Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysilač Černá hora , listopad 2015
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 18:20    Předmět: Citovat

Vláďo - to je už stejně dneska f.u.c.k. - nedá se na to koukat tak ani tak Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Navíc je to už přes 20 let, co jsem si to tam tenkrát ladil a používal - v roce 1994 jsem se odstěhoval do bytu s kabelovkou a od tý doby řeším spíš její neustálý a každoroční programový změny než kroucení anténou na DVB-T ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 21:16    Předmět: Citovat

Jo, v UHF pásmu se dějí věci: širokopásmový zesilovač se použít nedá, když máte v okolí od 200 m do 3 km celkem 7 buněk LTA, jako naschvál některou zrovna ve směru příjmu, dvě od O2 internetu a ještě nějakého U:founa. Selektivita prodávaných (více)kanálových zesilovačů je na tento stav také obvykle krátká, takže mezi anténou a zesilovačem přibývají filtry: kvůli příjmu K25 a K21 je nutný filtr 464 MHz, kvůli příjmu K60 a K57 jsou potřeba filtry LTE...
Zkrátka: co jde chytit na anténu bez zesilovače, to má aspoň šanci nerušeně hrát.
Jirko, to, že vidíš na Černou horu, ještě nic moc neznamená: taky na ni vidím, přesto mám z téže antény úrovně K40 a K60 stejné, zatímco na K38 je signál o 8-11 dB silnější. Řekl bych, že to má co dělat s natočením vyzařovacích diagramů vysílacích antén. A, když je ta "díra" v diagramu kilometr široká, těžko dáš anténu tam, kde ten signál je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 22:00    Předmět: Citovat

Tady jsem náhodou narazil na jednu tabulku : http://www.ukwtv.de/cms/tschechien-tv.html

Ono je to tak, že to jako vždycky dotáhli do stavu, kdy to stojí za ho... a nelze s tím pořádně nic dělat. A to jsem ještě kdesi zahlédl, že zkouší i QAM-256.

Jaksi nikdo nepočítá třeba s tím, že existuje les a vítr...

A tak zase vrátíme směrovky, filtry a paraboly.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 22:40    Předmět: Citovat

Škoda, že ta německá tabulka není aktuální: program V1 nahrazený na MUX3 programem Prima MAX se přestěhoval do RS8, tedy alespoň v kraji HK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 1:24    Předmět: Citovat

Hille, co to je RS8? Že by se Liborovi T. od nás přestalo dařit a neutáhl náklady na V1? Shocked
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 5:40    Předmět: Citovat

RS8 - provozují to Radiokomunikace, ale zvyšování výkonu ani stavbu dalších vysílačů nelze očekávat - povolení pro regionální sítě má skončit na konci roku 2017, tak to prý už nestojí za to. Co se bude dít dál, jsem se zatím nikde nedověděl.
Jestli to vůbec někdo ví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 5:45    Předmět: Citovat

Pánové díky za rady . Když stojím čelem k Černé , tak mám po levé ruce kopec - pod nímž bydlím , takže Krásno mínus . Černou přijímáme již od II. programu čt z minulosti . Mám kolorku a zes IV. a V. od Grulicha a v poho . Tak už mám těch 18 vysílaných nesmyslů .... Alespoň jsem kolegovi mohl dokázat , že anténa pod střechou nebude to pravé ořechové . Na jeho STB u mne OK , naladil jsem mu to a za 10 min volal , že to stejně nejde . Nejde mu právě ten 60 kanál . Jo právě nyní u nás pobíhají Óčkaři s TV ... Takže asi i to a ten LT . Ale já jsem dál od vysilačů LT , takže asi klika .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 6:14    Předmět: Citovat

Na to je jediná pomoc - vyhodit zesilovač z anténní krabice, koupit LTE filtr třeba LBF790 MHz (ty mám s úspěchem vyzkoušené; dělají se i na nižší frekvence, ale ty už blokují i K60) a zesilovač nahradit linkovým a ten dát až za něj.
Případně koupit zesilovač se vstupními propustmi na K38, K40 a K60.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 6:26    Předmět: Citovat

A ty zádrže kupuješ kde ? To snad můžeš napsat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 8:56    Předmět: Citovat

Nejradši nakupuji osobně, i když to často znamená, že si něco musím objednat předem, aby to na prodejně měli. Jde hlavně o laděné zesilovače, propusti a zádrže na konkrétní frekvence, které napřed někdo musí předladit. Většinu ostatního sortimentu mají pochopitelně trvale.
To se týká jak Satana v Trutnově, tak Terozu v Lošticích (tam je možné nakoupit i mimo provozní dobu, když znáš objednací čísla toho, co potřebuješ, a nevyžaduje to ladění, případně sis to nechal předladit a je to tam uchystané: koupíš to vedle v tvarůžkové cukrárně, dojdou ti pro to). Jen jsem zvědav, kdy do Loštic zase bude možné přijet aspoň z jedné strany po staré státní. Zatím to jde jen přes Moravičany a cesta teda nic moc....
Tím myslím, že takový linkový zesilovač 415X nebo 466X, případně aktivní rozbočovač 447X nebo 423X koupíš v Lošticích i o víkendu; naproti tomu třeba typ s propustmi pro čtyři kanály 470X/21/38/40/60 skladem nemají a musí ti ho předladit, ten je lepší objednat.
Když nemám cestu kolem, co se dá dělat, objednám. A často ani nehraje roli, jestli jde o Teroz, Teson, Ivo, ZVT, Omko...

Právě, že vysílače na Černé hoře využívají i okrajové kanály 21 a 60, a těsné frekvenční sousedství signálů LTE a CDMA těžko jinak ošéfovat, musí se začít těmi zádržemi. Na LTE, jak jsem psal, se mi osvědčila zádrž Fagor LBF790, navíc jde přímo našroubovat na F-konektor linkového zesilovače nebo rozbočovače. Zádrž na rušení pod 470 MHz jsem v takovém provedení nikde nenašel (a jak by se to kaskádovalo!), tak se prostě zařadí do anténního koaxu o kousek výše. Alespoň tak daleko, aby se mezi ty matice vešly prsty popřípadě klíč na dotažení.
Někdy se tyto filtry hodí i tam, kde není žádný předzesilovač - některé DVB-T přijímače mají hanebnou selektivitu vstupu, což normální uživatel, který nemá možnost srovnávat s jiným přijímačem na témže kabelu pověšeným, stejně sám nezachrání, servis tu selektivitu také nijak výrazně nezlepší, takže, co nezachrání zádrže, musí zachránit nákup tuneru jiné značky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 9:30    Předmět: Citovat

Děkuji za rady , a co je na tom kanále 21 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 9:50    Předmět: Citovat

20 kW vysílač na rozhledně udělané z posledního stožáru staré lanovky na Černou horu. Regionální síť 7 (tři HD programy a nějaký ten plevel kolem). Ale ten tam nejspíš chytíš i ze Svitav. Taky na K21.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12043
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 15:57    Předmět: Citovat

RS7 k21 chytám z Černé hory až v České Třebové . . .
ale podle počasí to někdy koliduje se signálem ze Svitav a pak to kostičkuje a někdy úplně vypadne
když ale anténu otočím na Svitavy, tak RS7 na k21 nejde vůbec . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 18:11    Předmět: Citovat

To je jedna z těch záhad pokrytí signálem: z Hřebečova bys měl mít lepší signál než z Černé hory. Ale mezi paneláky u Billy můžeš počítat s kdejakými odrazy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 18:19    Předmět: Citovat

Jardo, my ale s Vláďou nebydlíme u Billy - tam to je jiná králíkárna...

Naše QTH je vzdušnou čarou asi o 2 kiláky dál skoro přesně na sever od tý Billy ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund