Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

senzor hladiny vody
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikeed12



Založen: Sep 11, 2014
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 12:34    Předmět: senzor hladiny vody Citovat

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Mám doma studnu a v ní ponorku "malyše" která nemá plovák. Ve studni je ale stejne docela malý vrt že tam je místo pouze pro ponorku, proto jsem chtěl vyrobit senzor hladiny,z cuprextitu, který bych připevnil na hadici, která jde z ponorky.

zaujalo mě zapojení na pandatronu s 555kou viz odkaz:
(zapojení č. 8 )
http://pandatron.cz/?491&555_a_556_-_priklady_zapojeni_1

Sondu bych realizoval pomocí cuprextitu a plošky pocínoval.
Ale četl jsem že z dlouhodobého hlediska by se měl použít střídavý proud na sondy kvuli zanášení sond (vlivem elektrolýzy?) a poté ke špatnému kontaktu.
Hledal jsem nejaké zapojení, ale nenašel jsem nic co by pro sondy používalo střídavou složku, neznáte nahodou nekdo nejaké zapojení ? nebo myslíte že i stejnosměrná složka pro sondy není na škodu ? díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 12:41    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka525



Založen: May 22, 2013
Příspěvky: 325
Bydliště: Psáry JN79GW

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 12:49    Předmět: Citovat

Pokud je čidlo trvale pod vodou (předpokládám, že to je tvůj případ) tak je skutečně lepší používat pro vyhodnocení vodivosti střídavé napětí na čidle. Stejnosměrné se používá pouze u čidel, která jsou zaplavována pouze příležitostně například čidlo zaplavení, které se instaluje do míst kde je sucho a zaplavují se třeba v případě poruchy nějaké technologie.
Čidlo z cuprextitu mě připadá jako cesta do pekel. Asi se to bude dobře dělat ale z dlouhodobého hlediska to bude oxidovat a korodovat a vodivost samotného čidla bude pak srovnatelná s vodivostí vynořeného čidla. Asi bych se poohlédl po nějakém nerezu.

_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2642

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 12:51    Předmět: Citovat

K čemu má zařízení sloužit? Pokud jako ochrana běhu nasucho, tak kolega našel nějakou "krabičku", která je schopná vyhodnotit změnu proudu motorem a dedukovat, že čerpadlo běží nasucho. Pak se žádné sondy do studny dávat nemusí.
Ale co to je a jak to přesně funguje bychom museli někde dohledat.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3284

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 12:53    Předmět: Citovat

Já koupil nedávno toto, a zatím OK...

http://eshop.homesolar.cz/9/409/hladinovy-spinac-lw50-05.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka525



Založen: May 22, 2013
Příspěvky: 325
Bydliště: Psáry JN79GW

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 13:04    Předmět: Citovat

Nebo jestli se chceš zabývat pouze elektronikou, tak můžeš koupit hotovou sondu, třeba něco takového. http://www.mave-nymburk.cz/index.php?q=katalog-vyrobku&c=5
A udělat vlastní elektroniku. Ona ta sonda, ač se to nezdá, je na té celé srandě to nejdůležitější, co ti v konečné fázi určuje spolehlivost celého zařízení.

_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nikeed12



Založen: Sep 11, 2014
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 14:39    Předmět: Citovat

Děkuji za rady, hlavně za schéma, jinak jsem takový domácí kutil a mám radost když si vše vyrobím sám, i když koupě toho čidla by byla jistě jednoduhší a hlavně spolehlivější. Díky za odrazení od cuprextitu, zatím mě napadlo sondu udělat z nerezových šroubů, draty upevním pomocí matky a zaizoluji aby drát časem nezrezivěl, jestli s tím budou problémy tak čidlo koupím, ale momentálně mám vše na výrobu doma takže mě to bude stát jen můj čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dadavejdr



Založen: Oct 03, 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 14:43    Předmět: Citovat

Zdravím, sondy bych určitě doporučil nerez a koupit.
Přes 15 let používáme sondy od MAVE :http://www.mave-nymburk.cz/index.php?q=katalog-vyrobku&c=5&p=65
bez nějakých problémů, hlídače typu HHV 20MA : http://www.eljob.cz/slab_hlhlad.html
Zkoušeli jsme i Elko HRH, ale do roka se jich polovina měnila.
Jinak u "malyše" pozor na zavěšení a vyvázání kabelů - rád se zavrtává do dna a volná smyčka "šprajcnutá" v úzkém vrtu je taky lahůdka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 14:50    Předmět: Citovat

Kdysi jsem taky neco podobneho resil, puvodne jsem chtel pouzit kapacitni cidlo, vicemene kus izolovaneho dratu ktery se ponoroval do vody, ale protoze tehdy nebyl cas na nejake velke badani, skoncil jsem u plovacku s jazyckovym kontaktem. Funguje to spolehlive.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 15:09    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=69922&highlight=mave
Máš tam ode mě dvě schémata:
Buď tovární MAVE, nebo tovární SAUTER. obojí má střídavý napájení elektrod. Sauter vyžaduje dvojitý trafo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 15:46    Předmět: Citovat

Zdar, schema máš od Bernarda a sondu bych vzhledem k velmi motivujícím cenám vyrobil z kousku silonové kulatiny do které by se vyvrtaly dvě díry a do nich strčily dvě nerezové elektrody průměru a délky podle potřeby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rimi



Založen: Jun 26, 2011
Příspěvky: 288
Bydliště: Pribor

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 16:03    Předmět: Citovat

A co nekde na SD vyhrabat tlakovy spinac pracky? Neco takoveho:
http://www.ame.cz/Tlakovy-spinac-3562319008-AEG-ELEKTROLUX-_d38061575_10699.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 17:29    Předmět: Citovat

Několik let k úplné spokojenosti používám dnes nevyráběné Lovato LV20. Vyrábí se inovovaná verze s procesorem, tuším LVM 20.
Sondy jsou vyrobeny z uhlíků 1,5 Voltových článků, které mají "letovací" čepičku. Spoj je zalitý v epoxidu.
Zkoušel jsem také jednoduchý hladiňák, kde na nerezové elektrodě bylo ss napětí. Elektroda krásně "uhnila".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 17:48    Předmět: Citovat

"K čemu má zařízení sloužit? Pokud jako ochrana běhu nasucho, tak kolega našel nějakou "krabičku""
Pracuje to na principu měření COSφ, pokud je nízký, běží motor bez zátěžě.

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 18:25    Předmět: Citovat

Jenomže pokud pojmem "malyš" myslí doopravdy Malyše - to Ruský čerpadlo, tak je podobně, jako Česká Rondela bez otáčivých částí, tudíž bez motoru - něco jako pístem, či membránou tam pohybuje elektromagnet. Tudíš krátkodobý chod naprázdno by vadit neměl. A ta Česká obdoba je navíc při nízké hladině docela hlučná..
Takže dostal dost podnětů, čím může začít. Jinak ke všem ostatním návodům, než ode mě (je to zahrnuto v zapojení) a těm tlakovým spínačům z praček (mají jakous takous hysterezi):
Pokud chce používat dvojsondovou verzi, kdy odplavení spodní sondy zablokuje čerpadlo do doby, než se zaplaví horní, dělá se to tak, že se připojí paralelně, nebo do série dvě relé. Jedno relé ovládá přívod do čerpadla, přes druhý se připojuje spodní sonda paralelně k horní. (dvě relé kvůli oddělení malého napětí sond a ovládacího okruhu čerpadla) S jednou sondou to může v některých případech nehezky cyklovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund