Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pro členy se zbrojním průkazem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2016, 7:05    Předmět: Citovat

ano, je zde hůř, na dluh se žije už celá desetiletí (ten není moc vidět) vytunelované fabriky padaj na hubu jedna po druhé jak hrušky ve větru, živnostníci zavíraj hromadně krámy, kdysi hrdý národ hákuje za minimálku v manufakturách u šikmookých...stačí ?
jo pokud se do životní úrovně počítá auto na lízu, byt na hypotéku a dovolená na půjčku, vánoční dárky na kredit tak se máme fakt super, ale do času než přijde kocour

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23 2016, 11:42    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 0:14    Předmět: Citovat

Trošku odbočím, vlastním pistoli CZ G2000 a kupuju náboje SaB a občas se mi stává, že náboje které mají na zápalce kapku zelené barvy mi nevystřelí napoprvé, u náboju bez barvy je výstřel 100%-tní. Zelené tak dvě až tři z deseti nevystřelí. Něco jsem četl, že ty zelené prý jsou přebíjené. Pistol už je starší a ani nevím kolik má přesně nastřílené. Ty G2000 neoplývají spolehlivostí a to hlavně s přebíjenkami. Ale jak říkám, něco už mám nastřílené a ty čisté vyletí pokaždé. Když kupuju, tak se ještě v obchodě dívám, jestli tam není ta barva, prodavač kolikrát tak blbě hledí. Bavil jsem se s jedním, který dělá kolem zbraní a myslí si, že je to tím, že už je slabší úderník a ta barva může trošku fungovat jako tlumič.
_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 0:40    Předmět: Citovat

Zalakovaný kvůli utěsnění proti vlhkosti jsou všecky (aby do navážky spárou kolem zápalky nenasákla vlhkost ovlivňující zážehovou schopnost a rychlost hoření náplně) - akorát že ty origo patrony, kde je zápalka zalisovaná do prolisu poprvé, mají tu vrstvičku laku tenoučkou. U těch přebíjenejch a to i na továrních kalibrovačkách a lisech se "výrobce" jistí a kromě barevnýho rozlišení přebitý patrony dává toho laku víc, aby byla spára mezi lůžkem ve dnu nábojnice a samotnou zápalkou tutově utěsněná. Jde tam o to, že při vystrčení původní expirovaný zápalky se lůžko roztáhne a nová s originálním rozměrem by v něm hrkala. Tělo i krček nábojnice jde rekalibrovat, takže nově zalisovaná střela je správně těsná (a přesto se origo i přebíjený kulky u hrany nábojnice zas kvůli těsnosti proti vlhku "přetahujou" proužkem laku), ale na lůžko ve středu dna není žádnej zmenšovací kalibrační nástroj - tam by se muselo nějakým mně záhadným způsobem po obvodě nejspíš zválcovat celý dno patrony (aby se průměr lůžka nepatrně zmenšil) ...

No a s tím taky souvisí hloubka zalisování zápalky - sice jsou normy, o kolik může bejt zápalka "utopená" proti rovině dna, ale jestli už máš trochu "ošmajdanej" zápalník, nemusí se i při dodržení tolerančního pole vždycky podařit správný naražení zápalky a rána pak selže. Zkus nějakýho puškaře/servisáka, aby ti přeměřil "vejšku" vysunutýho konce zápalníku a případně ti ho vyměnil. Rozhodující míra jsou desetinky milimetru, stačí dvě-tři do plusu a už ti bude zápalník propichovat zápalky skrz a ty budeš jen bezmocně pucovat závěr od sazí a škvarků ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 11:03    Předmět: Citovat

To, že G2000 je vcelku nepovedená zbraň je všeobecně známo, nakonec to jistě víš.Když ji svěříš puškaři, tak ti ji doladí. Stačí přece mrknout na zápalky selhačů a uvidíš slabý otisk zápalníku. Proto taky občas nespustí. Ale slabý otisk by měl být viditelný prakticky na všech nábojích, nejen na přebíjenkách. Neměl by být problém nechat vyměnit bicí pružinu. Je naprosto jedno, jestli je náboj přebíjený či ne, ale pokud je zbraň v pořádku, tak bere všechno. Nehledej tedy problém v přebíjenkách, nebo barvě na zápalce. Určitě je problém v zápalníku, nejspíš v jeho pružině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 14:30    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
To, že G2000 je vcelku nepovedená zbraň je všeobecně známo, nakonec to jistě víš.

Ano, ale jsou lidé, kteří si jí nemůžou vynachválit a stříli se jim z toho líp, než třeba z glocku... risíc lidí, tisíc názorů. Ale něco na těch přebíjenkách asi bude, protože hodně lidí co prodává nebo kupuje, tak udává, že bylo stříleno pouze origo municí a né přebíjenkama, konec konců ten co mi ji prodal střílel jen origo a bez jedinného selhání. Mi taky "čisté" vyletí všechny cca 1000ks. Hodně jsem toho pročetl na zbraněkvalitně. pokud je tam prostě větší vrstva toho laku tak tu a tam selže, ale když tu kapku utřu nějakým rozpouštědlem tak problém zmizí. Je fakt, že když nosím, tak mám v zásobníku ty čisté od výroby, jistota je kulomet. Na střelnici jsem práskal ty zelené, které už ale nekupuju. Napadla mě ta otázka, když jsem čistil a bylo to plné toho zeleného bordelu. G2000 si "zahrála" ve filmu KICKASS 2. Razz

_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 14:48    Předmět: Citovat

Já si nedokážu představit, že bych nepovedeným výrobkem nazval něco, co odmítá 100%ně fungovat, pokud to dostává náhražkovou nebo neplnojakostní vstupní "surovinu" nebo "palivo", nazvěte to jak chcete.

Příklad: koupil bych si auto a místo výrobcem předepsanýho paliva "benzín automobilový BA95" bych do něj nalíval cosi, co nepochází z velký rafinérky, ale co vyrobil sice státní zkušebnou ověřenej výrobce sídlící v sousední dědině, ale pocházelo by to ze směsi vyrobený z lesního a zemědělskýho odpadu, získávaný v jeho domácím zařízení formou nějaký hypotetický stěpný reakce na celulózu. Původce tý pohonný látky i státní certifikát by tvrdili, že taková směs je dostatečnou náhradou benzínu, ale z diskusí uživatelů i "hospodskejch řečí" by bylo jasný, že to až tak 100%ní pravda není - ale že občas tímhle siderightem krmený auto nenastartuje a musí se komplet vypláchnout nádrž. Ale že to lidem pro používání na vesnici nevadí a že tu nádrž vlastně vyplachujou rádi ...

BYLO BY V TAKOVÝ CHVÍLI SPRÁVNÝ NAZVAT TO AUTO NEPOVEDENÝM VÝROBKEM ???????????

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 17:03    Předmět: Citovat

Tak tedy dobře, polopatě, ostatně mě je třeba taky předkládat polopatě rady, konkrétně tady na elektrobastlírně. Ostatně já sem chodím výhradně pro rady, protože na radění je tady spousta chytřejších v tomto oboru, než jsem já.
Holly-vidím že ses do svý pistolky zamiloval a její nedostatky spatřuješ ve střelivu. To je tvoje věc. Zřejmě o zbraních a střelivu toho moc nevíš, tvoje škoda. Tak jen lehce:
Lakované zápalky jsou běžná záležitost u střeliva tovární výroby, narozdíl od přebíjeného střeliva, kde to z cenového důvodu postrádá opodstatnění. Pokud potřebuješ radu a chceš slyšet odborný názor, nechoď se zbraněmi na elektro bastlírnu. Na to jsou jiné weby. Třeba tento, doporučuji přečíst od začátku až do konce a vypít si ten kalich hořkosti do dna. Nejspíš se pak zamyslíš, jestli je ta zbraň pro tebe dost dobrá.
http://www.strelectvi.cz/forum/nazor-na-cz-g-2000-t699.html?hilit=cz%20G2000
Ekkar- měl jsem cukání reagovat na tvoje moudra už v předchozím příspěvku. Ale vidím, že ti to zase nedalo, tak mě to nedá taky.
Ty jseš bezesporu velice chytrej člověk, tak tě vnímám já a skutečně nejen tebe ale i další tady obdivuji co všechno o elektrice a souvislostech s ní ovládáte. Jestli je to i v dalších oblastech, ke kterým se vyjadřuješ nejsem schopen posoudit. Ale jsem schopen posoudit to, že o zbraních a střelivu toho moc nevíš, přesto cítíš potřebu se vyjadřovat. Být tebou, tak bych to nedělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 18:08    Předmět: Citovat

Možná by ses divil, že přestože v aktuálním okamžiku aktivním registrovaným střelcem a držitelem oprávnění k držení zbraně nejsem, z jakejch a kolika zbraní a čím nebo jakým množstvím munice jsem už v životě střílel. Možná díky tomu, že posledních 15 let jsem se na střelnici dostal jen asi 5x nemám aktuální poslední technický informace, ale základní technický požadavky na kompatibilitu zbraně a střeliva včetně laboračních postupů pořád ještě znám - a z hlediska zbrojařskýho si myslím, pokud nějaká zbraň má na origo patrony 100% funkci, ale na munici "z druhýho vrhu" má výpadky, tak to asi nebude bouchačkou ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Holly



Založen: Aug 24, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 23:26    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):

Holly-vidím že ses do svý pistolky zamiloval a její nedostatky spatřuješ ve střelivu. To je tvoje věc. Zřejmě o zbraních a střelivu toho moc nevíš, tvoje škoda..

Vím co vím a vím, že nebudu kupovat náboje se zeleným lakem když bez zelené mi to stříli. Než jsem si jí koupil, tak jsem si něco přečetl a byl jsem si i s G2000 zastřílet a protože mi sedla lépe než Glock19 a i se mi víc líbila tak jsem si jí koupil...starší. Wink Jako střílel jsem i z CZ 75 SP-01 SHADOW a to bylo jiné maso, jenže dát za ní 22litrů se mi nechce...

_________________
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2016, 23:38    Předmět: Citovat

Ekkare, nemá smysl dál pokračovat. Jenom by nebylo od věci, kdyby sis v klidu projel vlákno, na který jsem dal odkaz v předchozím příspěvku. A můžeš vzít jed na to, že zbraň, který vadí lakovaná zápalka a kvůli tomu laku ji neodpálí, je špatná. To lakovaný střelivo by v normální zbrani fungovalo na 100 procent. Z mýho kvéru by chodilo bez problémů. Škoda, že neznáme jeho výrobce.
Hollymu doporučuji výměnu bicí pružiny. To bude nejspíš kámen úrazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31800
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25 2016, 1:14    Předmět: Citovat

Stašku, "vybíravá" ještě neznamená totéž, co "špatná".
Samozřejmě, zbraň pro bojový jednotky armády nebo dokonce pro zvláštní jednotky musí "sežrat" v podstatě jakoukoliv laboraci a konstrukci střeliva, ale zbraň určená "do civilu" je poněkud jiná třída. Já si konkrétně u těch přebíjenek vůbec nemyslím, že by iniciaci vadil samotnej lak, jako že funkci zbraně vadí větší toleranční pole rozměrů těch "neoriginálních" patron, související se "znovupoužitím" samotnejch nábojnic. Ale bez testu je to názor proti názoru - já si myslím že to selhávání způsobujou přebíjený patrony, ty viníš pistoli. Na rozsouzení sporu by bylo potřeba upravit sérii aspoň stovky originálních nábojů dodatečným přelakováním zápalky přesně stejně, jako jsou zalakovávaný ty přebíjenky - a spočítat z nich selhače a vedle toho ve stejnej den ze stejný pistole vystřílet aspoň stovku přebíjenek BEZ ZALAKOVÁNÍ (musela by se jinak zaručit nemožnost navlhnutí, aby nevznikly selhače z jiný příčiny) - a udělat z obou zkoušek normální statistický vyhodnocení. Do tý doby to je prostě jen dohadování se o suchým z nosu, protože nikdo z nás nemá ve prospěch svýho názoru dostatek relevantních důkazů. Nemusíš se vůbec čertit - ale ve prospěch mýho názoru mluví už jen prostej fakt, že ať jsem střílel z čeho jsem chtěl a munici jsem měl takovou nebo makovou, tak u přebíjenejch patron bylo vždycky větší procento mimotolerančních ran - selhače, vzpříčený náboje, nevyhozený nábojnice (uváznutí ve vytahovači), doslova "pánubohu do voken ulítnutý" rány (statisticky určenej rozptyl na stejnou vzdálenost klidně až 2x větší než u origo patron) - neříkám, že to bylo z každýho zásobníku, ale z každý stovky ran bylo určitě pár failů - zatímco z originálek jsem měl selhanou nebo jinak vadnou ránu jednou za několik stovek ran... Já prostě vycházím z toho, že každej kus zbraně musí na konci výroby projít tormentační zkouškou a státní zkouškou - pokud oběma projde, je způsobilej podle státem vydanejch předpisů a podle konstrukční dokumentace - která musí mít schválenou homologační sérii. Kdežto patrona izolovaně vyzkoušet kus po kuse jde jedině tak, že ji použiješ ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: po březen 13 2017, 17:43    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 17 2017, 8:34    Předmět: Citovat

Směrnice samozřejmě téměř jednohlasně prolezla, takže to můžete příště hodit znova burešovi, sralbotkovi a jinejm komunistům. A připravte si kvéry, ať jste první ve frontě na odzbrojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá březen 17 2017, 9:01    Předmět: Citovat

je to pozoruhodné, že EK omezuje legálně držené zbraně kterými se teroristický čin ještě nestal. Ale na obrovské riziko nekontrolovaného přesunu potenciálně nebezpečných občanů žádné nařízení nevydá. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
Strana 11 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund