Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Channel editor pro TV Philips

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 17:35    Předmět: Channel editor pro TV Philips Citovat

Zdravím.
Hledám editor kanálů pro TV Philips (channel editor) a nějak se nemohu "doGooglit" ke stažení nějaké instalačky - free.
Zeť ma asi 2 roky starý TV Philips. Tento TV může uložit na USB flash setting kanálů, na flešce se vytvoří složka Repair. Tuto složku umí zpracovat Channel editor verze 2.0.5.10, který mám nainstalovaný. V PC mohu kanály setřídit a po úpravě vše nahraji zpět do TV.
Nyní si zeť koupil druhý TV. Po uložení settingu na USB není na flešce složka Repair, ale je tam složka "PhilipsChannelMaps". S tou neumí nainstalovaná verze editoru pracovat.
V Google vidím nějaký editor "channel editor 3.3.6.0", ale ten se mi nepodařilo stáhnout, a pokud něco stáhnu, "smrdí to viry" nebo se instaluje něco úplně jiného. Navíc nevím, zda tento editor pracuje s tou složkou "PhilipsChannelMaps".
Má s tím již někdo nějakou praktickou zkušenost. Třídění programů z menu TV je pomalé, a proto se ptám na tu možnost třídění v PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 19:04    Předmět: Citovat

Zkus to tady: http://www.nachtfalke.biz/f271-philips/1189-philips-channel-editor-p2.html je potřeba se tam zaregistrovat, pak bys měl vidět linky na stažení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 20:41    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
....je potřeba se tam zaregistrovat, pak bys měl vidět linky na stažení.

Dík za snahu s řešením mého dotazu. Tu stránku jsem už také ráno vygooglil. Nějak se mi nechce registrovat na stránky nebo fóra, které ke svému životu nepotřebuji. Mohlo by tam něco "číhat".
Než se pustím touto cestou rád bych věděl, zda tato verze editoru můj problém řeší. Udělám tento krok až pokud se zde skutečně nenajde nějaký majitel Philips TV, který už tuto cestičku prošlapal a je ochoten sdělit praktické poznatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 20:44    Předmět: Citovat

Založ si na takové věci email, který na nic jiného nepoužíváš, pak ať si číhá, co chce, kromě emailu na žádných jiných uváděných informacích nezáleží a proto není důvod uvádět takové věci jako jméno či bydliště, čili registrace akorát chvilku trvá, to je vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33724
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2015, 20:52    Předmět: Citovat

Netreba zakladat e-mail, staci pouzit nejaky jednorazovy mailovy server, napriklad mailinator.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2015, 21:00    Předmět: Citovat

Dík za rady. Třeba tu "skrytou registraci" někdy využiji.
Nakonec jsem stanice "roztřídil ručně" z menu TV bez použití Channel editoru. Neladil jsem Astru 23,5 v automatice, ale ručně po transpodérech Skylinku. Takže se naladil nižší počet stanic a třídění šlo zvládnout ručně.
Zkusím poslat dotaz na technickou podporu Philips, zda nemají někde ten Channel editor ke stažení. Hledáním na jejich stránkách jsem ho nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PhilipsCZ



Založen: Mar 12, 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2015, 16:27    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Dík za rady. Třeba tu "skrytou registraci" někdy využiji.
Nakonec jsem stanice "roztřídil ručně" z menu TV bez použití Channel editoru. Neladil jsem Astru 23,5 v automatice, ale ručně po transpodérech Skylinku. Takže se naladil nižší počet stanic a třídění šlo zvládnout ručně.
Zkusím poslat dotaz na technickou podporu Philips, zda nemají někde ten Channel editor ke stažení. Hledáním na jejich stránkách jsem ho nenašel.


Dobrý den,

posílám link ke stažení Channel editoru Philips: https://onedrive.live.com/redir?resid=DAD96A46CE159CD1!200&authkey=!AEw9tbn5XDMmeac&ithint=file%2czip

Zdraví,
Jirka, Philips
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2015, 17:55    Předmět: Citovat

PhilipsCZ napsal(a):
....posílám link ke stažení Channel editoru Philips: ....
Jirka, Philips

Dík. Už jsem to stáhl a nainstaloval. Je to verze 4.0.4.0. Vzhledově prakticky shodná s moji dosud používanou verzi 2.0.5.10.
Zásadní vylepšení spočívá v tom, že tato verze umí zpracovat jak složku "Repair", do které se exportuje Setting ze staršího TV, tak složku "ChannelList", do které se exportuje Setting z novější TV. Pokud mám na flešce současně obě složky Repair i ChannelList, channel editor rozpozná z kterého TV byla která složka stažena a umožní výběr jednoho ze dvou Settingů. Je to vidět na přiložených obrázcích.

Bohužel jsem zjistil, že zatímco starý TV 55pfl5507k nahraje do složky Repair aktuální Setting z TV, tak nový TV 40PUS9809 nahraje do složky ChannelList jen nějaký továrně nastavený Setting pro Česko DVB-T s datem vytvoření 19.3.2015. Takže takový Setting má význam jen pro prodejce, aby mohl u vystavovaných kusů rychle naladit předváděcí obraz. Editace vlastního naladění s použitím Channel editoru je u nového TV neumožněna.

Člověk někdy žasne, co tvůrci SW k televizorům dokážou vyplodit. Je možné, že nový firmware tu možnost editace vlastního Settingu bude řešit. Zatím jsem instalaci nového FW nezkoušel.



Dva adresáře na flešce.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Dva adresáře na flešce.jpg
 Velikost:  15.43 kB
 Staženo:  569 krát


Výběr Settingu pro Channeleditor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Výběr Settingu pro Channeleditor.jpg
 Velikost:  23.72 kB
 Staženo:  494 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenyk



Založen: Jan 25, 2015
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 12:53    Předmět: Citovat

Oživím staré téma. Jde do tohoto editoru nějak nahrát seznam kanálů Skylinku? Nechce se mi to procházet ručně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19416
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 14:30    Předmět: Citovat

Tomu editoru by to snad mělo být jedno, jestli jde o kanály pozemní nebo satelitní. Prohazuješ v něm řádky sestávající z identifikátoru svazku, identifikátoru programu a jeho názvu, a dalších údajů (frekvence, polarita atd.), které se ani nemusí zobrazovat. Když to umí ChanSort pro Samsunga, který ani s poslední verzí software neumí ani při automatickém ani ručním ladění řadit zvlášť televize a zvlášť rádia, a při přidání kanálu zase všechny rozhází po svém, měl by stejnou službu poskytovat i Philipsův editor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund