Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Registrační pokladny pro Babiše
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 14:48    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
V létě jsem byl v Chorvatsku a tam má každej stánkař tablet a na něj připojenou tiskárnu. Je pravda ,že nevydat doklad si tam nikdo nedovolí.


Není to až tak u všech pravda. Najdou se takoví, co to dávají podle obličeje atd. Metod je víc.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17754
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 19:40    Předmět: Citovat

Taky jsem už slyšel názor: "Chcete doklad? Tak se s důvěrou obraťte někam jinam"

A propo, pokud budu vydávat pouze bezhotovostní faktury, tak se mě doufám ta registrační pokladna nebude týkat... Nebo jo? A co když 1-2 % vydaných faktur bude platba hotově? Pak musí být?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 20:58    Předmět: Citovat

Do 2 let od spuštění EET by prý mělo dojít na všechny, kteří přijímají platby v hotovosti. Takže ty 1-2 faktury v hotovosti změníš na převodem a žádnou EET nebudeš řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 20:59    Předmět: Citovat

Kdysi padl návrh, že to bude platit v případě, že v předchozím zdaňovacím období jsi měl víc jak 20% hotových příjmů. Ale co z toho zbude, až to doladí, to ví jen Kalousek a Babiš.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 21:29    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Tohle je nesmysl, muzes si ho dat do nakladu, kdyz ho pouzivas k podnikani. V zakone neni ani slovo o nejakem operacnim systemu apod. Pokladnu budes pouzivat i bez evidence trzeb.
Nejake kraceni porizovaci ceny z duvodu, ze nepouzivas vsechny funkce, je taky kravina. Kdyz mas auto, ktere umi jet 250, ale muzes s nim jet jen 130, taky das postupne do vydaju cele a ne jen polovinu Smile

Jaký nesmysl? Přečti si ten tvůj zákon pořádně. Nikdo ti dodatečně při kontrole neuzná náklady, které jsou neprokázané. To, že si koupíš počítač a pak ho rok nepoužíváš, tak je tvoje věc. Kontrola chce prokazatelný důvod nabytí (např. darovací smlouvu PC za 1 Kč včetně OEM softwaru) a pokud tam máš v případě Woken také doklad o nabytí OS (také např. dar. smlouva). Taky tu nachytali pár lidí tím, že jim zkontrolovali účetnictví a pak chtěli vědět v kterém Wordu to nebo to tiskli a pak chtěli vidět doklady k tomu Wordu. Dnes už to nedělají, asi se to někomu nelíbilo.
To porovnávání rychlosti auta je jen buď obrazek_cenzura nebo vtipkování. Zkus si vzít auto na lízing např. poslední 3 měsíce v roce, zaplatit 50% akontaci a dát si to celé do nákladů, protože jsi to přece zaplatil. Myslím, že se budeš divit až ti kontrola uzná v nákladech jen adekvátní poměr splátek jen na 3 měsíce a poplatky za služby. Už dokonce nebudou ani řešit to, že jsi auto přebral fyzicky až v únoru dalšího roku, protože na toto ještě mají další pozdější kontroly.

A doporučil bych neplést si poŕizovací cenu s si uplatňovaných nákladů.


Naposledy upravil p32 dne út říjen 27 2015, 21:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 21:38    Předmět: Citovat

feliz_navidad napsal(a):
p32 napsal(a):
I počítač ti mohou uznat do nákladů až v roce jeho aktivace v případě OS Wokna, když nemáš OS "nějakým oficiálním způsobem nabytý" a to "nabytí" uděláš až v příštím účetním roce.

Tohle jsem nepochopil, můžeš to prosím vysvětlit i pro mimořádně nenadané jedince? "Nějaký oficiální způsob nabytí" OS je třeba stažení Linuxu. To, že jsi v dalším roce "nabyl" Win bylo jen proto, že tvoji dodavatelé/odběratelé nejsou tučňák kompatibilní...

To jsem zase nepochopil já. Linux je součástí Woken? Nebo jsme už tak daleko, že každý má v kanceláři Linux na PC a jen čeká, že mu tam nastrkají veškeré programy jako zdarma? Abych to zkrátil, nepleť si počítač, kde máš daný Linux a koukáš na internet s počítačem, kde musíš mít instalované zakoupené pracovní programy, které jedou jen a jen pod Woknama. Kdyby byly i pod Linuxem, tak ty Wokna už nikdo nebude používat a já bych byl mezi prvními.
"Nějaký oficiální doklad" je popsán v zákoně o účetnictví, zkus si to přečíst. Ano, stačí i jen darovací smlouva od někoho konkrétního, den darování, cena např. 1 Kč, informace o darujícím a darovaném, ale stále je tam to, že doklad o nabytí musí být i kdyby sis ho měl prostě napsat sám a má být založen do účetnictví s datumem atd. atd..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 18:28    Předmět: Citovat

Bude sa platit nacierno v hotovosti. A ked nejakeho dementa napadne zrusit hotovost, tak sa bude platit nadalej nacierno, napriklad dolarom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 19:37    Předmět: Citovat

No co, tak se vrátí barter. Já to mezi kámošema provozuju už dávno. Já mu opravím tiskárnu, on mě udělá třeba nějakou zedničinu. Když náhodou takticky zapomene (protože třeba nemá čas), že mě něco dluží, tak to nevadí, ono se mu časem zase něco pos....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 20:14    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zkus si vzít auto na lízing např. poslední 3 měsíce v roce, zaplatit 50% akontaci a dát si to celé do nákladů, protože jsi to přece zaplatil. Myslím, že se budeš divit až ti kontrola uzná v nákladech jen adekvátní poměr splátek jen na 3 měsíce a poplatky za služby. Už dokonce nebudou ani řešit to, že jsi auto přebral fyzicky až v únoru dalšího roku, protože na toto ještě mají další pozdější kontroly.

A doporučil bych neplést si poŕizovací cenu s si uplatňovaných nákladů.


Zpusob uctovani leasingu je v zakone o dani z prijmu vyslovnne uveden, pocitacich se softwarem nebo bez tam neni ani zminka. Pokud si myslis opak, hod sem odkaz na konkretni paragraf a muzem diskutovat dal. Bez toho je to jen plane placani.

Proste pocitace muzes hodit do nakladu hned, pokud nedosahuji limitu investicniho majetku, pak samozrejme prostrednictvim odpisu. To jestli pocitac za 100.000,- vyuzivas jen jako kalkulacku s linuxem financni urad nema co zajimat, je to jen tvoje vec. Leasing do toho porad nemotej, tam jde o neco uplne jineho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17754
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 23:13    Předmět: Citovat

Lidičky, jestlipak víte, že pokud máte jako živnostník místo podnikání ve svým rodinným domě, může vám na rozdíl od policajtů do něj vlízt úředník finančního úřadu naprosto kdykoliv se mu zachce a má na to podporu zákona? Myslel jsem, že se to týká jen provozovny a nebo sídla firmy.
Teď k tomu přibudou úředníci městskýho či obecního úřadu, taky budou moct lýzt do rodinnýho baráku za účelem kontroly topení. Jen ti policajti zatím musej mít soudní povolení, ale předpokládám, že si najdou důvod, aby ho už brzo nepotřebovali a naši zákonodárci jim to zase vesele odkejvaj.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 23:25    Předmět: Citovat

Pokud je to pravda, doporučuju Ústavu České republiky použít jako povinný potisk toaletního papíru.

Nicméně pokud se u mě takový úředník objeví a slušně projeví zájem se podívat, kde a jak funguju, určitě mu v tom bránit nebudu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 02 2015, 0:51    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

Zpusob uctovani leasingu je v zakone o dani z prijmu vyslovnne uveden, pocitacich se softwarem nebo bez tam neni ani zminka. Pokud si myslis opak, hod sem odkaz na konkretni paragraf a muzem diskutovat dal. Bez toho je to jen plane placani.

Proste pocitace muzes hodit do nakladu hned, pokud nedosahuji limitu investicniho majetku, pak samozrejme prostrednictvim odpisu. To jestli pocitac za 100.000,- vyuzivas jen jako kalkulacku s linuxem financni urad nema co zajimat, je to jen tvoje vec. Leasing do toho porad nemotej, tam jde o neco uplne jineho.

Zkusil sis to po sobě aspoň jednou přečíst? Tak s tím netrap jiné. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 02 2015, 6:30    Předmět: Citovat

Argumenty dosly?
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so leden 09 2016, 16:25    Předmět: Citovat

Teď jsem dělal DPHčko za poslední čtvrtletí 2015, koukal jsem se taky na to nový kontrolní hlášení. Pěkná hovadina zase. Evil or Very Mad Jen pro kontrolu, i když to platí od 1.1.2016, tak to budu podávat poprvé až v dubnu, když jsem čtvrtletní plátce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so leden 09 2016, 16:28    Předmět: Citovat

Měl by to být po novém podané až v dubnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund