Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DG965SS - nejde přepínání pořadí při boot
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 14:23    Předmět: DG965SS - nejde přepínání pořadí při boot Citovat

Na dílenským PC s tímhle boardem a procíkem Intel Core Duo E6400 mám na starý věci XP. No a protože něco pod XP již nechodí, tak jsem na druhej disk nainstaloval W7. S tím, že si v biosu cvaknu kterej bude prioritní pro boot. No a problém, bootuje se vždy z SATA portu s nižším číslem. V biosu v sekci boot je možnost povolení různých zařízení (CD-HDD-LAN-USB-FDD) Mám povoleno pouze HDD a v tabulce vidím oba disky. Když odentruju disk, co je na nižší pozici, měl by se přesunout nahoru ale jen u něj problikne žlutá šipka a nic. Pokud povolím třeba CD, posadí se v seznamu na první místo a zase nejde prohodit s HDD. To samý pokud přidám LAN, FDD, v seznamu můžu najet a odentrovat na cokoliv ale nic se nemění. Je tam ještě volba Boot advanced/normal ale taky žádný vliv. Jsem si téměř jist, že to před časem chodilo... Netušíte někdo kde je zakopanej pes? Nebo jak bez přeinstalace XP a W7 rozhejbat možnost výběru ze dvou systémů?
Díky
Jirka
Ach jo, ty počítače mě dávaj. Mad No jestli nám nebylo bez nich líp. Dlouhý večery u knížek nebo v hospodě. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 14:31    Předmět: Citovat

Ahoj,
na jednom PC mam 4x Windows kvuli nejakym pokusum. 2xXP a 2xW7.
Na jedny W7 jsem nainstaloval SW Easy BCD, a přes to jsem nastavil výběr jednotlivých OS. Ale už je to přes rok, tak si to podrobně napamatuju. Funguje to. Wink (zatim)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 14:34    Předmět: Citovat

Nefunguje tam +/- nebo PgUp/PgDown apod.?

Případně F10 při bootu a vybrat.
www.intel.com/assets/pdf/prodspec/d5601001us.pdf
(3.8.4)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 15:50    Předmět: Citovat

Proč to dělá v Biosu, to netuším. Ale spíš to bude něco jako že se místo enter používá pgup a pgdown nebo +- nebo šipky (já mám na desce +-). Jinak co se stane, když se při bootu zmáčkne F12? Nezobrazí se bootmenu jako u Gigabytích desek?
Já mám podobnou konfiguraci a multiboot jsem vyřešil takhle. Na jednom disku mám XP, na druhý, když byl samostatně, jsem nainstaloval W7. No a pak jsem udělal to, že jsem nastavil jako primární ten s XP, dal nabootovat z
instalačního DVD Win7 a nechal opravit boot - vytvořilo se boot menu, kde jsou XP a Win7 z druhého disku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 16:58    Předmět: Citovat

Měl jsem tady kámoše ajťáka penzistu, co mi před pár lety tohle PC poskládal a prodal. Dodal těhle Intelů dost a tak věděl. Už se s tím setkal, nějakej bordel v biosu, stačilo na pár minut odpojit baterku a pak znova nastavit. Teď to chodí, šipka na rozdíl od dřívějška nezhasne a + a - přesouvá pořadí boot.
Při boot reaguje jen F2 a DEL. F10 a F12 ne. F8 taky něco dělá ale boot manager to taky není.
Multiboot zkusím jak píšeš, ale jestli se to zmrskne, tak nebudu mít na čem udělat DPH. Embarassed
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 17:27    Předmět: Citovat

manual rika o F10... jestli ne tak v tom maj pekny bordel Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 17:37    Předmět: Citovat

Zkusil jsem multiboot. Jak jsi psal, nastavil jsem pořadí:
1. CD s W7
2. HDD s XP
3. HDD s W7
W 7 se načetly z CD, zeptaly na klávesnici a pak nabídly instalaci nebo opravu. Dal jsem opravu. Na konci opravy ze vypsalo "bude přidána možnost boot z F:" (což je pod XP HDD s W7) A pak restart. Vytáhl jsem CD a po restartu se rozeběhly XP ale hrozně dlouho, asi 5 minut prázdná modrá obrazovka s kurzorem a nakonec naskákaly ikony XP. Žadná volba se nekonala. Po dalším resetu zase nic... Kde by to mělo být? Hned po boot, nebo po screen XP nebo po Vítejte? Jedinný, co se změnilo je, že v XP přibyla ikona Vzdálená plocha, kterou jsem tam určitě neměl.
Po prohozu disků v biosu se rozběhly W7 ale nebylo v nich pár posledních věcí, co jsem instaloval, jednoznačně se to vrátilo na předchozí bod obnovy.
Buď jsem něco udělal špatně, nebo to nefunguje.
Zkusit znova?
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 17:39    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
manual rika o F10... jestli ne tak v tom maj pekny bordel Very Happy

Na obrazovce je Bios Setup F2 a DEL zabralo když jsem cvakal ze zvyku od jiný mašiny.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 18:39    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Kde by to mělo být? Hned po boot, nebo po screen XP nebo po Vítejte?


a) je spravne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 18:45    Předmět: Citovat

Menu se musí zobrazit hned po Biosu, před bootovací obrazovkou XP.
Podle mě to provedlo opravu celých Win7, ne jen bootu. Asi jsem to dělal podle následujícího postupu. Vtip je v tom, že se nedělá oprava instalace, ale jen bootu z konzole:
http://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 21:49    Předmět: Citovat

Tak jsem vyzkoušel postup z odkazu přes příkazovej řádek. Po zadání: BOOTREC/FIXBOOT se mě to zeptalo jestli Windows z C: (XP) nebo z G: (W7) Dal jsem G: Po chvíli najely W7. Po restartu hned po boot to skočilo do Boot manageru s možností W7 nebo Konzole zotavení. Do W7 to šlo normálně, ale konzola zotavení skončila zase C: s možností různých DOS a dalších příkazů. Po restartu vždy to samé. Tak jsem dal Fixboot. Po restartu ten boot manager není a jde rovnou do XP. Prostě to taky nefunguje.
Horší je, že výskedek jsou zcela rozjebaný XP, zmizela spousta ikon plochy ale naštěstí se dají vytahat ze Startu. Taky zmizela dole volba US/CZ/qwerty/qwertz klávesnice a taky nejde přepínat shift/altem. Jestli to dobře pamatuju, tak u XP se to řídilo panelem jazyků a na něj to nereaguje.
No a nejhorší je, že XP teď startujou možná o půlku pomaleji, měřil jsem to, 6 minut. W7 najedou za 2 minuty. Hrůza Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 23:04    Předmět: Citovat

Podle mě se musí dát fixboot na c:, na disku s Win7 není co opravovat. Tím se hodí Win7 loader na disk s XP, ale přestanou bootovat XP. Jejich položka se pak přidá po nabootování do Win7 přes bcdedit. To prodloužení startu XP je podivné, nejspíš ta "oprava" Win7 něco zanesla na disk. Občas podobný problém způsobuje i rozhozené nastavení swapu. Jak rychle nabíhají v safemódu? A bootuje to tak blbě i s odpojeným diskem s W7? Taky bych zkontroloval DMA režim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 9:26    Předmět: Citovat

Ale vždyť jo, výběr v boot manažeru byl W7 a Konzola zotavení. Po restartu to vždy skončilo v boot manažeru. Po volbě W7 najely bez problémů. Po volbě Konzole zotavení se spustila konzola. V ní jsem dal fixboot, tedy na C: (XP). Po tom XP najely. Po restartu už to šlo bez boot manažéru, přímo do XP. Dá se v konzoli pro zotavení nějakým příkazem spustit XP přímo bez fixboot? Pokud ne, tak nad tím nemá smysl bádat.
Jirka

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 10:32    Předmět: Citovat

Z konzole se do XP bootovat nedá. Ale do boot manažeru se přes BCDedit dá přidat volba XP, jak je popsáno na konci toho návodu. Takže jsou tam pak na výběr Win7 i XP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17866
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 17:14    Předmět: Citovat

Tak jo , až dodělám DPH, tak to zkusím znova. S tím BCD edit jsem neměl nikdá žádný dočinění. Smile
Jirka

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund