Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED LG 42LW4500-ZB, nefunkční podsvícení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2015, 6:12    Předmět: Citovat

Už to tu padlo, ale v záplavě zbytečností to jaksi zapadlo, tak to taky přidám na první stránku:
Product code: 42LW4500-ZB.BEUYLJG

Serv686: Takže celý manuál mi k ničemu není.
Až budu doma, tak můžu napsat jaký je tam panel, v prvním příspěvku mám jen co je tam za desku zdroje a posvícení, jestli to k něčemu bude.
Máš nějaký zkušenosti jak to bývá s LED podsvícením?
Jen tak cvičně přivedením + na vývody +LED a - na zbylé vývody a zkoušením zvyšováním napětí i nad napájecí napětí pro podsvícení se mi nepodařilo rozsvítit ani jeden proužek.
No asi budu muset zkusit rozebrat panel a hledat na něm proč na jednom měřícím bodu naměřím 0V a na ostatních kolem 5V. Odhaduju vadnou 1 LED, ale chtěl jsem to napřed zkusit rozsvítit, než do toho začnu vrtat. Stejně mi asi nic jinýho nezbyde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po červen 01 2015, 18:45    Předmět: Citovat

Protože přivedením 36V se nic nerozsvítilo, tak jsem si panel rozebral abych pochopil co je uvnitř. Víckrát už to dělat nebudu, tolik strachu ze zlomení vážně nemám víckrát zapotřebí.
Dostalo mě jak je udělaný podsvícení. Jen dva proužky LEDek po stranách (tedy těch kratších hranách panelu) podsvětlují celý panel.
Na každé straně hliníková lišta a na ní dvě čveřice pásků, každý pásek je složen z osmi dvojitých LEDek.
Při 36V se nic neděje, až při 40V páskem teče asi 1mA a pásek začíná lehce svítit.

Tak aspoň vím že podsvícení je vpořádku a mám hledat někde na zdrojové desce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 6:46    Předmět: Citovat

Náhodou jsi to nenafotil, osobně by mě to zajímalo jakým způsobem to je řešené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 15:39    Předmět: Citovat

No nafotit mě to napadlo až jsem odeslal příspěvek, tak tady máš fotku.


Dva tyhle pásky po kratších stranách.

EDIT: Tak po rozebrání a složení už naměřím na všech měřících bodech napětí kolem 5V (+/- 1V), přesto mi nenaběhne podsvícení.
Podsvícení je napájeno +36V přes step-up měnič, který je spínám z integráče ke kterému je napojený i integráč ovládající spínače katod psků podsvícení.
Bohužel žádná dokumentace, žádné popisy na desce, to vypadá na neřešitelný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 18:40    Předmět: Citovat

Rozebírání není tak hrozné, tohle je jen 42" a 2 pásky, u lepší 55" kde je 32 zón podsvitu je to daleko horší Smile

Těch +36V je asi málo, podle suffixu to vypadá na LG panel, pokud jsou všechny LED OK, tak najdi IO co řídí jejich katody a najdi si datasheet a měř...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út červen 02 2015, 20:05    Předmět: Citovat

No mě při rozebírání děsila velikost a tenkost vlastního LCD panelu, dost jsem se bál jeho zlomení. Jak byl venku, tak už to byla hračka.

Máš pravdu je tam panel LG LC420EUF , (SD)(CF), Factory ID: LGDWR, Made in Poland.

O vlastní podsvícení se stará SMD čip: AS3695C, 1117GAG obsluhující 16 kusů 9997GK, 10309I.
Zvyšující měnič pak má na starosti asi ZCZ3 (je to jakoby odřené a ne dobře čitelné.
Tyhle dva pak komunikují s STM8S103, K3T6C, 99bTY fd, MYS DSD.

Jenže ty první jsem vůbec nenašel a ten řídící je mikroprocesor, takže jsem se stejně nic nedozvěděl.

Bohužel v televizi je to přišroubovaný čipy dolů, takže ani nic nenaměřím.

S hlavní deskou je to propojený 2 konektory:
1. jsou data: Reverse, SCLK, GND, SIN, SCL, SDA, VSYNC.
2. je napájení: ERROR, PWM, DRV-ON, VSYNC, GND, 3.5V, 12V, 24V, PWR-ON.
Bohužel na PIN označený PWR-ON se nijak nedostanu změřit jaké tam je napětí. A když desku vyndám na stůl tak je nečinné. Napřed musí přijít povel ON z panelu a až pak se spustí zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st červen 03 2015, 10:15    Předmět: Citovat

Tady máš datasheet displeje, jsou tam hodnoty podsvětlení
http://elektrotanya.com/lg_lc420euf_sd_a1.pdf/download.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Benatky



Založen: Nov 21, 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Dolni Kounice

PříspěvekZaslal: po prosinec 04 2017, 10:16    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
Ahojte,
kamarád mi donesl na opravu tuhle televizi s datem výroby October 2011.
Nejde u ní podsvícení. Po zapnutí v ní cvakne relé, svítí kontrolka červeně, po chvíli se rozsvítí modře a následně relé rozepne a hned zas sepne a kontrolka sítí červeně.
Hlavní zdroj dává tři napětí 12V, 24V (ty odpovídají popisu na konektoru k drué desce) a 36V (to není nikde popsané). Dále na konektoru podle popisu naměřím i 3,5V, takže všechno vypadá vpořádku.
Na konektoru pro připojení podsvícení na +LED naměřím taky 36V, ale není to přímo propojené s 36V. Na měřících bodech EL62 - EL77 naměřím cca 3,8-5,8V, jen na EL70 je 0V.
Na desce zdroje je napsáno LIGHT Model: PLDH-L006A a pak na různých místech tři různá P/N čísla.

Dá se z toho nějak odhadnout po čem se mám podívat?

Desku jsem měl venku, nikde žádný studeňák, kondíky jsou taky v pořádku.

EDIT: jedná se o LEDku.
Servisní dokumentaci k ní mám díky Kokunovi staženou tu správnou, bohužel v ní zdroj a podsvícení chybějí, což jak se shodujete je u LG běžný.
Product code: 42LW4500-ZB.BEUYLJG

EDIT2: Měl jsem rozebraný panel a podsvícení je v pořádku. Jen je napájeno z 36V přes zvyšující měnič, který neběží (není spuštěn?).




Ahoj tato vadu jsem mel nedavno
tv sviti cervena kontrolka pak zacne blikat a pak na dve vteriny bile pak se vypne
vadna zakladni deska
oprava proletovani kolem napajeni na desce. jsou tam studenaky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po prosinec 04 2017, 10:36    Předmět: Citovat

Jak dlouho jsi po tvé opravě telku zkoušel?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Benatky



Založen: Nov 21, 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Dolni Kounice

PříspěvekZaslal: po prosinec 04 2017, 11:54    Předmět: Citovat

vcera cca 1hod. a ted ju zkoušim a jede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lubanec



Založen: Jan 08, 2012
Příspěvky: 480
Bydliště: Moravská Třebová

PříspěvekZaslal: po prosinec 04 2017, 17:42    Předmět: Citovat

Na těchto tv vždy odchází deska Main board..Už sem měl doma 2 a take to nezaplo podsvit a až sem sehnal jednu tv s prasklým displejem a z ní sem dal board do té mé neprasklé,normálně i naběhl podsvit a tv jela..Druhou tu mám schovanou,páč procesor by potřeboval překuličkovat..tak je v depositu Smile
_________________
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Benatky



Založen: Nov 21, 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Dolni Kounice

PříspěvekZaslal: po prosinec 04 2017, 23:42    Předmět: Citovat

Ano je to mainbord po anglicky v cestine je to zakladni deska neboli mozek.
chybelo napajeni na procesor a byly tam studene spoje kolem konektoru napajeni.
netvrdym ze vada je u vsech main bord stejne.
TV uz bezi 24 hod. s prestavkami

moderni kutil (servis) vymenuje desky je mi to jasne proc se pachtit s mainbordem a opravovat ho. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund