Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sencor SLE48F10M4, pouze logo Sencor a vypne
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2015, 15:49    Předmět: Sencor SLE48F10M4, pouze logo Sencor a vypne Citovat

Po zapnutí TV se objeví logo Sencor,zapne podsvit,následně zesílí jas a vypne.Domnívám se,že by mohla být vadná paměť.
Prosím o info,zda je osazen v tomto typu odpor R579 a jestli ano-jaká je jeho hodnota?Je mezi pinem 3 paměti 25Q64FVSIG a zemí(pin4).Vyletoval jsem paměť a teď nevím,zda tam byl nebo ne.Schéma nemohu najít.Díky moc za ochotu.



deska.jpg
 Komentář:
celá deska

Stáhnout
 Soubor:  deska.jpg
 Velikost:  136.37 kB
 Staženo:  1083 krát


detail.jpg
 Komentář:
číslo desky a pohled na pozici paměti N506,vlevo od ní pozice odporu R579

Stáhnout
 Soubor:  detail.jpg
 Velikost:  167.07 kB
 Staženo:  1022 krát



Naposledy upravil olda007 dne st září 02 2015, 14:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccarloss



Založen: May 22, 2007
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2015, 10:19    Předmět: Citovat

Pin 3 podla schematov je napajany 3,3v priamo alebo cez odpor 100omov.AK to ide do pinu 4,tak tam odpor byt zrejme nemusi.Mozno ide do pinu 8. http://f-picture.net/fp/c720d5bb10e7413b9085b7b0a66196de
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2015, 9:24    Předmět: Citovat

Díky ccarlos za ochotu pomoci,po dlouhém hledání,jsem se nakonec dozvěděl
z firmy FAST(servis Sencor),že uvedený odpor osazený není. Chyba je nicméně stejná,výměna paměti 25Q64FVSIG to nevyřešila.Vypadá to na závadu spojenou s podsvětlením.Budič LED diod je OZ9916ETH,který budí 6 větví LED diod po 6 kusech v každé větvi.Rozebrán panel,žádná z diod nevypadá ve zkratu,všechny svítí a stejně,vždy na chvíli,než vypne to OZ..vypne a to tak,že se diody rožnou,pak větším jasem a vypnou.Při vytaženém konektoru podsvícení změřeno napětí pro diody 56V.Na panýlkách LED diod je udáno: Konka KDL 48jt618a.Po přečtení tohohle fóra:
http://eletronica2002.forumeiros.com/t177807-tv-semp-toshiba-led-dl4844af-liga-so-aparece-o-logo-e-desliga?highlight=dl4844

,kde se řeší sice Toshiba,ale diody vypadají stejně by napětí mělo být okolo 40V.Napětí měřená při zapnutém podsvitu(na zhruba sekundu než se vypne) na různých větvích s funkcí max-min jsou většinou kolem 39V,někdy i 44 nebo 35 na různé větvi.Podezřívám něco okolo OZ9916 a fetu,přes který se spíná zem na LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st září 02 2015, 9:12    Předmět: Citovat

Po několika hodinách měření na této TV,od zdroje - je zde PFC s FAN7930C- napětí na síťovém C je 390V,spíná pak obvod FSFR 1700,výstupní napětí sedí-12.3V a 32.8V .Zdroj PFC vypíná tranzistor v primáru a to odpojením napáječky PFC přes optočlen.Reaguje tak ochrana z tranzistorů a operáku LM358.Po odpojení ochrany sice zdroj a deska MB běží ale podsvit se chová stejně a vypne.Mám podezření na IC OZ9916ETN,jehož objednávka se mi jeví dost problematická.Neodepsali mi ani z utsource.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt září 10 2015, 13:36    Předmět: Citovat

Po několika denním pátrání na netu a dopisováním si s různými eshopy a společnostmi jsem zjistil,že obvod OZ9916ETH nelze sehnat.Po napsání přímo do společnosti O2micro,jsem dostal odpověď,že nelze v tuto chvíli tyto obvody zaslat a že se omlouvají.

Nezbývá tedy,než vyměnit celou desku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TerenTT



Založen: Oct 12, 2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2015, 20:33    Předmět: Citovat

Dobrý den,u tohoto modelu je vždy problém s podsvícením.Jsou vadné LED diody na páscích,je nutná výměna celého pásku či diod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2015, 12:30    Předmět: Citovat

Předně díky všem zůčastněným.

Uzavírám toto téma,TV běží.

Jak psal kolega TerenTT ,součástí řešení tohoto problému byla i analýza LED diod.Jedná se o typ Lextar 3030 6V 265mA.Sestavil jsem proudovou matici diod 6x6.Jak jsem psal,žádná nebyla přerušená.Po změření všech 36 diod jsem zjistil,že některými teče menší proud.Jednalo se asi o 10 diod.Po výměně diod měřeny větve.Odběr větve činil 251mA,jiné 253mA,ale držel se kolem střední hodnoty 252mA +- 1mA.Proud u tohoto OZ9916 se dá nastavit pro každou větev odporem.Tady je 12 rezistorů 1R,pro každou větev 2 paralelně,takže 0.5R.Při osazení rezistoru 1ohm je proud již jen 131mA celou větví.Píši to zde ,protože by se jemnou změnou hodnoty dal zmenšit proud a prodloužit tím životnost LED.Po změření větví mi začaly docházet nápady.Po studiu zapojení u TV Toshiba DL4844,jež má například obvod buzení LED naprosto totožný jako téměř celé šasi s touto TV a také dalších materiálů byla rozhodující změna napětí VrefA pomocí rezistoru.Poté byl problém vyřešen a otestovány byly také ochrany OZ9916,jež byly funkční.Nasimulován byl například stav přerušené LED v 1 větvi(LED open).OZ9916 po zapnutí TV a náběhu loga zapl ochranu a TV vypla. Toshiba také uvolnila dokument "Analýza LED matrice".

Pokud by byl zájem,dokumenty mohu poskytnout,včetně vzorců k výpočtům kolem OZ.

Základní měření a diagnostika závady k tomuto:


https://www.youtube.com/watch?v=6Wvuy563IgQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rishard123



Založen: Nov 03, 2009
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2015, 18:40    Předmět: Citovat

Jakou hodnotu R781 si prosim pouzil pro zlepseni kompenzace VREFA,resp muzes popsat prosim o jakou upravu slo,dekuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 17:43    Předmět: Citovat

Přidal jsem odpor 100k paralelně k C702. (viz schéma Toshiby DL4844.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rishard123



Založen: Nov 03, 2009
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 22:35    Předmět: Citovat

děkuji olda007 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 1:15    Předmět: Citovat

olda007 napsal(a):
Přidal jsem odpor 100k paralelně k C702. (viz schéma Toshiby DL4844.)


Zdravím. Dostala se mi do rukou stejná TV se stejnou závadou a tak bych se chtěl zeptat na ten odpor. Konkrétně jak silný.

Děkuji Stanimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 8:13    Předmět: Citovat

Konkretne je tazko povedat, ale podla mna by mal byt aspon taky silny, aby sa sam na doske udrzal vlastnymi silami, aby ho nebolo treba pridrziavat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hatron



Založen: Feb 16, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 04 2016, 21:43    Předmět: Citovat

olda007 napsal(a):
Přidal jsem odpor 100k paralelně k C702. (viz schéma Toshiby DL4844.)


akože rada od hatrona z elektrody.pl,alebo fakt vlastné uvažovanie,aspoň si napísal dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hatron



Založen: Feb 16, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 04 2016, 21:51    Předmět: Citovat

Zdravím. Dostala se mi do rukou stejná TV se stejnou závadou a tak bych se chtěl zeptat na ten odpor. Konkrétně jak silný.

Odpor 100K je vysokej hodnoty,takže netreba uvažovať nad jeho vatážou.
Pozri sa na miesto kde má byt pripojený a pochopíš,že jeho velkosť má byt asi taká ako kondenzátor ku ktorému ho musíš paralelne pripojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so květen 07 2016, 14:18    Předmět: Citovat

Hodnota 100kohm paralelně k C702 mi byla poslána uživatelem hatron na polském fóru a pochází to z jeho práce na tomto TV.
Já jsem na té desce strávil dost času a po hledání po netu jsem na brazilském fóru našel rady ohledně změny rezistoru u Vrefa,ale ne přímo k Sencoru ,ale Toshibě DL4844,jak jsem psal.Taky jsem po vymostění ochran zdroje u opto došel k OZ-ku(původně jsem podezříval samotné OZ).Bylo mi pak už jasné,že kromě vadných diod,které jsem všechny poctivě měřil,bude problém kolem OZTakže po měsíci trápení s touto deskou mi uživatel hatron ušetřil další čas laborováním nad Vrefa,i když jsem byl už blízko.Změna proudových odporů R787,R788 ap. z 0.5r na vyšší 0.75R má pozitivní účinek na životnost LED(v tomto modelu pracují na doraz).Vyzkoušen i 1R v každé větvi s vyhovujícím podsvitem.TV po změně bez problému s LED.
Poděkování směřujte k hatronovi,já žádné nepotřebuji.Snad to vlákno někomu pomůže.Toť vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund