Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O Einsteinovi, Stvořiteli, Darwinovi...a vůbec (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7830
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 19:15    Předmět: Citovat

Jak si to tady tak čtu, tak jsem si vzpomněl, co měl kamarád na tričku- "Všichni jste blázni, jen já jsem letadlo!"

Cool

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 19:29    Předmět: Citovat

Ještě k těm ptákům, velmi volný citát (hledat to nebudu) z klasiky Tři muži ve člunu (Jerome Klapka Jerome):
"...a tehdy jsem pochopil, proč se ptáci obecně střílejí..."
Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 20:36    Předmět: Citovat

.....Závěrem proto nemohu nezmínit slova renesančního myslitele, humanisty a skeptika Michela de Montaigne, která geniálně popisují pravou podstatu nekompetence, a která jsou nejlepší možnou tečkou této práce: „Mít ve všem pravdu je znakem hlouposti.“

Je to závěr tohoto článku:
http://www.kzamysleni.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-hlupak-zustava-hlupakem/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 20:50    Předmět: Citovat

S pánbíčkářema nemá cenu diskutovat, je argumenty nezlomíte, na všechno mají svou odpověď.
Z okolí znám jen jeden případ odklonu od víry. Těžká tragédie v rodině. To pak dotyčnej nerozchodil ty argumenty, že je to vyšší vůle a že on to nemůže nikdy pochopit... Do té doby byl v kostele každej týden, prostě pilnej a uvědomělej. Né, že bych to někomu přál.
Já už se jen usmívám, když vidím, nebo slyším ty jejich kecy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 21:07    Předmět: Citovat

K těm okřídlencům, kdo chce, vidí možná vývojová stádia k létavým živočichům i dnes. Třeba takový tučňák, pták, který nelétá, zato dobře plave nebo poletucha, savec, který umí určitým způsobem létat a o kus dál netopýr... Ale kdo nechce vidět, nevidí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 21:32    Předmět: Citovat

Tučňák není "předletový" stádium, tučňák je právě že "další etapa" = jeho předchůdce lítat ve vzduchu ještě uměl jako dnešní alkouni nebo papuchalkové, ale pak se trvale přizpůsobil k "lítání" pomocí křídel pod vodou. Je to to samý, jako kytovci = velryby, keporkaci, plejtváci, vorvani, delfíni, kosatky, běluhy... prostě všecky "ryby" s ocasní ploutví "naležato" = to všecko jsou původně suchozemští tvorové = SAVCI, druhotně přizpůsobení k životu ve vodě. Nemají žábry ani nejsou studenokrevní jako pravé RYBY - ale dýchají vzduch plícemi a musejí se pravidelně vynořovat k nádechu. Jsou dokazatelný vývojový MEZISTÁDIA jak u velryb, tak u tučňáků. Ale stupidní demagog s IQ nižším než je jeho číslo bot je bude odmítat s tím, že všecky druhy i ty mezitím vymřelý NĚCO NARÁZ stvořilo - ale evoluce (neboli postupnej vývoj) to nebyla...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 22:07    Předmět: Citovat

Burnsi, a co že se nám to vlastně snažíš říct? Někde dřív jsi myslím psal, že nejsi věřící, ale současně odsuzuješ teorii evoluce a tvrdíš, že to tu bylo stvořeno. Tak teda kým?
Jistě že když člověk jen tak z nudy bude mávat rukama, křídla mu nenarostou. Evoluce neběží podle lidského přání, ale podle podmínek, které právě panují. Nevím, co by se muselo všechno stát, aby bylo výhodné, aby člověk ruce zaměnil za křídla. Kdyby ale například hladiny moří stouply natolik, že pevnina by byla vzácností, a i ona často zaplavovaná, lidi by měli dvě možnosti. Buď zahynout, nebo se přizpůsobit. Pokud by hladina stoupala dost pomalu na to, aby se aspoň někteří dokázali přizpůsobit, třeba by jim během x generací začaly růst blány mezi prsty. Nestalo by se to nějak samo, přírodě je fuk co bude s náma. Byla by to naše inteligence, která by to vymyslela. Ruku v ruce s přírodním výběrem že přežívá ten silnější a přizpůsobivější. Samo toto pravidlo umožňuje určitý vývoj i bez jakékoli další přidané inteligence. My to nevnímáme, protože náš život je jen nepatrným časovým zlomkem takové přeměny. Ale nevadí, malou evoluci můžeme spatřit i zažít v našem měřítku. Pořád se přizpůsobujeme životu který žijeme. Kdo sedí jen před televizí a cpe se hamburgry, časem neprojde dveřma. Vždyť proč, ke svému životu to nepotřebuje. Kdo dělá s titěrnostma a čte knížky v posteli, bude krátkozraký (já vám dám, očaři, že je to vrozené!), kdo sportuje, má svaly, kdo je zvědavý a přemýšlivý, bude inteligentní, neposedové budou většinou hubení, atd, atd.
Skus něco dělat jinak (není to vůbec jednoduché), a uvidíš, jak se časem začneš měnit. Není to nic jiného než evoluce v malém.
Když vznikne nový druh, neznamená to přece, že předchozí musí skončit. Proč by se měli vyměnit všichni, když část původního druhu může žít klidně dál. Pořád ještě lidi posílají papírové dopisy, i když máme SMS a email.

Ano, Hille, někdy nejen z pohledu zvířat, ale nechtěl jsem být nijak ošklivý. Když jsem ještě chodil do školy, měli jsme tam dva kluky, inteligence moc nepobrali, ale jinak byli naprosto v pohodě, vtipní, bezprostřední, uměli udělat zábavu prakticky z čehokoli, často bylo legrační právě když se jim něco nepovedlo. Měli to vykompenzované asi nějakou emoční inteligencí nebo jak bych to nazval. Psychologicky mi připomínali koťata.
Podněcovali mě k zamyšlení, kdo je vlastně na světě šťastnější a co člověk k životu opravdu potřebuje. Do té doby jsem lidi hodnotil na blbé a dobré. Oni mi otevřeli oči, a ukázali, že ta škála vede poněkud jinak a je mnohem mnohem širší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 22:11    Předmět: Citovat

citace:
třeba by jim během x generací začaly růst blány mezi prsty.

To až za 1 000 000 let, nebo i za delší dobu.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6084
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 22:30    Předmět: Citovat

Myslíš?
http://www.free1.cz/chudak-holka-mezi-prsty-ma-blany-a-nesmi-na-plavecke-zavody/
Kdyby se ukázalo, že je to evolučně výhodné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: po duben 27 2015, 23:14    Předmět: Citovat

Laughing clovek by normalne neveril, kolko geniov sa tu zrazu objavi Laughing Jasne, plucami dychajuca ryba je medzistadium Very Happy Ako to, ze za tie roky stale nema ziabre? A kde je to DOLEZITE medzistadium, lepsie povedane kvantum medzistadii, kedze podla dalsieho znalca to trva tolko rokov, ktoremu sa pluca pomaly menia na ziabre? Wink A kde su vsetky tie postupne medzistadia, kedy sa zo suchozemskeho ci vodneho zivocicha stali vtaky? Wink Ano, to je pravda, ze s panbickarmi nie je ziadna rozumna debata, ale teraz krasne vidno, ze s vami takisto nie, zatial nikto zmysluplne nic nevysvetlil, iba ako priklad zase uviedol zopar inych zivocichov, ktori maju svoje specifika, ako vsetky ostatne, ziadny prechod medzi nimi nie je Wink A nezmysly o prisposobovani do takej miery, aby sa nieco take mohlo diat, su evidentne, samozrejme, ze mozem cvicit, byt silny, jest rastlinnu stravu, ale potomkovia sa nenarodia silni, ani s dvojitym zaludkom Wink A kedze nie ste schopni zmysluplne vysvetlit tych zopar prikladov, tak je zbytocne sa pytat, ci bola prva sliepka, alebo vajce, chcem vidiet ten vas postupny vyvoj, ako nejaky zivocich dospel k tvoreniu takeho specifickeho vajicka, s jeho strukturou, vnutrom, skrupinou atd, ked na to treba kompletne fungujuci organ, aby to vobec malo zmysel a mohlo sa nieco takto narodit Wink Ale tu krasne vidno, ze na zvieratach je to pre vas nemozne pochopit, je ich tolko, ze sa vzdy podari najst nejake, ktore vam akoze zapasuje do toho postupneho vyvinu, co na tom, ze vsetky ostatne medzikroky, ktore by tu zakonite museli byt, chybaju, vsak? Laughing Len sa pekne sustredte na ludi a chcem konecne pocut vysvetlenie, ako je mozne, ze su vsetci na prakticky rovnakom stupni vyvoja, ako fyzicky, tak mentalne, ked sa teda vyvijali evoluciou Very Happy Dam teraz bokom tie fakty, ako su vyhynute ine druhy ludi, takze ani nebola moznost sa niekam vyvinut, plus kratky pobyt sucasneho cloveka na Zemi, ktore same osebe ukazuju, ze evolucia je v tomto pripade uplne vylucena - som zvedavy na tie vysvetlenia - je vas tu dost geniov, takze hadam nebude problem mi to vysvetlit, takemu fanatickemu panbickarovi, no nie? Wink
Bernard, dufam ale, ze si uvedomujes, ze mat vo vsetkom pravdu je znak hluposti, je dvojsecny mec, kedze zjavne som ten, ktory narusa vasu spolocnu zarucenu pravdu, no doteraz som sa ziadnych padnych skutocne zmysluplnych argumentov nedockal, co ty na to? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 5:07    Předmět: Citovat

Že tu nikdo zatím nic nevysvětlil? Tobě, Peťo, nejde nic vysvětlit, protože pořád hledáš něco, čím to vysvětlení zpochybnit. Co jsem po tobě vydržel číst, tak často uskočíš jinam a porovnáváš neporovnatelné, jen abys to vysvětlení mohl odmítnout.
Jistě, zdaleka ještě nevíme o přírodě všechno, ale také nejsme na fóru botaniků nebo zoologů. Jsme na fóru dráteníků, elektrotechniků, bastlířů a podobné čeládky, která vesměs už ve škole začínala dávat trochu pozor až v okamžiku, kdy došlo na drát, kterým něco teče, nebo kapacitu, skrz kterou aspoň sem tam něco kape. Tato čeládka přijala známé výklady fyzikálních zákonů, které se zatím nepodařilo zpochybnit, protože jejich aplikací se lze dobrat k fungujícímu výsledku.
Asi bys měl svoje dotazy pokládat odborníkům studujícím živou přírodu. A také filosofům, kteří se drží dál od přízemních pidivajzníků, jakými jsme my, a sem tam se jim v popelu nesmyslů, nad nimiž jejich mysl cestuje dráhami Brownova pohybu, vyloupne perla.
Ta perla nanejvýš může mít tu smůlu, že sama o sobě bude k ničemu a nastane čas jejího dalšího zhodnocení. V okamžiku, kdy se jí ujme někdo, aby ji prakticky použil, dal jí smysl a zasadil do šperku lidského poznání, se pak stejně většinou ukáže, že nejde o perlu stvořenou přírodní cestou, ale syntetický, uměle vytvořený útvar ceny nevalné. Ale je podobná té pravé, technologii výroby v popelu už máme, tak je někdo začne syntetizovat ve velkém. Nakonec i ta bižuterie má u nás dlouhou a slavnou tradici...
Přijmi aspoň ten fakt, že s takovými úvahami tu nejsi mezi těmi povolanými. A můžeš nás mít i za omezence, kteří si pro zvětšení rozhledu nanejvýš přečtou další knihu nebo si pořídí dalekohled. Nicméně, výsledek toho, že teorie byla uvedená do praxe, funguje a dál se vyvíjí, máš přímo před sebou: bez toho bys neměl svoje rozbory na čem psát a my bychom i neměli jak odpovědět. Ano, i ten počítač je důkazem toho, že něco funguje.
Zkus tedy najít vhodnější místo, kde ti odpoví tak, abys to dokázal přijmout.
Tady to, jak vidíš, nepůjde.
A, až ho najdeš, dej vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 6:09    Předmět: Citovat

řekl bych, že lidské poznaní, je v podstatě jen nějak definované podobenství, které platí do té doby dokud funguje, nebo není nahrazeno funkčnější definicí. Pamatuju, jak mě mladého hocha který se bavil bastlením a v té době jsem byl samouk do žádného kroužku jsem se nedostal a ani z příbuzných nebyl nikdo od elektroniky, vyděsilo a na nějaký čas odradilo zjištění, že proud teče od mínus k plus. Najednou mi všechna schemata přišla nelogická. Nakonec mi jeden zkušený člověk, řekl, že je to zavedné tak, že proud teče od plus k mínus a funguje to tak proč to nahrazovat novým byť pravdivějším pravidlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 8:55    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
citace:
třeba by jim během x generací začaly růst blány mezi prsty.

To až za 1 000 000 let, nebo i za delší dobu.

přesně tak, ale Burns by chtěl tyto změny vidět v přímém přenosu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 13:01    Předmět: Citovat

Smile Hille, nemas celkom pravdu, prave naopak, mne nie je ziadny problem hocico vysvetlit, ak to ma hlavu aj patu Wink Ale ako sam vidis, nedostal som jedinu rozumnu odpoved na hociktoru otazku - a to mi uplne staci Smile Nepotrebujem vidiet nic v zivom prenose, potrebujem vidiet vsetky tie chybajuce medzistupne, aby sa dalo potvrdit, ze je nieco take mozne - logicky nic take nie je, asi tazko by sme tu mali zopar "prechodnych" tvorov, ked plavajucich a lietajucich su tu desiatky tisic druhov Wink Je mi jasne, ze toto nie je forum prirodovedcov a filozofov, ale ked uz sa tu tato tema nacala, preco nevyjadrit svoj nazor, tym duplom, ked nezastava ani jednu z oboch vier a hravo obe nastrbi, preto ma nepresvedcia ani ateisti, ani panbickari, teda aspon zatial sa to ani jednej strane nepodarilo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 28 2015, 13:56    Předmět: Citovat

Jo, zato vy jste vysvětlil všechno dokonale s hlavou a patou:

NĚKDO to tu MUSEL všechno stvořit, jinak to NENÍ možné. Čti: jinak by to PeteBurnseho hlava nepobrala. Kdybyste aspoň přiznal, že prostě v něco věříte a víra nemá s logikou a vědeckým poznáním mnoho společného. Bylo by jasno.

Dostal jste mnoho rozumných odpovědí, ale váš intelekt na to zjevně nestačí. To je pro mě konečný závěr z této debaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Další
Strana 7 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund