Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED LG 42LW4500-ZB, nefunkční podsvícení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út květen 26 2015, 16:08    Předmět: LED LG 42LW4500-ZB, nefunkční podsvícení Citovat

Ahojte,
kamarád mi donesl na opravu tuhle televizi s datem výroby October 2011.
Nejde u ní podsvícení. Po zapnutí v ní cvakne relé, svítí kontrolka červeně, po chvíli se rozsvítí modře a následně relé rozepne a hned zas sepne a kontrolka sítí červeně.
Hlavní zdroj dává tři napětí 12V, 24V (ty odpovídají popisu na konektoru k drué desce) a 36V (to není nikde popsané). Dále na konektoru podle popisu naměřím i 3,5V, takže všechno vypadá vpořádku.
Na konektoru pro připojení podsvícení na +LED naměřím taky 36V, ale není to přímo propojené s 36V. Na měřících bodech EL62 - EL77 naměřím cca 3,8-5,8V, jen na EL70 je 0V.
Na desce zdroje je napsáno LIGHT Model: PLDH-L006A a pak na různých místech tři různá P/N čísla.

Dá se z toho nějak odhadnout po čem se mám podívat?
Desku jsem měl venku, nikde žádný studeňák, kondíky jsou taky v pořádku.

EDIT: jedná se o LEDku.
Servisní dokumentaci k ní mám díky Kokunovi staženou tu správnou, bohužel v ní zdroj a podsvícení chybějí, což jak se shodujete je u LG běžný.
Product code: 42LW4500-ZB.BEUYLJG

EDIT2: Měl jsem rozebraný panel a podsvícení je v pořádku. Jen je napájeno z 36V přes zvyšující měnič, který neběží (není spuštěn?).


Naposledy upravil paveltl dne út červen 02 2015, 17:43, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út květen 26 2015, 16:23    Předmět: Citovat

LG 42W4500 anebo LG 42LW4500 Question

A zase ten dement kokun Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út květen 26 2015, 19:44    Předmět: Citovat

jj, máš pravdu má to být 42LW4500, nějk jsem se špatně kouknul na štítek.

A jinak nějaká rada co hledat?

EDIT: je mi jasný že se to vypíná protože nejede podsvícení, ale není mi jasný proč se to nerozsvítí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1376
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út květen 26 2015, 22:46    Předmět: Citovat

Odpoj trubice a skontroluj ich. Každá jedna sá dá rozsvietiť . Poprípade na zdroj pripoj iné trubice.
Môžeš ešte premerať ochranu invertora kedy zabere ak sú trubice načaté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 6:20    Předmět: Citovat

Mám dojem, že to je LED-ka. Preto to napätie 36V na napájanie led podsvietenia.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 6:48    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
jj, máš pravdu má to být 42LW4500, nějk jsem se špatně kouknul na štítek.
...

Nejenže se koukáš špatně, ale ještě neúplně:
LG 42LW4500-CA; LG 42LW4500-DA; LG 42LW4500-SA anebo LG 42LW4500-ZB Question

V každé je jiné šasi Exclamation
Tady máš dokumentačky.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 17:03    Předmět: Citovat

Kokune: Velkým písmem je tam napsáno LG 42LW4500 W/O:101......
Ale je tam ještě malý popis Product code: 42LW4500-ZB.BEUYLJG.
Tak podle tvýho dotazu předpokládám že se jedná o LG 42LW4500-ZB.

Manuál už si stahuju, za ten díky. Bohužel v něm je ledacos, jen to podsvícení tam nějak nevidím, takže budu i slepej.
Jakýpak dotaz budeš mít tentokrát? Jakpak mám vědět co všechno potřebuješ vědět abys normálně odpověděl?

Pro ostatní: je to LEDka, myslel jsem že to je pochopitelné z popisu napájení podsvícení +LED. Bohužel mám zdroj jen do 30V, takže ani nevyzkouším rozsvítit jednotlivé pásy podsvícení, podle měřících bodů by tam mělo být 16 pásků. Budu si muset sehnat silnější zdroj.

Dneska jsem desku podsvícení znovu sundal ze šasí a pořádně prohlédl, včera jsem jen na rychlo hledal napájecí napětí.
Je tam zepspodu velkej SMD šváb, u něj 16 SMD tranzistorů se 16 měřícími body a pak konetory k podsvícení. Na EL70 je 0V zatímco ostatní cca 3,8-5,8V --- takže první nástřel by mohl být přerušený pásek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 18:18    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
Kokune: Velkým písmem je tam napsáno LG 42LW4500 W/O:101......
Ale je tam ještě malý popis Product code: 42LW4500-ZB.BEUYLJG.
Tak podle tvýho dotazu předpokládám že se jedná o LG 42LW4500-ZB.

Manuál už si stahuju, za ten díky. Bohužel v něm je ledacos, jen to podsvícení tam nějak nevidím, takže budu i slepej.
Jakýpak dotaz budeš mít tentokrát? Jakpak mám vědět co všechno potřebuješ vědět abys normálně odpověděl?
...

Já ???
Já asi žádný - potřebuju info já, anebo ty? Promiň, že jsem vůbec něco radil . . . Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 19:07    Předmět: Citovat

Za to cos poradil jsem ti poděkoval.
Zbytek je pro mě jen zbytečný zešměšňování "tamhle ti chybí písmenko", že ten název není celý a je potřeba toho napsat víc jsi mohl napsat najednou.

Já vím že rada typu "U LG bývá obvykle zapojení podsvícení tak a tak a potřebuju abys změřil to a to" asi nejde tak jednoduše napsat.

Zkusil jsem spojit 2 zdroje do série. Spínaný 9V přemostěný žárovkou abych zajistil definované zatížení a s ním do série regulovatelný omezený na 5mA a do série ještě 100R odpor. Přitom jsem měřil výstupní napětí a na reg. zroji odečítal proud.
+ Zdroje vede v každém konektoru k podsvícení PINy 1 a 12, 2 a 11 jsou nezapojené a 3 až 10 jsem se domníval že jsou katody. Celkem 2 kabely.
Zkoušel jsem na odpojeném konetoru, napřed plus na 1, pak na 12, mínus na 3 různé domělé katody a zvyšoval napětí z 25 na 37V. Bohužel nic, ani se nerozsvítilo, ani to nevzalo žádný proud.
Přitom v dese naměřím na 7 vývodech napětí kolem 5V, tedy napěťovou ztrátu 31V-
Asi na to jdu blbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 20:08    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
Za to cos poradil jsem ti poděkoval.
Zbytek je pro mě jen zbytečný zešměšňování "tamhle ti chybí písmenko", že ten název není celý a je potřeba toho napsat víc jsi mohl napsat najednou.
...

Žes mi poděkoval, to jsem samozřejmě registroval.
To, že ti chybí písmenko v běžném textu přehlížím (i teď: na reg. zroji ... konetoru, ... v dese ...), na to se*u, ale když někdo zkomolí model hned v zadání, to mně vytáčí.
Svědčí to o šlompáctví - nepřekontrolovat si (ani to postatné Exclamation ) před odesláním - od čeho asi je to tl. Náhled Question
A najednou jsem to napsat nemohl - já tu telku před sebou nemám a v životě jsem ji ani neviděl.
Přicházel jsem na to postupně, tak jak jsem postupně získával info.
To ty jsi zadal nedostatečné informace - možná stačilo (hned při zadání) dát foto typ. štítku Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 21:31    Předmět: Citovat

A já si bláhově myslel že tady dostanu radu od zkušených co asi tak hledat.
Snažil jsem se popsat problém.
Taky vidím tu televizi poprvé, takže netuším že název na štítku velkými písmeny je jen orientační a důležitý je jiný údaj psaný malími písmeny.
Však jsem taky v koutku pro začátečníky a ne profíky.

No zatím jsem se tu dočkal jen urážení, ale rada co udělat žádná.
A neboj text před odesláním kontroluju, jen jsem se časem naučil číst aniž bych si všímal pravopisných chyb, takže bohužel moc nevidím ani ty svoje.

Pane učiteli, před 22 lety jsem maturoval z češtiny za 3, ze všech technických předmětů za 1. Já prostě víc koukám na obsah než na formu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2015, 6:40    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
A já si bláhově myslel že tady dostanu radu od zkušených co asi tak hledat.
Snažil jsem se popsat problém.
Taky vidím tu televizi poprvé, takže netuším že název na štítku velkými písmeny je jen orientační a důležitý je jiný údaj psaný malími písmeny.
...
Pane učiteli, před 22 lety jsem maturoval z češtiny za 3, ze všech technických předmětů za 1. Já prostě víc koukám na obsah než na formu.

Jo, dostal jsi hned 1. odbornou radu, "jak zkontrolovat trubice v LED telce".
Ale zase jen díky tomu, žes hned v zadání tu telku nedostatečně prezentoval - ne každý si jde hned vyhledávat o jaký křáp se jedná, jen z (ještě k tomu zkomoleného) modelu telky. A přitom stačilo do zadání uvést LED LG 42LW4500. Ty 3 (chybějící) písmenka tu "radu" už předem vylučovaly! Ani tvůj EDIT situaci nijak nevylepšil, nezachránil.
K přesnému modelu telky jsem už psal - stačilo foto štítku Wink
Jsi na tom podobně: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70229&highlight=
A za žádného učitele se nepovažuju - taky jsem maturoval (z češtiny a ruštiny za 2, z odborných za 1) - ale už před 49. lety. Přesto bych ještě dnes nic nenapsal "malími písmeny" Shocked

Ale už dost bylo moralizování a pojďme skutečně raději k věci - vlastní opravě.
I když já v tomto směru asi příliš kompetentní nebudu - já nejen začínal, ale vlastně i skončil na CRT-éčkách. "Placky" už jdou tak mimo mně (jsem taky už 10. rokem v penzi) - takže odborné rady přenechám těm mladším.
Já se jen snažil dopátrat potřebné servisní dokumentace, což se snad nakonec zdařilo.
Měj se a přeji zdárnou opravu Agree

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2015, 8:29    Předmět: Citovat

Fajn, název jsem upravil, tak snad už to bude pochopitelnější.

OT: my se ještě učily releové ústředny, TTL logiku, z polovodičů měření tranzistorů a operáků. Procesory kolem řízení podsvícení jsou dost mimo mě.

Servisní dokumentaci jsem si na googlu našel, jen od modelu bez té přípony -ZB. Bohužel zdroj a podsvícení v něm chybějí, proto jsem sem napsal dotaz. Vidíš, to jsem taky mohl napsat do prvního příspěvku, tak to jdu napravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8804
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2015, 11:54    Předmět: Citovat

paveltl napsal(a):
...
Servisní dokumentaci jsem si na googlu našel, jen od modelu bez té přípony -ZB. Bohužel zdroj a podsvícení v něm chybějí, proto jsem sem napsal dotaz.

Obzvlášť u LG běžná praxe - ve většině sm chybí (nakupovaný díl?) Cry
Semo tamo se ale v některém vyskytne, tak to chce aspoň "prolistovat" ty další verze, příp. šasi podobné (nějakého předchůdce) - třeba budeš mít kliku a alespoň něco hodně podobného objevíš.
Hledej třeba i tady:
http://monitor.espec.ws/section31/topic123301.html

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2015, 17:21    Předmět: Citovat

To je totiž tak -ZB je kód že to patří do evropy. Pak budeš ješte za tím ZB mít tečku a za ní několik písmen to je takzvaný suffix - v něm je zakódováno několik věcí, kde se to konkrétně bude prodávat, typ panelu atd.

Pokud tedy nemáš dokumentaci ZB tak máš klidně manuál k TV do USA, Austrálie atd. kde je klidně jiné chassis...

K manuálu ješte LG dodává podle suffixu tabulku většinou .csv, kde je celý part list. To ovšem na netu nenajdeš jen tak, spíš vůbec.

A navíc v LG manuálu je stejně jen popis Main boardu a nastavení. Panel a zdroj dodává několik firem a je to pro ně prostě jeden nedělitelný díl, který se má vyměňovat celý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund