Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co dneska chtějí od programátorů na pohovorech?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 14:40    Předmět: Co dneska chtějí od programátorů na pohovorech? Citovat

Co dneska po Vás chtějí na pohovorech?

A odkud čerpáte informace o novinkách? Mě přijde tento obor tak rozlehlej, že je nemožný mít neustálej přehled o všech automatech, řídicích systémech a podobných věcech. Ale i přes to, že si poctivě prostuduji před pohovorem informace o činnosti firmy, skoro automaticky na mě vytasí něco, o čem jsem po celý život neslyšel.

Odkud čerpat informace, co budou na úrovni? Jaké weby jsou pro toto vhodné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 15:27    Předmět: Citovat

Jo, vždycky tě na něčem nachytají. Já jsem se asi před 4lety hlásil na mistra ve strojírenské firmě a měl jsem smůlu, že jsem narazil na ředitele, který byl přes materiály, co do kvality a použití a bylo vymalováno, protože tohle v požadavcích nebylo, tudíž jsem se nemohl ani "nadřít."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 15:30    Předmět: Citovat

Jo, ale přijde mi to totálně na palici: to si sktuečně myslí, že umím naprosto vše?

Kdyby to dali do požadavků, a pak zhodnotili, co sem se o tom naučil, tak budiž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 20:58    Předmět: Citovat

To je učebnicová definice.

Když odpovídám na inzerát "programátor řídících systémů" nemohou čekat, že budu mít v malíku všechny.

To je jako napsat inzerát "Sháníme učitele jazyků." a pak se divit, že každej uchazeč neumí perfektně Portugalsky, Svahilsky a Korejsky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 21:19    Předmět: Citovat

Nikdo se nicemu nedivi, vcelku logicky vemou toho uchazece ktery umi nejvic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 23:31    Předmět: Citovat

arduino...máš divný dotazy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá květen 22 2015, 23:53    Předmět: Citovat

O programátorech tuším akorát to, že se budou muset celý život učit nové věci. Na pohovoru asi člověk musí vzbudit dojem, že snadno vstřebává nové informace. Školní vzdělání se tady využije jenom trochu. Znám jednoho chlapa, který se na VŠ vykašlal a někdy po gymnáziu šel psát weby.
https://cz.linkedin.com/in/vojtechdobes/cs

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 5:58    Předmět: Citovat

arduino2015 napsal(a):
Když odpovídám na inzerát "programátor řídících systémů" nemohou čekat, že budu mít v malíku všechny.

Ale mohou ! Problém je snad jen u tebe. Pokud tam není přesnější definice, tak nikdy nespoléhej na to, že chtějí jen to, co ses naučil ty. Proto ti dám jednu radu - nechoď tam, kde nejsou konkrétní už v poptávce.
a) nevědí většinou, co chtějí (psala to ženská nebo VŠ z Plzně) nebo je to univerzál a špatně placený
b) jako programátor musíš psát programy ošetřené na vše, pokud nemáš tuto praxi, tak nelez tam, kde to chtějí s podobným přístupem
c) řídící systémy bys měl jako programátor ŘS znát všechny (ne dopodrobna, ale mít celkový přehled) a měl bys je umět po zaškolení zvládat
Jako podmínku bych při pohovoru přímo vyžadoval školení k danému systému. Je to zpravidla i při stejném systému vhodné, protože to platí zaměstnavatel a bude chtít vše jako by ti to školení zaplatil. I při stejném systému má každý zaměstnavatel svá specifika a ty se je přece nebudeš učit doma po večerech, ne ?
Po zaplaceném školení si zaměstnavatel rád nechává podepsat určitou povinnou dobu zaměstnání u něj, což vyhovuje pro obě strany z hlediska práce a pro zaměstnance je potvrzené oficiální školení doklad o tom, že vše bude zvládat - když ne, je problém u zaměstnavatele nad rámec školení. A to už chce prokazatelně příplatky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 6:07    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
O programátorech tuším akorát to, že se budou muset celý život učit nové věci. .... Znám jednoho chlapa, který se na VŠ vykašlal a někdy po gymnáziu šel psát weby.

Ano, ale webmajstr není programátor. Má to sice něco společného, ale je to to samé jako bys obráběče kovů porovnával s vyučeným soustružníkem nebo frézařem a naopak. Každý má svá specifika, co ten druhý nezvládne a proto někde chtějí právě obráběče pro 4.-6. třídu přesnosti, protože by si soustružníka nebo frézaře pro kusovou výrobu s kvalifikací pro 8.-9. třídu přesnosti nemohli dovolit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 6:23    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Jako podmínku bych při pohovoru přímo vyžadoval...

Cim vic podminek budes vyzadovat, tim vic snizis sance na ziskani daneho mista.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 6:32    Předmět: Citovat

A to je správně. Chtějí oni práci po mě nebo já po nich? Vyfiltruje se špatný zaměstnavatel hned a ne po měsíci práce. Proč asi mají volné místo? To bych chtěl vědět taky hned. Programátor musí přece vědět věci, dříve než se stanou a když by se jim to nelíbilo, tak tím jen lépe pro mě! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 7:35    Předmět: Citovat

jako programátor musíš psát programy ošetřené na vše, pokud nemáš tuto praxi, tak nelez tam, kde to chtějí s podobným přístupem


Tím myslíš co? Jak ošetřené na vše? Opět, je to, jako by mě chtěli sepsat knihu ve všech Evropských jazycích.

"Po zaplaceném školení si zaměstnavatel rád nechává podepsat určitou povinnou dobu zaměstnání u něj, což vyhovuje pro obě strany z hlediska práce a pro zaměstnance je potvrzené oficiální školení doklad o tom, že vše bude zvládat - když ne, je problém u zaměstnavatele nad rámec školení. A to už chce prokazatelně příplatky. Wink"

Kéž by Smile

Většina zaměstnavatelů, zejména tady na severu mají představu:
Najmeme levného kluka po škole, co je nesebevědomý a tvárný, on se za měsíc naučí vše, co umí ten maník od konkurence, co začal už za Husáka.

A když zjistí, že tak to nefunguje, je to chyba těch mladejch smradů, co dneska nic nedělaj, musíme sehnat nového.

PS: to není fňukání - jsem jen v situaci, kdy prostě netuším, jak z ní ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 9:06    Předmět: Citovat

To je snad samozrejmost, ze zarizeni musi byt blbuvzdorne. Nelze psat program tak, ze kdyz obsluha treba omylem zmackne blby knoflik program spadne nebo neco podobneho. Vzdy davam system pristupovych prav minimalne ve stupnich obsluha - serizovac - servis. Blbec u stroje pak muze mackat co chce a masinu to nesmi rozhodit.

Jestli zadaji praci oni po tobe nebo ty po nich je vec nahledu, nicmene oni bez programatora preziji, ty bez vyplaty tezko. Pokud ovsem mas takove znalosti a schopnosti ze si muzes praci vybirat a vemou te vsude, pak je naprosto logicke ze das prednost lepsim podminkam. To si zase musi uvdomit zamestnavatel, ze dostane jen tak dobre lidi, jak moc jim dokaze nabidnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 10:09    Předmět: Citovat

dobrej obrázek o firmě si dokážeš udělat na pohovoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arduino2015



Založen: Jan 30, 2015
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 10:52    Předmět: Citovat

To "ošetřené na vše" je eufemismus pro "blbuvzdorné"
--- Jo aha, pak tomu rozumím. Smile

Jestli zadaji praci oni po tobe nebo ty po nich je vec nahledu, nicmene oni bez programatora preziji, ty bez vyplaty tezko.
--- Tak sem to nemyslel, myslel sem to takle:
1) uznávám, že já chci něco od nich, ne naopak.
2) proč jsou ale líní mi pořádně říct, co po mě vlastně chtějí?


dobrej obrázek o firmě si dokážeš udělat na pohovoru
--- říďa si při pohovoru škrábal ptáka, a to vedle něj seděla perzonalistka. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund