Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kde končí inženýři
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2020, 9:33    Předmět: Citovat

Aha. Připadá mi, že tyhle úkazy přišly až tehdy, co sem přišly ty důmyslné názvy. Dřív když někdo v práci vysíral, dostal prostě na tlamu. Tam kde vysírali všichni, prostě slušnej člověk nezůstal.
Téma bylo před léty dostatečně popsáno (i česky), viz série článků Kognitivní zmrdozpyt na D-fensovi, zvláště pak pasáž Overbastarding.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2020, 20:19    Předmět: Citovat

No, ono to zas nebylo tak jednoduchý, pokud byl protivníkem aktivní svazák, kandidát na členství v KSČ a čekatel na zástupce vedoucího.
Sice sám vedoucí i jeho tehdejší, končící zástupce ho měli plné zuby, ale nikdo si to s ním nechtěl rozházet, protože nebyla jistota, jestli nedělá pro StB.
Rok 1980. Byl jsem na servisu jedné z posledních běžících sestav AUA120 + 4xAUC144 ve vedlejším kumbále. A ten zjeb se o vlastní vůli rozhodl mě "zkontrolovat", jestli nejsem náhodou jinde - což tehdy bylo poměrně běžné.
Dřepíš na rybářské stoličce, oddeklovaný konce, vytočený rámy a zapnutý výkon. Ti, co to někdy dělali, asi budou souhlasit, že tohle oddeklovaný a zapnutý na výkon, je jedno z nejnebezpečnějších zařízení z tohoto ranku.
Přes hučení větráků jsem prostě neslyšel, že někdo přišel. Pracky s fousama od měřáku zabořený v rámu, všecko zapnutý, dole se vrtí plechová vrtule jako kráva a všude okolo tvrdý střídavý i ss napětí od 400 do 800V.
Zahalekal ode dveří "sem si nemyslel, že tě tu najdu, máš štěstí".
Tma před očima a co se dělo pak, mám jenom z vyprávění kolegy, kterému si postěžoval, co všecko jsem s ním prováděl. Prý že jsem psychopat, násilník a potenciální vrah, že si na mě mají všichni dávat pozor.
Údajně jsem mu držel držku asi 10cm od anodových kondenzátorů jednoho z konců a řval, že mu tu tlamu zavřu nafurt. Ale tomu se mi nechce věřit, mohl si to vymyslet, aby byl zajímavý.
Stálo mě to sice půlku prémií na 3 měsíce a měl jsem štěstí, že můj vedoucí hajzlovi doporučil, nežalovat to a přestat vysírat kolegy.
Ale po zbytek života toho podniku už jsem měl pokoj, stejně tam odsud vylítnul o 2 roky dřív, než to skončilo úplně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2020, 11:55    Předmět: Citovat

Před plyšákem v jedné Tesle jsme měli kancl v administrativní budově, občas jsem musel jít něco řešit do výroby co byla kus cesty. V kanclu jsem vždy řekl kolegům kam jdu a proč tam jdu, kdyby mne někdo hledal a když jsem se cestou zastavil ještě jinde, třeba ve zkušebně nebo ve skladu měřicích přípravků a nebylo to jen na chvilku, tak jsem zavolal do kanclu, kde jsem a jak dlouho tam budu. Pak se mi doneslo, že když šéf nakoukl do naší kanceláře a zeptal se, kde jsem, tak kolezi odpovídali: "Nevíme."

Taky tam byla zvyklost, že když byla celozávodní dovolená a někdo z nás, inkoustů, měl vážnější důvod, proč si tu dovolenou nemůže vzít, tak nás na tu dobu přidělili na nějakou ruční práci. Tak kolegyně říkala, že ještě se třemi ženskými někde uklízeliy nebo tak něco, občas je přišel "zkontrolovat" pán -respektive tehdy soudruh - jako ten z předchozího příspěvku. Ale bylo jim divné, že jim říkají, že jich tam má být pět. Pak se jim doneslo, že ten kontrolenko měl být s nimi a taky makat

Nebo už po plyšáku, to už jsem pracoval jinde, přišel ke mně do konstrukce zástupce nějaké firmy, nabízel jejich stykače, že stačí navrtat pro ně dvě nové díry a bude nám to dodávat o padesát korun levněji (byly dva stykače ve výrobku za desítky tisíc). Tak jsem mu odpověděl, že pro nás to znamená změnu podstatné části, změnové řízení, opravu dokumentace a nějaké zkoušky, technicky to žádný přínos nebude a pokud se to bude řešit, tak budu proti. Jenže to byl kámoš pána co zrovna seděl v ředitelně a šel mu na mne žalovat. Naštěstí pan majitel toho pána z ředitelny vyhodil dřív než on stačil vyhodit mne. Ale šéfové mi to tenkrát vytkli.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2020, 17:01    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Pak se mi doneslo, že když šéf nakoukl do naší kanceláře a zeptal se, kde jsem, tak kolezi odpovídali: "Nevíme."

Tak to jsi měl ještě dobrý, mě jednou sháněl podnikovej říďa a jeden prokádrovanej kokot spolupracovník mu řekl, že mě dnes ještě neviděl. Přitom jsem byl od rána zalezlej v řadiči magnetopáskovejch jednotek. No a ten říďa si to vyložil jako že jsem nepřišel do práce, jakože bude Ačko i když jsme měli na bráně píchačky. Dokonce zkoumal, zda mi někdo neodpíchnul.
Ten spolupracovník dost chlastal a tak jsme se mu s bezpečákem pomstili, dostal dejchnout. Protože to bylo podruhý, tak ho vyrazili i když byl kádrová rezerva. Jo to byly časy Cool

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2020, 18:25    Předmět: Citovat

Mně se stalo, že jsem rok pracoval ve firmě, kde se ve velkém montovaly počítače. Byly tam běžně dvě, někdy i tři směny, někdy i v sobotu. V našem oddělení jsme byli celkem čtyři a když jely linky, někdo z nás tam musel být a když se nějaká linka zastavila, tak vyskočit jako jelen do (_!_) střelen a tu linku zase roztlačit. Měli jsme tabuli, tam jsme si sami rozepsali, kdy kdo tam bude, nikdo nám do toho moc nekecal (mně nejlépe vyhovovaly ranní směny, kolegovi zas noční, tak jsme se vždy nějak dohodli). Stalo se, že koncem měsíce pan divizní ředitel kontroloval docházku a zjistil, že začátkem měsíce v sobotu když se pracovalo nikdo z nás neměl označenou přítomnost (samozřejmě jsme tam měli elektronické píchačky). Už jsme si nepamatovali, kdo si tu sobotní směnu napsal, já jsem si vybavil, že jednu sobotu jsem byl doma něco oslavovat a nevěděl jsem, jestli to náhodou nebylo na mně. Naštěstí můj šéf našel z toho dne emajl ode mne, psal jsem mu, že pokud by ještě pořád nefungoval docházkový systém, tak mi končí pracovní doba a jdu domů. A ten docházkový systém tehdy nefungoval ani odpoledne.

Doba her a malin nezralých.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 21:54    Předmět: Citovat

Dnešní realita HW inženýrů Wink
https://www.youtube.com/watch?v=KQhMg34aFjo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund