Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dopravní značení
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 11:05    Předmět: Dopravní značení Citovat

Tak nějak jsem nenašel podobné téma pro řešení značek. Dokonce jsem některé značky nenašel ani na internetu, takže se buď špatně dívám nebo nám někdo něco tají.

Viděl jsem dnes u Kauflandu na parkovišti značku pro rodiny s děckem a kočárkem. Podotýkám to, že byla nakreslená na zemi a měli tam o na sloupku stejnou značku. Bylo to tam dokonce pro 4 (slovy čtyři) místa, což mi připadá, že pokud má smysl, tak 4 rodiny zaparkují a dalších 10 rodin ať asi vys..u oko, že ? Parkoviště u Kauflandu je na soukromém pozemku patřícím Kaufalndu.
Je taková značka vůbec ve vyhlášce? A kde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1936

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 11:14    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 11:21    Předmět: Citovat

Jo, tenhle výmysl je už několik let v Modřicích naproti hlavního vchodu do Olympie. V zákoně to fakt asi není, spíš taková tvorba. A co jsem tak vysledoval, tak by se to mělo asi jmenovat: "Vyhrazené parkoviště pro majitele vozidel Audi Q7 a Mercedes ML, kterým se nechce chodit daleko." Protože co jsem si párkrát všiml, tak tam parkovali (muži i ženy) ve větších autech a vždy byli sólo. Prostě to nikdo nehlídá, a i kdyby ano, jaká je vymahatelnost?
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6510
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 11:24    Předmět: Citovat

Mne by spíš zajímalo, jak je to se značením jinou barvou dlažebních kostek. Třeba přechod je šedo-červeně. Co to je? Platí to? Je to na místech, kde byl klasický, takže to berou chodci i řidiči. Svislá značka není. Když přijedu jinam, mají třeba jinou kombinaci. Nepodobá se to vůbec oficiálnímu značení. Co až bude průr...?
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 11:45    Předmět: Citovat

doktor365 napsal(a):
http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/parking_rd_20080208.html
No, to je taky taková rarita. Tam to nemá naprosto žádnou platnost, protože každá značka na zemi musí mít i viditelnou stejnou značku na stožáru. To si na zem můžu namalovat kdekoliv cokoliv pokud to není protistátní či sprosté atd. Vymahatelnost toho je naprosto nula a každý policajt řekne, že je to prostě neplatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 12:23    Předmět: Citovat

Globus, značka "P" a dodatková tabulka: "Zde parkují invalidé a bezohlední řidiči".
Pokud jsem tedy bezohledný řidič, tato dopravní značka mi parkování povoluje ?

_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 12:32    Předmět: Citovat

Asi je to "rodinné" značení neoficiální, ale je lepší, když ty rodiny zaparkují tam, než aby mi nějaké děcko jejich dveřma promáčklo moje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 12:52    Předmět: Citovat

Bernard- ano, takhle je to pochopitelné. Ale- minimálně u té Olympie jsou to nejlepší místa pro parking, takže se tam hrne kde kdo. No a protože je od tama nikdo nevyžene, tak ty ostatní auta parkují na normálních místech a děti nám vesele dál odírají lak.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 13:21    Předmět: Citovat

Michale, to není o nejlepších místech, ale o ohleduplnosti řidičů. A když je někdo jako člověk prase, je takový i jako řidič. Jen pro pobavení - na parkovišti u "staršího" libereckého Kauflandu Jsem viděl tutéž mladou dámu v krásném SUV už dvakrát bourat při nedání přednosti zprava, dokonce na tom samém místě. Poprve jsem to dokonce viděl vlastníma očima, podruhé jsem kvůli tomu vycouvával dost dlouhou řadu. Dáma je velice atraktivní a auto je díky pomalování taky nepřehlédnutelné. Při té první bouračce vylítla a řvala na nabouraného řidiče "Kam jedeš ty obrazek_cenzura, nevidíš, že jedu?". Na mou reakci jako vedle stojícího svědka, že je tam všude přednost zprava, kterou tomu dědovi evidentně nedala, mě vysvětlila, že jsem imbecil a nemám se do toho srát. Vyfotil jsem mezi tím na mobil postavení aut i soptící řidičku a ještě jsem zavolal policajty, protože ten imbecil se mi nějak nechtěl zkousnout. Kupodivu přijeli za pár minut, mé svědectví je ale nezajímalo, nevzali si ani mou adresu. Jen pro sichr jsem dal tomu nabouranému dědovi svou vizitku.
Na stání s tou podivnou diskutovanou značkou si nestoupám. Taky jsem měl malé děti a při vytahování prcka na sedačce je to místo skutečně potřeba.


Naposledy upravil jirkati dne čt říjen 29 2015, 13:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 13:33    Předmět: Citovat

A to jde o piktogram, který není ani dopravní značkou.
Je stejně informativní, jako tabulka označující třeba sprchu na benzínce - nemusím si jí všímat.
Horší je ale, když z 22 míst na parkovišti krajní dvě vyhrazená pro ZTP jsou prázdná, ale uprostřed mezi nimi stojí dvě auta s cedulkou ZTP, protože to majitelky mají odtud blíž ke vchodu. A po sídlišti krouží další tři čtyři auta a jejich řidiči hledají aspoň takhle malinké usmolené místečko k parkování, ale na Reservé si zaparkovat nedovolí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 13:42    Předmět: Citovat

Cedulka ZTP není vystavena na auto, ale na osobu, a to bývá často spolujezdec. Pokud se právě nedovezl na parkoviště, tak by auto nemělo stát na vyhrazeném místě. Řidič by asi měl tu cedulku skrýt, ale je to namáhavé. Já jí tam taky nechávám. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 14:22    Předmět: Citovat

V těch autech jezdí jen řidičky, ještě jsem tam s žádnou z nich spolujezdce neviděl.
Ale místa pro ZTP se kvůli nim přeznačovat nebudou, je to přece jejich vůle, kde se jim chce zaparkovat.
Noční hlídka neřeší, kdo zaparkoval dřív: to, že auto s cedulkou ZTP stojí na "civilním" místě, není nic proti ničemu. Podle policajtů to je tím, že rezervované místo bylo obsazené a postiženým nezbylo, než zaparkovat jinde. Že tam ta auta postižených tak stojí někdy i tři dny v kuse, je nezajímalo. To až po třetím požadavku na přesun rezervovaných stání si to párkrát vyfotili, aby měli doklad, kdo tam stál dřív, a už se lístky za stěrači nějak neobjevují.
Jenže to v pořádku taky není, rozhodně ne podle platných předpisů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 19:51    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19535
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 20:29    Předmět: Citovat

Byla řeč o parkovacích místech pro postižené s kartou za oknem. Bez adresného určení.
Jenže odkaz vede na diskusi o případu, kdy bylo místo vyhrazené pro konkrétní vozidlo s konkrétní registrací uvedenou na dodatkové tabulce. Za ta místa si museli postižení platit, než vyšla zákonná povinnost na každém parkovišti zřídit místa pro postižené vždy.
I takové místo tu máme, jen před asi sedmi lety zřídilo město vyhrazená dvě parkovací místa přímo před domem té postižené, která si za tu značku u nás platila. Když zjistila, že už za to nikomu platit nemusí, přestěhovala se s autem tam a přestala platit za tu značku u nás. Na základě jejího neplacení zmizela dodatková tabulka s RZ, ale značka P se žlutým trojúhelníkem (dnes už podle zákona neplatná) tu zůstala dodnes. Během dalšího roku ta babi zemřela a její auto zůstalo ještě řadu měsíců stát na vyhrazeném parkovišti u nich před domem. Kdo se ho ujal pak, netuším.
Ještě jsem po městě viděl další dvě stejně neplacené a stejně neplatné značky. Parkuje pod nimi kdekdo, policajti si toho nevšímají, protože je hned ten první, po kom se chtěli vozit, požádal, ať mu v přehledu platných dopravních značek ukážou právě tuto. Nenašli ji, uznali, že už tam bez symbolu vozíku neměly být, ale město je ponechává na místě, sloupek slouží psům...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2015, 20:41    Předmět: Citovat

O značkách, které jsou oficiálním dopravní značením, bych zrovna moc nediskutoval. Ty jsou dané dopravními předpisy i když se nám to někdy nemusí líbit.
Mě se líbilo právě vyjádření Hilla: "Je stejně informativní, jako tabulka označující třeba sprchu na benzínce - nemusím si jí všímat. "
Ano, je to tak. Takové to zdůvodňování vytahováním sedačky s děckem jsou hlouposti! Jak to má dělat dalších 30 řidičů s děckama, když jsou tam jen ta 4 místa??? Dneska jsem tam viděl jednoho ubožáka v Audi, co měl vevnitř 2 děcka (asi pětiletá) a měl dojem, že je to jen pro něho. Asi by to ty značky chtělo zrušit nebo dát jinak na vysvětlenou, proč jsou vedle sebe 2 parkovací místa, co zabírají normální 3 parkovací místa. Nebo vozit se sebou provokativní značku k zavěšení na sloup o povoleném dopoledním (odpoledním) nákupu s autem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund