Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ultrazvuková Pračka Tesla Teson 10 L UC 003 CS1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 10 2015, 18:45    Předmět: Citovat

Tak jsem si s tim jeste dneska hral a naladil jsem to na 19,2Khz coz je frekvence pri ktere to nevydava zadne neprirozene zvuky nebo drhnuti. Odber ze site cca 0,6A pri UZM pri vytapeni 3A. Na UZM je Urms 370V a proud kolem 1A. Teplota chladice je stabilne nekde kolem 40C at se topi nebo cisti. Lepe uz to asi nepujde. Pridavam i fota z mereni. Na cem jsi zkousel jak to cisti a jak dlouho? Me prijde ze to prave moc necisti.


20150910_193318.jpg
 Komentář:
Prubeh + frekvence na UZM

Stáhnout
 Soubor:  20150910_193318.jpg
 Velikost:  136.04 kB
 Staženo:  261 krát


20150910_193330.jpg
 Komentář:
Vlevo proud ze site, vpravo proud do UZM

Stáhnout
 Soubor:  20150910_193330.jpg
 Velikost:  158.74 kB
 Staženo:  271 krát


20150910_193336.jpg
 Komentář:
Mereni teploty chladice

Stáhnout
 Soubor:  20150910_193336.jpg
 Velikost:  130.97 kB
 Staženo:  248 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt září 10 2015, 20:31    Předmět: Citovat

No v podstatě jsem zkoušel přívěšek stříbro , kameninovou frézku zanesenou plastem a další blbinky. V podstatě bys neměl ty čištěné věci dávat na dno ale alespoň 2-5cm odedna do oblasti kde je větší účinost implozí, Poznáš to tak že když tam naliješ čerstvou vodu z kohoutku a přidáš dostatečné množství jaru 10ml stačí(pro změkčení vody), tak po zapnutí dochází nejprve k odvzdušnění vody a vznikají tam takové šumivé zbělené zhluky mlhovyny s hoodně bublinkama nejintenzivnější je to vidět nad místem kde je umístěn zářič.No a necháš to bežet tak 15minut.pak znovu 15min a můžeš začít čistit předměty cca po 15 minutách bys měl vidět výsledky pokud ne čištění opakuj. Ještě je dobré vodu ohřát na aspoň 30-60 °C tím se čištění urychlí.
Při ponoření předmětu bys měl vidět jak se z něj špína pozvolna uvolňuje a rozpouští do kapaliny.Pro čištění se dá použít nejrůznějších přípravků na hliník stříbro základní desky a podobně. Jinak na internetu je toho myslím popsáno dost jak se to má správně používat. Třeba tady http://www.deramax.cz/ultrazvukova-cisticka-vlastnosti-a-vyber-vhodneho-typu

mě se ty tranzistory při ohřevu tolik nezahřívají 50°C ale když dám čištění tak jde teplota o polovinu nahoru cca o +50°C takže je na nich i 105°C a čištění jede si myslím normálně. Myslím si, že na UZM má být větší proud než 1A . Teda jestli si to měřil jako já přímo na přívodu k UZM.
Dá se to nastavit vzduchovou mezerou vkládáním podložek o různých tlouštkách na LT1 zvětšením mezery zvětšuješ víkon zmenšením zmenšíš, je to popsáno i v tom manuálu. Ještě to musím odzkoušet v praxi ale raději přes žárovku Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 10 2015, 21:08    Předmět: Citovat

Diky za info. Ano, ten proud 1A je meren na privodu k UZM. Kdyztak zmer kolik ti tam tece. A to ze LT1 meni vykon je napsano v jakem manualu? Jsem to nejak nikde nezahledl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgo



Založen: Jun 01, 2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: pá září 11 2015, 12:03    Předmět: Citovat

grrrrrrrr napsal(a):
Diky za info. Ano, ten proud 1A je meren na privodu k UZM. Kdyztak zmer kolik ti tam tece. A to ze LT1 meni vykon je napsano v jakem manualu? Jsem to nejak nikde nezahledl.


No není přímo napsáno LT1 ale tlumivka T6 je to v tom návodu pro 4litrovou vaničku která by měla být i pro 10litrovou.Ještě ti to pošlu do mailu.



ultrazvuk.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ultrazvuk.JPG
 Velikost:  148.98 kB
 Staženo:  371 krát


ultrazvuk 2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ultrazvuk 2.JPG
 Velikost:  103.71 kB
 Staženo:  333 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 11 2015, 18:53    Předmět: Citovat

Tak jsem zkousel menit tu mezeru LT1 a je to opravdu tak jak pisi v tom manualu (cim mensi mezera tim vyssi napeti). Na UZM mi ted jde 430Vef pri proudu 1,2A. Jaky proud a napeti tam mas ty? Mel jsi cas to zmerit? Jak moc veliky hluk ma cisticka za chodu vyavat? Ma se trepat hladina? Me se porad zda ze ta moje jako by nic nedelala. Dik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 25 2015, 10:09    Předmět: Citovat

Podarilo se mi sehnat navod na obsluhu Teson 10 UC003 CS1. V pripade zajmu se ozvete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mescalero



Založen: May 15, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2018, 11:43    Předmět: Citovat

Dobrý den. Stal jsem se majitelem pračky Teson 10. Rád bych se zeptal, jestli má způsob přilepení UZ měniče vliv na výkon či frekvenci. Místo osmi zářičů tam je jen sedm a jeden z nich byl upadlý. Tak jsem plochy očistil, přiložil zářič na nádobku a obtáhnul obvod dvosložkovým lepidlem. Je to správně? Každopádně po přilepení se mi zdá výkon nižší, tak nevím. Mohu vyřadit i ten sedmý z obvodu bez úpravy oscilátoru apod.?. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mescalero



Založen: May 15, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po únor 19 2018, 18:20    Předmět: Citovat

Tak jsem ji rozhodil a zkusil jsem něco naměřit. Použil jsem sondu x10, měřeno na konektoru k zářičům. Nejsem si jistý s tou děličkou, jestli mám naměřené napětí násobit 10? Viz. obr. To napětí se mi zdá nízké s porovnáním s tím co píšete vy. Zato frekvence je podle výrobce. Poradí mi prosím někdo? Nejsem elektronik, Mám jen povrchní znalosti a sem tam se mi podaří něco opravit.
pokud chybu najdu, je dobře, když jsem na to krátký tak se v tom nevrtám. Nechci do toho vrtat za každou cenu, ale když už ji mám chci vědět jestli funguje jak má. Podle jednoho videa zkoušeli výkon alobalem. (https://www.youtube.com/watch?v=YR5PgwEDFzs) Já to zkoušel ve vodě s troškou jaru. Po asi 3 minutách se objevily pouze 4 dírky o průměru 0.5 - 1 mm.



IMG_20180219_164247.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20180219_164247.jpg
 Velikost:  178.07 kB
 Staženo:  197 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 19 2018, 23:46    Předmět: Citovat

Zdravim,

No to napeti ji extremne nizke. Neni spis problem s tou sondou? Pokud by na nich bylo tak nizke napeti neudelalo by to ani ty 4 dirky. Byt vami necham to jak to je protoze zvysenim napeti muzete odpalit generator. Amplituda se meni vzduchovou mezerou tlumivky zarazenou pred zarici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mescalero



Založen: May 15, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 9:30    Předmět: Citovat

Napětí jsem zkoušel měřit digitálním multimetrem, ale tak vysokou frekvenci mi nepobral. Zkusím vzít z práce starý ručičkový měřák. Možná to zvládne. Pokud to dobře chápu amplituda je vlastně výška vlny, která je dána velikostí napětí.
Nejspíše by to chtělo sondu x100, Protože můj osciloskop má vstup max. 50V. Proto jsou čísla červená. Mám doma ještě starý Ultron 555, ale s tím se nedá měřit, protože má zkreslené údaje. Stačí klepnout do voliče napětí a ukazuje úplně něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 11:53    Předmět: Citovat

Pokud ta sonda byla 1:10 tak nevím co tu řešíte.. Rolling Eyes Laughing Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 11:53    Předmět: Citovat

No tu sondu 100x by to opravdu chtelo. S tou 10x to muzu byt nesmysly. Podle me ti to funguje spravne. Bez poradneho vybaveni bych do toho nehrabal jelikoz to spis rozladis a odpalis koncove tranzistory v generatoru a nebudes schopen to dat do původního stavu. Pokud ti lazen sumi a diry v alobalu ac pomalu dela tak bych to nechal tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mescalero



Založen: May 15, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út únor 20 2018, 12:53    Předmět: Citovat

Lázeň šumí....... O to právě jde. Nešumí, bublinky se nedělají. Vložil jsem předmět a pouze je vidět trochu nečistot, které jakoby pomalu odplouvají po dně nádoby a v množství asi jako bych kápnul malou kapičku barviva do vody. Nevím jak to líp přirovnat. Zkusím koupit nějaký průmyslový koncentrát na čištění a uvidím. Výbavu opravdu kvalitní nemám. Ale mám ve zvyku se něčemu podívat na zoubek, když to nefunguje než to vyhodím do šrotu. Často se mi to podaří opravit. (Většinou banalitky. Tepelné pojistky, spínací tranzistory, diody apod.) Tím teď nemyslím, že mám v úmyslu vyhodit zrovna tu pračku. Tady se mi jen zdá slabý výkon. Ale opravdu se mi to může jen zdát. Nemám ji s čím porovnat. Toť vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mescalero



Založen: May 15, 2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st únor 21 2018, 15:42    Předmět: Citovat

Tak klasický ručkový měřák ukázal 380V. Teď už jen poslední otázka. Dají se nějakým způsobem zjistit vadné zářiče? Jen pro můj klid. Omlouvám se jestli obtěžuju, nebo zatěžuju vlákno, ale když sleduju nějaké videa, Tak se jim po zapnutí hladina většinou dost zvlní. Mě ne, tak proto mě to mate. Teď už vím že napětí a frekvence jsou v pořádku, tak se ještě ptám na zářiče. Pokud jsou v pohodě budu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 21 2018, 20:43    Předmět: Citovat

Pokud je chces promerit tak musis merit jejich kapacitu. Cela sada tech menicu zapojenych paralelne mela asi 27nF pokud se nepletu. tudiz jeden musi mit cca 27/8. Muzes taky po chvili behu zjistit zda se nejaky z menicu nadmerne nezahriva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund