Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ČT1: Zlatá mládež (1)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2015, 22:07    Předmět: ČT1: Zlatá mládež (1) Citovat

ČT1: Zlatá mládež - zrovna to běží (18. 11. 2015, 21:25 - ČT 1 , opakování 19.11./ČT1 a 22.11./ČT1. )

Geniální. Tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Hlavně ten "homoušek" je skvělej...


Doufám, že to bude v archívu ČT1, abych si to vychutnal ještě několikrát.

Já ty "vůně" i procesy porážky znám, není to ani pro mě moc příjemný, bo mám čich skoro jak pes, ale takovej je život...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2015, 22:22    Předmět: Citovat

Red point + smart TV = úspěch, takže kdo tyhle TV máte, můžete na to mrknout, už to tam je.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1771
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 7:18    Předmět: Citovat

Jo v archivu to je. Včera jsem na to koukal. Ta bukvička li boučká. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10718483769-zlata-mladez/313294340280001-na-jatkach/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2559
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 10:08    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):


Já ty "vůně" i procesy porážky znám, není to ani pro mě moc příjemný, bo mám čich skoro jak pes, ale takovej je život...

Částečně si na to zvykneš.Já třeba krmim dobytek skoro 20 let a nijak hrůzostrašný mi to nepřijde.Spíš jen trochu lítost nad těma zvířatama a že se o ně člověk stará jen pro to aby jim uřízli palici,ale takovej je život,jak píšeš.
A co říct na ty lidi? Nic.Je to produkt dnešní doby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 11:51    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě, z kolika lidí se po tomhle stane vegetariánů. Zrovna na tomhle místě bych asi dělat nemohl. Hlavně, kde se posílají zvířata do uličky na smrt. Ale nějakej pořádnej steak bych si dal. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 12:48    Předmět: Citovat

Je to práce jako jiná. Každý má svou volbu, může dělat jinde. Vegetariánem by se asi nestal z tohoto důvodu, ale z jiného. Zkuste jíst zeleninu 2 dny a odskočit si na záchod. Potom zkuste jíst maso se zeleninou 2 dny a potom si taky odskočte. Mám dojem, že dost lidí se dá potom na maso. Laughing
Za nás bylo normální, že jsme jako malá děcka šly mrknout na popravu slepice, kterou jsme chtěli k obědu. Nebo jsme pomáhali při zabijačce už jako dospělí, protože jitrnice a domácí sádlo bylo sice pracné (otravné) dělat, ale o to víc pak to všechno chutnalo.
Samozřejmě, že dnešní moderní člověk chce vidět jen ten řízek a ne to, co k tomu předtím patřilo. Ještě, že je nedali k dřevorubcům, to by ty hvězdy byly brzy bez nohou a prstů na rukách. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 13:08    Předmět: Citovat

Jasný to já neříkám. Jako pomoct jednou začas u zabíjačky by nebyl problém, ale dělat to denodenně, tak to bych asi nedal, ale samozřejmě, každej je jiná nátura, takže nic neříkám v tomhle směru. Smile Někdo to naštěstí dělat musí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2559
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 16:28    Předmět: Citovat

U jezedáků jsou jiný poměry.To se zanadává,občas si daj lidi trochu přes držku a nikdo se s nikym nemazlí.To člověka změní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 19:50    Předmět: Citovat

Jsem taková městská fajnovka. Krev ani moc nevyhledávám. Ale v letech 1995-2005 jsem občas očumoval u prarodičů na vesnici, když zabíjeli králíka nebo krocana. Nepřišlo mi to nějak divný a vegetarián se ze mě nestal. Pokud jsem v dětství neměl rád maso, tak hlavně proto, že ve školní jídelně bylo tuhé a obtížně krájitelné.
V pozdějším věku jsem ověřil, že bezmasé jídlo není zlé, ale za 2 hodiny už má zase člověk hlad jako vlk. Jediný pořádný jídlo musí být s masem, pokud máte např. vydržet 5 hodin makat v Bauhausu.
Jeden známý z vesnice chvíli pracoval v jakémsi masozávodě na zpracování kuřat a pak se kvůli tomu stal vegetariánem. Potom ukecal moji jednu příbuznou, která se stala vegankou. Věřím, že za pár let dostane rozum, ale do té doby si musí vařit sama. Nejí žádné živočišné výrobky, maso ani mléko. Nesní vám ani dort v cukrárně, ani chleba s máslem a medem. Na h0vn0, že??

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 20:12    Předmět: Citovat

To su uplne dristy, ze taky je zivot - taki su iba bud tupi, alebo bezohladni ludia, ktori si za kazdu cenu potrebuju napchat bachor mrtvym masom, lebo im to chuti, nie preto, lebo to potrebuju Mad Clovek maso nielen ze nepotrebuje, ale ani jeho traviaca sustava nie je na to stavana - a tie "pravdy" o tom, ako je bez masa stale hladny atd su rovnako totalne nezmysly - v rastlinnej strave je ovela viac pre cloveka potrebnych proteinov aj vlakniny, nez v mase, ked ja mozem robit od rana do poobedia a dennodenne cvicit hodinu a pol v posilke s tazkymi vahami a neviem, co je hlad a maso mi absolutne nechyba, tak nech mi nikto iny netvrdi, ze to tak nemoze byt a ze to bez masa nejde Wink
A co spomina p32, tak to nech mi radsej ani nespomina - lebo ked si v posilke nahodou zaserie nejaky masozravy dement, ktory ma v hlave prazdno a nezerie nic ine, len maso, lebo to ma "vraj zarucene najviac" proteinov, pricom robi s polovicnymi vahami a zdochyna pri tom - tak z toho smradu je mi na grcanie a mam co robit, aby som stihol zmiznut na opacny koniec, takym ludom by som tam zakazal vobec chodit Evil or Very Mad
Staci sa pozriet na Morrisa a porovnat ho so steroidnym masozravym Schwarzeneggerom, ako su na tom obaja v 70-ke Wink http://www.boredpanda.com/78-year-vegan-bodybuilder-jim-morris/
A ked porovnam mojho 70r otca, ktory tiez uz davno prestal jest maso, sportuje a je v dobrej kondicke, s rovnako starym otcom mojho najlepsieho kamarata, tucneho masozravca, s niekolkymi porazkami za sebou, so silnou cukrovkou atd, tak je mi jasne, ake je maso "potrebne" aj vo vyssom veku Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 20:52    Předmět: Citovat

Úplně se studem propadám, že žeru mrtvý maso. A taky že žeru živý rostlinný tkáně, to se stydím ještě víc. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 21:01    Předmět: Citovat

Kdyby nebyl člověk všežravec, věřím že by měl dlouhy zuby na hlodání. Jo žeru maso a nestydím se za to.. Styděl bych se zvířata skrze to trápit, ale vykrmit a zabít bez bolesti snad není taková újma.
Máme kolegu vegana - věřím, že ta strava je asi zdravější, ale zdatný teda rozhodně není. Takže všeho s mírou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 21:41    Předmět: Citovat

Na střední jsme měli spolužáka, byl vegan a chodil do posilovny. Přesto byl vyžraný. Já si potrpím na kalorickou stravu a vážím pořád skoro stejně, přes minulé Vánoce jsem dvě kila zhubl.

Člověk je fyziologicky hodně podobný praseti a prase je všežravec. Opice taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 22:16    Předmět: Citovat

Šimpanzi umí i lovit, třeba nižší opice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 22:47    Předmět: Citovat

Nejsem nějak vyloženě proti veganství, ale...
-nerad vařím a nebaví mě shánět nějaký speciální potraviny, natož si tvořit vymakaný veganský jídelníček.
-nechci být vyloučen ze závodního nebo hotelového stravování.
-nechci být vyloučen z rodinných oslav, nedělních obědů a různých společenských událostí.

Maso jím jenom jednou denně. Svýho času jsem mnohokrát zašel sem.
https://www.zomato.com/cs/brno/oaza-veve%C5%99%C3%AD-brno-st%C5%99ed/menu#daily
Poslední dobou občas navštěvuji tenhle podnik.
https://sites.google.com/site/avatarbrno/menu
Ani jídelna Rebio není špatná, ale je moc drahá.

Nepředpokládám, že se někdy stanu veganem, ale pokud jo, tak až tehdy, kdy bude perfektní sortiment veganských jídel v každé závodní či školní jídelně.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund