Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pájeci stanice SOLOMON, kdo je výrobcem? (přesunuto)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Magion84



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 12:16    Předmět: Pájeci stanice SOLOMON, kdo je výrobcem? (přesunuto) Citovat

Dobrý den všem členům ebastlirna. Potřebuji si nutně pořídit pájecí stanice do 2tis. Pro všelijaké domácí pájení. Ted bych to hlavně potřeboval na odpájeni a připájení 4 Mosfetů. Dva mám KO a dva odchází. Vyhlédnul jsem si několik PS dvě jsou made in PRC ZD-916, ZD931 ESD. A pak mě zaujala značka SOLOMON např. SL-976. Může mi někdo říct kdo je výrobcem páječky? A vaše zkušenosti a postřehy? Klidně si nechám od Vás doporučit i jinou. Předem moc děkuji.

Naposledy upravil Magion84 dne čt říjen 15 2015, 15:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 806
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 12:48    Předmět: Citovat

Njespíš to bude občan PRC (People´s Republic of China) Wink
Stejné pero má česká Diametral.
Na připájení pár mosfetů možná stačí, ale pokud budeš pájet víc, budeš muset přidat money - nebo koupit českou ERS 50
http://www.sagat.info/?q=node/40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 13:07    Předmět: Citovat

SS-989B
Je to trošku víc, ale ten horkovzduch je nenahraditelný. Taky je to šílený taiwanec, ale doma drží, často ji zapomenu přes noc a nic se neděje. Hroty roztodivných tvarů jsou v GM a mají výdrž, pero se dá koupit zvlášť.

V práci mám Wellera WX2021, ten je dobrej, akorát stojí 8x tolik a nemá horkovzduch Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beny66ka



Založen: Sep 12, 2015
Příspěvky: 389
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 13:34    Předmět: Citovat

Nebo tady tuto SAIKE-852D z Aliexpresu i s množstvím "GIFTů" za 111$ což je podle mě klon SS-989B nebo naopak, v každém případě to vypadá podobně.

http://www.aliexpress.com/item/New-promotion-SAIKE-852D-2-in-1-Soldering-Station-Hot-Air-Gun-Solder-iron-220V/32452430622.html

Jde to DHL, do týdne od expedice ji máš doma včetně proclení. Doprava v ceně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 14:47    Předmět: Citovat

Solomon je thaivan, taky mám od nich SL30ESD. Pro moje potřeby stačí, dostal jsem ji bez pera za pakatel. Je ale řízená MCU, kdybych to měl kupovat tak bych kvůli případné opravitelnosti asi volil některou verzi SL20 s OZ. Indikace teploty diodami bohatě stačí, čísla na digitálním zobrazení se při pájení stejně pořád mění podle odběru tepla v dost širokém rozsahu.

V Gesu mají např. SL30 SOLOMON za 3090Kč a SL30 VEL za 1990Kč - rozdíl je asi jenom v modré kastli a logu dovozce (výrobce) a té ceně. Díly budou pravděpodobně Solomon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magion84



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 14:58    Předmět: Citovat

Charos: ERS 50 to asi nebude ta legendární Tesla? Vyrábí se to ještě u nás? Cena vypadá dobře ale ta dostupnost.

Ondra2: SS-989B to by byl můj splněny kutilský sen i když je Taiwan ale je to porad lepší než PRC ale ta cena je momentálně někde jinde. Když vemu v potaz další příslušenství k pájecí stanici.

beny66ka: SAIKE-852D řek bych že je to do 4tis další dobrý kousek. Ale ta cena jen nad limit škoda.

Achab: jak už jsem psal Taiwan mi nevadí mám od nich více věci už řadu let vše je ok. Ten Salomon SL-976 bude asi základ ale má regulaci sice nemá LED ani LCD ale to není žádná přidaná hodnota.

Známý má právě Chinu ZD-916 a je naprosto spokojeny děla auta. Já bych to měl na desky PC, auto a další potřebné domácí kutilské pájeni. Ten Solomon je špatný? Nestačil by? Jinak ty PS jsou super ale jdou už přes limit Sad Ta SAIKE-852D vypadá hodné dobře.

PS: omlouvám se moderátorům za můj první příspěvek který byl špatně umístěn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 15:54    Předmět: Citovat

Tahleta páječka má asi hrot na 230V, takže nemá trafo. Moc se mi nelíbí. http://www.gme.cz/pajeci-stanice-solomon-sl-976-p730-217

Dnes bych asi už ERS50 nekupoval. Výrobce Sagat komunikuje nějak divně, viz různě tady na fóru.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=45819&highlight=sagat+kvalita
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28233&postdays=0&postorder=asc&start=180
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70083&highlight=sagat
Náhradní díly se budou blbě shánět.

http://www.tipa.eu/cz/mikropajka-zd-916/d-84438/
ZD916 je velká jako kráva a přitom plná vzduchu.
Ale asi poslouží. http://www.eevblog.com/forum/reviews/zhongdi-zd-916-soldering-station/

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne čt říjen 15 2015, 15:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 15:58    Předmět: Citovat

Mimo ten Solomon jsem měl jenom ERS-50 takže s ostatními nemám zkušenost. Ale když už SL-976 tak je třeba zde a pro srovnání i další Solomony v různých provedeních (standard, ESD, těleso standardní nebo keramické). Ceny provedení se standardním tělesem jsou průměrné a doprava nad 1000Kč zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 16:36    Předmět: Citovat

To už je asi sté vlákno s výběrem páječky.

Vše jsem napsal v těch ostatních.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2015, 17:29    Předmět: Citovat

Jenom bych doplnil k té digitální indikaci teploty že aspoň u těchto levnějších páječek je nadbytečná a od skutečné teploty hrotu se značně liší. Naměřené teploty u SL30 jsou na konci vlákna zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magion84



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá říjen 16 2015, 21:39    Předmět: Citovat

Mosfety musím objednávát ze zahraničí protože v ČR nejsou nikde k dostání. Proto se mi prodloužil čas na výběr pájecí stanice. Tak pročítám všemožné informace daných stanic a nemůžu se rozhodnou. Ale na druhé straně jsem už vyřadil předešlé možné adepty. Však PS nevybírám na rok ale kdo ví jak dlouho dneska vydrží i kvalitnější kus. A také jak už tady bylo zmíněno je dobré se poptat na náhradní díly plus hroty atd.

Prozatím bych chtěl všem poděkovat za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magion84



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 20:33    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec minulý týden zakoupil páječku ZD916 v akci za 1500Kč. Co jsem se na googlu dál dočet že je to klon nějakého Welleru. Zatím se seznamuji se svou první mikropájkou a jsem spokojen.

Všem bych chtěl poděkovat za pomoc a ochotu moc si toho cením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2015, 21:49    Předmět: Citovat

Magion84 napsal(a):
klon nějakého Welleru.

To možná tak ta ručka.
http://www.eevblog.com/forum/reviews/zhongdi-zd-916-soldering-station/
Mně se ta velká škatule líbí. Vypadá sice divně, ale zase si s tím člověk může dělat, co se mu zlíbí. Kdyby shořelo trafo, tak se tam dá vmontovat větší náhradní. Je tam místo na různý úpravy. Je to smutný, ale vypadá to uvnitř o dost líp, než nová ERS50.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Magion84



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 0:38    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Magion84 napsal(a):
klon nějakého Welleru.

To možná tak ta ručka.
http://www.eevblog.com/forum/reviews/zhongdi-zd-916-soldering-station/
Mně se ta velká škatule líbí. Vypadá sice divně, ale zase si s tím člověk může dělat, co se mu zlíbí. Kdyby shořelo trafo, tak se tam dá vmontovat větší náhradní. Je tam místo na různý úpravy. Je to smutný, ale vypadá to uvnitř o dost líp, než nová ERS50.


Je trochu větší ale za ty peníze snad vydrží nějaký rok. Jak píšeš vše se dá upravit. Hroty jsou za babku, dá se pořídit náhradní LCD, náhradní péro. Další věci si šikovný člověk uděl a upraví sám. Kdybys si chtěl fotky nebo další info i pájecí stanici tak klidně písni rád Ti odpovím.

Já si pořad zvykám vše jsem předtím dělal trafo pájkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2015, 2:14    Předmět: Citovat

Trafopájku již používám jenom na pocínování drátů.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund