Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Papírová čepice má tvar rotačního kužele nebo nemá ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 6:06    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
radioelectrum napsal(a):
Vůbec zde přeci nejde o logiku ani o matematiku, ale o to jak to zadání bude nakonec bráno právně, protože pouze právní výklad určí správný výsledek ...
Nějak mi to připomíná ředitele odboru statistického úřadu pro přípravu a zpracování voleb. Ten taky říkal, že problém s procenty je věc právního názoru a nikoliv matematiky. Za chvíli řekneme, že kolik je 1 + 1 je věc právního názoru.

přesně tak kolik je 1+1 je pouze věc právního názoru !
Pane právník kolik je 1+1 ? odpově´d: kolik potřebujete že to má vyjít ?
Podívejte se na stovky případů kolem sebe (teď mne napadlo třeba vítězství videosystému VHS) žádné technické parametry, žádná matematika, žádná technika, žádný selský rozum, pouze právní formulace a k tomu patřičný reklamní tah. To je jediná správná cesta v tržní ekonomice, tržní = trhnout zákazníka o co nejvíce peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 6:48    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
radioelectrum napsal(a):
Vůbec zde přeci nejde o logiku ani o matematiku, ale o to jak to zadání bude nakonec bráno právně, protože pouze právní výklad určí správný výsledek ...
Nějak mi to připomíná ředitele odboru statistického úřadu pro přípravu a zpracování voleb. Ten taky říkal, že problém s procenty je věc právního názoru a nikoliv matematiky. Za chvíli řekneme, že kolik je 1 + 1 je věc právního názoru.

No, ono to tak už je.
V době, kdy začala i u nás krize, začaly škrty v platech atd., sebrali tuším dest procent na platech policajtům.
Ale protože podle zákonů jim na platech ubrat nelze, dostali "...přidáno -10%.." slovy mínus deset procent.
Známému jsem řekl, že by to měli napadnout soudně, popřípadě to hnát až k Ústavnímu soudu. Soudně to napadené bylo, kam až to hnali nevím přesně, ale výrok soudu byl, že
ZVÝŠENÍ PLATU O -10% NENÍ JEHO SNÍŽENÍM.
Ono je to tak, když si necháme právníky kecat do všeho.
(Ale to vyhovuje nejen právníkům, ale i byznysu i politice apod.. Stačí se podívat (nejen) do zde hojně citovaného Lidlu, kde mají na pultu nápis "Čerstvé ryby" a v něm jsou ryby hluboce zmražené.
A už nám to připadá normální, přitom je to normální podvod. Jenže stačí správně právnicky naformulovat normy ap., a je vše v pořádku.)
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33973
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 7:23    Předmět: Citovat

Co pravnik, to kokot. Nejake vynimky asi budu, ale vela nie Very Happy
Najhorsie je, ked sa dostanu na veduce pozicie a uplne najhorsie do vlady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 10:05    Předmět: Citovat

s těmi procenty se velice dobře manipuluje. Používají se všade kolem nás v reklamách a slevách.

když mám 1000Kč a přidám 50% tak mám 1500Kč, ale pokud mám 1500Kč a uberu 50% tak mám 750Kč nikoli 1000Kč, či se to dá použít naopak když mám 1500Kč tak uberu pouze 1/3 a nikoli 1/2.
Toto stačí potom použít jedním nebo druhým směrem, podle toho jak se to zrovna hodí v reklamě.

P.S: kdo neví co znamená slovo reklama tak předpona RE je z angličtiny a znamená opakovat kořen slova nemusím vysvětlovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 17:01    Předmět: Citovat

citace:
@p32 To víme už dávno.

Stejně se mi jeví úloha č. 22 velice divně zadaná. Pokud píšu zadání pro 82tis. lidí, tak to sakra udělám neprůstřelně jasně definované Very Happy

Taky 90min. na 25 příkladů je docela fofr. (3.5min. na úlohu). Tj. za 90min. se otestuje 4 roky studia. Podotýkám, že se tam i cosi kreslí a některé úlohy mají více podotázek.

Holt maturita se posouvá kvalitativně úplně někam jinam než jsme byli zvyklí. Potom tedy pro přípravu SŠ studenta platí, že se má student (i systém) vykašlat na nematuritní předměty a prioritně mrskat přípravu na ty maturitní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 19:56    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
...Taky 90min. na 25 příkladů je docela fofr. (3.5min. na úlohu)...
No nevím nevím.
Tak jsem si to cvičně udělal, trvalo mi to 55 minut a nasbíral jsem 49 z 50 bodů. Za ten jeden chybějící se hanbou propadám - ale je to chyba tak do očí bijící, že bych si toho musel při zběžné kontrole před odevzdáním všimnout.
Na to, že to je repete maturity po 44 letech, to snad není tak špatné... (únavu z biflování jsem simuloval nedospáním po 1300 km za volantem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 20:16    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
citace:
@p32 To víme už dávno.

Stejně se mi jeví úloha č. 22 velice divně zadaná. Pokud píšu zadání pro 82tis. lidí, tak to sakra udělám neprůstřelně jasně definované Very Happy


To by mě zajímalo, jak bys ji chtěl ještě jednoznačněji definovat. Na první přečtení je zadání jasné.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 20:53    Předmět: Citovat

citace:
tomasjedno 49 z 50

Tak to gratuluji k pěknému výsledku.
Já se přiznám, že už jsem taky nějaký pátek ze SŠ pryč.
Co jsem si nepamatoval:
vzoreček součet aritmetické posloupnosti,
nevěděl jsem co je to medián,
,geometriký člen posloupnosti a3
,kolika způsoby lze vybrat Jeníčka s Aničkou z 10 dětí
a samozřejmě pro vzorec pro plášť kužele jsem musel kouknout do tabulek:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 21:00    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
...a samozřejmě pro vzorec pro plášť kužele jsem musel kouknout do tabulek:D
Takové pitomosti z hlavy taky nevím, ale protože bylo evidentní, že rozvinutý plášť je půlkruh, tak to ani nebylo třeba Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 21:09    Předmět: Citovat

citace:
@JiriS To by mě zajímalo,...

Stačilo přidat jedno slovo. Čepice má tvar pláště rotačního kužele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 21:17    Předmět: Citovat

Plášť rotačního kužele je dvourozměrný objekt (a čepice trojrozměrná), kromě toho může být svinutý, rozvinutý, splácnutý apod. a tedy taková informace by byla ještě zavádějícnější Laughing

P.S. kdyžtak nerozvinutý plášť rotačního kužele v kartézském prostoru R³, když chceme být přesní. Z toho by se asi maturanti osypali Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: út květen 19 2015, 22:00    Předmět: Citovat

Čepice je sice čepice, ale na výpočet její plochy musí maturant prokázat stejnou představivost jako pro plochu rotačního kužele. I stejné vzorečky pro obvod a plochu kruhu. Tak jde teď hlavně o to, zda zadání úlohy bylo ZCELA jednoznačné. Pokud by se, byť vzdáleně, inspirovala validační komise zásadou trestního práva "in dubio mitius" = pří pochybnostech mírněji, i odpověď C by mohla být uznána aspoň za 1 bod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st květen 20 2015, 8:16    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
Stačilo přidat jedno slovo. Čepice má tvar pláště rotačního kužele.

Jinými slovy vyřešit slovní část namísto studenta.
Po maturitě mám už nějakých 35 let, výpočty nějak zásadní k práci nepotřebuju. Přesto jsem okamžitě po prvním zběžném přečtení příkladu pochopil zadání.
V podstatě tím požaduješ definovat tvar čepice, jako kdybys nevěděl z života, co to je. Ale touto definicí vlastně zrušíš tu slovní část, kdy ze zadání máš pochopit CO máš spočítat, a jak to spočítat jsou už jen počty.
Tedy podle mne je požadavek na definici (matematicky přesnou) tvaru čepice jen požadavek na zrušení slovní části úkolu.
Je mi líto, máš za 5 Very Happy
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 20 2015, 10:35    Předmět: Citovat

Mit takovou otazku v prijimacim pohovoru, urcite dam prednost cloveku ktery napise ze kuzel je teleso, neco podobneho co psal frpr666 apod. nez tomu ktery vysype z rukavu pitomy vzorecek na vypocet plaste kuzelu ktery je v praxi zcela k nicemu a kdyz uz ho nekdy bude potrebovat, najde si ho behem par vterin na internetu.

Takhle zjistim ze nad tim opravdu premysli a nesype na papir jen nabiflovane kraviny.

Panove kdo z vas nekdy ve firme aspon jednou potreboval spocitat plast kuzele. Nevim proc z takovych hovadin ty decka vubec zkousi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: st květen 20 2015, 11:02    Předmět: Citovat

Většinu věcí ze škol zapomeneš a to co si pamatuješ, nepotřebuješ. Mám z tebe bolení hlavy

Kromě pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund