Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stabilizovaný zdroj TSZ75
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 18 2015, 10:44    Předmět: Citovat

Zkus vymačkat obsah z náplně do průpisky a rozmíchat s pár kapkami nitroředidla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: so duben 18 2015, 13:48    Předmět: Citovat

Díky.
Tak po výměně těch všech elytů OK, pojistka drží. Časem vyměním i ty zbývající až je seženu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 18 2015, 14:53    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Zkus vymačkat obsah z náplně do průpisky a rozmíchat s pár kapkami nitroředidla.
To je málo, bude se to stírat. Je potřeba tu barvu něčím zafixovat, já jsem na žárovky míchal barvu z náplně do nitrolaku - asi tak 20% objemu stačilo bohatě na probarvení. Samotná barva rozředěná jen nitroředidlem nemá trvanlivost...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 18 2015, 15:58    Předmět: Citovat

A liehovy fix by nestacil? Vyrabal som tym nedavno farebne vianocne ziarovky do retaze. Nahradne som zohnal len bezfarebne, tak som sklo pokreslil fixom a vyzera to ako original.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po duben 20 2015, 19:16    Předmět: Citovat

Na malý žárovky stačí lihovka. A když jí potom stříkneš bezbarvym lakem, bude to jako origoš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 20 2015, 21:22    Předmět: Citovat

Dnes se to asi nesežene, ale nejhezčí zabarvení žárovek se dělalo anilínovými barvami rozpuštěnými ve vodním skle. To, co se dnes inzeruje jako "anilínové vodní barvy netoxické" se mi zdá jako obyčejné vodovky (anilín je jedovatý). Jejich hmota je barevný prášek z barevnou odrazivostí. Pravé anilínky měly, naproti tomu, barevnou transparenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 19:46    Předmět: Citovat

Anilínový barvy, kvůli svojí jedovatosti, nešly sehnat už před dvaceti rokama...
Ještě mě napadla jedna věc: dát zezadu, na ten plast nad žárovkou kolečko z průsvitný červený fólie Wink (pokud je tam dost místa, tak klidně i větší - nevim, jak moc je do toho žárovka zapuštěná)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 20:24    Předmět: Citovat

Dobrý den, děkuju vám za tipy a ještě bych něco potřeboval - pokud ten zdroj někdo máte, můžete mi prosím nějak detailně vyfotit, jak je uchycena destička s pojistkami na levém boku zdroje? U mně to tam nějak vůbec nechce pasovat, destička je celá prohnutá jako ven, ještě úplně do oblouku, nakřivo a přiskřípává gumové vodiče co z ní vedou dozadu k pertinaxové desce která je pod ní. Je to tam nějaký podivný a ne moc bezpečný......hezky je to vidět na 1. a 4. fotce.

Pak ještě - nad předním panelem má být nějaký držák( co je do něj zašroubován šroub od zvedacího ucha, tak ten držák u mně chybí, pokud můžete mi to vyfotit jak to tam má vypadat, nebo změřit alespoň jaká je skutečná vzdálenost od osy závitu tohoto šroubu k rovině osy dvou šroubků za který ten držák drží v rámu zdroje? Já ho pak vyrobím.
Děkuju.

Jo, dá se ještě někde sehnat taková ta krytka kontrolky? Jedna tady chybí.

Edit: ten jeden (zadní) držák je vidět na druhé fotce, ale díry nesouhlasí s předním takže ten přední bude jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 20:54    Předmět: Citovat

Mám ten zdroj a celkem v perfektním stavu, ale žádné držáky, přišroubované skrz horní kryt na něm nejsou. Ani díry v krytu. Při přenášení jej držím za ten černý rám kolem předního a zadního panelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 21:34    Předmět: Citovat

mtajovsky: Tady je to vidět:
Jak je na vrchním modrém krytu to vytahovací držadlo, tak na jeho koncích by ty jeho koncové úchyty měly být prošroubovány do těchto držáků.
Prosím vás, jak tam má být správně ta destička s pojistkami na levém boku?
Na té fotce je trochu vidět jak je prohnutá do oblouku.
Děkuju



modules.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  modules.jpg
 Velikost:  72.82 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 16:25    Předmět: Citovat

Mě je jasné, o čem mluvíte. Navzdory tomu nejsou v krytu mého zdroje nahoře žádné otvory a tudíž ani žádné držáky. Nebylo by to poprvé, co se v čs. přístrojích nacházela příprava na něco, co se pak nevyužilo nebo později zrušilo v zájmu zlevnění výroby. Viz například BM365 a jeho zaslepená díra pro voltmetr výstupního signálu v levém horním rohu předního panelu. Večer se podívám dovnitř na tu destičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 17:15    Předmět: Citovat

Děkuju vám moc!!
Mně prostě připadá že ta destička s pojistkami by měla být podložená nějakým dist. sloupkem. Takhle tam prostě nesedí, přiskřípla izolaci vodičů, nepasuje a kroutí se.

Tak zdroj nějak už funguje, je umytý, jen by to chtělo nějak doladit hodnoty napětí aby seděly se stupnicemi (Přepnu-li to na konec 33V, ukazuje multimetr na pravém zdroji 31,3V, levý má 32,5) a taky doladit proudové omezení, to je nějaký rozladěný a u zdrojů pevných napětí je vůbec podivně rozjetý. Na pevných zdrojích 15V se žárovka ani nerozsvítí a vestavěný ampérmetr ukazuje 0,1 A, rozsvítí se červené kontrolky.
Na to si ale vůbec netroufám.
Vše zkoušeno žárovkou z blinkrů 12V/21W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 19:35    Předmět: Citovat

Takže ty fotky. Mám skutečně verzi bez držáků. Pojistková destička drží pomocí dvou šroubků za horní stranu. Nijak se tam nepříčí. Možná tomu napomohlo to, že původní gumové síťové přívody byly nahrazeny novými - černá dvojlinka, která je vedena mimo tu kritickou mezeru. Izolace původních vodičů se již drolila. Nastavení shody se stupnicí přepínačů a proudová omezení jsem taky musel doladit. Použité šroubovicové trimry nejsou moc kvalitní, měly po těch letech špatný kontakt, ale většinou stačí s nimi několikrát pohnout tam a zpět a kontakt se obnoví. Pevné zdroje jsou celkem jednoduchá zapojení s MAA723.


DSC00678r.jpg
 Komentář:
celkový pohled - bez držáků

Stáhnout
 Soubor:  DSC00678r.jpg
 Velikost:  73.77 kB
 Staženo:  40 krát


DSC00679r.jpg
 Komentář:
uchycení poj. panelu - pohled zvenčí

Stáhnout
 Soubor:  DSC00679r.jpg
 Velikost:  121.66 kB
 Staženo:  41 krát


DSC00681r.jpg
 Komentář:
uchycení poj. panelu - pohled "zevnitř"

Stáhnout
 Soubor:  DSC00681r.jpg
 Velikost:  120.41 kB
 Staženo:  43 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 21:26    Předmět: Citovat

Díky za ochotu k rozborce, tak vidím že to uchycení máme v podstatě stejně. Prohlížel jsem ten svůj zdroj a ona i ta spodní pertinaxová deska je taky nějak šejdrem, zkoušel jsem povolit ty čtyři velký šrouby a srovnat jí ale nejde to. Sundal jsem spodní dekl a celá stahovací konstrukce trafa je nakřivo montoval ji nějakej lempl ale je to impregnovaný lakem nebudu to rozebírat. Asi půjdu cestou nejmenšího odporu a dám na pojistkovou desku delší šrouby a desku vypodložím trubičkami. S těmi gumovými vodiči se mi moc hýbat nechce, už jsou zpuchřelý. (nevím co to měli za nápad dávat tam licny s gumovou izolací Evil or Very Mad ) Achjo...

Jo, pozor - doporučuju vypodložit kabelový svazky v místech, kde se dotýkají šasi a hlavně kde procházejí šroubky deklů a předních nožiček dovnitř přístroje nějakou destičkou z plastu - šroubky se opírají o tyto svazky!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 884
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: ne duben 26 2015, 11:57    Předmět: Citovat

mtajovsky: Mohu vás poprosit, vzpomněl byste si jak jste si ta napětí a proudová omezení doladil? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund