Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak využít starý VHS/DVD a jak digitalizovat VHS ?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 18:15    Předmět: Jak využít starý VHS/DVD a jak digitalizovat VHS ? Citovat

Potřebuji digitalizovat staré dokumenty na VHS kazetách (komerční nabídky 1Kč/min by byly neúnosné).
Mám staré video VHS/DVD Panasonic-DMR-ES35V http://x2t.com/Panasonic-DMR-ES35V, které jsem sám nikdy moc nepoužíval a nezkoumal.
Nešlo by přímo na něm překopírovat obsah VHS kazet na DVD? Z manuálu jsem tu možnost nepochopil.
Jak tedy na to?
----
Kdo se podíval do vnitřností VHS/DVD, tak musí unat, že tyhle mašinky si kdysi vyžádaly mnoho lidské vynalézavosti a práce (mechanika+HW) a je škoda je vyhodit i když jsou dávno morálně zastaralé a překonané.
V domácnosti už nemá smysl tím zabírat místo, ale třeba v dílně, kde mám mj. PC s LCD monitorem (vstup VGA) by se nedal ten funkční HW ještě k něčemu využít?
Ten Panasonic-DMR-ES35V má asi jen TV tuner na analog? Nevim. Takže asi nemá smysl uvažovat v díně s TV? Kupovat k tomu septobox na digital TV určitě nebudu.
Má někdo nějaký nápad?
Dík za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Nejsnáze bude navázat kooprodukci s majitelem comba VHS/DVD které to umí přímo, bez počítače, vhodný kandidát všeuměl je například Toshiba RD-XV47 nebo jiné podobné, LG, Samsung, Sanyo a tak, mnoho zdaru.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 18:41    Předmět: Citovat

To konosuke - Dík za radu.
Nebudu shánět (kupovat) dalšího vysloužilce = Videorekorder VHS - Toshiba RD-XV47)
Má někdo jinou radu?
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 18:57    Předmět: Citovat

Tak, o koupi nového aparátu tu nikdo nepíše, že jo...průměrně šikovnej uživatel PC po zmákne než dopiješ kávu, what´s the problem ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 18:58    Předmět: Citovat

Některá comba umí jenom DVD/VHS, například Philips DVP3100 apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 19:03    Předmět: Citovat

Ale DMR-ES35V to přece umí, kopírovat jak z kazety na DVD, tak opačným směrem. Co neumí digitalizovat, to jsou kazety s nahraným signálem ochrany proti kopírování. Jestli jde o nějaký domácí archiv z kamery, tak ten na disk přepíše.
Hlavně koukej, ať jsou videokazety chráněné proti zápisu (vylomením jazýčku). To pro případ, že by sis blbě předvolil směr přepisu.
Kdysi jsem tu jedno měl na vyčištění mechanik, tak jsem si s tím taky hrál a dalo mi nějakou chvíli hledání, než jsem na to přišel, návod jsem neměl. Jen se mi nedařilo stříhat záznam přímo na rekordéru, vždycky šel jen úplně zastavit a pak jsem musel spouštět další záznam, takže na disk se tolik nevešlo.
Tak jsem tehdy přesypal z kazety vždy tolik, co se vešlo, a se záznamem na DVD pak si už hrál normálně v počítači (jak v Pinnacle, tak v PowerDirectoru) a udělal si sestřihy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 19:31    Předmět: Citovat

Kopírovanie z VHS na DVD dokáže napríklad aj stroj Funai WD6D-M100

http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/funai-wd6d-m100/

mám jeho predchodcu WD6D-4413DB a plná spokojnosť, využitie v obývačkovej zostave nestratil keďže má DVB-T tuner takže raz za čas aj niečo nahraje. Nakopíroval sa nahrávok z VHS na DVD už pomerne dosť aj pre známych a rodinu a zatial bez akýchkoľvek závad.

A k tomu Panasonicu DMR-ES35 - tak ako píše Hill, tento model dokáže digitalizovať VHS nahrávky na DVD disk je to VHS rekordér / DVD rekordér takže pokiaľ je ten stroj plne funkčný tak nevidím dôvod kupovať iné separátne zariadenia kdeže tento Panasonic je "kombo 2 v 1" .

Pripojenie toho DMR-ES35 k PC monitoru by nemal byť problém, sú na to rôzne redukcie SCART - VGA a podobne, zvuk potom následne vytiahnúť z toho DMRka z výstupu AUDIO OUT napríklad na PC reproduktory alebo to nejakého zosiku
To DMRko má len analógový tuner ktorý podporuje káblovú televíziu takže vie ladiť v S pásme tzv. Hyperband.

_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 19:32    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
[Tak, o koupi nového aparátu tu nikdo nepíše, že jo...průměrně šikovnej uživatel PC po zmákne než dopiješ kávu, what´s the problem ?
ee?

----------------------------
To Hill - děkuji za povzbení, vstřícnost, tvé znalosti a zkušenost. -
Kdyby sis vzpoměl jak jsi postupoval, byl bych moc rád, abych to nemusel dlouho zkoušet.
Úplně bezva by bylo, kdyby to šlo potom z toho DVD ještě přeformátovat na nějaký formát pro snadné uložení na externí USB HDD, na net a k přehrávání na PC.
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 20:07    Předmět: Citovat

Podobný "problém" s dokumenty na VHS jsem kdysi řešil taky. Časem jsem zjistil že z uložto.cz se dají prakticky všechny z nich bez problémů stáhnout a vypálit na DVD takže nějaké kraviny z překopírováním nejsou vůbec potřeba. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 21:05    Předmět: Citovat

Jak jsem se k tomu proklikal, to už si opravdu nevzpomenu, to je více, než 6 roků, protože po stěhování dílny jsem žádný kombajn nedělal.
Ale máš to v návodu:
- tlačítkem FUNCTIONS vyvoláš nabídku a v ní zvolíš COPY (nebo Kopieren) a potvrdíš ENTER
- nabídne ti směr kopírování: v okénku SOURCE (Quelle) vybereš zdroj, tedy VHS, potvrdíš ENTER. Automaticky se nastaví disk pro záznam
(kolíbkou vlevo můžeš udělat krok zpět a nastavení změnit)
- pak zase šipkou vpravo vyber záznamový mód (pro další zpracování nejlépe XP nebo SP) a dej ENTER
(záznamový mód je lepší na jednom disku vyzkoušet, jestli ho pak půjde třeba přes prográmek FormatFactory převést třeba do AVI)
- šipkou vpravo vyber, jestli nastavíš dobu kopírování (doporučuje se ANO - s nastavením délky záznamu, protože při vypnutém časovači se může stát, že překročíš hrací dobu DVD a pravděpodobně se ti ho nepodaří už načíst jinde)
Pro kopii bez načasování se doporučuje mód FR a timer off.
Kopírovat můžeš od libovolného místa na kazetě do konce pásku.
Pak se objeví volby KOPÍROVAT A FINALIZOVAT nebo JEN KOPÍROVAT. Vyber s finalizací, jinak nejde to DVD přehrát na jiném přehrávači, jakkoli v počítači to obvykle možné je.

To jsem ti opsal z návodu, opravdu si nepamatuji, co jsem tam tehdy namačkal, však můj nejdelší záznam měl 35 minut, tak mě nějaká velikost souboru netlačila.

Jde to prý i jednotlačítkově:
- vlož nahranou videokazetu do šachty, přepni (DRIVE SELECT) na VHS a na kazetě najdi místo, odkud chceš kopírovat.
- vlož prázdný disk DVD
- přepni (DRIVE SELECT) na DVD
- vyber (REC MODE) mód záznamu na disku XP. SP, LP, EP a, pokud je na kazetě dvoujazyčný zvuk, vyber kanál (AUDIO).
- stiskni (COPYING DVD) v příslušném směru. Na displeji bliká START
a podle toho, co stiskneš, se buď udělá jen kopie (PLAY) nebo finalizovaná kompatibilní kopie (REC - doporučeno)
- přidrž (COPYING DVD) cca 3 s, nápis START zhasne a začne to kopírovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 22:33    Předmět: Citovat

Já jsem před časem digitalizoval asi 3 metry malých a velkých S-VHS kazet. Přehrával jsem je na S-VHS Panasonicu, AV signál valil do analogovýho vstupu Mini-DV kamery Sony a z ní to valilo už v AVI přes IEE1394 přímo na disk PC. Pak s tím jde ve střižně udělat cokoliv, třeba i DVD.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 22:57    Předmět: Citovat

Ale je s tím zbytečně moc práce, pokud je potřeba to jen převést a odstřihnout začátek a konec. Převod DV-mpeg2 se dost dlouho přepočítává. Proto jsem většinou nahrával na DVD rekordér a v počítači v Neru jen udělal menu a upravil začátek a konec. Tam už se nic znova nepřepočítává, takže to je úprava na pár minut.
Ovšem pak mi někdo přinesl záznam z maturiťáku, který si místní firma pojistila Macrovision a DVD rekordér byl v háji. To jsem musel prohnat TV kartou, stejně tak jako nahrávku v NTSC, kde byl problém i sehnat to správné video.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 6:19    Předmět: Citovat

Cirusi ..

v Tebou postnutém manuálu to máš na straně 40. Tvoje mašinka to umí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 6:44    Předmět: Citovat

BIDLO napsal(a):
Podobný "problém" s dokumenty na VHS jsem kdysi řešil taky. Časem jsem zjistil že z uložto.cz se dají prakticky všechny z nich bez problémů stáhnout a vypálit na DVD takže nějaké kraviny z překopírováním nejsou vůbec potřeba. Very Happy

Já jsem asi v úvodním postu zapomněl zdůraznit, že se mi jedná o rodinné a historicky-dokumentační záznamy na VHS. Ty sotva najdeš na ulozto.cz Very Happy
-----------
To Hill - díky, díky Potlesk hned to vyzkuším
-----------
To Celeron - díky - ale moc nerozumím tomu tvému popisu propojení. Jak zvuk?
A pak propojit video s PC kabelem IEE1394 - to je on?

Mohu použít ten co mám k tiskárně? Je to on?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2015, 6:53    Předmět: Citovat

Tvoje video nemá DV OUT. Pouze DV IN.

Ten kabel na obrázku je nějakej hybrid USB, rozhodně to není IEE1394/DV/FIREWIRE
Kabel k tiskárně určitě použít nemůžeš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund