Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Flashovanie LG 26LC51-ZA chassis LP78A a Weltrend Micom
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 15:03    Předmět: Flashovanie LG 26LC51-ZA chassis LP78A a Weltrend Micom Citovat

Takže chcem sa s Vami podeliť, čo robiť ak je potrebné flashovať firmware televízora, ale flashROM nie je externá súčiastka.
V tomto prípade (TV 26LC51) má flash pamäť súčasťou videoprocessora Micronas VCT7993 v smd (QFP) puzdre s 208 vývodmi.

Výrobca a autorizované servisi používajú originálny JIG na pripojenie k VGA konektoru TV a software v PC avšak pre mňa tieto veci niesú dostupné.

Takže som vyrobil kopiu JIGu a ako software do PC som použil ruský Postal2.

Postal2 je univerzálny software, ktorý podporuje okrem Micronas videoprocessorov aj I2C eeprom, SPI flash a eeprom a taktiež iné čipy ako sú mikroradiče Weltrend, Mison a podobné s použitím iných JIGov.

Takto je možné flashovať, čítať, verifikovať a zálohovať do súboru väčšinu pamätí použitých v TV a monitorov vrátane plug and play pamätí, bez odpspájkovania samotnej pamäte.

A teraz ku konkrétnemu riešeniu:
Schéma JIGu na Micronas (VCT JIG), ktorý som vyrobil a fotky sú tu: http://www.ulozisko.sk/742611/Fotky_VCT_jigu.rar
http://www.ulozisko.sk/742616/VCT_JIG_schema.gif

Nabudúce mám v pláne vyrobiť JIG na Weltrend mikroradiče. --- oprava 3.6.2015 --- Weltrendy fungujú aj s týmto JIGom Very Happy

Kubo, ďakujem za odkaz na stránku s porovnávacou tabuľkou PWM IO pre spínané zdroje, pretože tam je podrobný popis Postal2 a možnosť sťahovať a posielať firmware rôznych TV a inej elektroniky.

Proste jedna z najlepších stránok aké som doteraz mal možnosť vidieť.


Naposledy upravil Heno dne st červen 03 2015, 18:47, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3768
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 16:27    Předmět: Citovat

Čo dodať. Klobúk dole. Vďaka za tvoje príspevky. Verím, že to nejednému pomôže.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 18:30    Předmět: Citovat

Jo tenhle JIG znám, tenkrát když jsem ještě dělal záruční servis LG tak jsem za něj dal tuším 800, za ty roky jsem ho použil tuším jen jednou...

Je hezké mít soft na kde co, taky věčně nasávam softy, ale moc často zrovna tohle na VCT nepoužiješ Smile

Postal znám, ješte jsem ale neměl čas vyřešit s ním Weltrend...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 18:41    Předmět: Citovat

To nevadí, potreboval som si na niecom vyskúšať že to frčí, kým zbastlím niečo zložitejšie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 17:36    Předmět: Citovat

Takže dnes som testoval POSTAL2 s Weltrend mikroradičmi...
Použil som ten istý JIG ako včera na Micronasa, avšak jumper je treba vtedy rozpojiť inak asi dojde ku skratu 3,3V JIGu na kostru v MB.

Testoval som to s funkčným MB BN94-03985B z TV Samsung LE32C530F1WXZG s panelom AUO T315HW04 V.2.
Tento MB má osadený mikroradič Weltrend WT61P802RG480 (IC2222).
Pracuje to perfektne Laughing
Stiahol som firmware z tohto weltrendu a následne som to preflashoval s firmware z iného (nekompatibilného) MB, ktorý má osadený WT61P8RG480, ktorého kopiu mám cez Elnec Programátor.
Urobil som to preto aby som MB dočasne umŕtvil, keďže tento firmware nieje kompatibilný.
Takže po preflashi a odpojení TV od siete som počkal kým sa vybijú kondíky a led na TV zhasne a následne som opäť TV pripojil na elektriku.
LED sa nerozsvietila, veď samozrejme s nesprávnym firmware ani nemohla.
Tak som opäť pripojil JIG a naflashoval do weltrendu zálohu, ktorú som predtým stiahol a po vypnutí TV a novom zapnutí už TV zase fičí Twisted Evil

P.S. Týmto sa dá samozrejme aj stiahnuť a prepáliť VGA plug and play EEPROM.

Takže Serv vrelo ti to odporúčam prelúskať a ak si hnilý čítať rusky alebo prekladat a hladat co a ako, potom samozrejme v ramci dobrých vzťahov napoviem a to nielen tebe... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 19:18    Předmět: Citovat

Paráda, že jsi to vyzkoušel Smile

Mám postal 2 i 3 postahovaný už dávno, jen jsem k tomu Weltrend nepřipojoval, protože jsem neměl nový kus a vadný mne ani nenapadlo zkoušet.

Na tom ruskym webu jsem dávno, byla radost dělat ten registrační test přes překladač Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 19:26    Předmět: Citovat

Väčšinu som neprekladal Smile Mal som na zakladnej a strednej dvojku z ruštiny, horšie je to už písať v azbuke, ked posielam k nejakému TV firmware alebo SM. Tak to radsej píšem anglicky Smile

Ohladne nastavenia postalu na weltrend je to v podstate jednoduché ale nikde tam o tom moc nepísali, takže som to zistil sám.
Už som išiel vyrabať další JIG, ked som nakoniec zistil, že nie je potrebný.
Dost je to neprehladné na tých forach...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 2:04    Předmět: Citovat

Ozaj, "dik" Serv za to ze, si postal2 roky mal a mohol si stahovat z tej stranky, ale ked som sa ta v maily pred par mesiacmi pytal, ci mas ine welltrend firmware okrem toho co som ti dal ja, tak si neodpovedal...
Nuz z toho mi vychadza, ze na ostatnych je*es vratane mna, a ja budem teraz ten koren somar co ti zas pomohol. No a co ja rad pomozem Smile
Aspon vidis ako je to, ked kazdy kope len za seba (zeby z chamtivosti?) to tu nemusis rozvadzat, maslo na hlave uz mas Smile

Nedavno jeden nemenovany typek odtialto chcel odomna kupit MB Saturn a na moju otazku zo zvedavosti, ze co je tej starej doske, odpovedal asi takto:
"Ja robim TV 17 rokov a na tomto MB je odpaleny procesor pod chladicom", na moju odpoved, ze ja robim TV profesionalne pol roka a protiotazku na zaklade coho on dospel k nazoru, ze je vadny cpu uz neodpovedal...

Cele mi to tu pripada, ze ste tu vacsina ludi zaspali dobu a p32 to zabil mojou urovnou profesionality na zaciatku.
A ked si uz teraz nedavam na usta servitku, to co sa nikde nepise ale vacsina si to mysli:
Nieco ako: Co ti sprosti slovaci, kdyby nebilo nas tak dodnes pasou ovce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 9:07    Předmět: Citovat

Ano Postal jsem měl dávno ale ne roky... (Mám postal 2 i 3 postahovaný už dávno, jen jsem k tomu Weltrend nepřipojoval, protože jsem neměl nový kus a vadný mne ani nenapadlo zkoušet) mám ho od 15.5.2014.

Na tom webu jsem registrovaný: Дата регистрации: Вторник, 21/10/2014, a to jen proto, že jsem potřeboval obsah něčeho co bylo jen tam. Jestli tam jsou softy i do weltrendu jsem nehledal a ani mne to nenapadlo, když nemám čím to naprogramovat. Tak jsem žádný obsah neměl a nemám, kromě toho od tebe. Jen jsem viděl z toho webu video, kde weltrend programují.

Napsal jsi toto: "Ak máš aj iné vadné s rozdielnymi firmware, tak pošli."
Mám nějaké vyletované, ale jednak už nevím z čeho všeho to je a nemám elnec programátor s adaptérem na weltrend.

Promiň, ale tohle obvinění že na ostatní "je*es" se mě celkem dotklo, snažil jsem se když jsem věděl a měl čas na tomhle fóru poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 9:44    Předmět: Citovat

Ok berem čiastocne späť, prispievaš zmysluplne na forum (to som prehnal) a ak by si vtedy v maili odpovedal to, co si napisal teraz, potom by som si to nechal pre seba.

V podstate to, že si nemal a nemaš ine firmwary, je len vinou tvojho nezaujmu o to čo ponuka postal... A tak som vlastne precenil tvoje možnosti/schopnosti/zaujem o to... Za to sa teda ospravedlnujem ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 10:19    Předmět: Citovat

"A tak som vlastne precenil tvoje možnosti/schopnosti/zaujem o to" : Možnosti a schopnosti mám nemalé asi 16 let profi oprav... Pokud jsem měl odkuď weltrend jednoduše přehodit, tak to bylo v tu dobu jednodušší řešení.

Až vytáhnu nějaký soft z weltrendu určitě na oplátku pošlu.

Prozradím objednací číslo originál LG JIGu: 3911TKK922A
Abys neřekl, že se nepodělím Smile



LG_3911TKK922A.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LG_3911TKK922A.jpg
 Velikost:  90.17 kB
 Staženo:  154 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hazi



Založen: Feb 11, 2015
Příspěvky: 133
Bydliště: Opavsko

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 12:00    Předmět: Citovat

Tak ono je to taky o tom,ze zákazník specha a ne vždy je cas vše vyčíst a udělat zálohy. Taky se z časových důvodů k tomu kolikrat nedostanu i když bych rad.
A nedivím se některým kolegům s profese,ze moc nechtějí vše hned dat,je tu spousta lidi typu,mam tu a tu závadu,není to kondikama co s tím,napište mi přesně závadu a nejsou schopni sami něco změřit či hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2015, 20:40    Předmět: Citovat

Stahovanie z ulozisko.sk nefunguje, davam schemu od Hena sem.


VCT JIG schema.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  VCT JIG schema.png
 Velikost:  36.95 kB
 Staženo:  195 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2015, 22:24    Předmět: Citovat

Ako tak pozeram na tu schemu, tak je to len dalsi variant adaptera I2C-LPT. Existuje najmenej 8 inych zapojeni (tolko ich podporuje driver i2c-parport v Linuxe) - lisia sa len tym, ktory pin sa pouzije a ci je signal invertovany. Ten 74HC367 by sa asi dal vyhodit a nahradit 4 volnymi hradlami toho 74HC05.

Otazne je, ci ten program Postal2 (mimoriadne obrazek_cenzura nazov, rovnaky ako nejaka hra) robi nieco specialne. Mimochodom, neda sa nikde stiahnut, je to asi len niekde na fore len pre registrovanych...

Ak sa k tomu dostanem, pripojim to na to I2C analyzer a uvidime. Mozno z toho nakoniec vyjde nejaka trivialna vec na par riadkov kodu a pojde to s lubovolnym I2C adapterom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2015, 18:34    Předmět: Citovat

No konecne sa o to zivo zaujimas. Ked som to rozbehaval, experimentovat sa mi nechcelo aby to nebol dovod preco by to nefungovalo, ale ked uz to funguje, tak preco nie...
Je jasne naco su tam 74HC05 open drain a tie by urcite nevadili ani LPT s prislusnymi pull up odpormi (neviem ci lpt nejake ma).
Povodna schema bola kopia VCT jigu od LG.

Postal podporuje aj ine zapojenia na lpt, to sa tam nastavuje ktory jig si pripojil.
Takze mozes pouzit akykolvek lpt-i2c prevodnik ak ho postal pozna alebo emulovat swapovanie pinov lpt dalsim podprogramom ak nejaky uz mas.
Analyzovat som to nemal dovod aj ked som mohol, kedze to funguje. Ale ak mas na mysli vytvorit vlasnu aplikaciu, tak
samozrejme to zmysel ma.

V podstate zmysel postalu je zlucit vsetky flashovacie algoritmy pre rôzne mcu, flashky, i2c a spi eepromky do jedneho programu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund