Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak využít starý VHS/DVD a jak digitalizovat VHS ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 13:40    Předmět: Citovat

dj_Paul napsal(a):

pro ostatní: podívali jste se někdo o jaký stroj se jedná? prolistovali jste si manuál? Twisted Evil


No já jsem se nedíval ani neprolistoval! Wink Já jsem si jen dovolil reagovat na dotaz z názvu vlákna "jak digitalizovat VHS". Nebo si snad myslíš, že můj postup je nepoužitelnej? Asi ne, když jsem s ním ty 3 metry kazet zdigitalizoval a zaflákal několik TB disků. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 15:28    Předmět: Citovat

ee? Hladovec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 16:10    Předmět: Citovat

Nejlépe uděláš, když do kombajnu vrazíš videokazetu a čisté DVD-R, nastavíš to podle návodu a zkusíš. Hodinu na jedno DVD dostaneš určitě.

Tři metry znamenají asi 113 kusů videokazet VHS v obalu těsně srovnaných nastojato, tedy něco mezi 56 a 600 hodinami záznamu (podle délky kazety 30 minut až průměrně 360 minut, jsou-li v LP). To už skutečně vydá na hezkých pár terrabajtů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 16:54    Předmět: Citovat

Díky za pomoc, mám hafo DVD-RW z dřívějšího zálohování PC, když jsem ještě neměl externí HDD. Byly použité 1-2x. Jdou zformátovat, takže se chovají jako nové. Ty můžu použít ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 17:42    Předmět: Citovat

Neptej se a zkus to. Přece jen ne každé RW to spolehlivě skousne, ale to ti tu takhle na dálku nikdo neodhadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 17:57    Předmět: Citovat

DVD-RW to pravděpodobně vezme, stačí zkusit dát formát. Jen je potřeba na závěr i to DVD-RW finalizovat. Data jsou sice čitelná i bez toho, ale ne každý SW to vezme. DVD-R bez finalizace pak odmítá i většina PC mechanik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2015, 9:48    Předmět: Citovat

Hlavně Panasonic umí DVD-RAM. A práce s ním je asi 100x méně časově náročná než s DVD-RW. Já jsem jeden bez HDD používal pár let téměř denně, na filmy nebo seriály, které šly v noci nebo přes den. Hned na začátku jsem si koupil 3 ks DVD-RAM a to, které jsem používal nejčastěji, umřelo až za pár let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2015, 10:29    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Tři metry znamenají asi 113 kusů videokazet VHS v obalu těsně srovnaných nastojato, tedy něco mezi 56 a 600 hodinami záznamu (podle délky kazety 30 minut až průměrně 360 minut, jsou-li v LP). To už skutečně vydá na hezkých pár terrabajtů...

Však taky jo, necelých 2,5 TB, už jsem o tom zde jednou psal akorát na začátku toho bylo k digitalizaci mnohem mín. Wink Víc než půlka z nich je malejch S-VHS 30 nebo 45 minut z videokamery, dýlka 5-8GB. Velký jsou jen 120 a 180 minut, většinou nejsou plný, cca 18-29GB. Naštěstí u toho člověk nemusí sedět, prográmek co valí data z IEE1394 na HDD je tak chytrej, že pokud skončí video signál, po nastavený době soubor uzavře.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 8:49    Předmět: Citovat

Oživuji toto vlákno: dorazila ke mně sportovní taška videokazet na přepis do digitálu. S požadavkem na pokrácení zbytečně dlouhých a nudných záběrů. Jojo, magnetický záznam umožnil dělat nekonečně dlouhé záběry o ničem, zato se při nich dobře usíná....
Podotýkám, že kombajn Toshiba, který mám, digitalizovat VHS neumí, jen dovoluje kopírovat DVD na kazetu. A obávám se, že to neumí ani většina kombajnů, které digitalizovat dovolují.
Některé záznamy se dají USB Videograbberem přesypat do počítače v uspokojivé kvalitě, první záznam přehrávaný v téže kameře vždycky. Bohužel řada kazet je "stočená" na VHS kazetu z kamery VHS-C, nebo dokonce jsou prostřídané z více různých kamer, záznamy se liší zejména různým stupněm zjednodušení snímkového synchronizačního impulsu.
Záznamy vykazují značný rozptyl periody řádků na začátku každého půlsnímku (není vzácností ±12 µs). Za cenu dalšího zhoršení už tak mizerného rozlišení se to dá částečně odříznout zvětšením obrazu v programu PowerDirector v rámci funkce, která do značné míry eliminuje roztřesené záběry jejich posouváním podle obsahu obrazu. Přitom se sem tam někdy objeví na některé straně obrazu okraj původního snímku, ale to ruší jen mně, protože o tom vím, většina diváků si toho vůbec nestihne všimnout. Jenomže to pohybuje pouze výřezem celého obrazu. Srovnat řádky pod sebe, aby hořejšek obrazu rušivě neplápolal, neumí ani grabber, ani program. Vyzkoušel jsem tři různé videograbbery, neumí to ani jeden (nevylučuji však, že všechny jedou na bázi podobného převodníku, nevím, nekuchal jsem je kvůli tomu). Zkrátka to plápolání obrazu je pěkně hnusné, často zasahuje i níže, než jen do první čtvrtiny shora.
Existuje nějaký grabber či software s dynamickou korekcí časové chyby (podobně, jako se vlastně až na obrazovce opticky řešila zkrácením časové konstanty potažmo rozšířením pásma zachycení řádkové synchronizace v televizích)?

Podotýkám, že existuje možnost poslat majitele těch nekonečně dlouhých a nudných rodinných záznamů k někomu, kdo je na to vybavený, ta ovšem záleží na ekonomickém pohledu: jestli se vyplatí jednou zaplatit za taxi nebo si koupit celé auto...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 15:47    Předmět: Citovat

Žádný takový grabber jsem nepotkal, všechny očekávají +- stabilní signál. Podle mě je nejlepším řešením použít VHS s TBC. Ovšem jestli ji ještě někdo má...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 15:56    Předmět: Citovat

Vraj niektore DVD rekordery Panasonic a Toshiba maju TBC, ktore funguje aj zo vstupu na vystup, nielen pri nahravani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 16:02    Předmět: Citovat

Frame sync má asi každý DVD rekordér, ale ne každý se chová jako TBC, co sežere všechno. Já mám DVD rekordér Sony, taky ho lze použít i jako jen průchozí. Některé mírně se vlnící VHS to hezky srovná, ale u jiných to začne vertikálně poskakovat. Prostě rozsah synchronizace není pro ty hrůzy, co občas z VHS lezou, dostatečný. Proto by byla lepší VHS s TBC, tam se s hrůzou na vstupu počítá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monogatari



Založen: Dec 03, 2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 19:56    Předmět: Citovat

Ze všeho nejdůležitější, když máš doma kazety, je vyhodit příslušný přehrávač do sběru. V tom případě ale doporučuju vyhodit i ty kazety, protože ty jsou přece taky "morálně zastaralé". Dřív jsem taky maniakálně kopíroval filmový pásy napřed na VHS, potom na miniDV, potom na mkv a potom mě to přestalo bavit a promítám si je normálně na promítačce Very Happy Obraz z VHS taky vypadá nejlíp na CRT televizi. Na internetu stejně nikoho nezajímají moje analogový mazanice. Ale kdyby jo, tak pro ten případ mám v záloze video graber, takovej ten USB křáp co pořádně nefunguje, ale nic lepšího se nedá sehnat. Proto ho radši nepoužívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 20:23    Předmět: Citovat

Pokud jde o filmy, tak na to celkem kadí pes. Ty se dají buď postahovat z netu, nebo zgrabovat z DVD z půjčoven. Pokud jde o "vlastní poklady" jako jsou záběry potomků z "před digitální éry", nebo z dřívějších dovolených, tak jsem to dělal přes hybridní TV kartu s videovlezem na noťasu. Kopie byla stejná jako "zdroj", který byly ty malý kazety z kamery.
Základem je sehnat někoho, kdo má udržovaný videoaparát a dovolí Ti jej použít na kompletní přehrání záznamu. Sestříhat a "vylepšit" to jde pak kdekoliv jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 13 2017, 10:16    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jak jsem se k tomu proklikal, to už si opravdu nevzpomenu, to je více, než 6 roků, protože po stěhování dílny jsem žádný kombajn nedělal.
Ale máš to v návodu:
- tlačítkem FUNCTIONS vyvoláš nabídku a v ní zvolíš COPY (nebo Kopieren) a potvrdíš ENTER
- nabídne ti směr kopírování: v okénku SOURCE (Quelle) vybereš zdroj, tedy VHS, potvrdíš ENTER. Automaticky se nastaví disk pro záznam
(kolíbkou vlevo můžeš udělat krok zpět a nastavení změnit)
- pak zase šipkou vpravo vyber záznamový mód (pro další zpracování nejlépe XP nebo SP) a dej ENTER
(záznamový mód je lepší na jednom disku vyzkoušet, jestli ho pak půjde třeba přes prográmek FormatFactory převést třeba do AVI)
- šipkou vpravo vyber, jestli nastavíš dobu kopírování (doporučuje se ANO - s nastavením délky záznamu, protože při vypnutém časovači se může stát, že překročíš hrací dobu DVD a pravděpodobně se ti ho nepodaří už načíst jinde)
Pro kopii bez načasování se doporučuje mód FR a timer off.
Kopírovat můžeš od libovolného místa na kazetě do konce pásku.
Pak se objeví volby KOPÍROVAT A FINALIZOVAT nebo JEN KOPÍROVAT. Vyber s finalizací, jinak nejde to DVD přehrát na jiném přehrávači, jakkoli v počítači to obvykle možné je.

To jsem ti opsal z návodu, opravdu si nepamatuji, co jsem tam tehdy namačkal, však můj nejdelší záznam měl 35 minut, tak mě nějaká velikost souboru netlačila.

Jde to prý i jednotlačítkově:
- vlož nahranou videokazetu do šachty, přepni (DRIVE SELECT) na VHS a na kazetě najdi místo, odkud chceš kopírovat.
- vlož prázdný disk DVD
- přepni (DRIVE SELECT) na DVD
- vyber (REC MODE) mód záznamu na disku XP. SP, LP, EP a, pokud je na kazetě dvoujazyčný zvuk, vyber kanál (AUDIO).
- stiskni (COPYING DVD) v příslušném směru. Na displeji bliká START
a podle toho, co stiskneš, se buď udělá jen kopie (PLAY) nebo finalizovaná kompatibilní kopie (REC - doporučeno)
- přidrž (COPYING DVD) cca 3 s, nápis START zhasne a začne to kopírovat.

Já jsem neměl dost trpělivosti to zkoušet a tak se DMR-ES35V válí i s VHS kazetami na půdě.
Pomohl by ti nějak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund