Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 4002, renovace obrazovky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 8:29    Předmět: Tesla 4002, renovace obrazovky Citovat

Zdravím.

Povedlo se mi na Aukru ulovit Tv Tesla 4002, skřín vypadá dobře, ale obrazovka má střed bez luminoforu. Díval jsem se na Reton a vypadá to, že pořád renovujou CRTčka. Půjde tohle opravit? Nebo mám začí pomalu shánět jinou obrazovku?

Dík,
Zb.



tesla_4002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tesla_4002.jpg
 Velikost:  73.45 kB
 Staženo:  128 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 9:11    Předmět: Citovat

Když jsem tam před více léty občas vozil obrazovky na renovaci, tak požadovali neporušené vakuum a renovace spočívala ve výměně hrdla obrazovky za nové, osazené novým elektrodovým systémem. Pokud ještě skutečně fungují, tak si myslím, že tenhle případ asi nevyřeší.
Byli tam ale vždy neobyčejně vstřícní, takže se mi s nimi dobře spolupracovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 9:19    Předmět: Citovat

Reton, pokud je mi známo, už dlouho dodává nanejvýše jen LCD retrofity za CRT obrazovky. A, pokud dodává CRT, objednává je v zahraničí.

Taky se obávám, že na tuhle kulatou obrazovku nemají ani držák, do kterého by ji upnuli, myslím, že ji nerepasovali nikdy.
A ještě maličkost: jestli je skrz tu skvrnu uprostřed vidět dovnitř, znamená to, že v baňce je vzduch. Takové na repas nebrali nikdy.
Jestli je jen tmavá a neprůhledná, byla na obrazovce blbě nastavená iontová past... ale v důsledku by to asi na věci nic neměnilo.

Možná by stálo za úvahu použít obrazovku z Merkura a pohrát si s vychylovacími proudy, konečně přinejmenším vertikální cívky jsou napájené z výstupního trafa, a taky si pohrát s napětími pro jednotlivé mřížky. Anodové by patrně mohlo zůstat stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 20:13    Předmět: Citovat

Díky za info. Prodejce ji zařadil do špatné sekce a navíc nazval rádiem, takže jsem ji získal za krásných 600,-. Za ty prachy mi může klidně dělat dekoraci na čestném místě na poličce v pracovně tak, jak je Smile

Až dorazí, podívám se, v jakým je stavu a zkusím cvičně ten Reton. Jen se bojím, aby dorazila v pořádku. Chlápek je z Aše a já od Brna, takže to bude v rukou PPL :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 20:32    Předmět: Citovat

Tohle Reton opravdu neudělá. Tam měnili elektronovou optiku barevných obrazovek, tohle je vypálené stínítko. To by bylo potřeba odstranit starý a nanést nový luminofor pro čb obrazovku. Shánějte novou obrazovku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2015, 21:30    Předmět: Citovat

ja mám obrazovku ale neviem ešte v akom je stave v TV čo renovujem tak žiaľ ti ju nemôžem posunúť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 6:30    Předmět: Citovat

Původních obrazovek 25QP20 byl údajně nedostatek už v 60-tých letech. V dané době se tyto přijímače upravovaly pro větší typy jako 351QP44, 35LK2B nebo polské 35MK2M které jsou dnes taky těžko dostupné.

Informace je z knihy "Úpravy televizních přijímačů" (Čacký, Čuchna, Huber - 1967). Mohla by posloužit jako vodítko pro úpravy při případné náhradě obrazovky. Můžu z ní případně něco oskenovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 8:57    Předmět: Citovat

Dal a přizpůsobil bych tam baňu z čínské ČB TV co byly na 12V nebo Šilelis, podle velikosti, včetně vychylovaček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 9:36    Předmět: Citovat

Fuj, alebo rovno LCD?
Rolling Eyes
Ja by som doporučoval bedýnku naleštiť a šup s ňou do vitrínky. Časom, za 5, 10 alebo 20rokov keď sa Ti prihodí originálna obrazovka tak ju vymeníš. Určite to nebude jediná súčiastka na výmenu, tak môžeš zatiaľ sysliť. A ak sa tá obrazovka neobjaví, budeš mať aspoň stále televízor v pôvodnom stave, bez dorezaného šasí, bedne a zapojenia.
Týchto strojov je už málo a je dobré udržať ich pôvodný stav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 10:30    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Původních obrazovek 25QP20 byl údajně nedostatek už v 60-tých letech. V dané době se tyto přijímače upravovaly pro větší typy jako 351QP44, 35LK2B nebo polské 35MK2M které jsou dnes taky těžko dostupné.

Je to tak. Mám doma originál manuál snad z Kovoslužby, nebo jak se ten spolek tehdy jmenoval, kde je popsána úprava na větší úhlopříčku. A těch úprav tam je popsáno víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 12:06    Předmět: Citovat

oravan napsal(a):
ja mám obrazovku ale neviem ešte v akom je stave v TV čo renovujem tak žiaľ ti ju nemôžem posunúť

OK, kdyby ses ji chtel zbavit, určitě se ozvi!! dík

Achab napsal(a):
Původních obrazovek 25QP20 byl údajně nedostatek už v 60-tých letech. V dané době se tyto přijímače upravovaly pro větší typy jako 351QP44, 35LK2B nebo polské 35MK2M které jsou dnes taky těžko dostupné.

Informace je z knihy "Úpravy televizních přijímačů" (Čacký, Čuchna, Huber - 1967). Mohla by posloužit jako vodítko pro úpravy při případné náhradě obrazovky. Můžu z ní případně něco oskenovat.

Tu knížku možná doma mám, zkusím se mrknout. Nedávno jsme se stěhovali, tak to ješte asi nebude vybalený.

Jinak obrazovku jsem moc nahrazovat nechtěl, rozhodně ne žádným "moderním" typem... možná něco jako "dobovou" úpravu.

oravan napsal(a):

Fuj, alebo rovno LCD?
Rolling Eyes
Ja by som doporučoval bedýnku naleštiť a šup s ňou do vitrínky. Časom, za 5, 10 alebo 20rokov keď sa Ti prihodí originálna obrazovka tak ju vymeníš. Určite to nebude jediná súčiastka na výmenu, tak môžeš zatiaľ sysliť. A ak sa tá obrazovka neobjaví, budeš mať aspoň stále televízor v pôvodnom stave, bez dorezaného šasí, bedne a zapojenia.
Týchto strojov je už málo a je dobré udržať ich pôvodný stav.

Vidím to stejně. Nepotřebuju ji zprovoznit hned, klidně může odpočívat a já mezitím na Aukru a bazosi posháním díly. Nebo třeba další kus s rozbitou skříní apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 12:13    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Achab napsal(a):
Původních obrazovek 25QP20 byl údajně nedostatek už v 60-tých letech. V dané době se tyto přijímače upravovaly pro větší typy jako 351QP44, 35LK2B nebo polské 35MK2M které jsou dnes taky těžko dostupné.

Je to tak. Mám doma originál manuál snad z Kovoslužby, nebo jak se ten spolek tehdy jmenoval, kde je popsána úprava na větší úhlopříčku. A těch úprav tam je popsáno víc.

Asi by se Ti nechtělo to naskenovat, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 19:12    Předmět: Citovat

Předpokládám že dotaz je na fredise? I když v té knize je pravděpodobně to nejpodstatnější taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 19:26    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Předpokládám že dotaz je na fredise? I když v té knize je pravděpodobně to nejpodstatnější taky.

Jj, na fredise
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 22 2015, 21:31    Předmět: Citovat

Telka má větší cenu (i finanční) jako nefunkční, ale původní, než jako zbastlená a funkční. Tím spíš, když tam bude obrazovka z merkura nebo čínské telky, navíc obojí má úplně jinou úhlopříčku.

Přestavba na obrazovku 351QP44 podle toho návodu navíc není zrovna triviální, kromě úpravy čelní stěny se musí vyrobit nový rámeček a krycí sklo. Hlavně se ale musí přestavět řádkový rozklad a upravit vychylovačky, aby se dosáhlo vyššího VN a vychylovacího úhlu.

Přestavěných telek je ale dost - pokud bys chtěl, tak snadno seženeš přestavěnou s dobrou obrazovkou výměnou za tuto nepřestavěnou s fouklou bání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund