Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svářečská kukla samostmívací - solarní.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 6:36    Předmět: Svářečská kukla samostmívací - solarní. Citovat

Zdravím.
Ta, co jsem si přivlastnil z práce už pomalu dosluhuje, tak sháním novou.
Na přilbě je na boku napisane auto helmet a vevnitř na elektronice model xa-1001f.

https://www.made-in-china.com/productdirectory.do?subaction=hunt&style=b&mode=and&code=0&comProvince=nolimit&order=0&isOpenCorrection=1&org=top&keyword=&file=&searchType=0&word=xa-1001f

Přilbu mám tak 15 roku a za tu dobu šla i u tohoto určitě elektronika dopředu.
Už svařují jen doma, tak 4-5 x za rok takže investice max 1000 kč.
Zkusit tu činu?

Nebo u nás?
https://www.peddy.cz/naradi-dilenske-naradi-svarecky-svareci-kukly/svareci-kukla-samostmivaci-solarni-xdh6-500g

Nebo nějaký jiný tip?
Děkují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 7:14    Předmět: Citovat

LCD je z Číny pořád totéž, na občasné svařování je úplně v pohodě, taky ji mám. Když to po letech zabalí vestavěné články, jde pouzdro rozloupnout a články vyměnit. Doplnil jsem to při té příležitosti o vypínač a články tak vydrží už na pořád.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 7:29    Předmět: Citovat

ja konkrétne mám iba nejaký šmejd čo som dostal spoločne s Gamou Omikron na také to domáce lepenie, ale k téme spomeniem to, že ak má LCD prepínanie citlivosti s funkciou "Grind" (prilba používaná ako ochrana očí pred šponami pri brúsení bez zatmievania), tak to vypne stmievaciu funkciu, teda sa to dá považovať za vypinač - i TEST tlačítko stmievania prestane reagovať, takže to prestane mať odber z baterie.
Ale zas, nejednalo sa o dobíjatelnú helmu solárnymi článkami, a bateriu osadili typom CR20xx... Predsa len, mám ju odloženú v silne improvizovaných podmienkach kde denné svetlo nezasvieti + beztak nie sú primárne lítiové články určené na dobíjanie - kedysi som tak špekuloval dobíjať cca miliampérom baterky z hodiniek, ale aj tak som sa nevyhol kúpe nových.


Naposledy upravil nixdorf dne po červen 19 2023, 7:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 7:32    Předmět: Citovat

Obávám se, že s tím dobíjením solárem je to všelijaké. Každopádně mám kuklu v dílně a tam se stejně ze soláru nedobije. Jsou v tom 2 ty placaté primární lithiovky CR20něco, to potvrzuji.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 7:49    Předmět: Citovat

Já tu mojí co má ten panel model xa-1001f mam v garáži a vytahují ven jen par krát za rok, když svařují a ještě mně za těch 15 roku nezklamala.

Dostal jsem od známého digi šupleru a to je hrůza. Vždy když ji potřebují, vybité baterky.

Nějaký odkaz by nebyl?
Tento panel se mi libi ale nemužu najit celou přilbu.
https://www.aliexpress.com/item/1769943937.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 7:51    Předmět: Citovat

BigSandy napsal(a):
Dostal jsem od známého digi šupleru a to je hrůza. Vždy když ji potřebují, vybité baterky.

Ano, to je bezny problem. Preto bateriu vkladam len pri merani a potom ju zase vyberiem.
Ale mal som teraz v rukach jeden smejd z Lidlu, ktory ma nejaky problem s resetom, takze po vlozeni baterie robi divne veci, ale vacsinou sa to do 30 sekund nejako resetuje a ozije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4152

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 9:46    Předmět: Citovat

Len aby to stmievanie fungovalo aj na UV svetlo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 10:26    Předmět: Citovat

Divne je, že když dam do google xa-1001f, tak mi vyskoči toto.
https://www.autodily-pema.cz/svarecska-kukla-samostmivaci-cerna-marpol-m87000?gclid=CjwKCAjw-b-kBhB-EiwA4fvKrHnDLg73Z7QrhavKSaUzPlYSMVsVNJhr91QqCgNojh5lT78Q3vDtYRoCP3kQAvD_BwE

Asi to zkusim.
Mam to na vyzvednutí 3 km a mužu klidně vratit do 10 dnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 11:20    Předmět: Citovat

Nevím, jestli bych zrovna oči svěřil nějakýmu čínskýmu noname krámu. Navíc by mi vadil ten malej průzor. Mám tuto, bral jsem to jako kompromis cena/kvalita na občasný použití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 11:51    Předmět: Citovat

Na takové to domácí sváření mám Sherman v4.
Vybíral jsem hlavně takovou kuklu, která má normálně přístupnou baterku. Zatím jsem jí měnit nemusel.
Kategorie okolo 1500,- mi příjde na hobby dostačující.
Kuklu za 300,- bych asi úplně neriskoval. Přece jen oči mám jen jedny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 11:58    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Len aby to stmievanie fungovalo aj na UV svetlo.


Bežne máš v takej helme nastavenie citlivosti, odkedy má LCD stmievať - aby to neblikalo pri dennom svetle, ap. - a podla druhu zvárania tiež kontrast/intenzita, aby to nestmavovalo až príliš.
Samotné UV je ešte pred LCDčkom odfiltrované polykarbonátovou vložkou, tzn. pokial by mu aj to stmievanie nefungovalo, alebo by mal vybité baterie (od toho je tam to tlačítko TEST), oči ho klať nebudú - maximálne tak neuvidí nič počas zvárania.
Tá moja (bez soláru) ma tiež vyšla kolo 1500kč (67eur), zn. Spectra MOST, aj s náhradným sklom dopredu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 477
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 16:18    Předmět: Citovat

Pro nixdorf:
Tak teď jsi mně svými příspěvky trochu znejistil. Kdysi jsem se taky domníval, že samostmívací kukla stmívá průzor energií získanou ze solárního článku. Ale po tom, co nám přestala fungovat jednoduchá kukla (bez nastavování citlivosti a zpoždění), kterou jsme dostali ke svářečce, jsem zjistil, že má v sobě dvě napevno instalované, uživatelsky nevyměnitelné baterie CR2032. Z toho jsem usoudil, že solární článek u těchto kukel jenom vysílá signál k zatemnění průzoru a na napájení elektroniky se nijak nepodílí. Ty tady naznačuješ, že se na napájení nějak podílí, tak by mně zajímalo, jak to ve skutečnost vlastně je?

A co se týká UV záření, tak to podle mně filtruje sklo LCD, je to jeho přirozená vlastnost. Jestli to umí i ten plast před a za LCD nevím, ten tam je hlavně jako ochrana LCD proti poškození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4152

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 16:47    Předmět: Citovat

Zopár ľudí prišlo o oči, keď kedysi dávno prišli do módy slnečné okuliare. Dnes už majú všetky nálepku "UV filter". Ale že či aj naozaj? Dnes si nálepku vytlačí hocikto. So zváracimi kuklami made in China to je rovnako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 16:50    Předmět: Citovat

Dostal jsem na vykuchání rozkřápnutou samostmívací kuklu a byla v ní poměrně dost obsáhlá deska elektroniky, kterou když jsem zkoušel ghůůůghlit, našel jsem kromě 2ks přibodovanejch CR2032 i nějaký drivery k DC/DC měničům a podobný výběrofky. Na téma napájení vznesená otázka u prodejce vyvolala odpověď, že oni ty kukly jen prodávají, ale že jsou často prostředníkama servisního zásahu, kdy se v záruce kukla vrací k výrobci, protože přestane stmívat - a za týden-dva se vrací "opravená", přičemž zcela zjevně na ní není nic měněno. Ale podle toho, že si jednou před takovou záruční opravou kolega nepatrným vrypem poznačil plastovou "plombu" na jednom šroubku, uzavírajícím krabičku elektroniky uvnitř kukly - a vrátila se s jinou plombou - se dá usoudit, že onen "servis" jenom vymění baterky a ten "solární článek", co je součástí kukly, fakticky slouží jen jako zdroj podnětu k zatmění průzoru ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: po červen 19 2023, 17:44    Předmět: Citovat

@Hape: povedal by som, že sa práve podieľa, tak ako píše Karel. Práve to napájanie bateriou aktivuje to automatické zatemnovanie LCD, aj s nastavením citlivosti/intenzity stmavenia; samotné UV blokuje sklenená/PC vložka priezoru ešte pred LCD; ono to asi nebude mať taký mikroodber jak kalkulačka - respektíve tá moja mala CR bateriu (teď neviem či jednu lebo dve) vo vymenitelnom "šuflíku" a pred prvotným použitím bolo treba odtial vybrať izolačnú foliu. Inak to nešlo. V kľude, ako píšem, ju ponechávam v režime Grind, kedy je zatemnovanie vypnuté i cez tlačítko TEST neodvisle od okolitého svetla; takže bateriu neštaví ako som spomínal - odber mikroampérmetrom som nemeral, blbo sa tam ide multimetrom, baterka drží i po rokoch tri volty.
Ten cenový rozdiel je potom v užívateľskej prívetivosti takých vecí, či je tam baterka natvrdo, alebo vymenitelná, veľkosť priezoru, rýchlost a kvalita obrazu etc.
Povedal by som, že ten solárny článok by mal (v ideálnom prípade) suplovať bateriu - na detekciu a nastavenie stmievania je tam asi iný senzor, neviem.
Aspoň to je moja skúsenosť. Nepovažujem sa za zvárača, som rád, že sa živím hlavou, pretože by som si zváraním nezarobil ani na slanú vodu Very Happy

@samec: pri tom mojom experimentovaní, dokým som sa naučil nelepiť elektrodu a viesť húseničku ako tak rovno, som o oči neprišiel, ani v nich neštípalo a to mám vyše -6 diopter na nich. Samozrejme to neznamená pečať kvality ani nič. Ale na heuréke má hodnotenia celkom dobré, i čo sa týka použitia, nie iba "z obchodu prišlo rýchlo, ďakujem". A už zdražela na vyše sto eur jak sa dívam. Ako hovorím, na také to domáce lepenie mi to stačí, a je relatívne blbuvzdorná. Reklamu tomu nerobím, nemám prečo. A na margo soláru - pri improvizovanom zváraní zo zásuvky pivničnej kobky v tureckom sede riťou na betone mi je beztak nahovno. Very Happy

//edit: tak napokon v parametroch píšu že tá Most má i solár, ale ako hovorím, v mojich podmienkach nepoužitelný, neviem posúdiť. Baterka je zato vymenitelná. Šmejdy, kde je to pribodované, nebrat...


Naposledy upravil nixdorf dne po červen 19 2023, 18:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund