Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Registrační pokladny pro Babiše
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 13:19    Předmět: Registrační pokladny pro Babiše Citovat

Zdravím přispívající . Je zde někdo z praxe , kdo popíše-navrhne typ pro nejmenšího prodejce . Co je krom té pokladny třeba ? Jen zastrčit síťový kabel ? Je již třeba přístupný zkušební portál ? Je tedy nějaký demo program pro připojení již dnes k dispozici ? I za takový demo se platí ? Je již nějaký "spojovací" program předepsán ? Díky , určitě to zajímá vícero lidí . Zase prosím jen praxi , ne teorie a kecy .
malý rozbor : http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015101701
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 15:54    Předmět: Citovat

Tohle vsechno co pises bude znamo tak tyden pred ostrym spustenim tehle hovadiny. To v lepsim pripade, osobne bych rekl ze to bude jako obvykle tak zmatene a nejasne, ze se bude cekat na vyklad soudu jak se ma vlastne postupovat.

Zatim nema vyznam ztracet cas hledanim jakychkoliv detailu jak to ma fungovat, v soucasne dobe v to nevi ani pitomci co tohle vymysleli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 16:01    Předmět: Citovat

ono úplně stačí co čeká plátce DPH od ledna kontrolní hlášení o tržbách přitom v tom bude takový bordel, že to nemá obdobu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 16:37    Předmět: Citovat

Stejně je mi ten celý systém nějak nepochopitelný. Měnil jsem před dvěma týdny plynový kotel. Hoši co zapojovali kotel měli první dotaz: "Šéfe, chcete to platit hotově z ruky do ruky nebo na fakturu?" Ptám se v čem je rozdíl. Na fakturu to bude za 11, z ruky do ruky za 9 tisíc. Druhý den ráno přišel hoch od kominíků připojit kotel nerezovou trubkou do komína. Už měl připravený pokladní doklad stejně jako hoši před tím, vybral hotovost a byl pryč. Od plynaře za dodávku kotle, zprovoznění a zaškolení obsluhy už jsem ale trval na faktuře. Koukal na mě jako bych spadl z višně, taky měl připravený pokladní doklad. A tak jsem "prodělal" 5 tisíc, protože fakturu musí dát do účetnictví. S pokladním dokladem, i když na něm je razítko firmy, to asi hoši hrají jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 16:43    Předmět: Citovat

Já bych se s tím moc nerozčiloval. Obejít se to dá stejně taky, tak co? Bude prostě papír na to, že co se obchází teď, tak potom bude s papírem potvrzené jako svaté a už vůbec nenapadnutelné od kontroly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2015, 23:35    Předmět: Citovat

Registrační pokladny jsou už minulost, dost lidí to stálo dost peněz, aby stát nakonec zjistil, že je to jen jedna z velkých blbostí, jaké kdy dokázal vymyslet. A že už jich bylo...

To, co Babiš chystá, se jmenuje evidence tržeb, ale zatím je to silně v nedohlednu, je minimálně rok čas.

Co se týká DPH, tam je ta situace trošku složitější, ale protože se mě to netýká, tak podrobnosti nesleduju.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 5:41    Předmět: Citovat

A já myslel , že se dozvím , např. toto je (přesný typ) evidenčka , ke které připojíš síťák , chová se jak PC , připojíš se do sítě , stáhneš přes koupené (dodané s tiskárnou) heslo program , do paměti naboucháš zboží s cenami a je . Známý potřebuje koupit pokladnu do konce roku - dát do účetnictví . Takhle nevím zase podrobně nic .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 7:02    Předmět: Citovat

Známý by si ji do nákladů stejně dát nemohl. Není to investice, aby se mohl nákup dát do nákladů dříve než je prokazatelné vydání. Jen nákup totiž při kontrole neprokazuje oprávněný náklad v účetnictví. Mohl by to max. použít jako nákup zbozí za účelem dalšího prodeje a jen jeden kus je dost podezřelý každé kontrole a pokud by ho neprodal, tak by mu to dodatečně jako náklad neuznali a dodanili na všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 7:12    Předmět: Citovat

Pokud nejakou pokladnu potrebuje, radil bych mu at si koupi neco pouziteho za par kacek co mu nebude moc lito kdyz ji vyhodi jestli tenhle zakon projde. Dnes ani vyrobci nevi jak to ma vlastne vypadat, takze nic co bude 100% fugovat na trhu urcite neni. Pokud pokladna umoznuje prehrani FW a ma HW jaky bude potreba, je moznost to vyresit zmenou FW. Otazka je jak se k tomu postavi vyrobci. Je lepsi prodat novou kasu nez zdarma upgradovat starou.

Do vydaju si ji muze samozrejme dat jako neinvesticni majetek hned po zaplaceni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 7:17    Předmět: Citovat

Ano, dát do nákladů si ji samozřejmě může dát. Záleží jen na kontrole v místě podnikání, kolik ho to za pár let při kontrole bude stát. Já osobně bych zařízení kupoval až by bylo jasné v zákoně, jaké má být a náklady bych pokryl letos raději něčím jiným a prokazatelným.
I počítač ti mohou uznat do nákladů až v roce jeho aktivace v případě OS Wokna, když nemáš OS "nějakým oficiálním způsobem nabytý" a to "nabytí" uděláš až v příštím účetním roce. U lízingu auta ti taky uznají jen poměrovou část nákladů na daný rok a ne co měsíčně platíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1872
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 7:41    Předmět: Citovat

V létě jsem byl v Chorvatsku a tam má každej stánkař tablet a na něj připojenou tiskárnu. Je pravda ,že nevydat doklad si tam nikdo nedovolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 7:52    Předmět: Citovat

A jsme u toho , před pokladnou musí být poč ? Já žiji v tom , že se prostě pokladna napíchne na síťák ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 8:02    Předmět: Citovat

Prošel jsem si kontrolní hlášení pro plátce DPH (jen tak letem světem), mě se to týká. Nebude to pro mě velká zátěž, jen si budu muset osvěžit trochu VBA a doprogramovat nějaké maličkosti (pro zjednodušení).
Ale:
Pro boj proti dohodám o podvodech s DPH, se bude v tomto hlášení uvádět každá vystavená/přijatá faktura -daňový doklad s částkou plnění 10000,-Kč a výš včetně DPH. (To jsou často už bagatelní položky!)
U každého dokladu bude uveden základ, výše DPH, DIČ protistrany, datum zdanitelného plnění.
(Nižší částky souhrnně.)
To znamená, že státní správa bude mít detailní přehled o peněžních tocích, a to téměř do detailu.

Vím, že se to u nás určitě stát nemůže, ale být např.velká firma, dostat svého člověka na nějaký významný politický post, pak není problém získat dokonalý přehled např. o konkurenci, dodavatelích, odběratelích, jejich aktivitách, nepřímo o cenách, tím si lze utvořit obrázek o strategii a směřování rozvoje konkurence, struktuře tržeb...
Nebo tak umět sestavit správný DB dotaz a prodávat tyto informace firmám...

No, ještě že v našem státě se něco takového dít nebude, protože by nikoho ani nenapadlo zneužít takovým způsobem svoje postavení nebo naopak sestavi a poskytnout požadované informace za úplatu nebo kvůli politickému tlaku.
A hlavně to bude dokonale a neprůstřelně a odborně ohlídané, že i naprostá výjimka, že by se člověk s takovým morálně odpudivým profilem nejen v naší zemi našel, dokonce se dokázal dostat na vhodné místo, tak se mu to prostě nepodaří!
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 8:33    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
I počítač ti mohou uznat do nákladů až v roce jeho aktivace v případě OS Wokna, když nemáš OS "nějakým oficiálním způsobem nabytý" a to "nabytí" uděláš až v příštím účetním roce.

Tohle jsem nepochopil, můžeš to prosím vysvětlit i pro mimořádně nenadané jedince? "Nějaký oficiální způsob nabytí" OS je třeba stažení Linuxu. To, že jsi v dalším roce "nabyl" Win bylo jen proto, že tvoji dodavatelé/odběratelé nejsou tučňák kompatibilní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 11:25    Předmět: Citovat

Tohle je nesmysl, muzes si ho dat do nakladu, kdyz ho pouzivas k podnikani. V zakone neni ani slovo o nejakem operacnim systemu apod. Pokladnu budes pouzivat i bez evidence trzeb.
Nejake kraceni porizovaci ceny z duvodu, ze nepouzivas vsechny funkce, je taky kravina. Kdyz mas auto, ktere umi jet 250, ale muzes s nim jet jen 130, taky das postupne do vydaju cele a ne jen polovinu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund