Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips 47PFL5604H/12 - podsvícení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jvu



Založen: Feb 15, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2015, 12:23    Předmět: Philips 47PFL5604H/12 - podsvícení Citovat

Ahoj, rád bych poprosil o radu. Mám Philips 47PFL5604H/12. Po zapnutí 2x problikne obraz a pak zčerná. Vše ostatní jinak funguje (zvuk, přepínání...). Na 99% to bude vadná trubice. Obtelefonoval jsem několik opraven a buď se jim do toho vůbec nechtělo nebo řekli, že to bude tak za pět tisíc. Pročítal jsem si příspěvky na tomto fóru a hodně lidí o tom psalo. Zdá se mi, že to zase tak šíleně složitá věc není. Přiznám se, že jsem amatér. Sice mám nějaké zkušenosti, ale na rovinu: televizi jsem nikdy neopravoval. Ale o co méně znalostí, o to více nadšení Smile Jde mi o to, jestli mi nějaká dobrá duše dokáže říct, jestli se to v domácích podmínkách dá zkusit a nebo jestli si to představuju jako Hurvínek válku a mám se na to vykašlat. Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2015, 12:49    Předmět: Citovat

Ano, dá se to zkusit, je to pěkná pakárna, potřebuješ hodně prostoru a málo prachu, protože musíš rozebrat panel, vyměnit trubice a zase ho složit, aniž bys mu třeba ulomil roh, nebo dovntitř nechal naprášit. Čím větší panel, tím větší riziko poškození. Navíc dopředu nevíš, co sháníš za trubice a kolik, takže to nejdřív musíš rozebrat a identifikovat trubice, pak je sehnat a pak vyměnit. Nejdřív by sis měl být na 100% jist, že je to trubicemi a ne něčím jiným (invertor, zdroj...), velmi jasný příznak je růžový nádech bílé. Pro tuto úhlopříčku by se při rozebírání panelu již velmi hodil pomocník. Vždy používám tenké bavlněné rukavice, abych na panelu zevnitř nenechal otisky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2015, 14:39    Předmět: Citovat

Na tu velkou obrazovku budeš muset mít opravdu dva volné velké stoly, pár nebo víc bílých bavlněných rukavic, čisté uzavřené prostředí, naprostý klid bez rušení, pevné nervy, zkušenosti s drobnou demontáží a montáží a něco na přikrytí. To v případě, že bys to z nějakého důvodu chtěl rozdélávat a opravovat. Např. výměnou nějaké trubice, kterou by sis pak nechal poslat a až za pár dnů dával zpět.
Ale závada trubic se projevuje právě tím růžovým nádechem (slábnou) nebo pomalým náběhem a malou svitivostí atd.
Závada tebou popsaná má problém v invertoru. Mrkni se na ten typ a pak např. do AME, kolik stojí a případně komponenty do něj (trafo, kondíky atd.). Já osobně bych šel po invertoru a jeho ochranné funkci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jvu



Založen: Feb 15, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2015, 17:22    Předmět: Citovat

Díky moc za rady! Třeba ty rukavice by mě nenapadly Smile. Zaujalo mě to, že by chyba mohla být v invertoru. Všichni mi tvrdili, že to budou ty trubice. Ale žádný růžový nádech bílé, pomalý náběh ani malá svítivost tomu nepředcházela. Prostě jsme se dívali na televizi a najednou zhasla. Tak se asi nejdřív mrknu na ten invertor. Můžete mi ještě poradit, jak se dá nejjednodušeji zjistit, jestli funguje správně? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 15 2015, 19:07    Předmět: Citovat

Nevím kolik tam je invertorů (asi jen jeden) a kolik trubic, ale ověření invertoru je nejjednodušší tak, že tam připojíš funkční trubice (co k tomu patří) a zapneš ho. Pokud jsou k invertoru připojené 4 trubice, musíš ho zapínat s těmi 4 trubicemi připojenými a funkčními. Jinak ochrana invertoru při vadné trubici (např. špatný spoj) ho vypne. Každá trubka je připojena přes jedno VN trafo a pokud je vadné jedno výstupní vynutí trafa, tak to invertor zjistí a vypne se. Takže vada může být ve špatném propojení k některé trubici, vadném některém vinutí VN trafa, ale taky ve VN kondíku k té trubici.
Kdybys měl navíc upravený invertor pouze pro jednu trubici, tak bys přes něj mohl odzkoušet jednotlivé trubky a zjistit tak, v které části to nejede a tam potom hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 20:45    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 12:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 21:07    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 12:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 21:26    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
Taktiež nechápem prečo sa tu laikovi radí ohladom rozoberania displeja (ako vravím v tomto prípade zbytočne). Chyba je v invertore, viac však prezradiť nemienim.

A to jsi kde vydedukoval a za jakého pití, že tady někdo radí laikovi ohledně rozoberania displeja ? Všichni mu tady vysvětlili, že to neudělá na kuchyňském stole za 10 minut při vaření oběda a že to stejně v trubkách nebude, ale v invertoru. A ty ses po celém dni (45 hodin od 1. příspěvku) probudil a víš všechno, ale nic nikomu neprozradíš? To je chvályhodné, ale on si to asi nebude sám spravovat. Prostě si chce jen zkalkulovat, co se ještě vyplatí, protože mu to asi někdo v místě opraví do 2 tisíc. No a kdyby napsal odkudy je, tak už mu dávno někdo dal kontakt na slušný servis nebo to vzal sám. To asi nebude tak tajné.
Stejně tě obdivuji, jaký máš perfektní přehled o normálních servisech v Čechách a na Moravě. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 21:53    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 12:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 16 2015, 22:23    Předmět: Citovat

Ale jistě, že poznám a dokonce i jiná fóra (sakra, já jsem dobrej Wink ), ale sám bych si nedovolil někomu radit takhle na dálku ty normální servisy na cokoliv, protože ONI stejně vlezou do toho podle svého nejlepšího přesvědčení. To je prostě vyzkoušené. To je stejné jak s nákupem, stejně si koupí podle sebe - ať se potom každý trápí sám, protože on si splete ulici a tobě pak bude vykládat, že za všechno můžeš. Z toho už jsem vyrostl (do 187 cm). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 10:21    Předmět: Citovat

Myslíte,že v servisu opraví jen ten invertor?Tu cenu,kterou předem přibližně vyčíslili,odpovídá spíš o výměně celého chassis.Měl jsem v opravě Philipse 32PFL5605H(vadný tuner) a vyměnili celou desku(chassis) 4700Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 11:45    Předmět: Citovat

A jak by jsi to vyřešil když samotný tuner neseženeš?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 19:00    Předmět: Citovat

Příště bych už televizor do servisu nedal,kdybych věděl,že to bude tolik stát a nechal bych si ho jako monitor k PC,nebo přehrávač.Věděl jsem,že je ten tuner vadný,ostatní funkce byly ok a já bych ho těžko sháněl.Myslel jsem,že značkový servis,který Philipse opravuje, má možnost ten tuner u výrobce sehnat a nebude ta oprava tak "mastná".Tento přístroj byl kompletovaný v Polsku.Škoda,že mě to chassis s vadným tunerem nedali.Mohl jsem si ho nechat na některé ND. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 19:21    Předmět: Citovat

Předběžnou cenu opravy jsi ale věděl. Pokud měla oprava stát o více než 20% (z odhadní ceny, kterou jsi akceptoval), měl tě servis vyzvat, zda s navýšením ceny (zřejmě podstatném) souhlasíš - v opačném případě jsi mohl odstoupit od té opravy. Zaplatil bys jenom za diagnostiku.
Tvoje chyba, že sis ten vadný modul nevyžádal (zvláště, když stál majlant).
A pokud jsi předem věděl, že je ten tuner vadný, řešil to třeba připojený externí STB, za 500,- peněz a ne vysolit cca 10x víc Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po únor 23 2015, 21:07    Předmět: Citovat

To je vážně od tebe nefér, něco si koupíš (necháš opravit) a pak pomlouváš? Ano, pokud jsi se nedomluvil na ceně nebo hůře podepsal takovou cenu tak se mlať do hlavy sám. A značkový servis NIKDY měnit tuner na MB nebude, vždy vymění celý modul-podle pokynů výrobce. Tuner ti může vyměnit jen některý poctivý neznačkový opravář, pokud ho sežene např z aukra nebo poškozené LCD. Za zlomek ceny. Ale zanačkový servis je in.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund