Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jogo3



Založen: Jul 06, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 10:20    Předmět: Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy Citovat

Prihlásil som sa na bastlírnu - po dlhšej dobe (nick jogo3 mám určený na čítanie ušlých príspevkov). Dám funkciu "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" - zobrazí sa mi len jedna stránka odkazov (tá najnovšia = č.1), a po kliknutí na iné ďaľšie stránky (Jdi na stránku 1, 2, 3 ...) sa zobrazí len známa hláška "Žádné téma nebo příspěvek nebyl nalezen dle zvolených kritérií."

1. XP_RAM 1,5GB_prehliadač FF
2. včera som zatvoril(zrušil) všetky dovtedy otvorené karty v prehliadači, PC vyčistil s CCleaner, odvtedy som pozeral len nejaký youtube (neviem nakoľko mi to zaprasil)
3. dnes som sa prihlásil (spolu s hudbou youtube) na bastlírnu - s uvedeným problémom

4. dal som FF_Nástr._Možnosti_Spresnenie
časť: Webový obsah vo vyrovnávacej pamäti
hlási: Vyrovnávacia pamäť pre webový obsah aktuálne zaberá 91,2 miesta na disku
"Vlastné nastavenie vyrovnávacej pamäte" je odznačené, slabým je vidno hodnotu 350MB - neviem či je vhodné to vyznačiť a prípadne zvýšiť hodnotu
3. po prihlásení som nečistil zatiaľ radšej nič - ako poslednú šancu pred odhlásením by som to skúsil

Konečne som si vyhradil čas na dlhšie čítanie všetkého, čo mi dodnes ušlo, vyzerá že zbytočne.. Je možná nejaká náprava, alebo môžem ja ešte niečo urobiť, než sa odhlásim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 15:13    Předmět: Citovat

Jestli to není tím že při čištění byly smazané cookies s informací o posledním přístupu. Ale nejsem si jistý že to tak funguje.

Včera se mi zobrazovaly taky první 4 strany a dál nic - jenom ta zmíněná hláška. Cookies ani mezipaměť jsem nemazal tak 14 dní ani nepoužil žádný čistič. Dnes po aktualizaci Firefoxu na v. 40.0 to fuguje normálně ale nezdá se mi že by to byla příčina odstranění problému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo3



Založen: Jul 06, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 15:29    Předmět: Citovat

Niekedy cca 12:15 som chvíľu s PC nepracoval, po návrate som našiel na obrazovke šetrič (bol nast. na 10min.), znovu som sa prihlásil do PC účtu(=používateľské konto), na bastlírne bolo prihlásenie nezrušené, ale už ukazuje posledné príspevky až niekedy od 12:30(!).. Takže neviem či sa to vyresetovalo tým prechodom na šetrič, alebo admini skúšali v tom nejako pomôcť..
Šetrič som teda vtedy cca 12:30 zrušil, šiel na tri hodiny preč, už to "drží" stále - nezmenilo(nezrušilo) sa nič.. Ale samozrejme staršie príspevky ako 12:30 mi to neukáže stále..

Skúsim teda vyčistiť PC ešte raz s CCleaner (aj keď predpokladám že to už pre tento nick vzhľadom na vyššie uvedenú skúsenosť nepomôže), a prihlásiť sa iným, tiež dlho neprihláseným jogo-nickom.

Čo ešte môžem urobiť pre to, aby som zvýšil pravdepodobnosť, že sa mi tam tá história objaví pokiaľ možno kompletná?
Na čo slúži to nastavenie čo som popisoval v bode 4. - a ako to najlepšie nastaviť?

edit: Achab písali sme súčasne
Myslím že sa to tu voľakedy spomínalo, že to nie je naviazané na jeden počítač - že je možné sa prihlásiť odkiaľkoľvek - bez zmeny tej služby.
Predpokladám, že je to všetko vec bastlírny. A schopnosti spolupráce konkrétneho počítača - ak nie je schopný pre zaplnenie načítať dostatočné množstvo dát, história sa neukáže (myslím že niečo také Hill aj načrtol už). Preto by som chcel na PC urobiť maximum - a to by som potreboval poradiť - a zbytok je vôľa Božia..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 16:29    Předmět: Citovat

Presny algoritmus hledani tohoto by ti vysvetlili asi jini borci, ale ja osobne bych rekl, ze se to obnovuje v nejakem casovem intervalu (hodka apod.) i kdyz jsi prihlasen.

Zkus si i ty ostatni stranky s vysledky hledani otevrit ne prilis dlouho po prihlaseni v novem okne/zalozce, obdobne pri prohlizeni vlaken opet nepouzivej tlacitko zpet a jen stiskni pri kliknuti na odkaz CTRL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 16:31    Předmět: Citovat

Teď se dívám že nick jogo3 byl sice založen v roce 2013 ale první příspěvek byl až dnes tak jestli to nějak nesouvisí.

Pokud je plná mezipaměť tak ji zkus vymazat ale defaultně nastavených 350MB běžně stačí. Jestli často stahuješ video tak nastav přiměřeně víc aby se hned nezaplnila. To "91,2 miesta na disku" se mi nezdá - znamená to % z nastavené mezipaměti? Možná je to jiná verze Firefoxu, v posledních je údaj přímo v MB.

Pochybuju že by to nějak ovlivňoval spořič, mám Pentium 4, RAM 1GB, Firefox 40 +/- ve výchozím nastavení a celkem žádné problémy nejsou. Včerejší nezobrazení stránek nedokážu objasnit - dnes to funguje ačkoliv jsem s tím mimo aktualizaci Firefoxu nic nedělal.

edit: právě jsem udělal pokus smazat všechny cookies Bastlírny, odhlásit se a zavřít prohlížeč. Po novém přihlášení na Bastlírnu se žádné příspěvky od poslední návštěvy nezobrazily takže cookies na to vliv mají.
Pokud používám CCleaner tak mám cookie oblíbených webů nastavené do výjimek. Mazání přímo z prohlížeče nepoužívám (odstraní vše), případně odeberu cookie přímo pro konkrétní web.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo3



Založen: Jul 06, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2015, 22:49    Předmět: Citovat

Áno, ďakujem, je to 91,2MB.

Znovu som bol cca od 17:15 preč, PC pustený, bez šetriča. Po 22:00 som sa vrátil, vidím že nemám príspevky od cca 12:30 ale až od 17:23. Takže dve možnosti: buď sa problém zopakoval, ale myslím skôr že tá druhá možnosť: všetky tie vlákna, ktoré sa od 12:30 do môjho odchodu cca 17:15 ukázali, boli po 17:23 (vrátane) novšími príspevkami "aktualizované". Musel by som to prácne prejsť správu po správe - a to sa mi určite nechce.

Predtým to tým "zaktualizovaním" ale určite nebolo - pretože tých zobrazených príspevkov (čiže vlákien!) od 12:30 bolo nejakých 10? 15? - a to bolo podstatne menej než tých, čo sa mi ukázali pri doobedňajšom prihlásení - tých bola celá strana - a teda musel by ich niekto mazať - a to je v takom počte hlúposť.

Achab, to čo píšeš v edite, by bolo aj bez zmazania cookies. Veď keď sa odhlásiš a spätne prihlásiš, aj bez mazania sa ti ukážu už len príspevky od odhlásenia posledného. A keď od toho času neboli žiadne, neukážu sa žiadne. A ak si ten interval urobil dlhší, a nejaké boli a sa ti neukázali, tak to je zasa iný problém, než popisujem ja - mne sa ukázala celá jedna strana = ale len najposlednejšia(=najčerstvejšia). Ak som chcel zalistovať do strán starších, neukázalo mi žiadne. Internet nemohol vedieť, kedy sa prihlási nejaký jogo3 - a keď som včera prečistil PC a vymazal nejaké cookies, tak to bastlírnu ovplyvniť nemohlo (iba ak mňa "neprihláseného" - aj to, ak som na bastlírne ako neprihlásený vôbec bol), tobôž nie môj nick..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo3



Založen: Jul 06, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 14 2015, 0:04    Předmět: Citovat

Všimol som si, že niektoré sekcie sú rozsiahlo premazané..
Tak som začal hľadať - a v "Důležité: Provoz fóra" sa dočítal o priebežnom mazaní a prečisťovaní fóra..
Myslím, že nie je čo riešiť - verím že môj pôvodný problém súvisí s tým - a ja som zabil ďalší pekný deň..

Achab, termit256, ďakujem za snahu pomôcť..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so srpen 15 2015, 4:52    Předmět: Citovat

Pokud na to nemají vliv cookies tak je asi informace o přístupu na serveru a ke změně mohlo dojít při odhlášení. Většinou jsem přihlášený trvale z jednoho PC a k problémům nedochází tak jsem se s tím nijak nemusel zabývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund