Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna základní desky u W7
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 20:47    Předmět: Výměna základní desky u W7 Citovat

Nevím, jestli to je nějaký sci-fi, ale slyšel jsem, že u W7 po výměně základovky desky za zcela jinou se W7 sám dokáže "překlopit" na novou základovku a není nutný znova instalovat systém a vše ostatní. Má pouze naskočit (nebo se má spustit??) oprava systému a je hotovo.
U XP to nešlo zcela určitě i při výměně základovky za stejnej typ, to jsem kdysi vyzkoušel.
Ale v mým případě hodně velkej přechod ve W7 z Core duo na I5, RAM z 3GB na 4GB, z Nvidie na vnitřní grafiku I3, jinej počet a typ SATA, původně bylo navíc IDE a FDD, jinej počet a typ USB, to je snad nějaká utopie Question Rolling Eyes Nebo to opravdu najede na základní Mrkvosoftí drivery a pak se doinstalují nový aktuální od základovky, případně dalších zařízení?
Máte s tím někdo reálnou zkušenost?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8998
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 20:55    Předmět: Citovat

V naprosté nouzi to zkusit můžeš, už jsem to dělal a povedlo se to. Obecně čím podobnější HW, tím větší šance. Asi by pomohlo odinstalovat ještě na staré desce všechny speciální drivery dodaný výrobcem, myslím hlavně čipsetu atd... Pak překlopit a doinstalovat. Dost věcí si Winy umí stáhnout samy přes Windows update, ale ne všechno.
Osobně bych radši udělal čistou instalaci jen pro ten pocit, že tam nezbydou žádný blbosti, dost si na to potrpím. Akorát to donastavení systému a aplikací je děsná otrava. Zatím mi všechny instalace OS vydržely celou životnost stroje (4-5 let kdy to většinou měním).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 20:57    Předmět: Citovat

Z mý zkušenosti se na to u W7 spolehnout nedá.U XP šlo před restartem na starý MB odinstalovat všechny ovladače(který šly),pak přehodit desku a po restartu si to hledalo ovladače.Největší problém je přechod z AMD na Intel,nebo naopak.
Nejlepší je čistá instalace na zformátovaneou logickou jednotku.

Edit: forbidden byl rychlejší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 21:02    Předmět: Citovat

Skúšal som to len raz. Skončilo to v BSOD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 21:08    Předmět: Citovat

Stará deska je dost nemocná, někdy nejde ani spustit systém, někdy pár hodin jede. Na ní už nic smysluplnýho neudělám. Ještě než začala hodně blbnout, tak jsem naklonoval C: na SSD a tak ho můžu zkusit zda se to s Haswellem chytne.
Asi bude stejně nejlepší udělat čistou. Dělá se to na pár let provozu a nějakej starej bordel tam mít hned od začátku není dobrý. Jenže jak píšeš, ta pakárna s cca 300 aktualizacema SP1, dále instalací a vyladěním aplikací, při přechodu z XP na W7 jsem se v tom rejpal 3 dny.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33998
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 21:11    Předmět: Citovat

Musi tam byt driver na radic s bootovacim diskom, potom to pojde.

Menil som parkrat v starsich PC s Windows XP dosky a vzdy sa mi to podarilo rozchodit. Niekedy som musel editovat register z Linuxu... Ale to preto, ze povodne dosky boli nefunkcne. Kedze ty to mas aspon ciastocne funkcne, pouzi sysprep pred vymenou dosky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7444

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 21:12    Předmět: Citovat

Zkušenost s tím mám takovou, že to šlo i u těch XP, W2k (a zcela nejlíp u NT4 Smile ). Stejná deska mi pod XP fungovala vždy, ale musel být správně přeplý řadič. Problém může být jen s OEM licencí.
Spoléhat na opravu systému nemá smysl. Největší část problému spočívá v tom, jestli Wokna poznají řadič. Což tady může být problém. Předpokládám, že řadič na tom C2D běží v SATA režimu, nejspíš s intelím ovladačem (iastor.sys). Ten je starý a nový HW nepozná. Takže jsou 3 možnosti, jak na to.
-Updatovat driver na poslední verzi, která jde nainstalovat a podívat se, jestli umí i SATA v čipsetu nové desky.
-Nebo naopak driver odinstalovat a nechat to najet s interním MS driverem (to nemusí chodit).
-A třetí možnost je přepnout SATA řadič do IDE režimu, přebootovat a stejně tak ho do IDE přepnout dopředu na nové desce. Pak bývá občas problém, jak Intelu znova vnutit SATA, ale na to už postupy jsou.
Protože je to změna Intel-Intel, se zbytkem nebudou problémy. Dopředu je dobré odinstalovat ovladače na všechen nepotřebný HW - síťovka, zvukovka (i onboard), grafika, aby v systému nezůstal zbytečně bordel, který pak zpomaluje boot.
Ovšem pokud chcete třeba podporu UEFI, tak je potřeba to vzít celé znova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 22:04    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Ovšem pokud chcete třeba podporu UEFI, tak je potřeba to vzít celé znova.

Takže je to jasný, zkoušet to ani nezačnu, netušil jsem, co se všechno musí udělat. To blbnutí s aktualizacema a instalací aplikací bude určitě jistější. Cry
Ještě dotaz, mám tento board a I5 . Zatím pojedu na vnitřní grafiku. Kdyby náhodou zcela nevyhověla, tak co by jste doporučili za grafárnu, co by byla výrazně znát a přitom nestála víc než ta I5-ka. Smile Běžná kancelář, Eagle, Draftsight, 3D návrhy pro tisk.
Pokud má základovka PCIe 2.0 tak musí být i grafárna 2.0, nebo na základovce pojede i grafárna s PCIe 3.0?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!


Naposledy upravil Celeron dne pá červenec 10 2015, 23:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7444

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2015, 23:01    Předmět: Citovat

Jde o to, co ta grafika má umět. Pro běžnou práci musí ta v i5 stačit, video taky urychlovat umí. Jen mě trochu překvapuje, že deska má jen VGA, ne HDMI. Ale je pár softů, co chce Nvidii/ATI. Já mám teď u C2Q hozenou Nvidii 730 (málo topí a žere) a stačí mi. Kdybych na tom chtěl gamesit, tak asi novou 950/960, ale to už je cenou u té i5.
Největší problém výměny desky je v licenci, pokud to není krabicovka. Je to moc změn v HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 9:16    Předmět: Citovat

Mam proc se stejnou grafikou a bohatě mi stačí i na většinu her. Nebál bych se, tz onboard/onCPU grafiky už nejsou co bývaly ty starý vraždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 9:58    Předmět: Citovat

Nad čistou instalací není, aktualizace jsou nadlouho, ale tady je šikovný sovětský člověk, kde jeho "updatepack" tu dobu podstatně zkrátí a navíc i offline, což se může hodit. Také jde jednoduše integrovat do ISO (což je to nejlepší), takže po instalaci systému můžeš nahazovat jen software. Samozřejmě to je poplatné do každého "druhéhé úterý v měsíci", ale na to reaguje i on.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33998
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 10:17    Předmět: Citovat

Co horovia v kazdych bezpecnostnych zasadach? Neinstalovat software z pochybnych zdrojov!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 10:29    Předmět: Citovat

Na MDL by mu to na 90 strankách určitě nandali, ale v pohodě, každý může mít velké oči Shocked .
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 10:33    Předmět: Citovat

Mám zkušenost, že pokud se nainstalovanej systém přenese s diskem na jinak komplet odlišný železo (připojí se jiná deska s jiným procesorem), tak je to čistě pudová záležitost (buďto to pude, nebo to nepude). Je to fifty-fifty, bez velkýho rozdílu, jestli se přenáší instal učuněnej na platformě AMD na stejnou platformu nebo na Inteláckou a nebo obráceně. Už jsem zkoušel dělat všecky možný kombinace a je to o náhodě. Možná v tom hraje roli i výrobce disku, zkoušel jsem SeaGate, Western Digital a Maxtor (potom taky sežranej SeaGatem) a jednou se to povidlo, podruhý ne...

Ten čistej instal zazálohovanej nějakým klonovačem na externí disk a pak jen nakopírovanej na disk se chová úplně stejně - funguje na 100% jedině v tom případě, že se použije na identickej procesor a desku, jinak blbne a minimálně po prvním startu vyžaduje opravu systému - a pokud se "nasadí" na jinou desku a jinej proc, je to stejná sázka do lotýnky, jako když se přenese fyzicky HDD...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 11:19    Předmět: Citovat

Prostě jde to normálně, ale trvá to než se to odladí. Mám pár zákazníků, kteří si nosí HDD v šuplíku domů a zpět do práce a funguje jim to tam i tam a je jedno, co je to za OS. Pravda je, že mají Intelovské desky a musel jsem si s tím trochu pohrát než si to sedlo tam i zpět a zase naopak..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund