Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nastavení FERGUSON ARIVA 200 (vyřešeno)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: so březen 28 2015, 20:40    Předmět: Nastavení FERGUSON ARIVA 200 (vyřešeno) Citovat

hledám někoho kdo mi nastaví FERGUSON ARIVA 200.
Přijímač budu provozovat s konvertorem na dvě družice 19,2 a 23,5. Družice z 19,2 mi fungují, ale nevím jak jej přepnout na 23,5 a navíc v menu není družice ASTRA 3B takže nevím jak naladit.
Po prostudování dokumentace na netu jsem došel k názoru že pokud se nechci zabývat satelitní technikou tak se mi nevyplatí se kvůli jednomu přijímači učit programování přes PC, vyrábět RS232C kabel a řešit vše okolo, proto si raději toto nechám od někoho udělat.
Přes týden jsme pracovně v Praze, o víkendech na brněnsku.


Naposledy upravil radioelectrum dne ne březen 29 2015, 20:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: so březen 28 2015, 20:45    Předmět: Citovat

Koukám že u konkurence to skončilo fiaskem. Ale k věci, nějak nechápu na co chceš vyrábět kabel anebo se učit nějaké programování. Nastav si řádně Diseq a není co řešit. Ale tyhle rady už jsi zde dostal tisíckrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 28 2015, 21:45    Předmět: Citovat

Bez dálk. ovladače ti to nenastaví nikdo Laughing

A sám bys to nezvládl? Pokud už máš tedy to DO funkční?
Vždyť už se léta zabýváš radiotechnikou a elektronikou vůbec - sat. technika není zase až tak vzdálený obor.
Pokud jsi nic "nepochytal" tu (na EB), tak ses přece nedávno zaregistroval na Parabole - venca72.
A tam je pro začátečníky přece sekce ABC. A tady je zase vysvětlován příjem z více družic: Multifocus - řešení příjmu z více družic, začínáme.
Je pravda, že tento článek je zaměřen spíše na "venkovní jednotku" (tj. parabolu + LNB) - ale k tomu sat. receiveru je přece dodávána příručka "Kopaničář ve městě" Laughing (Návod k obsluze).

Hledáš zřejmě problémy i tam kde nejsou - určitě máš v Menu (v seznamu družic) i tu 23,5° a je naprosto jedno jak je nazvaná (píšeš že: "je tam pouze ASTRA 3A") . Můžeš si ji (u většiny rec.) i přejmenovat dle svého. Na jejím názvu naprosto nezáleží. Před lety byl na této pozici satelit Kopernikus - v řadě softů se může takto nazývat ještě dnes.
A i pokud by tam vůbec nebyla, není žádný problém ji do toho "seznamu" přidat a nazvat si ji podle svého. Ona totiž ani ta ASTRA 3A už na orbitu není - ale programy se ti naladí z ASTRY 3B Cry
Určitě se ale zase budou muset přidávat nové (aktuální) transpondéry (TP), abys naladil všechny současné CZ/SK programy.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 6:29    Předmět: Citovat

Je pravdou že návody k obsluze většinou stojí za dvě věci ale zrovna na tento jsem se díval a je popsán velmi slušně a snad ani není možné ho nepochopit.
Fakt netuším co chtěl radioelectrum dělat s nějakým kabelem když tak bedlivě studoval, poněvadž RS 232 se dnes už skoro nepoužívá, v případě přehrátí FW se dnes už většinou používá fleška díky níž to zvládne každý a za pár minut. Neznamená to ale že to bude tento případ, FW se přehrává jen tehdy pokud je s tím stávajícím nějaká nespokojenost s čímkoli ale určitě ne za každou cenu.
Nějaké povídání o Diseq nastavení je zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21830-Naladeni-Ferguson-Ariva-200-HD Není na tom opravdu nic těžkého, zvláště když jsou jen dvě možnosti, buď Astra 23.5E port 1 a Astra 19.2E port 2 /může být značena i pouze jako Astra/ anebo obráceně, dle typu konvertoru jež jsme se bohužel nedozvěděly. Vše ale za předpokladu správného nastavení antény, jinak to nebude fungovat, i to je ale v tom odkazu popsáno.
Jinak souhlas, tohle je pouze hledání problémů tam kde nejsou neboli dělání z komára velbloudem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 12:07    Předmět: Citovat

Jestli jsi o vikendu na Brnensku, tak obetuj par km a zastav se. Nastavim ti to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 13:07    Předmět: Citovat

Toto je řešení a není.
Question
"Zítra" dojde k přelaďování - a "sme tam, dze sme boli" - jen ať se to pěkně radši naučí sám. Aspoň já to tak vidím Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 20:19    Předmět: Citovat

Hlavní problém je pokud je někde úplně jinde v menu nějaký parametr nastavení co má vliv na něco na co to zdánlivě nemá mít vliv tak se to skoro nedá dohledat a když se to potom vezme pokus-omyl musí experimentovat s nastavením více parametrů tak jsou desítky kombinací a nakonec to dopadne že se už ani neví co a jak má být nastaveno...
RadekB mi to nastavil a poradil jak na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po březen 30 2015, 7:11    Předmět: Citovat

Až na to že žádné "více parametrů" a "více kombinací" v tomto neexistuje ale Diseq nastavení je vždy jenom jedno jediné.

kokun: souhlas, to že to za něj někdo udělal je jen dočasné řešení, při nějakém přelaďování nebo dolaďování něčeho budeme zase tam kde dnes. Doufám že aspoň dával pozor, byť si vzhledem k tomu příspěvku nedělám iluze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st duben 01 2015, 10:16    Předmět: Citovat

to BIDLO: pro začátečníka to je poměrně složité. Diseq je 1.0 a 1.1. a port 1 až 4. Já si zavařil jednak tím že jsem si myslel že musím mít nastavené (zapnuté) oba diseq a navíc jsem si nastavil blbě kmitočty výstupu z konvertoru. Te´d už vím že s kmitočty nemám vůbec manipulovat a že diseq 1.1 mám mýt vypnutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: st duben 01 2015, 11:52    Předmět: Citovat

Výborně, jsem rád že ta "instruktáž" k něčemu byla. Ano, vždy pouze Diseq 1.0, 1.1 se používá na ovládání více LNB než jsou čtyři, jako jich mám třeba já 16 poněvadž používám parabolu Toroidal. A u monobloků které jsou tady bohužel nejrozšířenější potřebujete pouze port 1 a 2, otázkou je pouze v jakém pořadí jak jsem již psal, LO LNB vždy 9.75/10.6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červen 30 2015, 21:23    Předmět: Citovat

To radioelectrum (as. venca72)
Tady ti dělalo potíže "obyčejné naladění" sat. receiveru - nakonec ti to musel provést RadekB Wink

Jak si nyní chceš sám poradit se sdílením karty?
Nebyla by tohle spíše zakázka pro toho Radka? - i když pochybuju, že by se toho (v rámci své profese) ujal.
Na Parabole ti v tom nikdo (veřejně) neporadí - pokud na tom budeš trvat, tak ti nezbude, než se v tomto oboru (sat. technice) sám více vzdělávat - ukrojil sis docela velké sousto.
O sdílení si počti např. na AB foru Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2015, 13:48    Předmět: Citovat

Pravda, tohle není absolutně nic pro začátečníka. Natažení husích krků po celém domě je nápad zcela jistě chválihodný který se vždy v budoucnu může na to či ono hodit ale základní věc je ta že koncipovat celý satelitní rozvod v RD pomocí sdílečky je prostě naprostý nesmysl poněvadž nikdo neví jak dlouho to bude fungovat. Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2015, 12:55    Předmět: Citovat

[quote="kokun"]To radioelectrum (as. venca72)
Tady ti dělalo potíže "obyčejné naladění" sat. receiveru - nakonec ti to musel provést RadekB Wink

Zapojení a ohmův zákon jsou pořád stejné, to jsem se naučil a podle toho funguji, ale dekódovací technika je za pár měsíců ůplně o ničem jiném, a nikde se nikdo oficiálně nic nedoví, takže si raději nechám poradit co a jak v než bych si něco dělal sám na základě nastudovaného na fórech navzájem si mnohdy protiřečících informací.


Naposledy upravil radioelectrum dne čt červenec 02 2015, 13:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2015, 13:04    Předmět: Citovat

BIDLO napsal(a):
základní věc je ta že koncipovat celý satelitní rozvod v RD pomocí sdílečky je prostě naprostý nesmysl poněvadž nikdo neví jak dlouho to bude fungovat. Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.

Já te´d pouze zjiš´tuji možnosti. Pokud to bude jen na chvilku tak do toho nepůjdu. celé to ještě promyslím. Vidím to že asi pouze seženu druhý satelit který bude sdílet s tím mým prvním po kabelu s RJ45. Další jak vidím tak to nechám jak se co vyvrbí až časem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2015, 16:03    Předmět: Citovat

Jednu kartu můžeš nasdílet až na 8 (event. i 16) přijímačů:
Jeden "master" (ten s kartou), a ostatní "clienti" - navzájem vhodně pospojovaných, ať už kabely, tak u některých i bezdrátově pomocí spliterů (např. WTR 1) Rolling Eyes
Ale jak už psal BIDLO:

BIDLO napsal(a):
Pravda, tohle není absolutně nic pro začátečníka. . . . Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund