Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rekordér Panasonic DMR-EH65 - porucha DVD mechaniky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martinkp



Založen: Dec 03, 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2008, 23:48    Předmět: Rekordér Panasonic DMR-EH65 - porucha DVD mechaniky Citovat

Tímto bych se chtěl zde obrátit na místní odborníky o radu.
Jednoho dne mi přestala chodit DVD mechanika na mém rekordéru Panasonic DMR-EH65. Nahlásilo to při nahrávání chybu U88 (neočekávaný stav, událost). DVD jsem vytáhl z mechaniky a provedl restart. Místo inicializace DVD mechaniky se ozývaly podivné zvuky (viz. přiložené videa). Na displayi to indikuje DVD v mechanice, i když tam fyzicky není.

Potřeboval bych poradit, co s tím můžu dělat?
Nevím, jestli je to třeba někde seklé nebo co bych měl vyměnit.

Přílohy:
Video 1-Zapnutí rekorderu
Video 2-Detail mechaniky

Díky předem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freediver



Založen: Oct 01, 2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2008, 6:56    Předmět: Citovat

Toto sam neopravis,pri tychto zavadach (U88,U61 atd.) sa mechanika aj digitalna doska posiela na repasaciu do Nemecka (zarucne aj pozarucne opravy),neviem o tom,ze by to u nas,alebo v cechach niekto opravoval,ale na 99% je zavada na digitalnej doske...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neverending hate
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st prosinec 17 2008, 23:17    Předmět: Citovat

Nazdar !! Mě se stalo právě to samé,co tobě a mám stejný typ Panasonicu co ty a to týden po záruční době!!!! Twisted Evil Twisted Evil A to nasere !!A opravář mi řekl jen suše "můžete to vyhodit",oprava by stála okolo 5000 tisíc.A trvalo by to dlouho než by sehnali novou mechaniku.Mám takový divný pocit,že tu dobu fungování tam mají nějak nastavenou,jinak to není možné.Takže si můžu koupit nový DVD HDD rekordér a zase se třást,jak dlouho vydrží,ale určitě bych to bral více jak dva roky,tak bohatý nejsem.
Návrat nahoru
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 19:39    Předmět: Citovat

zdravím,

hmm to je veľmi čudne s tými panakmi, a ta cena opravy je fakt príšerná, doložíš dve tisícky a máš nový... . Nechapem prečo to tak je ale aj susedka má panaka ten uplne najnižší model, stala sa jej zavada na zdroji (tuna na fore tolko popisovaná) a po tom ku koncu zaruky presne tato zavada s mechanikou, naštastie všetko v zaruke, aj tak nieje moc spokojná vravela mi že má na všetko pomale odozvy. neviem ale asi by jej pomohol nový firmware.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zbek



Založen: Nov 06, 2005
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2008, 0:44    Předmět: Citovat

Na panasonica firmwar neexistuje Embarassed Mechanika mě čte už jenom CD , Evil or Very Mad Dvd nečte
_________________
zbek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinkp



Založen: Dec 03, 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st září 09 2009, 14:08    Předmět: Citovat

Zjišťoval jsem různě na netu a v servisním menu v čem by mohl být problém a na 90% je problém v RAM/DIGITAL PCB MODULE. Aspoň to ukazovalo v servisním menu.RAM mechanika je podle servisního menu OK.
Oprava by stála moc, tak jsem koupil nový DMR-EX768.
No a co se nestalo. Tento týden najednou stejné zvuky a stejný problém. Naštěstí je to ještě v záruce, tak to dneska vezu reklamovat. Jsem zvědavý co zjistí.
P.S.: dá se někde koupit náhradní RAM/DIGITAL PCB MODULE pro EH65?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prekschl



Založen: Nov 19, 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2009, 16:28    Předmět: Citovat

martinkp napsal(a):
Zjišťoval jsem různě na netu a v servisním menu v čem by mohl být problém a na 90% je problém v RAM/DIGITAL PCB MODULE. Aspoň to ukazovalo v servisním menu.RAM mechanika je podle servisního menu OK.
Oprava by stála moc, tak jsem koupil nový DMR-EX768.
No a co se nestalo. Tento týden najednou stejné zvuky a stejný problém. Naštěstí je to ještě v záruce, tak to dneska vezu reklamovat. Jsem zvědavý co zjistí.
P.S.: dá se někde koupit náhradní RAM/DIGITAL PCB MODULE pro EH65?

Dnes mi udělal DMR-EX78 to samé, naštěstí je ještě v záruce, to mě zájímá, co mě čeká.

Tak DVD doma ze servisu, oprava provedena za týden, dle zápisu oprava mechaniky...


Naposledy upravil prekschl dne pá prosinec 04 2009, 18:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2009, 16:42    Předmět: Citovat

[quote="durkovic"]to je veľmi čudne s tými panakmi, a ta cena opravy je fakt príšerná, doložíš dve tisícky a máš nový... . [quote]
Zle sa na to pozeras.
Rok 2006-2007:
Novy rekorder cca 13-15.000. Cena za ND+praca=cca 5.000.
Rok2009:
Iny novy (mozno aj lepsi) rekorder =7-8.000. Zostatkova cena povodneho 4-5.000.
Cena za ND+praca=5.000.
---------------------------------------------------------------------------------
Cize servis a ND sa vobec nezmenili.
Zmenil sa iba uhol pohladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepa008



Založen: Feb 05, 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt září 23 2010, 18:25    Předmět: Panasonic DMR-EX87 - stejný problém Citovat

mám asi novější model ale stejný problém. Po cca 3 letech a to ne stálého užívání se mi při vypalování DVD s domácím videem zasekl a chtěl restartovat. Od té chvíle se ozývají při zapnutí zvuky z mechaniky a nenačte žádné DVD ani CD. Kamarád, který pro Panasonic dělá i servis mi sdělil, že je mechanika DVD pryč. Nová prej stojí kolem 3000,- bez práce. To je fakt super. Na to, že před koupí tohoto s HDD mi odešel po roce a půl panasonic přehrávač - přestal prostě načítat DVD a najednou vypsal taky chybu a bylo prostě po něm, začínám o kvalitě Panasonicu pochybovat...
Dělalo se s ním super - stažené domácí video na HDD se úžasně rozděluje v češtině na kapitoly, sestaví jak potřebuju a vypálí, je to rychlejší než v PC a nyní tohle..
Nemáte někdo radu na jinou značku kvalitního DVD s HDD s podobnými funkcemi pro vypálení DVD s vlastním videem? Mám totiž ještě nějaké německá - v ložnici jen na přehrávání s HDD ale menu je snad ve všech jazycích krom češtiny a nemá to možnosti jako ten Panasonic, takže na tomto nevypaluju... Děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2015, 21:46    Předmět: Citovat

Doniesol som si DMR-EH65 pravdepodobne s rovnakou zavadou. Nepodarilo sa to nahodou niekomu opravit?

Vybral som "digitalnu" dosku a zospodu su SMD elyty, dost ich ma zvysene ESR. Ma zmysel ich menit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2015, 9:04    Předmět: Citovat

Zkusil bych to. Pokud jich není moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2015, 23:07    Předmět: Citovat

Že sa panasonic nepoučí a čudujem sa aj ľudom čo tieto DMRka ešte kupujú, tie stroje vyzerajú celkom solídne obrazovo aj funkciami sú tiež výborné, ale proste tie ich mechaniky to sú proste časované bomby, a tento neduh + pár iných držia rekordéri Panasonic už snaď od modelu DMR-ES10. Príde mi to ako hnusný ťah Panasonicu voči ich zákazníkom, mnoho iných omnoho lacnejších low-end shitov napaluje dodnes, hoc po banálnej oprave zdroja za max 10€.
_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2015, 7:38    Předmět: Citovat

Tento je tak z roku 2007 a nekupoval som ho Smile Ma aj HDD, ten funguje.

Ta mechanika sa sprava divne, podla mna je zavada na tej riadiacej doske.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2015, 16:10    Předmět: Citovat

Vymenil som optiku RAF3331AC (kupil som na eBay) a zacalo to fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxell



Založen: Feb 03, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: okolo Brna

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2015, 11:21    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Vymenil som optiku RAF3331AC (kupil som na eBay) a zacalo to fungovat.


Přesně tak. Co jsem dělal ty panaky, tak na 99 procent je to laser.
Koupíš na ebay a jede to ok.
Žádný se mi ještě nevrátil.

_________________
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund