Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD nebo CTR?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radim12
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2006, 14:25    Předmět: LCD nebo CTR? Citovat

Rozmýšlím se mezi klasickým 17" monitorem za cca 3000Kč nebo LCD monitorem ECG 1702, 17", 1280x 1024, 8ms, za 3990Kč. Chci levný monitor na který se dá dívat. Je levné LCD srovnatelné s klasikou? Díky.
Návrat nahoru
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2006, 15:20    Předmět: Citovat

Osobně bych ti doporučil CRT. LCD za čtyři tisíce bude asi pěknej šmejd. Nevěř těm 8 milisekundám, je to jen trik jak nalákat lidi skutečná odezva bude mnohem větší.
Zkus si přečíst tenhle článek:

http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7427&Itemid=47&limit=1&limitstart=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2006, 17:50    Předmět: Citovat

Hmm,tak já bych ti zase poradil raději koupit to LCD. Všichni se honí za odezvou a už je z toho pěknej marketingovej trik,protože vám spousta lidí ani není schopná říct co to vlastně je. Je jen s podivem,že leckteré "profi" lcdčka mají odezvu třeba 25ms a to je to monitor třeba za 40 tisíc.......Prosímvás vykašlete se všichni na to uskostlivé hlídání odezvy při koupi monitoru a kupujte s klidem podle peněženky a vzhledu. Prodejci (ale i výrobci) z nás dělají konzumní blbce kteří buď nerozumí problematice,nebo se neobtěžují ji pochopit a to mě osobně dost vytáčí. Je to ten samý blábol jako to že výkonější grafice v kompu už musíte mít minimálně 400W zdroj a podobně,přitom po změření odběru celého počítače vidíme že odebírá "jen" 130W viz tady: http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=6790&Itemid=41&limit=1&limitstart=2

Ale když tohle nahodíte na nějakém PC fóru,zůstanete většinou bez povšimnutí,nebo vás ukamenujou,vždyť oni jsou odborníci a mají "pro jistotu ve svém PC zdroj 650W a podobné šílenosti....

Ale zase jsem se nějak rozkecal,tak se omlouvám,můj verdikt zní: Klidně LCD,je to ůplně o něčem jiným než CRT. Kdo to neměl neuvěří.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2006, 18:29    Předmět: Citovat

To DjRix: No já nevím, LCD bych nebral už kvůli tomu, že jsem ještě neviděl LCD s obrazem který by se mi líbil. Zdá se mi to pořád takové hrubé, pokud je na obrazovce oblý tvar jsou vidět jednotlivé segmenty. O televizích ani nemluvě. Jen jedna byla podle mého gusta, nějaký samsung v Datartu, ale cena hrubě přes sto tisíc! Ani plasma se mi moc nezamlouvá. Je to ovšem MŮJ subjektivní dojem takže mě prosím nekamenujte. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2006, 21:53    Předmět: Citovat

Koukam na na tu bednu 10hodin denne a bez LCD bych uz byl asi napul slepec. Jen bych dodal ze na LCD se musí jet s rozlisenim které je uvedeno on ma ty body presne dane Exclamation (jinak jsou ty kosticky ale to pctuningari vetsinou nevi) a ten rozdil v zabranem miste na stole je taky sileny
_________________
Internet - metla lidstva


Naposledy upravil rezis dne pá srpen 25 2006, 6:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 1:20    Předmět: Citovat

Řekl bych, že se tady zapomělo na jednu zásadní věc a to k jakému účelu to bude sloužit. Jestli je to jen běžné používání, pak je asi jedno jaký monitor to bude a u LCD jakou bude mít odezvu. Jestli to ale bude na akční hry a filmy, pak je to něčem jiném. Tady pak ta odezva bude hrát roli, marketingový tah to není ani z poloviny. Když to bude pomalý, bude to mázlé a jakoba rozkostičkovaný při rychlých scénách. Jestli by to mělo být na vážnější práci s třeba s fotkama, tam bych do LCD nešel vůbec, kvalitní monitor bude několikrát dražší než počáteční zadání. Ty profi LCD o kterých je tady zmínka, mají velkou odezvu právě kvůli zpracování barev protože jich umí víc. Kvůli tomu jsou daleko dražší a většinou se nehodí na filmy a hry. Ona ta cena, kterou chceš investovat je už takhle dost nízká a mám pocit, že za ty peníze nekoupíš ani pořádný CRT, o LCD ani nemluvě. Nejlíp je nechat si monitor předvést v obchodě a na podobných věcech na které jej chceš. To je asi nejspolehlivější metoda výběru. Případně se koukni třeba na http://4um.ocguru.cz/forumdisplay.php?f=24 . Najdeš tam dost zajímavého čtení a hlavně zkušeností z různýmy typy monitorů.
To DjRix
S tím zdrojem a grafikou to nebyl dobrý příklad. Měnil jsem grafiku a musel jsem vyměnit nakonec i zdroj, který jí neutáhnul. Při běžné práci v pohodě, ale při velkém zatížení ve 3D se počítač sekal a restartoval. A není to zkušenost jen z jednoho počítače, pokud už ve skříni není pořádný zdroj 400W a víc, pak je na neustálé problémy zaděláno. Stačí mít 2-3 velké disky, 2 DVD mechaniky velkou paměť a pořádný procesor a těch 400W je jen tak tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 6:51    Předmět: Citovat

Hafca: Bych si asi dovolil oponovat. Doby kdy se toto děla jsou myslím už dávno za náma. Nevím o žádném nynějším LCD které by mělo s necim problemy.

S tím zdrojem taky hodně záleží na jeho znacce. Treba 250W FORTRON = 400W NO Name a mozna jeste vic. Ale 400W u klasickeho kumpu je ulet kam by se to ztratilo?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 8:26    Předmět: Citovat

Vyrabaju a predavaju sa hrozne smejdy - aj CRT aj LCD, takze pozor na to. Stale sa hovori, ze technologia tak pokrocila, ze vsetko je vyborne, akurat to nie je pravda - vzdy a vsetko treba vidiet na vlastne oci.
Nalepky 500W (a pod.) na mnohych zdrojoch mi pripominaju uz PMPO vykon zosilnovacov Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 8:45    Předmět: Citovat

to hafca: Mám LCD 19" za 6500 a nevidím problém ani u filmů ani u fotek a u her už vůbec ne a to ani u takových jako je FEAR,Unreal T.2004,Serious Sam2 a podobných rychlých her. Klasické CRT se už téměř neprodávají,takže kvalitní skoro ani nekoupíš. Já bych se toho LCD za 4 tisíce nebál. Pokud použiješ to nativní rozlišení jak tu někdo psal tak to vypadá krásně. Ze začátku ti bude sice připadat že je to divný a hrozně kontrastní,ale pak už jen samá chvála.Kamarád co to u mě viděl si jel pro LCD za 2 dny taky,je to vážně o něčem ůplně jiným. (ještě jedna věc: snad mi to potvrdí i ostatní: Na LCD se dá "čučet" na net klidně celou noc a oči nepálí jak u CRT a to můžeš na minitor čučet klidně i z 30cm)

No a stím zdrojem?: Zrovna v to článku na pct je rozdíl mezi v klidu (130W) a zatžením 3D testy a hrami (150W) jen 20W,příkon 150W je pořád sotva polovina příkonu 400W zdroje,a to je to pořád příkon!! Čili když vezmu v potaz ůčinnost tak pajšl v komplu jim žral tak 120W.

Já osobně mám v PC zdroj KME 350W,osazený 2 disky,DVD-RW a DVD-ROM mechaniky,1GB ram,TV kartu,zvukovku Augigy4,grafika X1600,deska NF4. Ještě se mi nestalo že by se sekl kompl,na vypínaní používám mód S3.Odběr ze sítě jsem neměřil,ale víc jak 200W to nebude.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...


Naposledy upravil DjRix dne pá srpen 25 2006, 10:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 10:17    Předmět: Citovat

To DjRix: vsak ano ja to tam také pisi Wink Ja LCD mam a asi bych nevymenil ani za nica jeste se mi ted vleze na stul hrnek kafe Rolling Eyes
Návrat nahoru
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 10:26    Předmět: Citovat

Rezis omlouvám se Sorry to mělo být pro kolegu hafca,už jsem to opravil Embarassed
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radim12
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 10:55    Předmět: Citovat

To ECG 1702 má kontrast 450:1. To je celkem málo, ne?
Návrat nahoru
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 10:59    Předmět: Citovat

To staci,ja mam 500:1 a je to gut,akorád prostě černá není ůplně černá.
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 11:28    Předmět: Citovat

Ciernu som na zapnutom LCD este nevidel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2006, 12:00    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ciernu som na zapnutom LCD este nevidel...

DjRix: v poho ja to jen nechapal tak jsem si to po sobe jeste jednou (nekdy sam nechapu co pisu)
rnbw" nejlepsi je jak ve tme sviti ta cerná Shocked

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund