Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zpracování dat z osciloskopu TDS320 pře RS232 a do csv a xls

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: út září 22 2015, 8:17    Předmět: zpracování dat z osciloskopu TDS320 pře RS232 a do csv a xls Citovat

poprosím o pomoc s načtením dat z osciloskopu TDS320. Pro stažení jsem použil program HW group Hercules, osciloskop požádám o data pomoci Curve?, zaloguju si data do Herculesu, potřebnou část uložím jako CSV a pak potřebuji je natáhnou to excellu jako sloupce. Před mnoha lety měl excell import dat do sloupců, nový tohle neumí. Stejně tak mi třeba Opencalc načte hodnoty do řádku a je jich málo. Nemáte typ, jak donutit kancelářský tabulkový program na import do 1 sloupce o 64000 řádcích? dík za každou reakci.


graf z osciloskopu v opencalcu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  graf z osciloskopu v opencalcu.jpg
 Velikost:  73.66 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2651

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 14:50    Předmět: Citovat

Nerozumím tomu sice přesně, ale i "nový" Excel má samozřejmě import textových hodnot - viz obrátek v příloze.
Šoupni sem ten soubor s daty a něco s tím uděláme.

Petr Filipi



Excel-data z txt.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Excel-data z txt.jpg
 Velikost:  68.44 kB
 Staženo:  111 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33932
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 15:33    Předmět: Citovat

Calc:
1. oznac riadok
2. Edit->Cut
3. posun kurzor na miesto, kam to chces vlozit
4. Edit->Paste special
5. Zapni Transpose
6. OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2651

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 20:27    Předmět: Citovat

Transpozice by mohla pomoci, ale např. "nový" Excel má "jen" 16384 sloupců (poslední sloupec je XFD, tj 24*26*26+6*26+4=16384). Takže si myslím, že transponováním získáš jen 16384 řádků, ostatní tam nebudou.
To by se pak muselo řešit malým externím programem, který by z "řádkového" CSV vyrobil "sloupcové" CSV, a to ještě před importem do jakéhokoli tabulkového procesoru.
Teď jsem koukal na můj portable Open Office 4 a poslední sloupec je AMJ, tzn. má jen 1024 sloupců.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 20:33    Předmět: Citovat

Děkji, v příloze je co mi z osciloskopu leze.


curve z tds.log.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  curve z tds.log.txt
 Velikost:  6.35 kB
 Staženo:  123 krát



Naposledy upravil Martin_Fio dne st září 23 2015, 20:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33932
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 20:36    Předmět: Citovat

Na to staci rozumny textovy editor, co vie pracovat pri hladani a nahradzovani aj s koncami riadku - najst ";" a vymenit za koniec riadku (\n).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: st září 23 2015, 20:40    Předmět: Citovat

zkoušel jsem přidat chr10 namísto oddělovače a neumím. Dříve jsem pro tyto účely stažení měření využíval HPVEE, teď ho ani neumím na xp spustit s komunikací s portem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2651

PříspěvekZaslal: čt září 24 2015, 7:26    Předmět: Citovat

Posílám výsledek.
Kdybys toho chtěl převádět víc, pošlu Ti moji krátkou aplikaci (napsanou v Delphi), s kterou jsem to převáděl. Žádný textový editor který mám, neumí namísto čárky vložit ctrl13+ctrl10 - nebo možná umí, ale já to neumím.
Posílám i výpis programu. Musel jsem po každém načtení znaku soubor uložit. Když jsem ho totiž uložil až na konci, tak tam posledních např. 8 hodnot nebylo.

Edit - tak aplikaci posílám taky i s několika poznámkami:
1. Rozbal soubor Project.zip.
2. Nakopíruj soubor Project1.exe do adresáře se souborem s daty z osciloskopu.
3. Přejmenuj soubor s daty z osciloskopu na "curve.txt" (samozřejmě bez uvozovek).
4. Aplikace netestuje, zdali je výstupní soubor někde otevřen, tzn. před stiskem tlačítka nesmíš mít nikde otevřený soubor "curve-out.txt'.
5. Výhledově, kdybys potřeboval, by bylo možné přidat tlačítko pro otevření jakéhokoli souboru (vstupní soubor by se tedy nemusel striktně jmenovta "curve.txt") a taky by výstupní soubor mohl mít ve jménu časovou značku, pak by se nejmenoval striktně "curve-out.txt". A taky není problém z toho vyrobit přímo xls.
6. Málem bych zapomněl - nějak neřeším první hodnotu, která je napsaná bez oddělovací čárky za slovem Curve. Takže tu musíš oddělit ručně.


Petr Filipi



curve-out.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  curve-out.txt
 Velikost:  7.33 kB
 Staženo:  128 krát


Unit1.pas.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Unit1.pas.txt
 Velikost:  3.37 kB
 Staženo:  101 krát


Project1.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Project1.zip
 Velikost:  220.35 kB
 Staženo:  128 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: čt září 24 2015, 8:05    Předmět: Citovat

velice děkuji, vyzkouším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin_Fio



Založen: Dec 28, 2005
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: čt září 24 2015, 9:14    Předmět: Citovat

Nástupce HPVEE Agilent Vee mi to přečte i s těma čárkama, tak ještě vymyslet math přijímač podle druhé stopy a můžu si hrát, Děkuji, zase mě to nakoplo dál. Škoda že tam mám obezličku přes soubor a ne přím z rs232.


nacteni v hpvee.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nacteni v hpvee.jpg
 Velikost:  104.16 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund