Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Porážka zvířat HALAL
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: ne srpen 16 2015, 21:52    Předmět: Porážka zvířat HALAL Citovat

Jak je možné že to naše vláda vůbec povolila?
http://www.antimesita.eu/stop-halal/ritualni-podrezani/
Jsme opravdu ještě páni své země?
Začínám mít strach zabít králíka z vlastního chovu!

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne srpen 16 2015, 22:43    Předmět: Citovat

A prosím Tě, kde jsi to zase vyhrabal. Podívej se na datum. Má tu cenu doopravdy řešit kde jakou pitomost? Další téma k tomu, aby se tu zase rozjely hádky, které stejně k ničemu nevedou?
Pamatuju si, jak jsem kdysi v Bille kupoval kuře a narazil jsem na jednom na nápis Halal. Tak jsem po tom pátral a zjistil jsem to, na co Ty poukazuješ teď, tak před pěti rokama, než se tu rozjel ten byznys s těma uprchlíkama (Naplňování Barcelonského procesu?).
Neříkám, že s tím souhlasím, ale tak nějak mi to celkem žíly netrhá. Flamewary na tyto a podobný témata nic nevyřeší, jen má spousta lidí zkažený den a nebo jsou na sebe vzájemně nasraný.
Však ty Halal kuřata nekupujte, z přílivem uprchlíku stejně nic nenanaděláme,nebo snad ano? - Budem je snad na potkání zabíjet? (ironie). Jinak jsem nedávno narazil v Brně na dva obchody HALAL
Když tady vylezu na střechu, tak mám výhled na jedno uprchlické středisko. Už jsme si s žebrajícíma elementama z toho ústavu taky užívali své, než nám někdo poradil zavolat na ně policii. A od tý doby byl klid. To se ještě o přílivu imigrantů tak nějak nemluvilo. Dokonce jsem jeden spoj z Brna na Jihlavu nazýval Orientexpres, protože tam bylo spousta "zakuklenců" (to bylo kolem roku 2000).
A komu něco říká policejní škola v Zastávce, tak o tom něco ví - Máme vedle garáž Wink
http://www.halal-maso.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 9:02    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2127
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 11:28    Předmět: Citovat

kovar napsal(a):

Jsme opravdu ještě páni své země?


Charles Darwin řekl že nepřežijí ti nejsilnější ale ti co se umí nejlépe přizpůsobit. Myslíte někdo že s našimi politiky to bude u nás český národ ?

kovar napsal(a):

Začínám mít strach zabít králíka z vlastního chovu!

v prapúvodní víře ještě bez náboženství bylo zabití kohokoli bráno jako vražda, nerozlišovalo se jestli to byl komár nebo člověk. To až později různá náboženství vytvořila rozdíly mezi cenami jednotlivých životů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 11:33    Předmět: Citovat

Toto je těžká věc. Ne teda pro mě, já bych to nedělal ani nepovolil. Těžké je, jak se k tomu postavit. Domnívám se, že od určité velikosti utrpení není důležitý důvod, ale již jen jeho velikost a doba. Je lepší, když jeden trpí 10 minut, nebo dva po 5ti minutách? Nebo je to stejné? Všichni víme, co kočky dělají s myšima. Je to stejné? Je to jiné? Každá kočka má mnoho koťat, přesto koček na planetě nepřibývá. Kde jsou ty koťata? Má nám to vadit? Já nevím. Řekl bych, že přírodě je to jedno. Ovšem příroda už pro mně dávno není vzorem. Jako dítě jsem slýchával, že příroda je OK, jen lidé ji ničí a sobě dělají problémy. Není to tak. Příroda má tolik problémů, že člověk ničím, co na Zemi dělá, nijak nevybočuje. Trpí myš, kráva a člověk stejně, nebo někdo víc? Je utrpení realita, nebo jen představa? Dokud nebudeme umět zodpovědět jednotlivé otázky, těžko se nějak stavět k celku.

Jedna věc by mě ale zajímala. Podle mě člověk cítí bolest proto, aby předešel nějaké škodě. Pokud se sekneme do prstu, bude nás to zřejmě dost bolet. Pokud si ho však usekneme úplně, jsou dvě možnosti. 1/ Prst budeme považovat za ztracený. 2/ Nevzdáme se, a budeme doufat, že nám ho někdo přišije. Bude to ve 2. případě bolet více?

A ještě jedna úvaha. Někdo bude mít závažný nevyléčitelný problém třeba s ramenem. Bude obědnán na amputaci, se svou situací smířen. Týden před operací se na té ruce sekne do prstu. Bude mu to vůbec vadit? Bude ho to bolet?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 12:19    Předmět: Citovat

Nemyslím, že máš pravdu. Každé zvíře cítí bolest. Jistě jsou rozdíly v prahu bolestivosti, ale bolí to vždy. Je rozdíl, jestli je zabijí tak jak na jatkách, tedy zastřelí a následně vykrví anebo podřežou a pomalu nechají vykrvácet. Takto může zabít zvíře naprostý hovado, nebo bezcita. Já bych to zakázal. Zakázal bych vůbec jakékoliv zabíjení z rituálních důvodů. Ti co to chtějí, ať si táhnou tam, odkud přišli. Jsou to náboženští magoři. Možná jsem příliš útlocitný, chápu zabíjení zvířat z důvodů obživy, ale je třeba to udělat co nejrychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7443

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 12:26    Předmět: Citovat

Tohle je zas vytváření kuličky z prdu. Košer jídlo zde bylo vždy povolené a to má prakticky stejná pravidla. Islám jen okopíroval to, co už tehdy bylo používáno. A ta pravidla tehdy nevznikla ani tak z náboženských důvodů, ale spíš jsou to postupy, jak připravit a uchovat jídlo v teplém podnebí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32004
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 12:33    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
...A ta pravidla tehdy nevznikla ani tak z náboženských důvodů, ale spíš jsou to postupy, jak připravit a uchovat jídlo v teplém podnebí.
Jenže žijeme ve 21. století, máme ledničky, máme jakous-takous kulturu a i ke zvířatům se chováme humánně = snažíme se je pokud možno zabíjet rychle, aby to časově netrvalo dlouho a pokud možno je předtím omračujeme. Já jsem v tomhle za Okamuru - chodit venčit pejsky případně vodit čurat prasátka tam, kde se chtějí shromažďovat ve větším množství tihle údajně taky lidi, kterým se nelíbí nikde kde jsou doma a proto se roztahujou do zbytku světa - aby ho přeměnili na stejně postižený prostředí, ze kterýho odešli.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7443

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 12:55    Předmět: Citovat

No vidíte. A naši zelení magoři by vám řekli, že se ke zvířatům díky hromadnému chovu chováme mnohem hůř. Rolling Eyes
Pokud jde o Okamuru, tak ten by měl zpytovat svědomí. Ještě v dobách, kdy nebyl politikem, vykládal o tom, jak to měl v Japonsku těžké. Protože Japonci jsou xenofobní a jeho jako napůl Japonce a napůl bělocha moc nebrali. A nyní nám vykládá, jak by se měl chovat správný Čech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 13:28    Předmět: Citovat

Pokud tu chteji prebyvat, musi dodrzovat nase zakony. Je jedno jestli to nazyvaji koser, halal a zduvodnuji nabozenskymi ci jinymi duvody. Kdyz jedu do jejich zeme, nebourim se proti tomu ze tam maji zakazane pivo a baby nemohou chodit po ulici v bikinach.

Je mi jasne ze to driv melo sve prakticke opodstatneni, nicmeme dnes je to jen jejich zvrhlost. Asi by se jim taky nelibilo kdyby jim imagracni urednik vypaloval nejake znameni zhavym zelezem apod. jak bylo zvykem ve stredoveku.


Az budou chtit povolit treba sukani s detmi nebo mrtvolami, taky ti to bude pripadat jako delani komara z velblouda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 13:41    Předmět: Citovat

To ze islamske banky nevybiraji uroky je pravda, ale ze pujcuji penize zdarma je naprosty nesmysl. Oni pujcuji penize formou nejruznejsich leasingu, kapitalovych vstupu, podilu na zisku dluznika apod.

Pro tebe ale muze byt uplne jedno jestli to nazvou urok nebo nejak jinak, vzdy zaplatis vic nez ti pujci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 13:43    Předmět: Citovat

To je pravý halal, pouze pro otrlé, vyznavače islámu a příznivce uprchlíků.
Prohlídka pouze na vlastní nebezpečí. V případě potíží, prosím, smazat.

http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 15:12    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
...Je rozdíl, jestli je zabijí tak jak na jatkách, tedy zastřelí a následně vykrví anebo podřežou a pomalu nechají vykrvácet. T...

Máš v tom trochu zmatek. Na jatkách se zvíře nejdřív omráčí a pak nechá vykrvácet. Kráva dostane jednu do hlavy jateční pistolí, prase se omráčí elektrikou. Tak to alespoň bylo v době, kdy jsem tam pracoval. Kdybys to zvíře opravdu zabil, tak ho nevykrvíš protože srdce už nepracuje. Zvířata tedy umírají omráčená na vykrvácení.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 16:04    Předmět: Citovat

Upřesnil jsi to, důležité je, že zvíře dlouze netrpí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2127
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2015, 6:22    Předmět: Citovat

Já bych jako řešení viděl vytvořit českou církev ateistickou. Taková církev by jistě získala mnoho členů a co by jí bylo dáno za zvyky tak o tom by se nijak nediskutovalo. Vše co jsme tu doposud měli za zvyky to by bylo svaté a přes to nejede vlak a nesmí se o tom diskutovat.

Toto vidím jako jedinou cestu jak přežít tu multikulturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund