Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Monitor LG flatron L1717S-GN, nenastartuje
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 9:11    Předmět: Monitor LG flatron L1717S-GN, nenastartuje Citovat

Zdravim. Monitor LG flatron L1717S-GN mi před cca půlrokem začal zlobit. Nejdříve jen občas nenastartoval po zapnutí pc nebo po probuzení ze spořiče (černá obrazovka). Projevovalo se to tak, že power led blikala a po nějaké době monitor nastartoval. Čas po kterém nastartoval se postupně prodlužoval až minulý týden nenastartoval vůbec. Když jsem k monitoru přiložil ucho slyšel jsem hvízd-cvak-pauza-hvízd-cvak-pauza....... Usoudil jsem na kondenzátory ve zdroji a monitor rozdělal. Zajícometrem jsem je přezkoušel, ale žádný špatný jsem nenašel. Odpojil jsem display a nechal jen zapojenou grafickou desku se zdrojem na 5V větvi bylo 1,5V a na 12V větvi bylo cca 16V. Usoudil jsem na nevyvážené zatížení větví a na 12V větev připojil žárovičku 12V/0,1A a power led se rozsvítila a reagovala na power tlačítko, napětí 5V větve odpovídalo na 12V větvi bylo cca 14V.

Mám trochu podezření na příliš velký odběr grafické deský, naměřil jsem 420mA při power on a 0,1mA ve standby. Věděl by někdo kolik by ten odběr měl být? Nebo je to ve zdroji (Lien Chang AI-0066), ale to mi moc nepříde.



LG1717.jpg
 Komentář:
Pohled na vnitřnosti monitoru (z netu).

Stáhnout
 Soubor:  LG1717.jpg
 Velikost:  153.88 kB
 Staženo:  127 krát


AI-0066.png
 Komentář:
Shéma síťové části, bohužel bez měniče pro podsvícení.

Stáhnout
 Soubor:  AI-0066.png
 Velikost:  84.93 kB
 Staženo:  219 krát



Naposledy upravil Zmije dne so duben 04 2015, 12:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 10:26    Předmět: Citovat

Niektoré monitory majú zdroj, ktorý dáva 12V 3A a 5V 3A. Samotný panel (displej) z 5V berie asi 700mA, takže teoreticky by tá hlavná doska mohla brať kľudne aj 2A.

Zameraj sa na 12V časť - podsvietenie, pri pokuse o zapnutie ti to preťažuje zdroj. Možná príčina kondenzátory, a následok prerazený MOSFET.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 12:28    Předmět: Citovat

Předpokládám že jsi odpojil panel jak tím širokým konektorem, tak i trubice. Jinak by ti 12V větev takhle nevyskočila.
Tím nemáš z 12V větve žádný odběr a napětí na ní se zvedne, zatímco na 5V odběr máš i když menší a tedy na ní není žádné napětí.
Ono se většinou porovnávají obě napětí a jak jedno vyleze je jedno že druhé je nízké a vypne se zdroj.
Normálně tedy připoj z panelu podsvicovací trubice a nech odpojený jen ten široký konektor. Jestli se podsvícení rozsvítí a napětí bude plus/mínus odpovídat pravděpodobně odešel T-Con panelu (to je ta malá destička na něm).
Taky tu mám jeden panel z LG s T-Conem ve zkratu, jenže na něm byla ještě pojistka, která se přepálila.

Jestli to naopak jen s trubicemi bude přetěžovat zdroj, tak je odpoj a místo nich připoj jen ten široký konektor, ale pak 12V větev musíš zatížit. A vyzkoušej co to udělá.
Je možné že odešla trubice, nebo kablík k ní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 12:40    Předmět: Citovat

Ano tu kontrolu tam dělá Q210 a D203(zenerka 16,5V) pokud zenerka sepne, tranzistor rozsvítí optočlen a zdroj vypne.

Co je to T-con panel? Je to ta malá destička s tlačítky a diodou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 16:23    Předmět: Citovat

Pokud jsem odpojil kabel co spojuje grafiku s displejem (ten široký) tak se podsvícení rozsvítí, napětí 5Vv je 4,96V a 12Vv je 12,59V. Pokud je displej připojen napětí 5Vv je 4,67V a 12Vv je 17,68 (hned po zapnutí až 20V) a power led bliká, zkusím ještě zatížit víc 12Vv aby napětí kleslo.

Tak se žárovkou na 12Vv se mi to po cca 20s "vycukalo" a monitor naskočil, přikládám i oscilogram z 12Vv, kroužkem je označeno místo naskočení monitoru.



SeZarovkou.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SeZarovkou.jpg
 Velikost:  29.17 kB
 Staženo:  81 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 17:52    Předmět: Citovat

Vyměnil bych U201. To není jen kontrola, ale stabilizace napětí. Podle mne by žádné napětí při jakémkoliv odlehčení nemělo překročit 12V resp. 5V. Těch 16V je jištěno zenerkou D203. Nejprve bych ale zkontroloval děliče R205/211 a R210/214. Ve schema se mi ale u těch děličů něco nezdá, je tam nějaká chyba. Takhle by to nemohlo reagovat na větev 12V!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mytys



Založen: Apr 04, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 22:33    Předmět: Citovat

No a jak to dopadlo kde byla závada? Mám naprosto stejnou závadu. Na 12V větvi je 15,8V po zatížení žárovkou ja tam 12V. Na 5V větev to nemá vliv tam je pořád 4,85V,. S žárovkou zapne normálně podsvícení. Kabel 30 pin zapojen. Vše jede ale uvnitř musí svítit žárovka.

Naposledy upravil Mytys dne so duben 04 2015, 23:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so duben 04 2015, 23:02    Předmět: Citovat

Mám to, zdá se, vyřešené. Nakonec zafungovalo staré dobré "za vším hledej kondík", žeby snad byly rodu ženského? Podíval jsem se ještě jednou na ten oscilogram a napadlo mě, že je vpodstatě potřeba překlenout tu špičku způsobenou zvýšeným odběrem v 5V větvi. Nejprve jsem odletoval C206 a proměřil, zajicometr ukazoval 0,1Ω pak jsem odletoval C205 a naměřil 1Ω a bylo to jasné. Pak už jen stačilo ze zásob vytáhnout 2200µF/10V (raději sem dal víc) a na místo C205 jsem dal C206, který je OK.

A monitor šlape.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 10:18    Předmět: Citovat

Klasika Very Happy
Tych velkych tam je len 6, vymenil by som hned vsetky po
skusenostiach s opravami LCD. Aby si to o mesiac nerozoberal znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mytys



Založen: Apr 04, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 14:12    Předmět: Citovat

Vyměnil jsem všechny kondenzátory i na 5V. Rozběhne se to pouze je li na 12V větev zapojená žárovka. Nahradil jsem žárovku odporem 470R/3W a jede to. Pokud je napětí vetší jak 12v větší tak nereaguje zapínací tlačítko, nerosvítí ze zapínací led, nerožne se podsvícení a ani displej. Nevím co je to za divnou závadu ale nemám schema k monitoru v mém případě Flatron L1730S. Nevím co má vliv na led kontrolku. Mám pouze schema zdroje co zde dodal zmije. Tak to pojede asi s odporem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 17:51    Předmět: Citovat

Podľa mňa má niektorý kondík na signálovej doske v napájacej vetvi asi zvod (preto to nižšie napätie), takže spôsobuje väčší odber, potom zdroj musí dodať väčší výkon a to sa prejaví na 12V vetvi ktorá nieje zaťažená.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 19:17    Předmět: Citovat

Mytys napsal(a):
... Nevím co je to za divnou závadu ale nemám schema k monitoru v mém případě Flatron L1730S. Nevím co má vliv na led kontrolku. Mám pouze schema zdroje co zde dodal zmije. Tak to pojede asi s odporem.

Tady máš hned tři - jen si vybrat Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mytys



Založen: Apr 04, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 19:34    Předmět: Citovat

re tokun: takých servisních návodů je víc ale je nutná registrace, platba kreditní kartou a jiné. Já jsem se chtěl někde podívat na schema zadarmo. Já se tím neživím jen jsem chtěl pomoci známému opravit monitor jehož cena je nulová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Blbost ! Jestli si nevíš rady se stažením, tak se napřed poraď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12039
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2015, 19:46    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48590&postdays=0&postorder=asc&start=22

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/get_manual_206.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund