Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skylink-několik stanic se zasekává
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 11:38    Předmět: Citovat

Aha, tak to jo. Kde tedy může být chyba?. Jak by se to dalo vylepšit? Taky mi nejde do hlavy, proč to ženě problémy na její telce nedělá a mě jo, ač signalizace kvality či síly signálu je stejně malá jako u mojí televize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 12:04    Předmět: Citovat

Předtím jsi napsal toto:
stasek po únor 16, 2015 1:41 pm napsal(a):
Ne, nezkoušeli jsme to, ale dneska jsem vyšrouboval ty F konektory, řádně to očistil, prošplíchl kontoxem a dotáhl to s citem klíčem a je po problémech. Obraz brilantní, žádné zamrzání. Celý dopoledne jsem jezdil po městě a ptal se na kvalitní koax, neměli ho nikde. Proto jsem přistoupil ke kontrole těch konektorů. Uvědomil jsem si, že k zamrzání docházelo v posledních dnech, kdy hodně foukal vítr a zřejmě nějak kvedlal s kabely a kontakt v F konektoru byl špatný. Takže jsem rád, že to mám z krku. Díky všem za rady, měl jsem to udělat hned a nemusel jsem otravovat tak dlouho.

Takže asi pořád nemáš ty konektory v cajku - Nevím
Přečti si znovu můj příspěvek ze "po únor 16, 2015 6:36 pm".
A kvalitní koax. kabel je samozřejmě základ.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 15:22    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Zkoušeli jste také vyšroubovat F-konektory z toho koaxiálu? Někdy se stává, že tam mezi konektor a koaxiální kábel (zvláště když je použit F-konektor s o něco větším Ø a pak dodře netěsní) zateče voda a pak drátky zoxidují nebo se rozpadnou.

Když jsem ti tenkrát radil toto tak se vší pravděpodobností jsi to neudělal ale pouze jsi vyšrouboval F-konektory z konvertoru a prostříknul kontoxem a hotovo. Vyšroubuj F-ka z konvertoru, následně F-ka vyšroubuj z koaxiálního kabelu a zkontroluj jak je na tom stínění (drátky), ty bývají někdy zoxidované, ulámané, někdy tam zústane snad jeden "pahýl". Když to bude v ubohém stavu tak kousek koaxiálu ucvikni a nožem opatrně potřebný kousek odblankuj (pozor ať nepřeřežeš drátky stínění), drátky přehni přes vrchní obal a odřeš vnitřní izolaci a následně našroubuj F-konektor.
Zde názornou ukázku. A nebo si zadej do googla "montáž f konektoru" a studuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 19:54    Předmět: Citovat

No, ona i montáž "F" konektoru je docela věda.
Ještě před vlastní montáží tomu předchází výběr toho správného pro daný (kvalitní) koax. kabel.
Když pominu konektory krimpovací (ne každý má k dispozici krimp. kleště), tak těch šroubovacích je hned několik velikostí.
Je třeba vybrat správnou velikost - dle venkovního průměru použitého kabelu.
A návodů, jak F-ko správně namontovat, je plný NET - např.:
Návod jak správně namontovat šroubovací F konektor,
f konektor koax (obrázky).
O správném zaizolování proti vniku vlhkosti se psalo už výše Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 21:14    Předmět: Citovat

otakarv: on toho neudělal daleko víc z těch věcí co jsme mu radili. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 22:43    Předmět: Citovat

Pánové, kromě hejbání s parabolou jsem udělal vše.
otakarv: Vyšrouboval jsem konektor z koaxiálu, tam jak je přehrnuté stínění a zpětně ho na to stínění našrouboval. Závity byly vytlačené do plastu dost hluboko, takže průměr konektoru seděl pro daný koaxiál a není pochyb, že obal konektoru měl dobrý kontakt se stíněním. O nějaké oxidaci nemůže být řeči, vše bylo čisté a lesklé. Pak jsem očistil měděný drátek-lehce jsem ho oškrábal nožem a následně konektor našrouboval -tedy převlečnou maticí zpět a dotáhl s citem kleštěmi. Pak to chodilo dobře.
kokun: vrátil jsem se zpět k tvému příspěvku z 16.2. a tam mi radíš, co jsem popsal, tedy očištění měděného drátku, co trčí z kabelu.
Chtěl jsem koupit nový kabel, ale u nás to tady nikde nevedou. Dobře tedy, objednám ho, ale když kabel funguje s solidním ziskem, nebo jak bych se vyjádřil, pro ostatní kanály, proč by měl být vadný.
Do přílohy jsem dal fotky té spodní lišty, jak jsou tam vyznačeny úrovně asi kvality signálu. U všech cizích kanálů odpovídají té první fotce, jak je kanál discovery a všechny české a slovenské kanály odpovídají té druhé fotce. Nevím, co ty pásky znamenají ale je zjevný, že naše stanice má ten spodní krátký, někdy je ještě kratší a to obraz i zvuk vypadne úplně.
Nejzajímavější na tom je, že žena na své televizi má ten spodní pásek na obrazovce stejně krátký jako já a problémy s vypadáváním obrazů nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 6:58    Předmět: Citovat

Ten příjímač nacpanej do škvíry mezi stěnu a TV už musí být dobře propečenej. (TV je taky výborně chlazená)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 10:21    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
kokun: vrátil jsem se zpět k tvému příspěvku z 16.2. a tam mi radíš, co jsem popsal, tedy očištění měděného drátku, co trčí z kabelu.

No, asi sis ho pořádně nepročetl doteďka - nepíšu tam jenom o "živém" vodiči.
Poněvadž jsi to zřejmě udělal tak, jak bylo v odkazu od otakarv a třeba tam je ten "zakopaný pes". Jak sis např. "přežvýkal" toto:

kokun napsal(a):
Rovněž si je nutno uvědomit to, že lze odizolovat (samozřejmě nechtěně) konektor i přes tu stínící folii. Nejedná se totiž o kovový "staniol", nýbrž o umělohmotnou, jednostranně vakuově pokovenou, folii Shocked

Tady píšeš:
stasek napsal(a):
otakarv: Vyšrouboval jsem konektor z koaxiálu, tam jak je přehrnuté stínění a zpětně ho na to stínění našrouboval.

Co mám zkušenost, u všech kabelů (co se mně kdy dostaly do ruky) měla ta stínicí (umělohmotná) folie tu pokovenou vrstvu vždycky vně.
Takže tím přehnutím nazpět se naopak dostane "dospodu" a vně zůstává ta nevodivá !!! umělá hmota. Drátěné opletení rovněž zůstává pod ní!
A problém je na světě - po našroubování F-ka nemusí dojít k dokonalému nakontaktování jeho pláště na opláštění (stínění) koaxu Exclamation
V tom je ten obrázek z otakarova odkazu zavádějící!
Já montuju F-ko tak, že opatrně naříznu vnější plášť tak, abych nenařízl drátky opletení. Po odstranění naříznutého pláště, přehnu nazpět pouze drátky opletení a folii před místem ohybu drátků úplně odstraním. Tak dojde (při našroubování F-ka) ke kontaktu jeho pláště, přímo na drátky stínění.

Pokud nemontuju svůj (kvalitní) kabel, ale zákazníkův ("ošizený" - má těch drátků opletení málo), tak folii ponechávám. Ale podélně ji naříznu (na 3-4) proužky, které pak (po přehnutí) "překroutím", aby se ta vodivá (pokovená) vrstva otočila vně. Potom kontaktuje i folie + těch několik drátků.

Proto píšu, že i montáž "blbého" F-konektoru je docela věda. Odpovídá tomu i docela výživná diskuze v tom několikastránkovém vlákně na Parabole, na které výše odkazuju a které vřele doporučuju celé pročíst Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 10:41    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Pánové, kromě hejbání s parabolou jsem udělal vše.
...
Do přílohy jsem dal fotky té spodní lišty, jak jsou tam vyznačeny úrovně asi kvality signálu. U všech cizích kanálů odpovídají té první fotce, jak je kanál discovery a všechny české a slovenské kanály odpovídají té druhé fotce. Nevím, co ty pásky znamenají ale je zjevný, že naše stanice má ten spodní krátký, někdy je ještě kratší a to obraz i zvuk vypadne úplně.
Nejzajímavější na tom je, že žena na své televizi má ten spodní pásek na obrazovce stejně krátký jako já a problémy s vypadáváním obrazů nemá.

Ten spodní "pásek" (bargraf) rozhodně ukazuje kvalitu.
Správně jsi z něj usoudil, že ukazuje na (ne)kvalitu obrazu.
Je nutno docílit co největší kvality (vzhledem k možnosti zastínění družice - bouřkové, či sněhové mraky, ...), abys měl taky nějakou rezervu. Nejlépe tak ¾ té stupnice, či více (je to taky odvislé od jednotlivých transpondérů).
Tu "kvalitu" signálu ovlivňuje řada okolností - především ty, které můžeš (ne)kvalitní montáží ovlivnit sám (třeba i tou montáží F-konektoru, . . .) Exclamation

EDIT:
Jinak fotit obrazovku telky s bleskem - to není to pravé ořechové. Zvláště na druhém foto není ty stupnice pořádně vidět.
A co se "hejbání" s parabolou týká: Pokud máš od ní výhled na telku (abys přímo viděl na ty stupnice) tak si můžeš přesnost nasměrování ověřit i tak, že ani nemusíš povolovat její zajištění (šrouby-matice), ale pouze "natahuješ (s citem) její nasměrování (vlevo - vpravo, nahoru - dolů), v rámci její pružnosti. Takto docílíš jejího vychýlení o cca ±1° - což většinou postačuje k tomu, abys viděl, že stupnice pouze klesají. Pokud by při některém vychýlení i narůstaly, pak je nutné povolení šroubů a nové přenastavení a následné zajištění, při max. výchylce stupnice Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1872
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 11:54    Předmět: Citovat

No a vážně není lepší dát někomu 300Kč aby seřídil dobře parabolu,použil kloudný F konektory, změřil úbytek signálu na koaxu a třeba i usoudil že může blbnout ten přijímač nenbo i LNB.Taky se to stává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 18:38    Předmět: Citovat

Tak jsem znovu odšrouboval konektory a stínění je pouze síťovina, ne alobal, takže na drátcích bylo dobře vidět, jak je závity braly. Ale zjistil jsem, co tady před časem Kokun prezentoval a to, že středový vodič není měď. Zjistil jsem to silným magnetem, skutečně je to železný a jen poměděný.
K tomu nastavování a sledování spodního pásku, není to v dohledu od paraboly, ale to by se dalo zajistit jinak. Bohužel, ta lišta s pásky se na obrazovce objeví jenom na chvilku při přepnutí na jiný kanál, takže na sledování a současné hýbání parabolou nezbyde čas. Vím, že fotky za moc nestojí, ale ty pásky jsou vidět, o což mi vlastně šlo.
Pokud by mi to někdo za 3 stovky nastavil, tak bych je klidně obětoval, mám ale pocit, že při účtování cestovného a všeličehos by to bylo nejspíš podstatně víc. Technik by kvůli třem stovkám sotva vytáhl paty z baráku. Jako důchodce se s financemi snažím hospodařit.
Asi objednám solidní koaxiál a konektory, dohromady je to asi 30m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 19:13    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
... K tomu nastavování a sledování spodního pásku, není to v dohledu od paraboly, ale to by se dalo zajistit jinak. Bohužel, ta lišta s pásky se na obrazovce objeví jenom na chvilku při přepnutí na jiný kanál, takže na sledování a současné hýbání parabolou nezbyde čas. ...

No, co k tomuto:
Neumíš prostě využívat možnosti, které ti ten sat. receiver poskytuje Cry
Kromě toho, že doba zobrazování OSD (tedy i té "spodní lišty") jde v MENU zase přenastavit (bývá to většinou od 1sec. až do nějakých 15sec.) - ale v tomto případě je i 15sec. dost málo pro nastavení té paraboly - tak (zase pomocí MENU) vejdeš někam k "nastavování antény".
Už jsem ti dříve psal, že to bude asi nějak takto:
kokun v po únor 09, 2015 1:25 pm napsal(a):
V Menu - Inštalácia - Nastavenie anteny - jsou dvě stupnice:
Úroveň a Kvalita. Ukazují údaje v procentech.

No a tady máš k dispozici ty stupnice (bargrafy) neomezeně dlouho, takže "vo co gou"?
Už ti jen zbývá někam na dohled (od té paraboly, kterou budeš kontrolovat-přenastavovat) přemístit telku i s jedním sat. receiverem. Přemístit proto, abys mohl sám a přímo kontrolovat výsledek toho tvého zásahu (vychylování paraboly z původního směru).
Nějaké volání někoho druhého je tak na dvě věci - není nad to, když ten "zásah" přímo vidíš sám Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 19:17    Předmět: Citovat

Ty "pásky" se u normálního satelitu zobrazí, když se vleze do menu nastavení / vyhledávání kanálů / ručně; a nastaví se příslušný transpondér. Nevím, jestli to digi strojek dovoluje.
A pokud jeden přijímač jde a druhý kostičkuje, může to být tím, že zvýšená teplota zkracuje životnost součástek. Díky tomu umístění se přijímač nechladí a některé součástky už můžou být na konci životnosti nebo použitelnosti, napětí je zvlněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 19:31    Předmět: Citovat

K tomu umístění není co dodat - na druhou stranu, není jeho, má ho v pronájmu Shocked Laughing
Že "stejným" způsobem chladí i tu telku? - no to už jde na jeho triko. Poruchovost zvyšuje - životnost zkracuje (a to dost rapidně) Evil or Very Mad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Jsou tri moznosti
1/ Blbe nastavena parabola nebo SKEW. Hlavne u zakl.CZ/SK programu je to dost citlive. Ukazatel na tom Humaxu musi byt dle pocasi min. do poloviny
2/ Vadne LNB, u DIGI nic nerealneho. Byly i LNB, co mely na kazdem z vystupu uplne jine signalove hodnoty
3/ Vyloucit nejde ani vada prijimace, ale vzhledem k tomu, ze na jinem TP je signal skoro do plna (viz obe fotky), klonim se na 90procent k bodu 1/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Další
Strana 6 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund