Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schéma Tesla Ametyst 4106U

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2015, 19:11    Předmět: Schéma Tesla Ametyst 4106U Citovat

Dobrý den,vlastním tento TV a pravděpodobně se jedná o první sérii protože ve zdroji je osazena tlumivka,a vepředu je výškáč,bohužel k této variantě jsem nikde na internetu nesehnal schéma a bez něj ani nemá cenu na něm pracovat protože je v něm spousta bastlů,tak se chci zeptat zda nemáte někdo k této verzi schéma,popřípadě zda zapojení zdroje odpovídá jinému TV.Děkuji předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2015, 19:28    Předmět: Citovat

tumáš


schemaametyst.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schemaametyst.pdf
 Velikost:  274.22 kB
 Staženo:  297 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Děkuji mockrát za schéma,hned se bude čeho chytit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po květen 04 2015, 6:25    Předmět: Citovat

servisní manuál je ke stažení zde:
http://elektrotanya.com/tesla_4106-u_sm.pdf/download.html
nevím ale na kterou verzi, ale pořád je lepší celý manuál než pouhé schéma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po květen 04 2015, 14:11    Předmět: Citovat

Tento manuál mám,bohužel je také na tu novější verzi,ale přesto děkuji.Hodil by se seznam součástek zejména kondenzátorů kvůli jejich napětím,ale to už snad nějak odvodím z manuálu k Azuritu,hlavní pro mě bylo schéma toho zdroje s tlumivkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 07 2015, 19:06    Předmět: Citovat

chtěls schéma, dostals schéma. budeš-li chtít seznam dílů, dostaneš seznam dílů. každému podle jeho potřeb.


skenování0001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0001.jpg
 Velikost:  174.05 kB
 Staženo:  199 krát


skenování0002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0002.jpg
 Velikost:  211.18 kB
 Staženo:  149 krát


skenování0003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0003.jpg
 Velikost:  215.04 kB
 Staženo:  148 krát


skenování0004.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0004.jpg
 Velikost:  198.9 kB
 Staženo:  142 krát


skenování0005.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0005.jpg
 Velikost:  197.63 kB
 Staženo:  184 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 07 2015, 19:07    Předmět: Citovat

a ještě


skenování0006.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0006.jpg
 Velikost:  195.75 kB
 Staženo:  206 krát


skenování0007.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0007.jpg
 Velikost:  209.28 kB
 Staženo:  182 krát


skenování0008.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  skenování0008.jpg
 Velikost:  189.97 kB
 Staženo:  184 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út květen 12 2015, 10:00    Předmět: Citovat

Děkuji za seznam,věnoval jsem tomu skoro celý víkend,v TV asi nějakou chvíli bydleli i myšičky,místy je totiž šasí zkorodované,a našly se i myší bobky,selén je mrtvý,řada kondenzátorů chyběla,nějaké odpory i kondenzátory měly výrazně jiné hodnoty,zkrátka kvantum všelijakých oprav a úprav.Dnes jsem poprvé zkusil připojit TV na síť,překvapivě i když byla vrchní izolace VN trafa porušená od myší,tak VN naběhlo,byl ale špatný kondenzátor C122 39p 4kV,měl jsem jenom 47p 3kV,no a sním začlo jiskřit v PY88,tak jsem hledal dál a našel jsem ještě 100p 3kV,tak jsem je dal do série,což by mělo dávat nějakých 32p,s tím už VN běží,ale brazovka svítí velmi málo,tak že je to viditelné jen skoro potmě,avšak po vypnutí se obrazovka rozsvítí do plného jasu,měřil jsem napětí v uzlu C120,R123,R128,je zde předepsáno 720V,naměřil jsem 740V,což by mělo být snad OK.Tak snad se dostanu ještě dál. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so květen 23 2015, 14:50    Předmět: Citovat

Dobrý den,tak můj postup zatím nic moc,VN už běží,jas obrazovky se taky zvýšil,ale nejde mi vodorovná synchronizace,svislá reaguje ale vodorovná nereaguje na otáčení potenciometrem,pokud otáčím přímo jádrem cívky L101,tak se pruhy mění a v jedné chvíli se i ukáže obraz,ale běhá zleva doprava nebo obráceně,ve schématu se píše že napětí na anodě heptody ECH81 má být 30V,ale já zde mám -1V plus mínus pár mV,měřeno digitálem.Jinak signál tam dostávám z videa do mřížky PL83,kanálový volič totiž nejde,respektive někdo v něm přehodil elektronky a já si ho před zapnutím nekontroloval a něco v něm začlo kouřit,zatím jsem do něj nekoukal tak nevím co to bylo.Zatím s tím nemůžu pohnout tak budu rád za jakoukoliv Vaší radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2015, 9:01    Předmět: Citovat

Vada řádkového rozkladu bude způsobena některým odporem kolem PCF82. Ve voliči se mohl nanejvýš spálit nějaký odpor, možná si to odnesla i elektronka. Odpor najdeš pohledem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po květen 25 2015, 11:11    Předmět: Citovat

Tak snad všechny odpory okolo PCF82 jsou OK,bral jsem to od R106 až po R117,vše je v normě a přesto synchronizace nereaguje,koukal jsem do toho voliče a je očouzený jeden odpor ale hodnotu má,elektronky jsem v něm měnil ale volič pořád nic nechytá,mám modulátor s nastavitelným výstupem,na mánesu co tu mám chodí perfektně takže modulátorem to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 25 2015, 11:36    Předmět: Citovat

Ve voliči nebo MF mi u starých TV občas hořely odpory jako důsledek svodu některého z blokovacích kondenzátorů (3k3). Jde to snadno najít měřením napětí voltmetrem, někdy i podle světelných a kouřových efektů Smile
Zapojení oddělovače synchronizace je dost divoké, pracovní bod elektronky je závislý na následujících stupních, vertikálu i horizontálu. Mimo jiné na kombinaci R141, C143, jehož svod by mohl být příčinou. Mělo by na něm být okolo 14V. Z horizontální části prověřit R106, R108 a také jestli jsou přiváděny impulzy přes C106 a C109.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 11:58    Předmět: Citovat

Tak volič už jede,byl tam spálený odpor R11 a rozpadlý kondenzátor C19,teď tam pouštím signál normálně modulátorem,ale synchronizace pořád nejde,když na modulátoru nastavím testovací obraz-dva svislé bílé pruhy,tak je naladím,ale potenciometr řádkového kmitočtu nereaguje a když to zkouším cívkou řádkového kmitočtu hrubě tak pruhy běhají z leva doprava nebo naopak,když už se mi to povede zastavit tak většinou na chvilku a pruhy se všelijak vlní.R141 a C143 jsou OK,je zde necelých 14V,C106 je nový a C109 jsem zkoušel měnit a také nic.Bohužel nevlastním osciloskop,takže průběhy napětí nemohu kontrolovat Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st květen 27 2015, 12:35    Předmět: Citovat

Svitky kolem toho oddělovače jsi měnil? Hlavně C110.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Darvi



Založen: May 03, 2015
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2015, 10:28    Předmět: Citovat

Tak Ametyst už jede Very Happy ,ještě doladit drobnosti a trochu zkultůrnit a je to.Nefunkční synchronizace byla způsobená C111,který sice měl kapacitu 8n místo 6n8,což bývá dost často ještě v normě,ale asi měl moc velkej svod.Po jeho výměně už se dá synchronizace ustálit.Sice je asi trochu rozhozená mezifrekvence,protože pokud naladím obraz na nejvyšší kontrast tak mi skoro nejde zvuk,takže musím ladit tak nějak mezi zvuk a obraz,ale to už mě netrápí Smile .Děkuji všem moc za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund