Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Update na Win10 (+ Anniversary Update)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9776
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 14:17    Předmět: Citovat

Lion-K:
Pustím počítač, a hned tam bylo to nový logo Win. Na F12 to nereagovalo. U Win7 se po zapnutí objevilo logo "toshiba - leading technology" a během té obrazovky se šlo dostat do biosu (F2), nebo do Boot menu (F12). U desítek tomu tak nebylo, protože tato obrazovka se neobjevila. F 12 jsem stiskl a ono nic.
Jinak jak jsem již psal před tím - Je to předinstalovaný systém přímo výrobcem. Obnovu provádím pomocí bitové kopie, co mám přímo od výrobce. Nezadávám sériová čísla, ani jej neaktivuju. To už je na tom DVD zaktivovaný. Možná vy, kteří máte systém "svůj" to máte jinak.
Když jsem pomocí té utility ty desítky nainstaloval, taky se neaktivovaly, nebo jsem to nepostřehl.
Zkrátka vypsané sériové číslo desítek při nové instalaci nešlo aktivovat (psalo to cosi, že toto seriové číslo nelze aktivovat) a sériové číslo 7-miček to taky nevzalo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33986
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 17:34    Předmět: Citovat

Microsoft zaujima kazdy - rovnako ako Facebook a Google. Zo zakaznika sa stal tovar, ktory tieto firmy predavaju dalsim firmam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 17:48    Předmět: Citovat

jasně, ale někteří pro ně proste budou malé ryby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 19:23    Předmět: Citovat

Ano, to říkal jeden, že tam bude jen 24 V a vzal si tu zkoušečku, co nebyla tenkrát na 220 V. Tvrdil potom (až jsem ho vytáhhl z rozvodovny), že se spletl a vzal jinou. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 20:13    Předmět: Citovat

Taky už Vám přišla anketa jak jsme s Win10 spokojený a jak by jsme ho doporučili?

kód:
Zdravím,

1) Ach ta nabídka START. Jsou chudáci Ti, kteří si na to budou muset zvykat! Jako kdyby nešlo přidat do nastavení možnost, kde by se nechalo přepnout mezi "makrem" nebo obyčejnou nabídkou, jako byla ve Win7!

Já jsem sice mladší, napřed jsem si věřil, že si zvyknu celkem snadno... Nakonec mi to ale neuvěřitelně zdržovalo při práci, protože jsem neustále hledal některé položky, tak jsem rezignoval a pomyslel si, že je ten zvyk nepřekonatelný a stejně doinstaloval si alternativní "klasickou nabídku start" a udělali to tak všechny blízcí, kteří upgradovali a bavil sem se s jimi.

2) Nefungují mi zcela ideálně ovladače pro zvukovou kartu ASUS XONAR DX, přestože ta utilita při UPGRADE hlásila, jak je vše 100% kompatibilní. Ty ovladače nejdou nainstalovat, protože to hlásí chybu že "nejsou kompatibilní pro tuto platformu" ... Když je zavedu ručně, tedy dám správce zařízení, tam si naleznu moji zvukovku, dám přeinstalovat ovladač, navedu to do složky z ovladačem, tak se ovladače nainstalují a mohu zvukovku alespoň používat... Ale nenainstaluje se mi tím "Asus DX Media Center" a tím přicházím o rozšířené možnosti této karty a o volbu 192kHz samplerate, především v aplikacích využívající zvukovou kartu není vůbec možnost "Asus ASIO"... Používám totiž zvukovou kartu jako A/D D/A převodník, kde potřebuji zmíňěné vzorkování...

Psal jsem na podporu ASUS a oni mi napsali, že neplánují zatím vydávat ovladače pro Windows 10, čímž mi naštvali, protože ta karta stála 1900,- (dnes je ještě dražší...) a ovladače, které jsou dostupné pro Windows 8.1 jsou pořád ještě teprve v BETA-verzi, no není to úsměvné... Je to jedna z nejlepších karet v této cenové hladině, dokonce v testech dopadla lépe než Asus Xonar D1...

Pak mi překvapilo, že tento problém ani nevyřeší spuštění instalátoru
v "režimu kompatibility pro Windows 8" , přesto, že v době Windows XP tato možnost ledacos řešila, dnes mám dojem, že jde spíše o "zapomenutou funkci"...

Microsoft Edge. Překvapují mě tak strohé možnosti v nastavení... Vůbec sem například nepřišel na to, když otevřu více záložek, a zavřu aplikaci křížkem, program se mi zeptá, jestli chci zavřít "všechny záložky" a taky nabízí možnost zakřížkování, jestli chci "vždycky zavírat všechny záložky" - pokud tuto možnost vyberu, nikde už sem v nastavení nenašel, jak ji lze zase zrušit! Já zůstávám za sebe u Internet Explorer, sice prošel obměnami taky, ale jsem na jeho nastavení zvyklý od doby, co jsem pracoval na Windows 98 a výše... Jako druhý prohlížeč pak používám PaleMoon, což je odnož od firefoxu, to když mi něco nejde, tak to zkouším zde, abych vyloučil chybu u svého PC...

Jako dobrý "+" beru, že jsem si alespoň o pár let prodloužil podporu a aktualizace, které mě budou chodit.

Jinak dávám za tři... Protože se říká, za jedničku umí bůh, za dvojku já a za trojku Microsoft! :-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 20:22    Předmět: Citovat

lion_k napsal(a):

Ale ani kdybych neměl zase pravdu, tak je to jedno.
Klíč se při reinstalaci aktivovaných Win10 nezadává a přesto dojde při splnění jejich podmínek k automatické reaktivaci.


Jo, tentokrát si se trefil, to je skutečně on!

To ARTABAN001:

Jinak tu obrazovku (v mém případě MSI) jsem tam měl i po upgradu, i po čisté instalaci, ale vím někteří o čem mluvíte, viděl jsem to na nějakém notebooku (značku už si nepamatuji, možná ACER) u jedné kolegyně v Brně na návštěvě, vzpomínám si jen, že v notebooku byl v té době Windows 8.1 po zmáčknutí tlačítka POWER se ihned přetáčelo" Windowsácké kolečko a bylo tam logo Windows, takže potvrzuji, že to není nemožné... Jen nevím, jak se to jmenuje.

Jinak pokud si provedl čistou instalaci, tak s tou aktivací si nevyčkal zřejmě dostatečně dlouho, třeba já jak provedl první čistou instalaci, tak jsem večer nainstaloval, nemohl spát kvůli tomu, že se to neaktivovalo, druhý den ráno jsem šel psát na podporu Microsoft a při tom dlouhém čekání koukám, že mám Windows aktivovaný a taky mi to zkraje psalo, že klíč není platný, a druhý den ráno to bylo aktivovaný...

při další čisté instalaci jsem product key nezadával pro změnu vůbec, a ve všech třech bodech dal možnost Přeskočit/udělat později/udělat později, přesto se systém aktivoval a jak psala ta operátorka od MS, tak není při jakýchkoli instalací nutné product key zadávat...

Zatím mi chodí vše, i SDR až na tu zvukovku. Ovladače jsem zavedl ručně, takže ji lze alespoň používat... Ale nenainstaluje se mi tím "Asus DX Media Center" a tím přicházím o rozšířené možnosti této karty a o volbu 192kHz samplerate, především v aplikacích využívající zvukovou kartu není vůbec možnost "Asus ASIO"... Používám totiž zvukovou kartu jako A/D D/A převodník, kde potřebuji zmíněné vzorkování... (Chci to na DR2B...)

Psal jsem na podporu ASUS a oni mi napsali, že neplánují zatím vydávat ovladače pro Windows 10, čímž mi naštvali a ovladače, které jsou dostupné pro Windows 8.1 jsou pořád ještě teprve v BETA-verzi, no není to úsměvné... ? Přitom to není žádná LOW-END zvukovka, ta zvukovka stála 1900Kč, tak bych očekával v těchto věcech jistou podporu. Nevím jak dnes, ale v té době a v této cenové kategorii to byla jedna z nejlepších zvukových karet, dokonce dopadla lépe v testech než Asus Xonar D1...


Naposledy upravil CZJKP1 dne po srpen 03 2015, 20:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9776
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 20:29    Předmět: Citovat

podle mě je jediný způsob, jak o ty desítky nepřijít po roce při havárii systému (kdyby náhodou) je vypálení bitové kopie systému (ta nabídka tam je, ale na 32GB paměťovou kartu mi to vyhodilo hlášku, že to není platné zařízení) - Takže jedině HDD, nebo mraky DVD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9776
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 20:37    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
on!

ale vím někteří o čem mluvíte, viděl jsem to na nějakém notebooku (značku už si nepamatuji) u jedné kolegyně v Brně na návštěvě, vzpomínám si jen, že v notebooku byl v té době Windows 8.1 po zmáčknutí tlačítka POWER se ihned přetáčelo" Windowsácké kolečko...



To byl přesně můj případ. Ihned po stisku POWER logo Windows a to kolečko. Na klávesnici to nereagovalo. Možná by při vašich zkušenostech s Windows 10 stálo za to uvádět, jaký jste měli původní systém. Možná to dělá jen u těch předinstalovaných výrobcem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2015, 20:45    Předmět: Citovat

Já mám počítač skládaný. Původní systém je Windows 8, posléze upgradovaný na Windows 8.1, instalace je originální od microsoft předinstalovaná prodejcem nikoli výrobcem...

Funguje mi SDR i SondeMonitor

Artaban001 napsal(a):
podle mě je jediný způsob, jak o ty desítky nepřijít po roce při havárii systému (kdyby náhodou) je vypálení bitové kopie systému (ta nabídka tam je, ale na 32GB paměťovou kartu mi to vyhodilo hlášku, že to není platné zařízení) - Takže jedině HDD, nebo mraky DVD.


Já si myslím, že při havárii systému o ně přijít nemůžeš, s tím oni musí počítat, prostě přeinstaluješ z vytvořeného DVD přes ten Creation Tool, aktivací to projde a hotovo! Jak někdo psal, právě při tom UPGRADE dojde k něčemu zásadnímu, kdy se uloží ID základní desky do databáze MS anebo si BIOS něco do sebe uloží...

Spíš nevím, jak o ně nepřijít, když upgraduješ na Windows 10 a pak se zase vrátíš k Windows 7, jestli je s tebou furt počítáno i po tom roce, respektive, jestli zůstáváš zařazený nebo jestli zůstává ta podstatná informace, která toto dovoluje uložená.

Zkusil bych nainstalovat čisté Windows 10, počkat až se aktivují a potom zazálohovat jednotku s Operačním systémem + ten systémový 500MB oddíl pomocí Alctronis True Imager... Mám to tak udělaný, ta záloha má 7.7GB, přitom sem zálohoval 21GB, mám to zazálohovaný i včetně ovladačů a používaných programů, protože mi nebaví celý den trávit tím, že instaluju potřebné programy... Takhle když to dojebu (už jsem si to i vyzkoušel), vložím do jednotky DVD a Acronisem, nabootuju, načtu tuto zálohu, kterou mám na druhém oddílu HDD a během 10 minut mám počítač ve stavu, s veškerým SW, který užívám a s funkční aktivací...

Jinak co se týče aktivace:

Pokud si provedl čistou instalaci, tak s tou aktivací si nevyčkal zřejmě dostatečně dlouho, třeba já jak provedl první čistou instalaci, tak jsem večer nainstaloval, nemohl spát kvůli tomu, že se to neaktivovalo, druhý den ráno jsem šel psát na podporu Microsoft a při tom dlouhém čekání koukám, že mám Windows aktivovaný a taky mi to zkraje psalo, že klíč není platný, a druhý den ráno to bylo aktivovaný...

při další čisté instalaci jsem product key nezadával pro změnu vůbec, a ve všech třech bodech dal možnost Přeskočit/udělat později/udělat později, přesto se systém aktivoval a jak psala ta operátorka od MS, tak není při jakýchkoli instalací nutné product key zadávat...

Takže příště zkus vyčkat déle, třeba do druhého dne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2015, 9:32    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2015, 15:42    Předmět: Citovat

Vracel se už někdo zpět na Win7 a dopadlo to dobře?
Budu muset řešit nefunkčnost (oficiálního) AutoCadu 2010 LT a tohle bude poslední možnost. Je to bordel, u MS tvrdí, že je kompatibilní s Win10 a u AutoDesku, že verze 2012 a starší již nejsou podporovány. Sám jsem testnul, že AutoCad 2010 LT 32-bit nejde vůbec nainstalovat pod Win10 64-bit (ani s žádnou zpětnou kompatibilitou).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2015, 12:50    Předmět: Citovat

Narazil jsem na zajímavé čtení Analýza Windows 10. Nedokážu odhadnout, kolik toho je pravda, ale čtení je to víc než zajímavé. A jak se říká:"Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu".
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2015, 12:56    Předmět: Citovat

Na Lupě je celkem fundovaný článek. Není to hezké čtení. Existují aplikace, které toto špiónování omezují, např. DoNotSpy, který ale instaluje adware. Je třeba z něho vyextrahovat samotný EXE, nebo Destroy Windows 10 Spying.
Aeronet je ovšem netechnický PRORUSKÝ web, tak nadsazuje.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne st srpen 12 2015, 19:55, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2015, 13:17    Předmět: Citovat

Rusové sice umí ckracknout všechno možné, ale taky bývá jejich soft prošpikován trojany. Takže bych radši použil to, co je v odkazu v diskusi k tomto článku od uživatele "Mumak". Je to skript, žádné exe, takže si lze zkontrolovat, co dělá.
http://diit.cz/clanek/vypnete-smirovani-ve-windows-10-malym-open-source-programkem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2015, 13:27    Předmět: Citovat

Když jsem si to obojí přečetl, jen mi to utvrdilo v tom, že W10 si v téhle podobě do počítače určitě nedám. Zůstanu u W7 jak jen to půjde a tenhle spyware ať si nechají. Sedmičky zdaleka nebudou tak užalované a pořád na ně vycházejí bezpečnostní záplaty. Jak to asi s bude s bezpečností tady, když se odesílá každý prd. Pochybuji, že to mají víc vychytané. Když se toho tolik odesílá, kolik je tam asi děr na únik dat i jinam než k nim?
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 8 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund