Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skylink-několik stanic se zasekává
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 20:59    Předmět: Citovat

Nějaké volání někoho druhého je tak na dvě věci - není nad to, když ten "zásah" přímo vidíš sám

Tak tahle věta by se měla vytesat přímo do kamene. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emo53



Založen: Jul 27, 2009
Příspěvky: 265

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 21:40    Předmět: Citovat

stasek,
ak by tie teplomery tam v menu neboli, nie je predsa veľký problém vo svojom okolí požičať nejaký starší prijímač (napr. Opticum, Openbox - ten je ideálny) a nastaviť to pomocou neho. Keby si bol v mojom okolí, rád by som Ti požičal, alebo aj zadarmo nastavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 22:57    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
stasek napsal(a):
... K tomu nastavování a sledování spodního pásku, není to v dohledu od paraboly, ale to by se dalo zajistit jinak. Bohužel, ta lišta s pásky se na obrazovce objeví jenom na chvilku při přepnutí na jiný kanál, takže na sledování a současné hýbání parabolou nezbyde čas. ...

No, co k tomuto:
Neumíš prostě využívat možnosti, které ti ten sat. receiver poskytuje Cry
Kromě toho, že doba zobrazování OSD (tedy i té "spodní lišty") jde v MENU zase přenastavit (bývá to většinou od 1sec. až do nějakých 15sec.) - ale v tomto případě je i 15sec. dost málo pro nastavení té paraboly - tak (zase pomocí MENU) vejdeš někam k "nastavování antény".
Už jsem ti dříve psal, že to bude asi nějak takto:
kokun v po únor 09, 2015 1:25 pm napsal(a):
V Menu - Inštalácia - Nastavenie anteny - jsou dvě stupnice:
Úroveň a Kvalita. Ukazují údaje v procentech.

No a tady máš k dispozici ty stupnice (bargrafy) neomezeně dlouho, takže "vo co gou"?
Už ti jen zbývá někam na dohled (od té paraboly, kterou budeš kontrolovat-přenastavovat) přemístit telku i s jedním sat. receiverem. Přemístit proto, abys mohl sám a přímo kontrolovat výsledek toho tvého zásahu (vychylování paraboly z původního směru).
Nějaké volání někoho druhého je tak na dvě věci - není nad to, když ten "zásah" přímo vidíš sám Rolling Eyes

To nastavení pomocí menu jsem ověřoval už když jsi to poprvé navrhoval. Teď znovu a přestože na čt1 obraz lehce zamrzá, na obrazovce dole je ten pásek krátkej tak cca 20-25% horního, tak tady ty hodnoty pomocí menu vůbec neodpovídají, úroveň je na 75% a kvalita na 63%. Naprosto stejné výsledky jsou u jiných kanálů, přitom krátkodobé zobrazení na spodní liště při přepínání programů se výrazně u spodního pásku liší. Pokusím se něco vyčíst z manuálu. Že neumím využívat možnosti, které sat. přijímač poskytuje samozřejmě souhlasím. Proto se dám do toho manuálu. Ještě zítra skočím k dceři, oni mají taky DIGI a skouknu, jak je to s těmi pásky na našich kanálech u nich.
K tomu vyhřívání součástek díky špatnýmu větrání můžu dodat jen to, že jsem na radu tady rozdělal oba přijímače, ten můj i od ženy a vnitřky jsou čisté, elektrolyty mají odpovídající ESR a vzhledově na nich taky není nic poznat. Takže zdrojem to zřejmě nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st březen 11 2015, 13:34    Předmět: Citovat

emo53 napsal(a):
stasek,
ak by tie teplomery tam v menu neboli, nie je predsa veľký problém vo svojom okolí požičať nejaký starší prijímač (napr. Opticum, Openbox - ten je ideálny) a nastaviť to pomocou neho. Keby si bol v mojom okolí, rád by som Ti požičal, alebo aj zadarmo nastavil.

Tak jsem v manuálu zjistil, že stálé zobrazení těch jak říkáš teploměrů je možné zajistit tlačítkem "i" na DO. Dnes prší, tak až bude solidní počasí, zkusím nastavit konvertor, případně parabolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 18:15    Předmět: Citovat

Dneska jsme s kamarádem zkoušeli hýbat s parabolou a konvertorem a nastavení je v pořádku. Ze zoufalství jsem uřízl asi 20 cm koaxiálu od konvertoru až za ohyb a ejhle, obraz se zlepšil na koukatelný. Takže asi vlhkost, jak jste tady už předpovídali. Chci vyměnit kabely, ale zkouším ten Nordix CM407, jak radíte, ale nikde nejsem schopen najít kšeft, kde by ho poslali v metráži, všude jen 50, 100 a 250m. Jedna firma co ho dodává v metráži za 18Kč mě napočítala za 35m i stejnou cenu za ekologický poplatek. Ceny se hodně různí. Takže kdyby někdo z vás poradil, kde ho nakoupit v metráži v E-shopu za pokud možno slušný peníz, byl bych vám vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 18:22    Předmět: Citovat

Zkus firmu Tipa z Opavy. zde: http://www.tipa.eu/cz/vodic-koax-nordix-cm407-cu-100m-pevenkovnicerny/d-85347/

Prodávají běžně i na metráž, 1m á 16 Kč s daní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 19:02    Předmět: Citovat

Díky moc za tip, ještě otázečku, kabel má průměr 6,7mm konektor 6,8 mm je odpovídající?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 20:06    Předmět: Citovat

Objednej si tyto - mají uvnitř těsnicí gum. kroužek.
Pokud by byl volný (asi ta 1 desetinka nebude vadit), tak to řeším následovně:
Než přehnu drátky opletení nazpět přes plášť kabelu, tak ho v tom místě omotám jedním, či více závity, plast. izol. pásky - tím si zvětším jeho průměr tak, aby šlo F-ko našroubovat dostatečně ztuha Wink

Současně si objednej ještě nějakou takovou samovulkanizační pásku na zaizolování vnějších konektorů proti vlhkosti.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 11:08    Předmět: Citovat

Včera objednáno i s páskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 25 2015, 13:22    Předmět: Citovat

A co výsledek? - vyměněno, funguje Question
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: st březen 25 2015, 22:47    Předmět: Citovat

Trochu problémů s dodáním na dvakrát, kabel momentálně nebyl, ale včera jsem ho dovezl z pošty, dnes nainstaloval a je to zase lepší, v žádném případě už to nevypadává a ta spodní páska je odhadem pod polovinou, tedy asi na 35-40%. Původně to bylo tak max. do 20%. Tedy na našich kanálech. Na cizích je daleko výš. Ale i tak je to v pohodě a jsem spokojen. Konektory byly s O kroužkem a vulkanizační páskou jsem to ještě zamotal. Řekl bych, že teď už voda nemá naději. Bylo to tou vlhkostí a zřejmě taky jakostí-možná i stářím použitého koaxu.
Takže děkuji za rady zde poskytnuté. Chodím sem rád, protože tady vládne ochota, trpělivost a dobrá nálada na rozdíl od některých jiných fór.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 7:16    Předmět: Citovat

Těch 35-40% je stále hodně hodně málo, dle mě tam pro případ horšího počasí nebude vůbec žádná rezerva a tak to časem bude vypadávat zase.
Těch chyb tam asi bude povíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 11:00    Předmět: Citovat

Máš pravdu, včera pršelo a občas to probliklo. Ale proti tomu původnímu je to sakra lepší, to jsem se nemohl na naše stanice koukat. Kde by mohly být další chyby ovšem nevím, protože jsme zkoušeli s kamarádem natáčet parabolu svisle i vodorovně a konvertor taky. Vždy to bylo ale vráceno do původní označené polohy, kde to bylo nejlepší. Zatím jsem tedy spokojen.
Že by mohla být voda i v tom konvertoru? Je vůbec možnost se do něj bez problémů dostat?.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jojo4



Založen: Oct 20, 2011
Příspěvky: 245
Bydliště: Novohrad

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 15:39    Předmět: Citovat

Voda v konvertore je bežná vec .Na nekvalitných konvertoroch praskne časom plastová krytka pred vlnovodom a zatečie tam voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2015, 18:55    Předmět: Citovat

No, pokud není prasklá ta krytka, tak rozdělávat LNB bych moc nedoporučoval.
Kromě toho, že by to nemuselo být vůbec jednoduché - ani se to nepředpokládá, proto bývá "nerozebiratelný". Zpátky ho řádně zatěsnit taky nebude žádná holá (_!_) Wink
Jednou jsem to prováděl (byl to nějaký TWIN s prasklou krytkou) a byl už hodně zatečený a jeho zinkalový plášť už vevnitř řádně zkorodovaný - DPS a součástky rovněž. Musel jsem odvrtat nýtové spojení a pak jsem to nahrazoval šroubky. Ale stejně jsem ho už nezprovoznil - zřejmě "plaval" už moc dlouho. A při dnešních cenách nového, se to snad ani nevyplatí.
To není, jak když jsem v r. 1990 dal za svůj první LNB přes 8.000,-Kčs (a výplatu jsem měl tak kolem 3 táců) Cry
To bych spíše uvažoval nad nějakým pomalým vysoušením, asi tak při nějakých cca 40°C, pár hodin - třeba v el. troubě. Ale tuto zkušenost nemám.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
Strana 7 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund