Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skylink-několik stanic se zasekává
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
emo53



Založen: Jul 27, 2009
Příspěvky: 265

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2015, 21:35    Předmět: Citovat

stasek,
mal som osobne raz takú príležitosť vyskúšať kvalitu zariadení na Digi, kedy kamarátovi v podstate nešlo nič, hlásilo slabý signál. Postupnou výmenou konvertora, prijímača a potom súčasne oboch som mu ako laikovi dokázal, že tie zariadenia boli úbohé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2015, 22:44    Předmět: Citovat

BIDLO napsal(a):
Co tam chybí? http://www.skylink.cz/prehled-balicku/digital

No, nechybí tam nic, jenomže je tady jedno ale: u dalších balíčků, které by mě zajímaly je uvedeno: Pro příjem programů v HD je třeba mít HD přijímač. Totéž pro programy MPEG-4. Jelikož bych musel koupit dva nové televizory, nepřipadá pro mě Skylink v úvahu. Protože ten základní balíček obsahující naše programy by mi nestačil. Narozdíl od programů sportovních, které mě vůbec nezajímají bych potřeboval programy dokumentární jako napřDiscovery apod. A to je vše vysíláno pro mě v nepřijatelné formě, alespoň tak jsem to pochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2015, 23:28    Předmět: Citovat

No, moc dobře jsi to nepochopil.
To neznamená, že když se některé programy (už teď) vysílají v MPEG-4, takže je nemůžeš zobrazovat na starších (CRT) televizorech.
Pro jejich příjem je sice nutný "HD-čkový sat-rec", vysílání i příjem bude taky v HD - pouze zobrazení na takových tvp bude jen v SD. Takže nové tvp (teď hned, bezprostředně) mít nemusíš.

Programů vysílaných v MPEG-4 ale stejně rapidně přibývá a v krátké budoucnosti se bude týkat i těch "našich programů."
Už teď se např. vysílají v obou rozlišeních a od r. 2016 to bude jen v DVB-S2 (převážně v HD rozlišení) Cry

EDIT:
Taky přijímám sat DIGI - ale na rozdíl od tebe, právě kvůli sportu (fotbal Premier League nepřenáší žádný jiný provozovatel).
Ale není žádný problém přijímat přes Skylink dokumentární programy, které zajímají tebe. Existuje např. balíček FLEXI 7, kde si vybereš (k zákl. balíčku DIGITAL) dalších 7 programů, které zajímají právě tebe.
A řešení je i na příjem různých programů na 2 tvp - pořízením tzv. NEXT karty.
Finančně to ale vychází dráže, než příjem DIGI - je to ale vyváženo vyšší tech. kvalitou.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne únor 08 2015, 23:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
emo53



Založen: Jul 27, 2009
Příspěvky: 265

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2015, 23:45    Předmět: Citovat

stasek,
však Digi tiež vysiela v HD, možno Ti nedávno vymenili prijímač za HD-čkový a zdvihli aj mierne mesačnú platbu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 12:49    Předmět: Citovat

Díky za informace, ne že by mě nevyhovovala skladba pořadů na DIGI, ale vadí mi, že se v závislosti na počasí často vyskytují výpadky signálu našich stanic, případně takové rozpadání obrazu na čtverečky , zkreslování zvuku apod. Nejvíc se nakrknu, když se to stane na konci filmu a já nevím, jak to dopadne. Pokud tyto problémy na skylink nejsou, tak bych chtěl k nim přejít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 13:25    Předmět: Citovat

Tyto problémy nemusíš mít ani na DIGI - zřejmě nemáš přesně nasměrovanou parabolu. U "silnějších" transpondérů se to neprojevuje, ale u "slabších" už ano. A právě to poznáš, když se zhorší počasí (družice je zastíněna mraky, . . . ). Nemáš dostatečnou "rezervu" signálu Cry

Kontrolu si lehce provedeš doma z křesla u televizoru.
V Menu - Inštalácia - Nastavenie anteny - jsou dvě stupnice:
Úroveň a Kvalita. Ukazují údaje v procentech.
Na "kostičkování-zamrzání" má vliv především velikost sig. Kvalita - čím více % , tím lépe. Zjistíš, že pro různé programy mohou být tyto hodnoty rozdílné. U programů, na které si stěžuješ, máš zřejmě tyto procenta nízké-nedostatečné.
Dle těchto stupnic můžeš donastavit nasměrování paraboly - zvýšit ty % a bude po "zamrzání-kostičkování" Wink

Problém je tedy u tebe a nevyřeší ho ani Skylink. Pokud bys měl stejně nesprávně nasměrovanou parabolu i na tady, byl bys na tom stejně. Jde o to, že na nasměrování paraboly jsou kladeny podstatně větší nároky, než na antény pro pozemní příjem.
Zatímco u terestriálu kolikrát nevadí odchylka v i desítkách °, tak u sat. příjmu je 1° už moc Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po únor 09 2015, 13:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 13:44    Předmět: Citovat

Tak to by bylo skvělý, jenže jsem skeptik. Dcera má stejného provozovatele a problém se jí občas objeví stejný, jen ne tak často jako mně. Telefonovala provozovateli a bylo jí řečeno, že je to normální, že s tím nelze nic dělat.
K tomu nastavení, mám strach, abych to nerozjebal. Když nám to před lety instalovali, tak měl technik měřák a úroveň nastavení měřil přímo u té paraboly na tom černým čudlu. Ale zkusím nejprve podle rady zjistit úroveň toho signálu. Musím pohledat manuál, jak se to dělá. Zatím vřelý dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 13:48    Předmět: Citovat

Žádný manuál nepotřebuješ - máš to napsáno přímo na obrazovce!

Jen stiskni tl. MENU (na DO) - . . .

EDIT
Odsměrování paraboly je častý problém, nastavení není "na věky".
Parabola má docela velkou plochu a silný vichr s ní dovede udělat své.
Navíc ještě ta kvalita výlisků u parabol DIGI Cry Cry Cry
Já sám ji nepoužívám, mám svoji (instalaci jsem si prováděl sám - jako "samoinstalaci"). Protože o (ne)kvalitě parabol DIGI je všeobecná povědomost, tak jsem rovnou použil svoji a doteť jsem na ni nemusel šáhnout (cca 5 let).
Stejný problém máš určitě i u dcery Exclamation

K "zamrznutí" obrazu přesto čas od času dojít může, za velmi nepříznivého počasí (v létě silný lijavec-bouřka, v zimě za silného-hustého sněžení) - příjem signálu z družic nelze zaručit po 100% doby. A tohle se stane i u podstatně větších parabol (i u větších než 2m!) - natož u paraboly DIGI (Ø 70cm).
Na druhou stranu, kdo se dívá na telku, když se venku "čerti žení" - není to bezpečné už třeba kvůli úderu blesku (za té silné bouřky).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1376
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 14:50    Předmět: Citovat

Zakladem je parabola o min prumeru 80cm, nekdy presto dochazi za nepriznivych podminek k vypadkum signalu, jak bylo receno, vysoka oblacnost, vydatny dest nebo huste snezeni. Vtip je v tom, ze to muze byt i na strane "dodavatele" signalu pro transpondery. Ani tem se neprizen pocasi nevyhne i kdyz maji mnohem vetsi paraboly. Kontrola nastaveni paraboly neni urcite od veci, vcetne kontroly pripojeni kabelu k LNB. Voda v kabelu pres neutesneny F konektor na LNB neni az takovou vzacnosti. Kvalita koaxu s bilym poreznim plastem je dalsi kapitolou...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 16:13    Předmět: Citovat

Navíc ještě ta kvalita výlisků u parabol DIGI

Ano, to je přesně ono. Digi totiž nedodává paraboly ale plecháče které jsou vhodné max. jako květináč na zahradu ale nikoli na příjem. Je to stejná "kvalita" asi jako ty jejich krabice kterým prý říkají přijímače. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 16:25    Předmět: Citovat

Nejsem technik DIGI TV ,ale spoustu instalací jsem dělal. Ono když je ta parabola DOBŘE seřízena měřákem(včetně pootočení LNB) a né nějakým udělátkem,tak to chodí vcelku bezproblémů.Pravda je ,že v těch jejich boxech odchází kondíky ve zdrojí a to má na signál tyky vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 18:11    Předmět: Citovat

Teď jste toho na mě pánové nahrnuli trošku moc. Začal bych tím, že jsem kontroloval podle Menu úroveň a kvalitu. Takže úroveň 75% a kvalita 75%, tam to poskakuje plus mínus 2%. Obraz vyhovující. Nevím, jesti ty hodnoty jsou dobrý, nebo ne. Bral bych to, když je třeba chumelenice, i když u nás ve Znojmě je to tedy vzácnost. Liják, to se občas stane. Ale ono to blbne i když je obloha modrá a jen fouká severozápadní vítr. Parabola drží, opatrně jsem zkoušel s ní pohnout a sedí pevně. Měřil jsem průměr a má něco málo přes 80 cm. Není rezatá. Teď bych asi měl vyzkoušet tu vodu, co je to LNB nevím a jestli můžu zkoušet něco s tím konektorem, tak to radši až zítra, teď žena kouká a kdybych do toho vrtal, tak by mě sjela. Taky je tady připomínka na ellyty ve zdroji. To v tom přijímači, co máme každý u své televize? To bych mohl zjistit, tak levej zase nejsem, dokonce mám měřák od Zajíce na ESR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 19:56    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
co je to LNB nevím

To je konvertor který je na parabole uchycen držákem v jejím ohnisku, například takovýto. Ty F-konektory co jsou k němu přišroubovány koaxiály můžeš odšroubovat a zkontrolovat zda je vnitřní vodič koaxiálu čistý, nezoxidovaný a zda je dostatečně dlouhý aby po našroubování dosahoval na kontakty uvnitř konvertoru, také je důležitý kontakt stínění s tím F-konektorem.
Pokuď máš měřák na zjišťování ESR kondenzátorů pak můžeš v jednotlivých přijímačích co máš u každé televize změřit tyto kondenzátory co jsou ve zdrojích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 19:59    Předmět: Citovat

Tak zrovna teď to vypadlo úplně, úroveň na 65% a kvalita 75%. Všechny české stanice. Ale třeba Discovery, nebo Nat geo bez problémů, přitom hodnoty příjmu stejné. Nevím, co si mám o tom myslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 09 2015, 20:12    Předmět: Citovat

Tak to je opravdu záhada když ti kvalitu ukazuje 75%. Vypíše ti něco jako třebas "není signál" nebo tak něco podobného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Strana 2 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund