Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-T Evolve Mars jeden multiplex kolísání signálu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
easyjam



Založen: Mar 10, 2015
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 16:35    Předmět: DVB-T Evolve Mars jeden multiplex kolísání signálu Citovat

Ahoj
mám přes notebook (win7) usb dvb-t Evolve Mars, vše fungovalo o.k. pokud nezačli s LTE internetem, u jednoho z multiplexů a to pouze některé programy kolísa intenzita signálu místy přestávají uplně fungovat. Mám ještě crt televizor se setopboxem kde to taky blblo, pak přišel anténář a u TV se setopboxem všechny 4 multiplexy fungují a i když někdy to zablbne intenzita i síla přes 90% neporadil by mi někdo? pomohl by LTE filtr přímo v bytové jednotce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 16:54    Předmět: Citovat

Používáš společnou nebo bytovou anténu? Je u ní/ v ní zesilovač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
easyjam



Založen: Mar 10, 2015
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 16:58    Předmět: Citovat

společnou zesilovač tam je, k tomu setopboxu jsem musel koupit 90dB koax aby se mi to zvedlo o 20% vyzkoušel jsem ho k usb dvb-t a beze změny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 17:07    Předmět: Citovat

Pravděpodobně se zahlcuje zesilovač u antény, musí se to řešit tam, pásmová zádrž či lepší zesilovač. Na jakých kanálech přijímáte TV?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
easyjam



Založen: Mar 10, 2015
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 17:36    Předmět: Citovat

35, 36, vše o.k.
60 kanál kolísá ale o.k.
45kanál settopbox občas to rozpixluje (notebook kolísá jednou jde jednou ne)

23,29,40 vše o.k.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 17:59    Předmět: Citovat

No ono je take mozne, ze K45 ma proste nejhorsi signalove hodnoty a prijem je hranicni a tudit nektere boxy proste obcas zakosteckuji. Zrovna uzasny Evolve patri k tomu horsimu. LTE vetsinou zbozi nejvyssi kanal, ale take muze totalne zahltit zesilovac ale to pak nejde nic. Tohle me na LTE nesedi
Co prijimas za vysilace a odkud priblizne jsi ? Podle tech kanalu to nejsem schopen presne urcit, i kdyz K60 ukazuje na vysilac Trutnov nebo nejaky maly dokryvac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 18:28    Předmět: Citovat

Podle mě jsou to Karlovy Vary - Tři Kříže (K35+36 a K60) a K45 je Mariánské Lázně - Dyleň nebo Jáchymov - Klínovec. K23+29+40 bude některý z bavorskýh příhraničních vysílačů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 19:05    Předmět: Citovat

Kostkování na K45 nemusí nutně dělat LTE, možná ani nižší úroveň signálu, tohle vypadá na SFN: on si některý settopbpox poradí se SFN lépe, jiný vůbec ne - můžou se ti tam hádat vysílače Mar.Lázně - Dyleň (ten je výkonnější) a se stejným multiplexem Klínovec (slabší, ale blíž). Nebo přímý signál z jednoho z nich a odraz druhého. A s tím neudělá nic ani selektivní kanálová vložka v STA, někde pomůže jen přemístit anténu tam, kde z jednoho z těch vysílačů bude poskytovat signál dlouhodobě podstatně silnější, než z druhého. Ale to v STA neovlivníš.
Takže nezbude, než použít settopbox, který to bude zvládat lépe, nebo zkusit reklamovat STA, jestli vás takto postižených je víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 19:11    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
.... LTE vetsinou zbori nejvyssi kanal, ale take muze totalne zahltit zesilovac ale to pak nejde nic. Tohle me na LTE nesedi
...

Od té doby, co nám tu zapnuli LTE, přijímá mě RTL-SDR zajímavé "pozadí" na několika místech pásma. Desítky MHz široký úsek, kde je "něco nedefinovatelného" o 30 i více dB nad šumem v jiných částech pásma.
Možná je to nedokonalostí přijímače, ale:
- přijímač (USB tuner) je určený pro DVB-T
- dělá to i na anténu bez zesilovače
- přijímá to docela pěkně v režimu "přehled pásma" také ICOM IC-R3, který asi bude koncepčně řešen jinak, takže se zdá, že skutečně ten parazitní signál "existuje" a leze z vysílače LTE Cry

(P.S. leze to ze stejného objektu, jako jsou antény operátora)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 19:56    Předmět: Citovat

Dodávám: kanály 23, 29 a 40 vysílá Ochsenkopf a na Karlovarsku a Chebsku se běžně přijímají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 20:15    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Takže nezbude, než použít settopbox, který to bude zvládat lépe, nebo zkusit reklamovat STA, jestli vás takto postižených je víc.


Jenze jestli je to SFN a box to nezvlada, tak neni co reklamovat. SFN je naprosto regulerni zpusob vysilani, definovany v norme a ze to boxy nezvladaji (ano, castecne i diky pouzivanym modulacnim parametrum) je bohuzel jen a jen jejich problem.

A nekdy nemusi jit jen o SFN, staci udoli a signal rozbity odrazy a je vymalovano. Hodnoty OK, tuner nejede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 20:16    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):

- přijímá to docela pěkně v režimu "přehled pásma" také ICOM IC-R3, který asi bude koncepčně řešen jinak, takže se zdá, že skutečně ten parazitní signál "existuje" a leze z vysílače LTE Cry

(P.S. leze to ze stejného objektu, jako jsou antény operátora)


A CTU chrape nebo je jeste nikdo nekontaktoval a neposkytl udaje z mereni ? Pokud vim, tak pokud jde o ruseni TV, jsou aktivni dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 21:39    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
...A nekdy nemusi jit jen o SFN, staci udoli a signal rozbity odrazy a je vymalovano. Hodnoty OK, tuner nejede.

Souhlasím.
Ale, když už dodavatel do STA vložku pro takový multiplex osadil, tak předpokládám, že ji nakrmil z antény umístěné na nejvhodnějším místě s nejkvalitnějším možným signálem. A, jestli to v místě nejde, je snad lepší ten multiplex do rozvodu STA ani nepouštět.

Když jsem před týdnem měnil antény (síta měla rozpadlou a slezlou plastovou ochranu a reflektory rezaté na šrot), orientačně jsem si projel, co za multiplexy máme dostupné. Mohl by tu být ještě RS8 z Hoděšovic, ale nebude: oba prostory se stabilním, dostatečně silným a kvalitním signálem jsou vodorovně nejméně 8 metrů nebo svisle 3 metry nahoru od tří míst, kam by bylo možné rozumným způsobem anténu upevnit. Jinde je signál buď příliš slabý nebo znehodnocený odrazy. V tomto případě SFN vinu nemá.
V pondělí je předávka nové střechy, na ni už nic nepřidám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
easyjam



Založen: Mar 10, 2015
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 21:41    Předmět: Citovat

Nevím jestli to pomůže lépe nastínit situaci. Popíšu tady co se vše stalo začátkem července od té doby to blbne: po upgradu adobe flash cca před čtvrt rokem přestaly jít všechny streamový videa a zásuvný modul vyžadoval upgrade.Upgradeoval jsem tedy. V notebooku jsem měl mars evolve (total media) vše fungovalo bez problému. Pořídil jsem si televizní kartu do pci express slotu abych uvolnil jedno usb v aukci, byla levná(soft WINFAST) po instalaci softu přiloženého ke kartě, soft nefungoval, stáhnul jsem tedy jiný winfast ,který fungoval (zajímavé už druhá karta od leadtek a soft přiložený nefunguje). USB DVB-T došel k úrazu a odlomily se packy koax samici držící tišťák - silné kanály fungovaly multiplex ze třech křížu ne , připájel jsem to. stále nic. Settopbox přestal chytat dobře ten čtvrtý multiplex koax samice byla uvolněná (odlomená - silné kanály 35,36 stále fungovaly) tak jsem ho otevřel že to připájím a ještě k tomu měl nafouklý elyt ty svině se nějak nafukujou- (pomohla by přepěťová ochrana?) tak jsem ho vyměnil koax samici připájel a do toho všecho spustily LTE takže chvílema nešlo vůbec nic. Karta do pciexpres je staršího data - je to kombo analog/ dvb-t tři kříže jsem nechytil vůbec- nevím jestli je to starší kartou nebo že zrovna spustily LTE (nebyl to dobrý nápad - prostor okolo PCIexpress slotu se začal silně zahřívat dal jsem tam ventilátor přes usb což snížilo teplotu ale zvýšil se mi celkový odběr začal se častěji spouštět vnitřní ventilátor v notebooku a celé se to nějak jako by rozhasilo a jeden ze čtyř multiplexů má malou intenzitu.....dělal jsem to zhruba ve stejnou dobu.....
Asi po 14 dnech se dostavil antéňák byl tu asi třikrát a už je to lepší. síla a kvalita na settopboxu (je 2 roky po záruce TESLA jeden z prvních)je ok jen ty programy na 45 kanálu jako by to cvaklo a pak se to rozpixluje a pak se to srovná a je to o.k jen v notebooku to ok není. Nevím jestli v tom settopboxu není ještě něco v pytli , protože ve standby modu se hodiny na settopboxu zrychlují o čtvrt hodiny za týden což před tím nedělalo, taky nevím jestli se ty dva programy total media a winfast nějak rozhádaly Winfast jsem odinstaloval a nastalo okamžité zlepšení na kanálu 45 po dvou hodinách opět ten samý problém, přeinstaloval jsem komplet TOTAL Media nic žádne zlepšení, chystám se přeinstalovat celý systém jestli nezůstalo něco v registrech a pak jsem v koncích......


Naposledy upravil easyjam dne ne říjen 04 2015, 21:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
easyjam



Založen: Mar 10, 2015
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2015, 21:53    Předmět: Citovat

Anténu nasměrovanou na tři kříže stíní věžák , ten tam stál už před tím když to všechno fungovalo ok někdo mi řekl že na něm spustili lte vysílač. polovina lidí v baráku má asi kabel další mají satelit jiní tu nebydlí a zbytku je to u PRD...LE a zřejmě jim stačí to co chytají nebo chytají vše nevím

Nebo je to vše způsobené fyzickým poškozením obou kompnent(settopbox, USB DVB-T), i když karta do PCIe poškozená není, jen je starší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund