Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

senzor hladiny vody
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 21:27    Předmět: Citovat

Já jsem sondy vyráběl z 1/2" klasické vodovodní instalační trubky, vpředu jsem udělal pilkou asi 2cm zářez, vzadu (délka sondy byla si 15cm) jsem vyřízl závit M12x1,5 pro klasickou elektrikářskou průchodku a ve směru od zářezu jsem vlisoval matku M8, kterou jsem provrtal na průměr asi 8,5mm (slouží jako středící pro samotrnou nerezovou sondu).
Vlastní sonda je nerezová 8mm tyčka, vzadu provrtaná a do ní je zaletován vodič asi 2,5mm2 (aby to mělo nějakou mechanickou pevnost).
Pro upevnění jsem použil staré 1/2" nástěnky a svařil jsem si konstrukci, kterou jsem lehce přidělal do místa měření. Sondu jsem připevnil dvojitými objímkami právě na ty 1/2" trubky.

Prostě něco jako tady: http://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpadla-ok/eshop/11-1-PRISLUSENSTVI-CERPADLA/579-3-ELJOB-komplet/5/4700-sonda-elektroda-cidlo-hladiny-vody-HHV-pro-hlidani-hladiny-nerez

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 22:14    Předmět: Citovat

Zajímavé zapojení je v knize Amatérská elektronika v domácnosti a při rekreaci.
Jako čidlo je tam použitý termistor nebo výkonový tranzistor zalitý v izolaci. Ta součástka je trvale ohřívaná procházejícím prodem a pokud je ponořená pod vodou tak je ochlazována. Když se vynoří, tak se ohřeje a operák to vyhodnotí a zastaví čerpadlo. Žádné vodivé spojení s vodou, žádná údržba.
Když jsem doma řešil rozvod vody po zahrádce, namontoval jsem na čerpadlo tohle zařízení.http://www.e-cerpadla.cz/ovladaci-jednotka-pedrollo-easysmall-230-p-8041.html
Funguje to spolehlivě, otočím kohoutkem a zapne se čerpadlo, zastavím kohoutek, čerpadlo se vypne. Je tam zabudovaná i ochrana pro běh nasucho. Stačí jen ta jednotka a čerpadlo. Žádná tlaková nádoba, tlakový spínač... Na toho mališe to zřejmě, ale nebude. Chce to oběhové čerpadlo kterému nevadí uzavřený výtok.


Naposledy upravil jova1 dne út červen 16 2015, 8:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 22:27    Předmět: Citovat

http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/175000-199999/182591-da-01-cs-LM1830.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červen 16 2015, 7:36    Předmět: Citovat

Záleží na tom, jak moc chytré a elegantní to chceš. Možná, že by se dalo použít zapojení co vyšlo v Elektoru 12/2015. Je sice složitější, ale měří a hlídá hladinu ultrazvukem. Používá UZ čidla k Arduinu.


uz.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  uz.jpg
 Velikost:  23.23 kB
 Staženo:  58 krát


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: út červen 16 2015, 8:20    Předmět: Citovat

Ultrazvuk ve vrtu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červen 16 2015, 8:34    Předmět: Citovat

Píše studna, pak zase vrt, kdo ví, jak to vlastně vypadá. Ani o hloubce vlastně nic nepíše. Rolling Eyes
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bum



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: út červen 16 2015, 16:56    Předmět: Citovat

Něco podobného jsem kdysi řešil pro kamaráda sice pro DÁRLING s klasickým čerpadlem pro možnou inspiraci to je na webu. ČLÁNEK DÁRLING ten je v provozu od roku 2008 bez problémů a druhé zapojení ČLÁNEK AUTOMATICKÉ HLÍDÁNÍ HLADINY od roku 2011 také bez problémů.
Hodně zdaru v tvorbě.

_________________
www.mojeelektronika.mzf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červen 16 2015, 17:13    Předmět: Citovat

Na ochranu vřetenovýho čerpadla před během na sucho používáme komplet MAVE 2HH3 už nějakej ten rok i s originál snímači. Zatím se měnil pouze stykač a opravoval plošný spoj, když trošku zvlhnul - není dobré hermeticky to uzavírat, když je to uzavřený ve studni, dvě díry ve spodní straně ty krabičky problém navždy vyřešily. Bez nich se občas musela ze vnitř vylejt voda..
Voda se k prostoru s tou elektronikou nedostane, ale páry ano a ty zkondenzují uvnitř a voda nemá kam jít. Takže úplná vodotěsnost byla na škodu, když to není plynotěsný..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nikeed12



Založen: Sep 11, 2014
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Ať se chápeme, je to studna hluboká cca 5 metrů a v té studně je udělaný vrt k pramenu cca 8 metrů takže celkem i s vrtem 13 metrů, problém ale je ze voda je většinou jen metr nad vrtem, proto musí být čerpadlo přímo ve vrtu.
Jinak jsem zkonstruoval obvod, na který odkazoval kolega ve druhém příspěvku. Zařízení mi sice funguje ale pouze pokud mám krátký (cca metr dlouhý) kabel k čidlu, když ho mám dlouhý 20 metrů tak už nefunguje, neměl jsem po ruce trimr pro nastavení R2 tak jsem laboroval s odporama a nepovedlo se mi to s takto dlouhým kabelem nastavit, ještě mě napadlo jestli nemůže být zrada v tom, že jsem měl kabel smotany, kdybych ho rozvinul možná by to fungovalo, až bude čas tak to vyzkouším s trimrem a natahnutym kabelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2015, 19:56    Předmět: Citovat

Pokud jsi použil to "barevný schéma", tak může být velký problém to, že ten generátor střídavého napětí jede na takový frekvenci, že kapacita kabelu působí jako svod. Takže buď použij jiné řešení, nebo elektroniku dej co nejblíž to jde k vlastní studni..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2015, 21:34    Předmět: Citovat

Používám na snímač (sice asi jen 13-14m) ss napětí, ale impulsně- jednou za cca 10s přivedu napětí na elektrodu, po krátkém ustálení přečtu stav a napájení odpojím. Indukčnost přívodů tak nemusím řešit, rezistor na snímací elektrodě je 1MΩ, vstup logiky přes 1kΩ rezistor a 1n2 kapacitu proti zemi.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 0:17    Předmět: Citovat

Použil bych ten plováček co linkoval Cowley. Vše ostatní se bude s*át Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 15:15    Předmět: Citovat

Až Ti ten plováček oleze "šlemem", bude se ti sr..t taky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 17:13    Předmět: Citovat

Hledej "hydrogenerátor" ,je to takovej mezikus do hadice,kterej má v sobě vrtulku a DC motorek s permanentním magnetem.Pokud bude dávat napětí,znamená to,že čerpadlo nejede nasucho ani do ucpanýho,protože voda točí tou vrtulkou.Každá elektroda s DC napájením použitá jako hladinový čidlo dopadne tak,že se anoda rozpustí.Na sledování hladiny v nádrži stačí roura s plovoucím magnetem okolo,u ponorek se musí snímat tlak na výstupu,nejde-li použít plovák.Taky by možná šel použít tlakovej diferenciální snímač třeba ze dvou hladiňáků z pračky,ale nebude sranda ho správně seštelovat.Jsou i polovodičový "tlakový diferenciály",některý vodu v sondě snesou,jiný ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2015, 19:26    Předmět: Citovat

24V z kontrolkovýho trafa - nebo jinýho bezpečnostního (cca do 30V) pustíš do série ze vstupem do monolitického usměrňovacího můstku na elektrody. Takže při zaplavení elektrod bude na výstupu můstku stejnosměrný proud schopný sepnout nějaké citlivé relé. elektrodama bude procházet ideální diodama zkreslená střídavina 50Hz. Pokud ty snámací elektrody uděláš stejně, jako u MAVE: což jsou v pohárku zalitý 2 nerezový hřeby, které přesahují ven z pohárku. když dáš pohárek tak, aby byl dnem nahoru a elektrodama dolů, tak se při zaplavení elektrod vytvoří u dna vzduchová kapsa a pokud ty elektrody dost pečlive zaliješ nějakým tím epoxidem, či jiným lepidlem vhodným pro potravinářské účely, máš nesmrtelnou sondu.
Jinak elektromagnetický čerpadla nejsou příliš náchylná na rozumně krátký běh na sucho. Není v nich žádný píst, ani ucpávka. Tlak vytváří vibrující něco jako gumová membrána. Voda je hlavně pomáhá líp chladit.Takže i jakýkoliv průtokový spínač by byl řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund