Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zase šmejdi?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 10:35    Předmět: Citovat

Sms neposlou z pevne linky z kancelare, gsm brana je soucasti ustredny. Pokud poslou dopis, museji otevrit spravni rizeni nebo jak tomu rikaji, se vsemi lhutami apod. Pokud jde o nejakou prkotinu jsem vdecny ze zavolaji, rychle se to vyjasni bez nejakeho vypisovani lejster apod.

Napr. koncem lonskeho roku jsem mel nezvykle velky odpocet dph, zenska z FU volala jako ze co a jak a ze asi bude muset zahajit vytykacku apod. Rikal jsem ze jsme kupovali drahou masinu (i v priznani je na to tusim kolonka). Nakonec stacilo poslat jen fakturu od toho stroje a jeste chtela fotku jestli ho opravdu mame Smile a pak penize bez problemu poslali. Usetril jsem si tak cele vytykaci rizeni (kontrolu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2709

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 10:41    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ja jim vzdy pomerne sproste vynadam,..., ze pry se mu zenuska malem sesypala Smile

Hulvátství není myslím na místě.

Nabídku na takovou práci berou obvykle studenti nebo nezaměstnaní v nouzi. Snažej se odvést požadovanou práci, aby měli čím zaplatit nájem, ....

Já se zeptám odkud mají mé číslo. Pak zdůrazním, že si nepřeji být v podobných věcech kontaktován, ať mé číslo z databáze zruší, jinak to předám policii jako obtěžování. Pak je klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 10:57    Předmět: Citovat

Já jdu na tyhle prevíty vždycky v klidu,diplomaticky a to je kolikrát tak rozčílí že sami ukončej hovor.
Poldové mi už taky volali,abych se dostavil k podání vysvětlení a z normálního mobilního čísla na který jsem se dovolal zpět.Asi to maj všude jinak.
Někdy otravuje operátor abych prodloužil smlouvu,tak se s nima o tom nebavim a že to mám na dobu neurčitou a můžu kdykoliv odejít a že mě to tak vyhovuje a že můžou bejt rádi že jsem u nich.Ještě mi poděkujou za využívání služeb Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 11:05    Předmět: Citovat

Když mě volá skryté číslo, tak se vždy hlásím: "POLICIE, prosím?".
Většinou je to kamarád z kriminálky, ten se směje, občas kamarádka z FÚ, tak ta mě vždycky řekne "Seš blbej?" Very Happy , ale jednou mě volal známý, po mém ohlášení jen něco zakoktal a položil. Druhý den za mnou zajel osobně, tak jsem mu vysvětlil jak se věci mají, tak mě říkal, že se tak lekl, že málem pustil mobil z ruky Smile

No a na ty otravovače z nabídkama docela dobře funguje, když jim hned po představení řeknete, že si hovor budete zaznamenávat...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 11:22    Předmět: Citovat

kulikus napsal(a):
...
Hulvátství není myslím na místě.
....

Já za jisté "hulvátství" považuji už to, že mě volá někdo, komu jsem moje číslo nedal a že volá na číslo, ktewré není nide oficiálně uvedené!

A předpokládám, že mnozí využívají společnou databázi kontaktů, protože když jsem už 2x ukončil hovor hodně drsně, dlouhu nikdo nevolal.

Zkuste hned na začátku hovoru zaprotestovat proti monitorování a záznamu hovoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 11:30    Předmět: Citovat

Pokud se nekdo chce zivit pruzenim lidi, nemuze pocitat s tim ze na nej budou mili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 12:06    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ja jim vzdy pomerne sproste vynadam, frekvence podobnych hovoru pote podstatne klesla. Zalogujou si u vysledku hovoru neco ve smyslu "hulvat-nekomunikativni" a takove cislo pro ne pak ztraci cenu pri vyuzivani/preprodeji jejich databazi.

Pred casem dokonce po chvili volal manzilek tehle prudicky, ze pry se mu zenuska malem sesypala Smile Asi buchta zvolila nevhodnou brigadu...

Tento postup rozhodně nelze doporučit. Mám kámoše, který se tímto způsobem taky bavil. Pokud byl volající muž, sprostě mu nadal, pokud žena, tak jí začal popisovat různé sexuální praktiky, které by s ní provozoval, pokud by ji měl u sebe. Very Happy Dlouho mu to vycházelo, po nějaké době u něj brzy ráno někdo zazvonil. Byli to příslušníci PČR (ale žádné OO), ale tři chlapíci v kombinézách s tím, že jej mají předvést k podání vysvětlení. Ptal se jich v jaké záležitosti. Odpověď byla, že se vše dozví. Prý jim řekl, že nikam nejde a pokud mají problém, ať to řeší běžným způsobem (obsílkou). Na to mu odpověděli, že maří úřední výkon, vytáhli ho z předsíně bytu na chodbu a tak jak byl oblečený - neoblečený, mu nasadili klepeta, poměrně nevybíravým způsobem dopravili do SV a odvezli na nějaké oddělení, kde ho umístili do cely s tím, že bude čekat na příchod kompetentní osoby. Po asi pěti(!) hodinách dorazila vyšetřovatelka a začala ho vyslýchat ve věci obvinění ze sexuálního vyhrožování a stalkingu(!). Zkrátka, jedna takto "volající" na něj podala trestní oznámení s tím, že ji měl sexuálně vyhrožovat... A on si to navíc ještě "podělal" i tím, že se mu měla tato vyšetřovatelka údajně několikrát pokoušet dovolat (za použití CLIRu) a on ji považoval za podobné "telefonistky" a použil svůj osvědčený postup. Ptal se, proč mu nebyla doručena obsílka, dostal odpověď, že telefonním kontaktem se šetří peníze, protože drtivou část doporučené pošty si adresáti nevyzvedávají a PČR s tím má velké náklady, proto volí tel. kontakt. (Ovšem jak postupují v případě, že kontak nemají, to je mě záhadou.) Nakonec (po dlouhém dohadování se) to bylo předáno na MÚ a řešeno v přestupkovém řízení. Vyfásnul pokutu pět litrů a nějaké napomenutí nebo co. Od té doby raději těmto "telefonistům" telefon pokládá bez svého "komentáře". Very Happy Very Happy Very Happy


Naposledy upravil lumca dne po červenec 13 2015, 12:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 12:33    Předmět: Citovat

No ja jim proste jen vynadam ze prudi a prasknu s telefonem driv nez zacnou neco koktat. Zadne sexualni navrhy by mne jim ani nenapadlo davat. Obcas reknu at si radeji sluchatko vrazi do prdele, az po snuru, jestli budou mit nutkani mi jeste jednou zavolat. Jako sexualni navrh bych to ale asi nepovazoval Smile

Mam 4 isdn linky a pokud volaji postupne na vsechny 4 cisla, opravdu to vyprudi. A ze bych mel velke vycitky svedomi kvuli tomu ze obcas vynadam nejakemu smejdovi ktery okrada duchodce predrazenymi kramy apod., to se opravdu rict neda.

Navic jak uz tu nekdo zminil, opravdu to funguje, nejake vysvetlovani ze o ty jejich kramy nemam zajem bylo hazeni hrachu na zed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 12:56    Předmět: Citovat

I toto by se dalo považovat za vyhrožování. Záleží na úhlu pohledu a na tom konkrétním člověku, který by tento "případ dostal na stůl" Jinak, on je kamarád takový "upřímný" od přírody. A hlavně velký prasák. Very Happy Já při těchto hovorech používám "legendu" o tom, že číslo není moje a má německého majitele a hned jim dám číslo na jednu svou německou SIM kartu (jako na majitele mého čísla) kde je hlasová schránka a tam si můžou "povídat" jak dlouho chtějí. Od té doby co to takto praktikuji, snížil se objem těchto "hovorů" zhruba o 75%, což si myslím, že je vynikající výsledek. A je to jistější než kamarádův "postup", zvláště v dnešní době, kdy se na zodpovědných orgánech, každý příslušník snaží své nadřízené přesvědčit o své nepostradatelnosti a šetří se kdejaká hloupost nad kterou by se ještě před dvaceti (pětadvaceti) roky, mávlo rukou a oznamovatel by byl patřičně důrazně poučen, kde má OO PČR vchodové dveře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 13:04    Předmět: Citovat

Občas mi volají na služební MT. Než spustí svojí naučenou písničku, utnu ho dotazem "odkud vůbec máte tohle telefonní číslo?" Odpověď je: náhodný výběr pane. "Aha, tak vám důrazně doporučuji neobtěžovat" a típnu to.. Zatím se mi nestalo, že by ze stejné společnosti někdy volali dvakrát.

Nejen nějací brigádníci a nezaměstnaní v nouzi. Telemarketing je obrovský byznys, kterým se dobře živí i profesionální telefonisté(ky).

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…


Naposledy upravil Killroy dne po červenec 13 2015, 13:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 13:23    Předmět: Citovat

Mě jednou (asi tak pět let zpátky) volali (údajně) z O2 ohledně přechodu k nim s mými SIM a přesně věděli, kolik jsem platil každý měsíc (zhruba 16. měsíců dozadu), kolik se provolá na jednotlivých SIM, atd. VDF (coby můj operátor) po mém zavolání co to má znamenat, tvrdil, že o ničem neví a databázi klientů jim (údajně) nikdo nezcizil. Naštěstí jsem měl dotyčný hovor nahrán a při mé cestě do hlavního města, jsem se na centrálu VDF stavil a řešil s kompetentními lidmi, protože na ZC blekotali neustále dokola jen své naučené kecy. Nakonec nám dali na dva roky 50% slevu z už tak usmlouvaných paušálů a nové mobily v hodnotě několika tisíc korun za 77Kč a slíbili, že celou věc prošetří. Bohužel dodnes jsem se výsledek nedozvěděl. Ale je veřejným tajemstvím, že tyto profi(!) call nabídky je byznys ve kterém se točí stovky mega korun a nějací študáci a domácí telefonisté na tomto, tak akorát mohou paběrkovat a sbírat drobky po těch co se už najedli. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 17:39    Předmět: Citovat

Divím se kolegům z EB, že se tak rozčilují a obtěžují. Pokud mi někdo takto zavolá, obvykle začne:
- bla bla, bl, mohli bychom si o tom promluvit?
- máme pro vás nabídku ...
- naše firma teď dělá XXXX a vás vybrala ...
- v rámci velké slevové akce bychom vám chtěli nabídnout ...

No, a podle toho vždycky jenom řeknu:
- tak mluvte ...
- tak nabízejte ...
a podobně, telefon odložím "nevytípnutý" zpět na psací stůl a věnuji se dál své práci. Za 5 minut je v něm už zaručeně ticho.

Minulý týden někdo zavolal mému kolegovi s nabídkou nějakých potravinových doplňků, že mu pošlou vzorky a tak dále. Kolega, těžký srandista, ihned rozhovor převedl na potravinový doplněk ve formě basy půllitrových lahví a v tomto duchu dosáhl nevídaného času 4 minuty a 12 sec krmení trolla, než to druhá strana vzdala. Very Happy

Mimochodem, dnes jsem se dozvěděl, že moje tchýně, 80+, opět podepsala něco, na co si pořádně nepřečetla, protože velmi špatně vidí. Týpek došel s nějakými žárovkami, že to je dárek od energ. závodů a chce mezi dveřmi jen podepsat převzetí. Manželka posléze zjistila, že to byla podstrčená smlouva pro nějakou agenturu nabízející pseudoslužbu "hledání nejvhodnějšího dodavatele energií". Půjde to samozřejmě zrušit. Moje otázka ovšem zní:
Má smysl podat trestní oznámení pro podezření ze spáchání tr.č. podvodu ve stadiu pokusu? Podezření proto, aby se člověk vyhnul případnému protioznámení na pomluvu. Formální znaky tr.č. by asi naplněny byly:
Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 19:15    Předmět: Citovat

Bohužel, tohle ti šmejdi moc dobře ví. Ale klepnout je přes ruce by se zatraceně patřilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5166
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 19:24    Předmět: Citovat

Ale pokud by se o ně začala zajímat PČR, tak si myslím že je to minimálně odradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 19:43    Předmět: Citovat

Ti mají "hroší kůži" a v záloze několik společností. Poldíci se budou zajímat o jednu společnost a oni vesele budou volat dál jménem jiné. Tohle je boj s větrnými mlýny, čili zbytečná ztráta času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund