Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava plazmy Panasonic TX-P42S30E (zamčeno)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MrPierc



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:16    Předmět: Oprava plazmy Panasonic TX-P42S30E (zamčeno) Citovat

Dobrý den,

nedávno jsem koukal na televizi, na chvíli odešel a TV se sama vypnula. Snažil jsem se jí znovu zapnout ovladačem ale nejde, snažil jsem se jí zapnout přes tlačítka vzadu na TV a také to nejde. Také jsem jí na 2 hodiny vypnul z elektrické sítě a nic. TV jen červeně bliká a to stále pravidelně. Nebliká v žádném kódu (např. 8 bliknutí a poté pauza). Na internetu jsem se na různých fórech dočetl, že počet bliknutí značí závadu a lze podle toho vyměnit součástku (MB, zdroj atd.). Zde ale nevím, co znamená pravidelné blikání. Když se nyní snažím zapnout manuálním tlačítkem vzadu na TV, tak ze začátku zelené bliká dioda vepředu na TV, ale poté přejde jen do červeného blikání bez významu (bez kódu). TV je stará 4 roky a v záruce již není.

Bohužel, dnes mi sdělil opravář TV, že odešla základní deska a že by oprava stála 4000-5000 ať se na to raději vyprdnu. Měl to u sebe týden a zkoušel a měřil - za zjištění zaplatím 200 Kč, takže z toho nevykrvácím. Je mi to ale sakra líto, protože ta plasma měla skvělou odezvu na PS3, krásný obraz v noci na filmy a byla to má první TV koupená z mých peněz.

Co teď s TV? Zkusit jí prodat jako nefunkční někde na náhradní díly nebo jen přesunout na půdu? Nebo by se zde našel nějaký kutil, který by se nudil a dokázal na koleně (bez objednání nové desky) opravit např. do 1500 Kč? Pokud ne, co s tou TV? Koupil by si ji někdo na součástky nebo to je už neprodejné? Za 5000 Kč nemá cenu opravovat, to si můžu koupit novou.

Děkuji za rady i návrhy.

*Omlouvám se, pokud jsem vybral špatnou sekci, ale tato mi připadala nejadekvátnější. Je to napůl dotaz/napůl návrh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:26    Předmět: Citovat

Co k tomu dodat, opravář má zřejmě pravdu. Sice nebude vadný MB ale to na situaci nic nemění. Pokud mu nevěříš, můžeš navštívit jiného. Do 1500,- to těžko někdo udělá a na ND to nikdo nekoupí když to nejdůležitější na ní je v kopru. Jedině že by si někdo do stejnýho typu udělal díru do displeje. Co s ní dál uděláš je na tobě.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek


Naposledy upravil mi-ro dne pá březen 06 2015, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MrPierc



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:30    Předmět: Citovat

Máte pravdu, jen jsem chtěl zkusit, zda není i jiná možnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6606
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2015, 21:46    Předmět: Citovat

Pokud by TV byla někde poblíž Prahy, tak ji za 500,- na ty díly koupím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MrPierc



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 07 2015, 18:59    Předmět: Citovat

Zaky: Bohužel, královéhradecký kraj. Zkusím to hodit někam na bazar. Uvidíme. Děkuji vám za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Boro
Provokatér


Založen: Jul 18, 2013
Příspěvky: 290
Bydliště: Poděbrady

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 20:58    Předmět: Citovat

Skusim poradit,podivej se do ni aspon jestli ten opravar proletoval tech 1000 studenych spoju co tam je.Podivej se v jakym to je stavu,jestli tam neco delal nebo ne.Nektery neudela nic a nektery to domrvi uplne.A jeste sem nevidel desku celou mrtvou,spis tam odide par soucastek za par korun.Problem je najit je,to jo.Skoda ze se bojis udat bydliste.Sam na kolene bych se na to podival zadarmo...Studene spoje elektrolyty,zdroj signalu je dulezity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 21:06    Předmět: Citovat

Mám u rodičů Panáka 106 plazmu,která má naplazeno všeho všudy tak týden,má po záruce a má vadný display-verdikt servisu.Možná by něco z ní pasovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 22:15    Předmět: Citovat

Zdravim ja by som suhlasil s "Boro" najčastejši su zavady zdroja nafukle elity alebo studaky.Servisak vi co mu je no skuša zakaznika kam je ochotny až ist.Nadhodi vysoku cenu a potom navrhne odkupeni TV na sučastky za bagatel.
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 22:22    Předmět: Citovat

Neviem, kolko si videl nafuknutych elytov Panasonic (vo svojich vyrobkoch ich pouzivaju), ale ja zatial ziadny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Boro
Provokatér


Založen: Jul 18, 2013
Příspěvky: 290
Bydliště: Poděbrady

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2015, 22:53    Předmět: Citovat

Takhle mi taky blikaly telky nez sem dal factory reset original dalkovym.Nektery se ani nezapnou bez signalu.Co sto Cinanu uplacalo z terakotu to jeden Cech nebo Slovak doma na kolene len tak neozivy.Tiez som si myslel,vadna doska,procesor.Tady VEMENA aspon dve furt lidi odrazujou,furt vrtaj.Pak sem je prekoukl,to nejsou bastliri ale nasrany duchodkyne senilni co NAS chteji svezt z cesty Evil or Very Mad .Az sem trochu zagooglil,koupil zajicometr,pajku,BM509,osciloskop a par veci.Par dotyku pajky a telky slapou furt-ty vole nerentabilni,5000-6000 tisic oprava co jsou to za opravari?Jasny kdyz telka 3 krat spadne,kdyz do lcd dite udela prstem diru,kdyz manzelka pritlaci na panel hadrem jak byla zvykla na CRT bani...tak to je amen.Ale kdyz ti nejaky jasnovidny duchodce paranoidni takhle napise pres pul republiky ze na to nemas,ze to je neopravitelne a hrozne drahe,tak to prejde chut nekdy i mne. Twisted Evil .Ale k veci,skus jeste jednoho.Tady se opravily starsi veci.V tech telkach je 98 procent soucastek dobrych.A ty soucastky nas tady prezijou bez zmen parametru.Jen najit ty spatny Laughing .Jestli si to zhavil na ps,mnel tam prach a kour,socastky se obalily prachem a bordelem,prehraly,odesly nebo registrujou nestandardni rezim tak se to radsi vypne nez to ma horet nadranem.Taky jenom zacinam,ucim se.Kuli ekologii to delam taky...Nebo svod,zalepene tlacitko pak ta telka nevi co po ni chces...Uz dam pokoj,hlavne mne nekritizujte.A hlavne ne ty DVA,jeden Slovak muj krajan co by si mnel zmerit ESR a ten druhy co mne par krat uz potopil a to bydli vodemne kouse.P....cu poradil jen odhovara,asi se bal konkurence...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 11:28    Předmět: Citovat

To je slovo do pranice - už se těším na ohlasy Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 11:51    Předmět: Citovat

No taky se těším kdo vyhraje. Takovejch borců jsem už potkal hodně a moc dlouho jim ten optimismus nevydržel. No hoši, měňte elyty, opravujte studeňáky, hóódně štěstí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Boro
Provokatér


Založen: Jul 18, 2013
Příspěvky: 290
Bydliště: Poděbrady

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 17:11    Předmět: Citovat

Tak a mame ho Very Happy .Hosi nic ve zlem,ale musime se smirit s tim ze opravamy telek jeste mozna se jde uzivit.Sam na ubytovne.Ale kdo v dobe internetu,volnych hranic,svobode,30-ti kanalama na DVB-T!,rok 2015, kdo?Kdo chce timhle zivit rodinu?Kdo vymeni elyt z vraku,rekne este v zaruce 5000-6000 tisic?Rekne ze to je dobry i kdyz to nehraje?Ze film je v tunelu nebo tam prsi Evil or Very Mad .Ted vybaveni a informace sou levny.Jen mit chut,cas,zkusenosti,odvahu...Ne takhle ze pak kdyz to domrvim, vsechno bezpaterne tak jeste shazujem narychlo vsechny v okoli po netu.Taky to je kriticky u mne ale nezacnu prvni vetu vysmechem,bracho aspon se snaz nepritele poznat... Wink .Pak je jeste nejaky NETCODEX,to sem ani negooglil ale verim mu.Taky se divim na druhou stranu ze kdyz nas je online 300 a Ceskoslovesko je "bez velkych vypadku" techniky.Protoze ted si myslim ze kazdy by mnel videt do vic oboru a ne zivit rodinu tavenim Sn.Kdyz nejde telka nevolam CEZ.Tak sory Vam vsem taky sem pred infarktem ale vzdy se najde Vemeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 17:40    Předmět: Citovat

Boro:
No a teď si představ, že natrefíš na nějakýho blba, kterýmu to za měsíc klekne znovu a začne se na Tobě hojit. Jasně, něco jinýho je, když to někomu spravíš za pár stokorun, protože Tě to baví, a něco jinýho je, když tím budeš chtít uživit rodinu. Já jsem taky v ledačem přehodnotil svůj přístup k opravám, když jsem zjistil, jaký jsou lidi kolikrát svině. A pokud seš zaměstnancem autorizovanýho servisu, tak Tě nutí prodávat nový moduly za těžký prachy, než opravovat ty starý - I když šlo "jen" o desky regulátorů vysavače z vadným triakem..
Takže Ti zbydou dvě varanty přístupů:
1. Zákošovy řekneš, že oprava dlouho nevydrží, desku nějak zalátáš a vezmeš si za ni pár stokorun - ty vyděláš prd, ale zákazník Ti nebude tolik spílat, když to odejde znova.

2. Desku zalátáš, vezmeš si za opravu několit tisíc a budeš se modlit, aby mu to vydrželo aspoň 6 měsíců - A potom teprve budeš mít klid. Tak pokud zjistíš, že je závada přímo v desce, raději ji proto vyměníš. Není totiž pravda, že parametry součástek se nemění. I tranzistory časem mění své vlastnosti, pokud se provozují blízko mezních hodnot..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Boro
Provokatér


Založen: Jul 18, 2013
Příspěvky: 290
Bydliště: Poděbrady

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 17:43    Předmět: Citovat

Predchozi vzdelani a "kvalifikace" je nepostradatelna.Bez toho bych tady nebyl.Brecet muzu na jinych chatech.Nepajim nonstop,a nonstop nepisu po forech "vyhod to,na to nemas",a pak podle ip si pro to dojdu do SB.Telku sem videl poprvy ted na g a je to dobry "delo".Nemas to uz hotovy?Dejte nejlepsi odkazy prosim na elektrofora a klidne BAN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poptávka služeb, nabídky zaměstnání Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund