Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skylink-několik stanic se zasekává
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 21:46    Předmět: Citovat

Já bych zkusil na parabole jiný konvertor. Stačilo by se třeba domluvit v některé prodejně na jeho zápůjčce, třeba oproti záloze a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 22:57    Předmět: Citovat

Tak ten konvertor asi musí mít určitý specifika, nebo je možný ho nahradit jakýmkoliv?
Nerad bych do toho vrtal, když to v pohodě jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenaj



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 11
Bydliště: PP

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2015, 1:14    Předmět: Citovat

LNB mozes pouzit podla fantazie Very Happy
rozdiel je akurat kolko vyvodov potrebujes.
single-1,twin-2,quad-4 atd.
cena single cca3-4€
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2015, 10:56    Předmět: Citovat

Samozřejmě že ho můžeš nahradit jakýmkoli jiným, žádné Digi konvertory,Freesat konvertory nebo nedejbože HD konvertory jak jsem si někde s pobavením přečetl, neexistují. Ale jako reklamní blábol to funguje dobře, to musím uznat. Very Happy
V tomto případě je výhoda v tom že jakýkoli jiný LNB jako např. http://www.eltasat.cz/konvertory-lnb/lnb-twin-2-prijimace/2/ bude bezesporu kvalitnější než ty jejich Digi zázraky. Rozhodně nejlépe udělal ten, kdo když už se mermomocí bez této firmy neobejde, tak si na ně nainstaloval vlastní a opravdu kvalitní parabolu se vším všudy.
Co se týče tvého případu tak je to všechno samozřejmě na tobě ale obávám se že ty problémy budeš mít v současné podobě neustále protože v pohodě to určitě není,je to vyloženě na hraně a to je špatně takže ty výpadky budou s ohledem na počasí pokračovat. Chyba tam někde je a jde jen o to ji vylučovací metodou, poněvadž ta je nejlepší nalézt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 10:22    Předmět: Citovat

Koupím nový konvertor, nejdřív obejdu kšefty, jestliže nepochodím, objednám něco přes internet. Jestli jsem to dobře pochopil, je jedno jaký koupím, jen musí mít 2 vývody, tedy pro 2 přijímače. Nerad bych koupil nějaký šunt, na co se mám zaměřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 11:43    Předmět: Citovat

Klidně třeba nějaké Inverto nebo Smart. Ale jak říkám, zkusil bych to spíš tam, kde je možnost si ho nejdříve oproti nějaké záloze vypůjčit a vyzkoušet poněvadž se může třeba stát že to v něm nebude a ta chyba bude v přijímači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 12:23    Předmět: Citovat

Těžko mě ho někdo půjčí, těch pár stovek do toho investuji.Kromě toho jsou to přijímače 2 a oba ukazují stejnou výchylku. Takže si myslím, že už signál do nich je nějak omezen, že to tedy v přijímačích nebude. To, že to před časem šlo u jednoho televizoru dobře a u druhého ne, se odstranilo v podstatě výměnou kabelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 12:51    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Koupím nový konvertor, nejdřív obejdu kšefty, jestliže nepochodím, objednám něco přes internet. Jestli jsem to dobře pochopil, je jedno jaký koupím, jen musí mít 2 vývody, tedy pro 2 přijímače. Nerad bych koupil nějaký šunt, na co se mám zaměřit?

A víš, že to není jedno?
Víš co je jedno? Když strčíš dva prsty do (_!_), tak je jedno, který oblízneš Shocked Laughing
Musí to být tzv. TWIN (universal) - tj. je určený pro 2 přijímače.
Existují i jiné - např. 1 výstup H-polarizace a 2. výstup V-polarizace. Tyto se používají do spol. rozvodů (třeba v činžácích). Anebo třeba Unicable Quad+Single - taky má 2 vývody a přesto je pro tebe "na dvě věci". Takže taky můžeš koupit "ležák" Shocked Cry

A na druhou stranu - proč chceš pořád investovat do zařízení, které není v podstatě tvoje (máš ho v pronájmu). Nehledě k tomu, že nevíš, co bude za měsíc, nebo za dva.
Slavná Digi TV bude mít co nevidět nového vlastníka (jako ostatně už má v okolních státech - na SK vloni na jaře) a nevíš, zda od nich neutečeš - Nevím
Ale zase - i pokud utečeš, tak zase někam přejdeš (tvoje milovaná určitě bez "Prostřeno" nepřežije - asi tak jako ta moje Laughing ) - no a ten nakoupený materiál třeba potom využiješ.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenaj



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 11
Bydliště: PP

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 17:42    Předmět: Citovat

to je jedno aky twin konvertor kupis.
hlavne aby nemalo znacku AB!
a este sa vyhni znacke golden interstar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 17:49    Předmět: Citovat

Tak teď zase nevím, co mám dělat. To označení twin jsem měl v úmyslu respektovat, upozorňoval na to už Kenaj. Investoval jsem do těch kabelů, pásky a konektorů skoro 8 stovek. Ty rozvody, co jsem si dělal z nového koaxu bych samozřejmě provozovateli v případě změny nevracel. Mluvil jsem s jedním majitelem firmy, co provozuje instalace satelitů a ten mi napočítal, že za Skylink bych zaplatil u něj cca 6000 Kč. To je dost peněz a nechce se mi je strkat do něčeho jen relativně lepšího. Kromě toho bych musel původní zařízení prý odvézt do Brna a odevzdat. To jase pár stovek za benzín. Ale zkusím zítra obejít prodejny a poptat se na ten konvertor.
Teď jsem koukal na nabídky a je uváděno např. Vynikající šumové číslo 0,1 dB, u druhého třeba zase výborné šumové číslo 0,3dB. Tak nevím co je z toho lepší, nebo je mezi tím znatelný rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 18:23    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
... Kromě toho bych musel původní zařízení prý odvézt do Brna a odevzdat. To jase pár stovek za benzín. Ale zkusím zítra obejít prodejny a poptat se na ten konvertor.
Teď jsem koukal na nabídky a je uváděno např. Vynikající šumové číslo 0,1 dB, u druhého třeba zase výborné šumové číslo 0,3dB. Tak nevím co je z toho lepší, nebo je mezi tím znatelný rozdíl?

V Brně mají sice sklady, ale nikde není psáno, že to musíš odevzdat tam. Mají svoji servisní síť a lze to předat i nějakému jejich technikovi. Tobě nejbližší by mohl být Luboš Hlávka z Velkých Pavlovic. A po tlf. domluvě by si to snad mohl příležitostně vyzvednout i u tebe - Nevím
Dokonce jsem na forech četl, že by to mělo být i v jejich zájmu - je to přece jejich. Asi to chce zavolat třeba do toho Brna a domluvit se. Když to mohli poslat PPL-kou mně (měl jsem samoinstalaci), tak jim to v nejhorším stejným způsobem i vrátím - pokud si to nevyzvednou sami.
Stejně tě to jednou čeká, když ne teď, tak za nějaký čas stejně. A stejně tak to čeká (v krátké době) i mně.

K tomu Twin LNB.
Čím nižší šum. číslo, tím lépe. Ale rozdíl mezi 0,1 a 0,3 asi okem znatelný nebude. Nwm, kolik % by to mohlo dělat na "teploměrech".
Ať se ještě třeba vyjádří ti, kteří montují ve velkém Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3371
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 19:29    Předmět: Citovat

Řekl bych úplně jedno jestli 0,3 nebo 0,1 - kdybych byl detailista, tak není uvedeno při jaké teplotě bylo stanoveno, takže to bude pravděpodobně z jedné linky.
Mimochodem jakou máš verzi té jejich super paraboly? Jedna z nich měla hranaté ráhno pro LNB - přes ucpávky do něho stejně voda navzlínala a přes zimu zmrzla. Výsledek byl, že se ráhno ohlnulo a bylo mimo ohnisko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 19:43    Předmět: Citovat

"Verze" paraboly je na 4. stránce tohoto vlákna.

kokun: Prostřeno chytne i v pozemáku. A bez zbytečných poplatků. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo4



Založen: Oct 20, 2011
Příspěvky: 245
Bydliště: Novohrad

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 20:13    Předmět: Citovat

Kenaj napsal(a):
to je jedno aky twin konvertor kupis.
hlavne aby nemalo znacku AB!
a este sa vyhni znacke golden interstar.

Keď som toto videl, tak som sa zľakol že si dovolíš toto napísať na AB Forum,ale toto je iné fórum tak je to OK inak súhlas s tebou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 29 2015, 21:03    Předmět: Citovat

BIDLO napsal(a):
kokun: Prostřeno chytne i v pozemáku. A bez zbytečných poplatků. Very Happy

Ale to já přece dobře vím, to já jen tak plácl.
Psal, že mu jde hlavně o ty dokumentární kanály - zrovna jako mně především o ty sportovní.
A taky psal, "že se přiženil":

stasek napsal(a):
... Kdyby někdo poradil, byl bych moc rád, žena mě drbe, jako kdybych za to mohl já.

... a jestli můžu zkoušet něco s tím konektorem, tak to radši až zítra, teď žena kouká a kdybych do toho vrtal, tak by mě sjela.
Laughing Laughing Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 8 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund