Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak připojit externí HDD 2,5 k tabletu?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:12    Předmět: Jak připojit externí HDD 2,5 k tabletu? Citovat

Zdravím kolega se mě zeptal jak připojit externí HDD k tabletu? Tablet v USB podle mě neroztočí ten disk protože ten potřebuje minimálně 5V a v tabletu je baterie jako v telefonu tedy 3,7-4,2V max.
Jediné co mě napadá je koupit nějaký kabel se dvěma USB a napájet o to nějakým POWER BANK ale ty taky mají stejné napětí jako tablet nebo telefon nebo mají uvnitř nějaký násobič napětí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
so92



Založen: Jan 18, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:17    Předmět: Citovat

Mám externí HDD a k notebooku zapojuji bez problému...

Ten jeho nemá zvláštní konektor pro napájení?


Naposledy upravil so92 dne po listopad 23 2015, 16:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2487
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:18    Předmět: Citovat

Je tam normálně 5V, přes OTG kabel by to mělo jit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:46    Předmět: Citovat

Souhlasím na klasickým USB musí být 5V. I přesto že má baterie výstup 3,7V, existují měniče, kteří napětí dokáží navýšit na těch potřebných 5V. Takže by to mělo normálně šlapat po připojení na USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:50    Předmět: Citovat

Potřebuješ "nabíjecí USB HUB", protože některý tablety mají omezený schopnosti napájení z OTG. (něco jako proudová pojistka kvůli baterce) Sám jsem tohle řešil s TV kartou s čipem RTL2832 coby jako vstupní část SDR přijímače. Na prasáka se to dá ubastlit tak, že na OTG kabel naroubuješ ještě 5V zdroj.
http://www.i-tec.cz/?t=3&v=265
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 17:35    Předmět: Citovat

Nez dopredu neco kupovat tak prvne zjistit zda tablet podporuje OTG rezim. Jsou tablety co to neumi a pokud neumi neda se s tim nic delat. Pokud ano, prvne koupit-pripojit OTG kabel. Na jedne strane mikro usb a na druhe samice usb. A zapojit treba nenarocnou flesku. Kdyz to pojede pote pripojit disk. Nekdy to pojede nekdy ne, zalezi na konstrukci tabletu a na tom disku, proudove omezeni. Pokud se to nerozjede, pak se poohlednout po aktivnim usb hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 18:34    Předmět: Citovat

jestli podporuje plný OTG, nebo jen jakýsi módy stejně nezjistí. Pokud ten HUB koupí v obchodě, dá se druhý den vrátit s tím, že s "mým zařízením nefunguje", nebo to v kvelbu přímo vyzkoušet.
Vím, když jsem v "xperii" zkoušel ten tuner, tak na mě ta Xperie anglicky nadávala, že mám použít externí napájení, protože to nestíhá uživit - 1000mAh baterie by těžko dávala po rozumnou dobu 1A, když něco musí zbýt na ten telefon. Proto tablet z 5Ah baterii bude mít "silnější zdroj" na provoz OTG napájení, tudíž Huawei mediapad T1 8 pro zvládne SDR i bez HUBu. Taktéž i bezdrátovou myš i klávesnici v jednom. .
Jinak OTG kabel koupí do 100kč, myší vyzkouší OTG (objeví se mu myš na tabletu), pak může zkusit nějakou tu USB klíčenku a potom HDD. Pokud mu to HDD neutáhne, nebo odmítne, může zkusit ten kabel vybavit externím napájením, nebo jít do toho HUBu.
A tím HUBem může v případě jeho "odložení" nabíjet mobil, nebo tablet. (nebo obojí) Dávají k tomu docela výkonný zdroj.
Jinak vím, že SDR s USB HDD nesouvisí, ale elektrickým odběrem jsou na tom stejně. Klasický rotační HDD může mít záběrný proud, který menší zařízení "stopne".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 19:22    Předmět: Citovat

A ono klasický USB na tabletu nevyskytuje, že je nutné používat OTG? I když ono to bude z důvodu úspory místa, že? Já si totiž pamatuji, že kamarád ještě ve škole měl tablet s klasickým USB, který podporovalo normálně USB 3.0 standard. A USB 3.0, pokud se nepletu, může odebírat až 800 mA, snad neplácám nesmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 20:37    Předmět: Citovat

Nevím, jestli by mohl mít USB3, když na ten jsou potřeba speciální konektory, ve kterých jdou ale používat produkty USB1 a USB2. Ovšem při velikostech vnitřních pamětí těch současných tabletů nevím, zda by byl někdo ochotný platit za technologii, kterou by třeba ani nevyužil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 15:09    Předmět: Citovat

Je to nějaký Lenovo tablet kupoval ho minulý týden a podle popisu by měl umět OTG. Objednal jsem redukci micro USB na USB female až to přijde budu chytřejší.I můj telefon (HTC one x) umí OTG zkoušel jsem to s flaskou co má z jedné strany USB a z druhé micro USB a jede to ale flashka nepotřebuje takové napětí a proud jako mechanický HDD.Uvidím až přijde ta redukce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 7:07    Předmět: Citovat

Tak jsem zkoušel přes redukci spojit telefon s 2,5 HDD a bohužel to nejede.Jen bliká LED dioda na HDD ale disk se neroztočí.Vyzkouším s tabletem ten má možná jiné napájení na USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 10:19    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
Tak jsem zkoušel přes redukci spojit telefon s 2,5 HDD a bohužel to nejede.Jen bliká LED dioda na HDD ale disk se neroztočí.Vyzkouším s tabletem ten má možná jiné napájení na USB.

Trošku při tom připojování HDD počítejte. 2,5" disk s USB převodníkem žere z 5V při rozběhu skoro 1A. I na zaručeně jenoampérovým USB, pokud je nekvalitní kabel se disk sice pokouší roztočit, zabliká ledka na disku, ale neudrží otáčky a vypne se a celý to jde do cyklu.
No tak si to přepočítejte trojčlenkou na napětí baterky dotykáče nebo tabletu přidejte cca minimálně 20% na účinost měniče a pak zjistíte z kapacity baterky, jak dlouho to může jít. Pár desítek minut a kdoví jestli HDD měnič vůbec utáhne.
Datovou záležitost neřeším, ale HDD k baterkový věci je nesmysl.
To bych se radši kouknul po větší kartě a nebo flash.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33975
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 11:06    Předmět: Citovat

Presne tak, tie disky niekedy nechodia ani na desktope, k niektorym sa kvoli tomu dodaval kabel s dvoma USB konektormi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9773
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2015, 13:03    Předmět: Citovat

před chvíli jsem zkoušel rotační HDD s USB rozhraním na tabletu a normálně se s ním dalo operovat. Teď nevím, co je uvnitř toho černýho pouzdra z nápisem MAXELL, ale myslím si, že se to hlásilo v CrystalDisk jako Toshiba něco.
Doopravdy to záleží na vlastním zařízení, jakou má nastavenou rezervaci proudu pro vnější zařízení. Čím silnější baterie, tím větší hodnota, tím má OTG povolen větší odběr.
To znamená, že tablet s 4800mAh baterií bude mít větší povolený proud OTG, než Xperie s 1000mAh baterií.. A proto je jí potřeba při tom spojit z externím napájením (OTG kabel s vyvedeným 5V na napáječ) , nebo externě napájet připojený zařízení (USB nabíjecí HUB)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund