und Kühl-/Gefrierkombinationen
Mit Kapillarrohrschutzschlauch
Temperaturen:
kalt aus: -35,0° C
warm aus: -23,0° C
konstant ein: +3,7° C

Stejně by to ale mělo vypnout, ne? Když je to natočené na jedničku.. Byť o 4 stupně níž..

Díky.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 11:43    Předmět: Citovat

Vypínat by měl. Asi bude ještě problém s tím chladivem. A neublížil jsi mu při té montáži?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bounter



Založen: Nov 29, 2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 15:49    Předmět: Citovat

Já pořád nerozumím tomu, jak by tam mohlo být málo chladiva, když lednička chladí jako prase. Jak jsem psal, z květáku udělá dělovou kouli, když ho nechám dole u zad. Ale pomalu už téhle příčině začínám věřit..

Poškození termik.. nevím jak se k němu správně chovat Very Happy ,ale nejsem si vědom žádného násílí.. snad jen že ta kapilára není hezky rovná, jak když jsem ji vybalil, ale má pár kudrlin, jak jsem těch 10cm navíc, které se nevešly od trubičky, musel srulovat v tom krytu.. Ještě mě napadá že je špatný sám o sobě, už od toho, co mi přišel.

Zkoušel jsem poptat servisáky, zatím bez reakce.. no zítra to asi obvolám. Kdybyste měli tip na slušného člověka, budu rád.
Když si přepočítám ten čas, už jsem mohl jít pro novou... fakt zlej sen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 18:25    Předmět: Citovat

bounter napsal(a):
Já pořád nerozumím tomu, jak by tam mohlo být málo chladiva, když lednička chladí jako prase...
Tohle tady (nebo možná jinde) kdysi vysvětloval nějaký odborník na chlazení. Termostat na lednici prý neměří teplotu v ochlazovaném prostoru, ale teplotu výparníku. Chlazení vypíná, když teplota výparníku poklesne pod mínus (zapomněl jsem už kolik, ale je to dost pod nulou) stupňů. Pokud uniká chladivo ale chladnička pořád ještě chladí, tak výparník už nedosáhne vypínací teploty a chladnička chladí furt.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bounter



Založen: Nov 29, 2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 20:47    Předmět: Citovat

Začíná mi to trochu dávat smysl. Termostat má tu špičku fakt na výparníku a má pracovní pole -31 a -20. Zkusím je poptat...
Je fakt že lednička zažila za poslední roky X stěhování a k nějakému šrámu dojít mohla..
Jiná příčina už být nemůže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 12:57    Předmět: Citovat

Žádné šrámy, někde prorezne. Plánovaná životnost, to je vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jara11



Založen: Jan 24, 2017
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 8:31    Předmět: Citovat

Navážu na sice starší tema, ale asi stále může být aktuální. Odešl mi termostat u chladničky bez výparníku (vestavba 100l). Kapilára je přidělaná na zadní plastové stěně takovým plastovým kotoučkem a je v něm stočená do kruhu cca 6cm průměr. Navíc to poslední dobou chladilo maximálně na 6st. a to běželo téměř nepřetržitě, termostat nastaven na úplný minimum a pomalu nevypínal. Zadní plastová stěna za kterou je výparník byla namrzlá tak z 1/3. Dal jsem nový termostat , nastavil na minimum a vyplo asi po 26hodinách chodu. Tak mi chlaďař asi naplnil chladivo, teď chladí celá zadní plocha , v lednici mám nulu a termostat ja na minimum a stále chladí-nevypíná. Připadá mi , jakoby kapilára špatně ležela na zadní plastové stěně a nepřevede teplotu, která bude někde pod -20st. Původní termostat už se nevyrábí, tohle mi bylo dodáno jako náhrada a tak přemýšlím, jestli by nešel termostat přenastavit uvnitř -pokud tam nastavování je. Chladnička už chladí bohatě, ale nechce vypínat. Jako by byl termostat teplotou úplně někde jinde, nebo je stále špatný přestup tepla do kapiláry na zadní stěně. Kdyby bylo místo, osadím digitální elektronický, budu hlídat vnitřní teplotu a bude klid, ale bohužel to je těžko řešitelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 12:14    Předmět: Citovat

Výparník tam je ,jinak by to nebyla lednička. Termostat přenastavit jde,ale musíš si s tím pohrát. Jde nastavit jak teplota tak hysterze. Ještě může být vadný termostat i když je nový nebo ho můžeš mít blbě zapojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jara11



Založen: Jan 24, 2017
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 12:38    Předmět: Citovat

Pročítám vše možné. Termostat už mám druhý kus. Vidím ale problém v teplotách termostatu. Jsou psány např. +3 a -11st. Při třech zapíná, při -11 vypíná. Mám ale na zadní stěně za kterou je chlazení -8st. Za delší dobu tato teplota prostor chladničky prochladí, ale termostat nevypne. Nikde jsem nenašel méně než -10st. Někde jsem tady četl o doplnění digi termostatu, ale už jsem od toho odešel, protože funkce odmražování zadní chlazené stěny by nefungovala. Jestli si to dobře vysvětluji, tak by to mělo vypadat následovně. Zapne se chlazení, zadní stěna se ochladí např. na -15st. a termostat vypne. Námraza na zadní stěně pomalu odtaje, protože v prostoru ledničky je např.+3st. Jakmile se to ale dostane na ty +3st., tak termostat opět sepne a jede to znovu. Samozřejmě už při ustáleném provozu, nikoli při prvním zapnutí po odstávce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 13:13    Předmět: Citovat

Ty digitální regulátory teploty mají také odtávání,jinak by nefungovalo odtávání např. v chladících boxech. Výparník by ti zamrzl obalil se ledem a vzduch by přes něj neprošel. Co tam máš za typ a označení toho termostatu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund