Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LE32B450C4W, väčšínou nejde zapnúť alebo sa po čase vypne
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so březen 21 2015, 17:13    Předmět: LE32B450C4W, väčšínou nejde zapnúť alebo sa po čase vypne Citovat

Je to chassis N65, hlavná doska je BN94-02666K a LCD panel je Samsung LTF320AP06.
Už neviem ako ďalej.

Symptómy:
Keď pripojím 230, buď sa led nerozvieti, alebo sa rozsvieti na stby režim.
Ak teda svieti ako má, potom je možné cez DO zapnúť a led svieti silnejšie a vtedy TV beží a po nejakom čase akokeby prešiel sám do stby. Potom už nereaguje na nič.

Ak po pripojení 230 sa led nerozvieti, potom vôbec nereaguje na nič.

Pozeral som SM a príspevky tu.

Najprv som myslel, že je chyba v stby zdroji, bo som meral väčšie zvlnenie, po výmene kondikov zvlnenie kleslo, ale tv blbne stále rovnako.

Tak som pozeral stby mikroradič IC3003 WT61P8, čo prijíma data z IR a pravdepodobne ovláda led, či náhodou rst obvod funguje dobre po príchode 3.3V napájania, pozeral som skopom či na krištáli X3001 je 24MHz a skúsil som zálohovať a následne zmazať EEPROM AT24C1024B (ATMLH 2GB 1), ale žiadne zlepšenie.

Riešil niekto niečo také?

Keďže SM neobsahu schému tohoto obvodu, pozeral som SM od LG plazmy 32PG6000, kde sa tento mikroradič používa, ale je to tam trochu inak, takže mi to moc nepomohlo.
Odpojil som aj tlačítka, či náhodou nejaký zvod to nespôsobuje, ale nič.
Ak má mikroradič poškodený interný firmware na čipe, tak som asi skončil a môžem kupovať druhú hlavnú dosku, či?

Proste hlavná doska neposiela povel na zapnutie 13V a hlavných 5V a tak beží len stby.

Prípadne ak niekto chce ten TV na diely... LCD a zdroj bude ok.

Premýšlam presmažiť hlavný cpu a ramky, ale akosi ak dáta z IR prichádzajú do stby mikroradiča a on nič nerobí, tak to asi nemá zmysel.

Skúste poradiť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 21 2015, 18:55    Předmět: Citovat

První rada - nelez do profi sekce.
Druhá rada - stáhni si SM odtud : http://elektrotanya.com/samsung_le19b450c4w_le22b45_le26b45_le32b450c4w_xxc_chassis_n65a_n65b.zip/download.html


Naposledy upravil p32 dne ne březen 22 2015, 13:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samsonite44



Založen: Aug 01, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so březen 21 2015, 19:43    Předmět: Citovat

Ten moudry muz ma pravdu, nelez do profi sekce. Tady mas TY radit ostatnim a ne zebrat o rady. Taky jsem to tak kdysi udelal z mladicke nerozvaznosti a bylo mi to nalezite vysvetleno.
Jen by me zajimalo, jak poznali, ze jsem laik, diletant nebo amater. Ze by meli vesteckou kouli nebo je to dano poctem prisvevku (jakychkoliv) nebo jde o uzavrenou komunitu machru, kteri mezi sebe nikoho nepusti.
Jenze oni chlapci nemaji sami do ceho pichnout a jeste ti maji radit?
Dnes uz se tu chodim jen pobavit, takze klidne BAN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hazi



Založen: Feb 11, 2015
Příspěvky: 133
Bydliště: Opavsko

PříspěvekZaslal: so březen 21 2015, 20:21    Předmět: Citovat

Tak já chtěl pomoci s odblokem rádia,jen radou a hned jsem byl slušně upozorněn,že tudy ne. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 10:58    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
První rada - nelez do profi sekce.

Zmiešané pocity z Vás tu...
Tvoja rada je nad zlato Smile
Už som niekde čítal, že profici menia len dosky Smile
Takže ak chcem vedieť niečo viac ako to funguje, som za amatera...

Ok no problem, každy neznámy je automaticky amatér, kým neukaze čo vie...

Takže poraďte chudakovi amaterovi ak viete Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 11:10    Předmět: Citovat

samsonite44 napsal(a):
Ten moudry muz ma pravdu, nelez do profi sekce. Tady mas TY radit ostatnim a ne zebrat o rady. Taky jsem to tak kdysi udelal z mladicke nerozvaznosti a bylo mi to nalezite vysvetleno.
Jen by me zajimalo, jak poznali, ze jsem laik, diletant nebo amater. Ze by meli vesteckou kouli nebo je to dano poctem prisvevku (jakychkoliv) nebo jde o uzavrenou komunitu machru, kteri mezi sebe nikoho nepusti.
Jenze oni chlapci nemaji sami do ceho pichnout a jeste ti maji radit?
Dnes uz se tu chodim jen pobavit, takze klidne BAN.


Zrejme od počtu príspevkov, bo to čo som písal ma logicky zmysel ak teda niekto z nich analyzoval čo je ten malý mikroradič zač teda vylepsene jadro mcs51.
8751 poznajú snáď všetci.

Pred 5 rokmi som sem aktívne prispieval a poznal sa osobne s niektorými z profi sekcie, ale nick mi sám zmizol a zrejme úmyselne...

Je to jedno, teraz som sa vrátil a po 1500 monitoroch ročne od roku 2007 som asi ešte amatér Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 11:21    Předmět: Citovat

Heno napsal(a):
ale nick mi sám zmizol a zrejme úmyselne...

Ne nezmizel, ale byl cíleně smazán adminem při čištění databází. Zrovna tak jako xxx podobných registrovaných, co tu nevykazovali v posledních letech žádnou aktivitu. Prostě si nemůžeme dovolit všechno do nekonečna zálohovat a stejný přístup najdeš i na jiných fórech. Takže tolik k tomu.

Vlákno jsem přesunul, navrhuji ho zatím nechat tady a cokoliv jiného než tvoje telka se tu řešit nebude. Další se uvidí. Děkuji za pochopení.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 12:25    Předmět: Citovat

Ok, dik za promtnu odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 13:26    Předmět: Citovat

Pokud nejsi profík, tak se ptáš na něco, co je profíkům hned jasné. V této sekci se můžeš ptát na vše a každý se bude snažit ti pomoct ve všem, na co se rozumně zeptáš.
Dal jsem ti tam odkaz na SM pro ten tvůj případ. Takže ho stáhni a protože máš osciloskop, tak se ti bude určitě dobře zjišťovat problém. Tak měř a ptej se s konkrétními údaji. Je zde jaro a křišťálové koule jsme zapůjčili na Ukrajinu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 13:53    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
První rada - nelez do profi sekce.
Druhá rada - stáhni si SM odtud : http://elektrotanya.com/samsung_le19b450c4w_le22b45_le26b45_le32b450c4w_xxc_chassis_n65a_n65b.zip/download.html


Dik, ale ten manual som stiahol včera tiež odtiaľ, neni tam schema toho mikroradiča IC3003. Manual, ktorý bol uvedený v jednom starom vlakne tu, je obsírnejší ale ani tam to bohužiaľ nieje. Proste to tam nedali.
Pozeral som datasheet toho ic a aj servis manual na lg plazmu, kde je použitý.

Musím pozret znova ten datasheet či má ten mikroradič internú flash a skúsiť prepípať či je spojený na doske s nejakou paralelnou externou flash, dám vedieť.

To či som profík si musel vedieť už z prvého príspevku a ak nie, tak nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 17:00    Předmět: Citovat

Datasheet mikroradiča IC3003 http://boxbox.ru/WT61P8_data_sheet_v1.01.pdf .
Takže má internú flash 64kB. I2C EEPROM IC3001 AT24C1024B je k nemu pripojená, tú som mazal včera.
Led ide cez NPN tranzistor som kontroloval až do IC3001, tiež výstup IR prijímača tam ide.
Taktiež tento IC ovláda zapnutie hl. zdroja cez NPN Q2001.
Ked ma byt hl. zdroj vypnuty, tak IC3001 posiela z pinu 26 3.3V cez RA3006 100R na odpor R2005 na bazu Q2001, takže Q2001 je otvorený a uzemňuje vstup dosky zdroja SW-POWER.

Keďže je jasné, že IC3001 má nejaký problém a neposiela povel na zapnuie hlavného zdroja na zaklade dát z IR DO alebo stlačení tlačidla, pozrem ešte, či vôbec do EEPROM IC3001 niečo nahral ako som ju včera zmazal.

Asi nikto nebude mať nápln firmware do tohoto mikroradiču...
Aj keď mi asi nepomôže, lebo nemám čip adaptér pre programátor na toto puzdro a ISP alebo niečo podobné tento mikroradič nepodporuje.



P.S. paralelné flashky nakoniec sú sériové IC4019 a IC4020 MX25L6405 a sú pripojené priamo k hlavnému CPU IC4010 SEMS12.



BN94-02666K.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BN94-02666K.jpg
 Velikost:  260.21 kB
 Staženo:  161 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne březen 22 2015, 17:12    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Pokud nejsi profík, tak se ptáš na něco, co je profíkům hned jasné. V této sekci se můžeš ptát na vše a každý se bude snažit ti pomoct ve všem, na co se rozumně zeptáš.
Dal jsem ti tam odkaz na SM pro ten tvůj případ. Takže ho stáhni a protože máš osciloskop, tak se ti bude určitě dobře zjišťovat problém. Tak měř a ptej se s konkrétními údaji. Je zde jaro a křišťálové koule jsme zapůjčili na Ukrajinu. Wink


Tak to teda neviem, čo je vam hned jasné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st březen 25 2015, 14:25    Předmět: Citovat

Jo deska Saturn 4 to je mrcha. S vadným Sub micomem WT61P8 jsem se již několikrát setkal a nejen ta této PCB, nevím jestli odchází IO jako takový, či se v něm pojebe firmware, ale jde spíš o HW vadu. Někdy je vada jako máš ty - LED svítí a nejde zapnout, nebo po ohřátí procesor zamrzne, většinou těmto vadám předchází závada zdroje...

WT61P8 se flashuje tuším pomocí VGA konektoru kde je RS232. Verze Sub micomu v těchto deskách je T-CRLPEUS-1008.0, což máš taky podle štítku na tuneru. Asi 3x jsem u téhle PCB přehodil Sub micom z desky s vadným Saturn BGA. Pokud by někdo měl SW do počítače a SW do procesoru taky by se mi hodil Smile Je i otázka, zda Samsung dodává procesor jako ND už naprogramovaný či prázdný - nemám PN. Na Ebay se dá koupit: http://www.ebay.com/itm/WT61P8-Encapsulation-QFP-48-/370729690750 ovšem bude prázdný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st březen 25 2015, 15:52    Předmět: Citovat

Objednal som chip adaptér na tento mikroradič, len nemám čo do neho nahrať, lebo spolahnúť sa, že bude v tomto divnom kuse je firmware ok nemá zmysel.

Ale kamoš má rovnaký TV, a súhlasil, že môžem vycucnuť soft z jeho dosky za predpokladu, že ak to pokazím, tak sa mu budem revanšovať, čo je fér dohoda.
Mikroradič nemá programovateľný zámok na skrytie obsahu jeho flash pamäte, takže vycucnúť to s programatorom nebude problém.

Pravdepodobne cez vikend sa do toho pustím, ale asi nie tento, ale až ten daľší.

Chip adaptér je drahý, ale na firme máme aj iné CPUs s rovnakýcm púzdrom, ktoré treba urobiť, takže sme sa nejako dohodli, že to firma zaplatí.

Chip adaptér na flashky pre saturn (Hlavný bga cpu) mám už dávnejšie z číny, takže to urobím popri tom.

Chce to len čas.


Naposledy upravil Heno dne pá duben 03 2015, 19:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá duben 03 2015, 18:17    Předmět: Citovat

Takže TV s mojou doskou fachá avšak s čipom IC3003 WT61P8-RG480 z kamarátovej dosky.
Stiahol som firmware z jeho čipu a verifikoval s mojim a je tam, ale ten môj čip je proste vadný, pretože som ho dal do kamarátovej dosky a ani tam nejde.

Moja doska potrebovala ešte urobiť reball hlavného CPU Saturn IC4010 SEMS12, pretože mi nešiel jeden HDMI vstup.
To som spravil, takže teraz to fičí.

Takže chcem objednať nový WT61P8-RG480 oslovil som osvedčeného čínskeho predajcu akú cenu a MOQ vie ponúknuť.

O cene vás budem informovať.

Okrem firmware pre IC3003 som stiahol aj hlavný firmware uložený v IC4019 a IC4020 a samozrejme obsah konfiguračnej EEPROM IC3001.

Takže teraz mám stiahnuté na tento TV motherboard typu BN94-02666K s lcd panelom Samsung LTF320AP06 nasledujúce DUMPs:

- hlavný firmware SAT 4 32" 450 AMLCD-674D WHI 2003.4-1009 z kamošovej dosky (IC4019, IC4020 2ks MX25L6405D SOP16)
- hlavný firmware SAT 4 32" 450 AMLCD-674D WHI 2004.0-1009 SESK z mojej dosky (IC4019, IC4020 2ks MX25L6405D SOP16)
- konfiguračná EEPROM IC3001 AT24C1024B (ATMLH 2G B1)
- firmware pre IC3003 Micom/Weltrend WT61P8-RG480 verzia T-CRLPEUS-1009


Naposledy upravil Heno dne pá duben 03 2015, 21:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund