Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Asi mi umírá PC
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 17:50    Předmět: Asi mi umírá PC Citovat

PC s deskou Intel DG965SS + Core Duo 6400, 3GB RAM, W7.
Včera 1x dnes již 3x mě spadlo do stavu, že se rázem roztočily větráky, zamrzl v posledním stavu monitor, myš a klávesnice nereaguje. Při stisku Reset se hned vypne. Při stisku Power to chvíli trvá. Při pokusu o znovuzapnutí Powerem se zase roztočí zběsile větráky a mrtvola. Při vypnutí zdroje kolíbkou se po následným zapnutí asi na 3 sekundy PC nastartuje a vypne. Pak už jde normálně Powerem zapnout a zase třeba 30 minut jede. Přehřátí to tedy asi nebude. Když PC spadlo, tak jsem měřil napětí, bylo 3.42, 5.21, 12.41V. Připadá mě to trochu víc, než je optimum. Na boardu svítí 2 zelený ledky. Prohlídl jsem elyty, zjevně žádný nemá čepici. Ve zdroji jsem taky nic nenašel. Zakejval jsem grafikou, zpřeházel 4 sloty RAM. Bohužel, po chvíli zase stejný stav.
Čím to nejlíp otestovat a zanalyzovat co se začína sypat? Preventivně můžu vyměnit zdroj, paměti na prohoz nemám. Přiznám, že od mýho prvního PC v roce 1993 mě žádný nikdy na HW neodešlo, takže v tom cvičenej nejsem. Embarassed
Díky za případný rady

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6619
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 18:06    Předmět: Citovat

Prvně zkus vyměnit zdroj, pak, pokud to lze, vyhoď nějakou RAM a nech jen část, pak prohoď. Můžeš taky pustit memtest, bývá třeba na CD s distribucemi Linuxu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7444

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 18:23    Předmět: Citovat

Zdroj bych preventivně vyměnil, ale spíš to v něm nebude.
Roztočení větráků je způsobené tím, že u desek pro C2D a výš jsou jejich otáčky regulovány automaticky BIOSem podle teplot. Takže pokud dojde k zatuhnutí, vyletí často otáčky naplno. Stejně tak standardně naběhnou naplno při startu. Naposledy mi PC začalo umírat díky grafice, ale předpokládám, že u této integrované to nebude problém.
Podíval bych se do logu Windows, jestli se tam něco neobjeví, i když pokud dochází k zatuhnutí, asi to nestihnou zapsat. Paměť mi nejlíp kontroluje Goldmem http://www.goldmemory.cz/ Vzhledem k tomu, že to nechce hned najet po vypnutí, hledal bych, jestli se něco nepřehřívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 19:32    Předmět: Citovat

Seká se ti možná sběrnice. Nech to tak, jak to je a odpoj ze zdroje a z datových kabelů harddisk(y) a DVD mechaniku(y). Pak to spusť a nech běžet jen tak hodinku, jestli to pojede.
Jestli to nevydrží, tak se mrkni na zasazení procesoru a jeho chlazení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7837
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 21:36    Předmět: Citovat

Jen taková perlička- v práci mě začalo zamrzat občas PC. Kdysi jsem to tady řešil, přeinstalace ovladače grafiky pomohla. Ale potom se začalo objevovat něco podobného- najednou přestala reagovat myš i klávesnice, v taskmanageru naskočila špice na obou jádrech. Ve finále jsem zjistil, že se to stalo ve chvíli, kdy někdo volal na nějaký mobil (při mém zaměstnání docela častá věc Very Happy ). No a řešení- poté, co jsem po delší době nasadil na PC skřín boční dekl, tak už se to neděje. Pro jistotu jsem jej na jeden den sundal, problém se zase objevil...
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 15:05    Předmět: Citovat

greedy napsal(a):
Nech ho umřít, prostě nadešel jeho čas...

Rada nad zlato Rolling Eyes

Já bych to tipnul na zdroj, nasvědčují tomu všechny atributy závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3377
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 15:36    Předmět: Citovat

Mně se zapínáním a náhodnými restarty potrápil i stand-by zdroj na desce (EPOX + Barton CPU). Byl z těch 5V vytažen nějaký měnič /snad na 3V3) a měl za ty "leta spánku" už na odchodu elyty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkat



Založen: Jun 22, 2009
Příspěvky: 615
Bydliště: tisovec

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 16:10    Předmět: Citovat

Mal som podobný problém.Po otestovaní RAM -HDD-Grafiky všetko vyzeralo v poriadku.Počítač mrzol.(začinal zamrznutou myšou)Výmena zdroju ,nepomohla.Potom mi kamoš poradil aby som dal pred alebo pod HDD ventilátor.
od vtedy ide počítač v pohode.(zatiaľ Laughing )

_________________
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 16:33    Předmět: Citovat

Dík za názory ale je to divný. Dnes za celej den nic. Mám rozdělanou bednu (to Michal22: ale to byla i před tím) a optickým pyrometrem nikde není víc než 41 st (chladič Nord), i kdyz v dílně mám už zase letních 26 st. V mašině je kromě fofrníku na Core duo jestě velkej zdrojovej, vepředu další 80-ka co funí na disky, pod zdrojem zase 80-ka odsávání z bedny dozadu. Vše se jen tak pomalu kulí.
Vzal jsem elektrickou pistoli nastavil 60 a selektivně foukal na procík, paměti, disky, grafárnu (to xsc: nejedu na integrovanou grafiku, nešel na ní Repetier-host, je tam Nvidie 9500) spodek boardu pod Nordem. Nic. V logu taky nic. Test paměti nic. Asi to trpí diagnózou DG307. Kdo neví, co to je, tak je tu Wiki. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7444

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 18:04    Předmět: Citovat

Zrovna na tu Nvidii bych si dal pozor, zvlášť pokud je to verze s pasivním chlazením. Mně dost podobným způsobem umírala 9600 - zátuh PC, zvýšení otáček větráků, žádný záznam v logu. Jen restartovat to šlo hned, ale zas to občas po restartu znova chcíplo.
Obvykle ji docela dobře ohřeje a tak otestuje pustit několik flash videí se zapnutou HW akcelerací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 20:11    Předmět: Citovat

Zamrzání myši, klávesnice, občas samovypnutí nebo restart, občas normální chod- vadných 15 elytů v 5V větvi napájení. Ne všechny byly nafouknuté, některé jen zlomek původní kapacity, všechny mizerné ESR.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 22:41    Předmět: Citovat

to xsc: Ta moje má větrák, točí se a má do 35 st. Když jsem ji ohřál na cca 65 st, tak držela.
to jiriS: ten board už má nějaký léta, ale ani jeden elyt nemá náznak čepice. Kolem procíku pod chladičem jsou takový nízký celohliníkový japonský elyty, v nějakým datašítu jsem našel, že to jsou 50 000 hodin, low ESR. Ty nemaj nahoře klasickej prosek a tak ještě kouknu, jestli nějakej nejde spodem.
Akorát tahat elyty z vícevrstvý desky, přeměřovat a zase je vracet, to bude pakárna, je jich tam aspoň 40 ks.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 8:10    Předmět: Citovat

Ty elyty netahej, tohle nevypadá na to, že by to dělaly.
Deska s vadnými elyty obvykle obvykle funguje až do konce, pak víceméně náhle klekne. Tvoje příznaky tomu neodpovídají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 16:28    Předmět: Citovat

Mě ty elyty dělal i to, že když PC normálně běželo (myš+klávesnice přs USB), stačilo připojit flash-ku a zamrzla myš. Někdy se (po vytažení flash) rozběhla, když byla z USB vytažena a znovu zastrčena, někdy až po restartu, někdy vůbec.
ESR jsem zkoušel zapájené, a přehledově kapacitu pípákem v multimetru. A asi polovina kondů vypadala jako nové, žádné přifouknutí ani únik.
Ale tím nechci tvrdit, že chyba je kondenzátory způsobena, jen mi projevy připoměly to, co jsem řešil asi před měsícem.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 18:03    Předmět: Citovat

Dnes zase jeden výpadek teď po celým dnu provozu. Ale trochu jinak, zase se rozeřvaly větráky ale vyskočila modrá smrt. Než jsem se rozkoukal, tak se PC samo od sebe zresetovalo a po odklapnutí spustit bězným způsobem zase asi hodinu jede. To určitě není přehřátí. Tak jsem na volnej molex od disků připojil na 5V 35W fichtl žárovku a na 12V/50W halogenku žárovku a nic, jede dál. Takže zdroj taky slabej není když má kolem 80W rezervu.
V logu je Kritická, Kernel Power, událost 41

+ System
- Provider
[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
EventID 41
Version 2
Level 1
Task 63
Opcode 0
Keywords 0x8000000000000002
- TimeCreated
[ SystemTime] 2015-06-04T14:57:42.687500000Z
EventRecordID 16044
Correlation
- Execution
[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8
Channel System
Computer PIV-DUO
- Security
[ UserID] S-1-5-18
- EventData
BugcheckCode 142
BugcheckParameter1 0xc0000005
BugcheckParameter2 0x82c79e1e
BugcheckParameter3 0x807998f0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress false
PowerButtonTimestamp 0

Netušíte prosím někdo co to je?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund