Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač 2xTDA2030A
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 4:45    Předmět: Citovat

To já jsem je měl také v můstku a alespoň 2x jsem je měnil a potom došlo zákonitě na přestavbu na trandy . No já je v té době honil tvrdě a výměna byl cenový majlant . Ještě , že jsem je tak úplně neplatil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 10:54    Předmět: Citovat

Tak to musím někdy vyzkoušet. Především 2010 mám celkem dost. Rozhodně s nimi mám mnohem lepší zkušenosti než s 2030. Nezkoumal jsem, jestli je to obvody nebo obvodovým zapojením, ale kde byla MDA2020 to prostě hrálo. 2030 (nevím jaká, nikdy jsem je více nerozlišoval) měla takový unavující zvuk. Co se týče spolehlivosti, neměl jsem problémy s žádným. Vždy jsem nechával nějakou rezervu, takže co udělá MDA2010 na hraně by mě vážně zajímalo. Vždy jsem měl za to, že parametry právě té 2010 by měly jít i překročit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út září 15 2015, 18:20    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
ale 3x běda, pokud se někdo i jen pokusil napájet je blíž k hranici katalogovejch hodnot ...

Tak to musí skákat radostí při změně z 220V -> 230V a uvážení tolerancí sítě, pokud se někdo snažil využít dostupný výkon Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 4:50    Předmět: Citovat

No jo , s tím mám nyní problém u jednoho DJ co jsem mu zesy stavěl . Dnes mi vylezlo napětí naprázdno pro KD607/617 na 100V . Jemu se to líbí , jak to dobře basuje , má tam v odposlechu eminenci , ale mně se to nelíbí . A trandům nejspíše taky neee ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3118

PříspěvekZaslal: st září 16 2015, 11:14    Předmět: Citovat

Mám zbastlené tohle v můstku, jenom tak propojené MDA drátama s kádéčkama, každé kádéčko je čtyřikrát paralelně, jde do toho 72V ze spínaného zdroje a nejde to odprásknout ani když do toho za provozu strkáš šroubovák ( zdroj se vypne a přestane to hrát , když šroubovák vyděláš, začne to hrát ) Do čtyř ohmového basáku to posílá 225W ještě bez chrchlání. Když jsou MDA 2020 bez kádéček a naložíš jim 2x 22V, někdy se při zapnutí prorazí, s kádéčkama to je jinak, když totiž na spínaném zdroji zvyšuješ napětí, prvně 75V - 80V, pořád se nic neděje a jak zvýšíš na 88V začne to jakoby chrchlat a když ještě přidáš zablokuje se to. Když ubereš zase to začne hrát. Z toho vyplývá, že trvale 72V je tak akorát. Ty sériové zdroje s TIP nějak zabraňují úplnému proražení MDA2020 když je přepětí a když se to chce jako prorazit, tak kádéčka jsou zavřené a reprák přestává basovat. Když zvyšuješ napětí , začíná to mít jakoby postupně svod a pak vypne zdroj a přestane to basovat úplně. Svod nastává, když je na MDA 2020 přesně 46.5V a pak se to zadrhne.
Aby MDA2020 byl stabilní, musí mít zesílení ideálně aspoň 20, zároveň to při tomto zesílení ještě nešumí ( nad 30 už šumí ) proto tady odory 47k a 2k2, pak je 150p kondík zcela vyhovující.
Stejné pokusy jsem delal s A2030V, tam nastává svod při asi 50V, některé i 56V, ale v obou případech už basák chrchlá, chrchlání přestane, když snížíš na 45V Místo TDA2030 lze samozřejmě použít TL494, kádéčka zůstávají, nemusí jich být tolik ( jeden můstek - čtyři kusy ) nejsou potřeba PNP, kterých je málo, všechny jsou KU607 nebo KUY12, míň to potom hřeje a je skoro jedno jak hlasitě to hraje. TL494 při větším zesílení šumí stejně jako TDA, na basáku to ale stejně není poznat Very Happy

Odpověď pro Kremika : MDA2010 se na hraně chovají úplně stejně jako MDA2020, taky začínají mít svod na 46V, pak se zadrhnou a musíš ubrat. Platí to s předřadnými TIP, samotné natvrdo se prorazí když postupně zvýšíš na 46 až 48V A záleží taky na teplotě, nažhavené se prorazí při menším napětí. Jsou kusy, které vydrží 50V, ale už chrchlají, to poznáš, tak snížíš.
Dá se to testovat na zdroji, samotné MDA bere 30mA, zapneš to na reprák a zvyšuješ, zdroji nedovolíš, aby proud překročil 200mA, jak to začne chrchlat ( 48V) tak je to jeho napětí, na které kdybys ho zapojil natvrdo ( s účinkem Ampér ) , tak se prorazí.
Stejným způsobem se dají nedestruktivně testovat i jiné IO, LM3886, L165, MBA810DS, ty na 22V hrají ještě normálně a na 25V už začnou drhnout.
MDA2010 chrchlají při přepětí trochu jinak než A2030V. A2030 ( 58V) se jakoby zvencne ale prochrchlávají basy a MDA začne mlčet a signalizuje svod.

Pokud jsou v zesilovači KD607, jsou dejme tomu vybrané na 120V a mají pracovat na hraně, není dobré dávat do zesilovače železné trafo. Když se zvýší napětí v síti, zvyšuje se napětí na nabitých kondech a už tam potom není nic, co by to zastavilo. Velké nabité kondy potom zesilovač prorazí. Pro hlasité hraní potřebuje zesilovač 10A, při zkratu na kondech teče mnoho desítek Ampér a jsou velké jiskry.

Stavebnice je pěkná, stačí už jenom pro jistotu dát k R1 a R7 kondíky 220p a připojit kádéčka a zdvojnásobit napájecí napětí Very Happy



MDA2020 KD607 KD617.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MDA2020 KD607 KD617.jpg
 Velikost:  92.99 kB
 Staženo:  104 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 18:08    Předmět: Citovat

Tuhle jsem koupil na aliexpres 2ks

4 Bits Digital Tube LED Display Module With Clock Display TM1637 for Arduino Raspberry PI

Číňan se trochu přehmát a poslal mi jen jeden kus a namísto toho druhého poslal:

Micro SD Storage Board TF Card Reader Memory Shield Module SPI for arduino Diy Starter Kit Free Shipping

edit1: jo a pozor na ty Čínské pozlacené kolíkové lišty s RM=2.54mm. Je na tom divná povrchovka. Cín na to blbě chytá.



150712_tube_led.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  150712_tube_led.jpg
 Velikost:  32.61 kB
 Staženo:  107 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund